7 rodzajów chorób, które uniemożliwiają pozbycie się zbędnych kilogramów

Otyłość to choroba, którą trzeba leczyć. Czy otyłość można wyleczyć?

Według badań przeprowadzonych niedawno przez amerykańskich naukowców, bardzo niewiele osób cierpi na: otyłość, udaj się schudnąć, aby po pewnym czasie nie przybrać na wadze jeszcze bardziej. I prawie żaden z tych, którzy mają więcej niż 20 kg nadwagi, nie zmienia się z grubego w szczupły.

Naukowcy odkryli, że otyli ludzie mogą zrzucić nadwagę rygorystyczne diety i aktywność fizyczna, ale gdy tylko trochę słabnie kontrola nad odżywianiem, znów szybko przybierają na wadze. Większość ludzi, którzy tak ciężko pracowali, aby osiągnąć zwycięstwo nad nadwagą w ciągu roku, ponownie ją odzyskuje. Dlatego walka z dodatkowymi kilogramami dla osób cierpiących na otyłość zamienia się w niekończący się cykl odchudzania i przybierania na wadze.

Patrzeć na pełny, wiele osób myśli, jak można doprowadzić się do stanu, w którym po prostu nie trzeba jeść. Nie rozumieją, że stosunek do jedzenia osoby szczupłej i grubej jest bardzo inny. Chęć wypełnienia żołądka u grubych kobiet występuje znacznie silniej i częściej niż u osób z prawidłową masą ciała. Kalorie zgromadzone w organizmie w postaci tłuszczu są z nich pozyskiwane szybciej, a ćwiczenia są dla nich mniej efektywne.

Dlatego ludzie, którzy mają ponad 20 kg nadwagi, dieta jest niezwykle trudna, a jeśli nadal udaje im się schudnąć, to sugeruje, że podczas diety wydawały się karać. Nieustannie towarzyszyły im obsesje na punkcie jedzenia, cierpieli na załamania nerwowe i zły stan zdrowia. Pusty żołądek nieustannie błagał ich, by go napełnili, a mózg pojechał do lodówki. Pytanie brzmi, po co się tak torturować, jeśli za rok znów będziesz tak pełny jak poprzednio?

Naukowcy twierdzą, że unikaj przybranie na wadze po zrzuceniu wagi udaje się tylko dwóm osobom na tysiąc! Te wyjątki od reguły skazane są na to, by przez resztę życia oprzeć się poczuciu nieznośnego dzikiego głodu, który będzie im towarzyszył nawet po zrzuceniu wagi. Ale jak mówią, każde działanie jest lepsze niż bezczynność.

Przyczyny otyłości

Otyłość To choroba, którą trzeba leczyć. Nagromadzenie tłuszczu negatywnie wpływa na funkcjonowanie wszystkich układów i narządów, może prowadzić do cukrzycy, duszności, zawału serca, udaru mózgu, niepłodności i niektórych nowotworów. Nadwaga bardziej obciąża stawy kolanowe i biodrowe.

READ
9 hormonów prowadzących do przybierania na wadze i sposobów na ich uniknięcie

Osoby otyłe czterokrotnie częściej chorują artrozaniż smukły. Ich nogi są stale spuchnięte, stawy zużywają się i bolą. W końcu aż przerażające jest wyobrażenie sobie, jak przetrwałyby nasze nogi, gdybyśmy musieli stale nosić dwa dziesięciolitrowe wiadra wypełnione wodą! Mianowicie waga ta wywiera nacisk na nogi osób, które mają 20 kg nadwagi.

Uzdrawiać otyłość, należy skonsultować się z dietetykiem lub endokrynologiem. Jeśli to możliwe, lepiej udać się do szpitala dietetycznego. Dziś opracowano skuteczne metody walki z nadwagą, które pomagają organizmowi łatwiej przystosować się do nowego stylu życia i porzucić stare nawyki. Nie trzeba dążyć do idealnej wagi, osobom z nadwagą wystarczy schudnąć do tego stopnia, że ​​nadmiar tłuszczu przestaje stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Pomyślny wynik z otyłość Rozważa się znormalizowanie poziomu glukozy we krwi, obniżenie ciśnienia krwi, poprawę funkcji nerek, ustąpienie duszności i bólu stawów. Realistycznie jest to osiągnąć, nawet jeśli nie udaje się zmienić z grubej kobiety w szczupłą.

Mechanizmy rozwoju otyłości

Mechanizmy rozwoju otyłości

„Sekret” utraty wagi jest prosty Nie tylko nie musisz jeść, ale musisz też więcej się ruszać. Zastąp uzależnienie od jedzenia uzależnieniem od ćwiczeń. Wybierz sport, który lubisz i powoli angażuj się. Podczas uprawiania sportu nie trzeba wykazywać heroizmu, w przeciwnym razie szybko zniechęcisz się do polowania. Zważ się każdego ranka i zapisz swoje wyniki. Taka kontrola bardzo pomaga podczas diety, aby nie oderwać się i nie jeść.

Główny wróg osoby cierpiącej na otyłość – głód. Sprawia, że ​​ciągle się przejada. Dlatego podczas diety musisz jeść często i stopniowo, a nie raz napełnić żołądek. Pomaga to kontrolować apetyt, ale każda przekąska nie powinna zawierać więcej niż 150 kcal. Dni postu pomagają przyspieszyć utratę wagi. Jeden dzień na kefirze, gotowane mięso o niskiej zawartości tłuszczu lub warzywa poprawiają przemianę materii, rozładowują pracę wszystkich narządów i układów.

Kolejne 20-30 lat temu otyły tylko nieliczni ucierpieli, a dziś – 28,5% kobiet i 15,3% mężczyzn. Dokładniej, w 1980 roku nadwagę odnotowano u 857 milionów ludzi na całym świecie, a dziś – 2,1 miliarda. Powodem tego jest to, że współcześni ludzie częściej siedzą i mniej się poruszają, co oznacza, że ​​zużywają mniej energii. Tymczasem teraz żywność stała się bardziej zróżnicowana i przystępna cenowo niż w czasach sowieckich. Wszystko to stwarza warunki do regularnego przejadania się i przybierania na wadze.

READ
7 sztuczek szczupłych kobiet, które musisz znać

Naszym zdaniem powód, dla którego w naszych czasach mimo wszystko osiągnięcia nauk medycznych, liczba otyłych pacjentów stale rośnie każdego roku, jest frywolność: wiele osób uważa pełnię za nieprzyjemną, ale nieszkodliwą wadę zewnętrzną. Dlatego grube kobiety, które nie zwracały uwagi na fakt, że co roku stopniowo przybierają na wadze, dopiero w wieku 45-50 lat zaczynają rozumieć, że otyłość nie tylko pogarsza ich wygląd, ale także znacznie komplikuje życie.

wskaźnik masy ciała

– Wróć do spisu treści sekcji „Zapobieganie chorobom”

Informacje na stronie podlegają konsultacjom lekarza prowadzącego i nie zastępują konsultacji bezpośredniej z nim.
Zobacz umowę użytkownika, aby uzyskać więcej informacji.

Dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że w 2016 r. Ponad 39% mężczyzn i 40% kobiet powyżej 18 lat miało nadwagę. To 1,9 miliarda ludzi, z czego 650 milionów jest otyłych. Dodatkowe funty nie zawsze są wynikiem jedzenia zbyt dużej ilości słodyczy lub niewystarczającej robienia na bieżni. Czasami powód leży znacznie głębiej.

AdMe.ru Zorientowałem się, o jakich chorobach można mówić z nadwagą, i dowiedziałem się, w jakich przypadkach trzeba biec do lekarza, a nie na siłownię.

1. Niedoczynność tarczycy

Dobra funkcja tarczycy oznacza dobry metabolizm. Przedłużający się i uporczywy brak hormonów tarczycy spowalnia metabolizm. Niedoczynność tarczycy na początku łatwo pomylić z przepracowaniem. Senność, letarg, obniżona wydajność – wydawałoby się, typowy jesienny blues.

Jednak powinieneś być ostrożny. Na tym tle skóra stała się sucha i opuchnięta, a paznokcie i włosy łamliwe? Anemia, nudności i zaparcia? To prawdopodobnie niedoczynność tarczycy: metabolizm jest zaburzony, motoryka jelit zwalnia, stąd niechęć do ruchu i nadwaga. Jeśli znajdziesz u siebie te objawy, powinieneś skonsultować się z lekarzem, ponieważ dieta i trening są tutaj niezbędne.

2. Prolaktynoma

Potrzebujemy hormonu prolaktyny do regulacji funkcji rozrodczych, a młode matki potrzebują go do laktacji. Z umiarem odpowiada za przekazanie dziecku niezbędnych składników odżywczych. Gdy przysadka wydziela nadmiar prolaktyny, pojawiają się łagodne nowotwory, a u kobiet 6-10 razy częściej niż u mężczyzn.

Charakterystyczne objawy to nieprawidłowe wydzielanie mleka (nie związane z porodem), nieregularne miesiączki u kobiet. U mężczyzn objawia się spadkiem libido, zaburzeniami świadomości i wzroku oraz bólami głowy. U obu płci odkłada się nadmiar tłuszczu, w tym przypadku zgodnie z typem żeńskim, czyli w klatce piersiowej i ramionach.

READ
10 bezużytecznych ćwiczeń i 10 skutecznych alternatyw

Choroba jest uleczalna. Ale w każdym razie nie warto zwlekać z wizytą u endokrynologa.

3. Cukrzyca typu 2

W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, w tej chorobie trzustka wytwarza wystarczającą ilość insuliny. Tyle, że receptory nie reagują na nią właściwie – insulina po prostu się nie wchłania. W rezultacie nadmiar hormonu gromadzi się i powoduje otyłość.

Niebezpieczeństwo tego typu cukrzycy polega na tym, że może się ona w żaden sposób nie objawiać i można ją wykryć tylko za pomocą badania krwi. Typowe objawy cukrzycy, takie jak niezwykle intensywne pragnienie lub nadmierne oddawanie moczu, mogą się nie pojawić. Ale jeśli na tle przybierania na wadze poczujesz swędzenie skóry, jest to powód do ostrożności.

4. Insulinoma

Jeśli cukrzyca typu 2 charakteryzuje się hiperglikemią – wzrostem ilości glukozy we krwi, w przypadku insulinoma wszystko jest dokładnie na odwrót. Jest to nowotwór trzustki, który gwałtownie i silnie obniża poziom cukru we krwi, dlatego pojawia się hipoglikemia. To ona wywołuje ostre uczucie głodu – ale jak inaczej utrzymać wymagany poziom cukru?

Gdy to zawiedzie, pojawiają się drżenia, tachykardia, zaburzenia mowy i zachowania oraz mogą wystąpić omdlenia. Atak hipoglikemii to nieprzyjemna rzecz, więc organizm instynktownie daje sygnały głodu. W ten sposób przybierasz na wadze. Jeśli chodzi Ci o ciągłe i niekontrolowane podjadanie, nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

5. Stres i depresja

Czym jest kortyzol i do czego służy? Hormon wytwarzany jest przez nadnercza, reguluje metabolizm węglowodanów i bierze udział w rozwoju reakcji na stres. W tym jego zadaniem jest zachowanie zasobów energetycznych organizmu na okres stresu.

Przewlekły stres wywołuje ciągłą produkcję kortyzolu i adrenaliny. W tym scenariuszu pierwszy nieuchronnie zostanie wbudowany w metabolizm, oszczędzając zasoby w postaci tłuszczu. Wszystko to na tle zmęczenia, bezsenności, apatii? Możesz być na skraju depresji. I to nie tylko smutny nastrój, ale poważna choroba, z którą może poradzić sobie tylko specjalista.

6. Choroba Itsenko-Cushinga

Stres i nadmiar kortyzolu są obarczone nie tylko depresją, ale także poważniejszą i rzadszą chorobą. Choroba Itsenko-Cushinga dotyka 10-15 osób na 1 milion.Tłuszcz odkłada się w dość nietypowy sposób: na brzuchu i karku. Jednocześnie nogi i ręce pozostają smukłe.

READ
Stosowanie olejów do odchudzania

Objawy trudno z czymś pomylić, ale często pojawianiu się tkanki tłuszczowej towarzyszą stany cukrzycowe, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i bezsenność. Apetyt pozostaje doskonały.

7. Zespół policystycznych jajników

Pojawienie się dodatkowych kilogramów w połączeniu z nieregularnymi miesiączkami i migrenami jest jednym z objawów choroby policystycznej. Otyłość w tym przypadku podąża za typem męskim, to znaczy górna część sylwetki staje się „ciężka”, najpierw zwiększa się żołądek. Oprócz tych nieprzyjemnych objawów pojawia się również nadmierne owłosienie na ciele, problemy skórne, szorstkość głosu, a często dochodzi do awarii kilku układów organizmu jednocześnie.

Powodem tego zaburzenia endokrynologicznego jest brak hormonów płciowych. W tym przypadku jaja nie dojrzewają i pozostają na jajnikach jak kiście winogron. Co piąta kobieta cierpi na tę nieprzyjemną chorobę. Jednak PCO można skutecznie leczyć. Podejrzewasz go? Nie odkładaj odwiedzin kliniki przedporodowej.

Oczywiście każdy z opisanych przez nas indywidualnie objawów nie wskazuje na poważną chorobę. Ale jeśli zaobserwujesz w sobie ich kompleks, nie pozwól mu się toczyć i podejmij odpowiednie kroki.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: