7 przydatnych zasad, których należy nauczyć się przed 35 rokiem życia, aby zawsze zachować szczupłą sylwetkę

Chcesz być szczupła, ale nawet samo słowo „dieta” brzydzi Cię? Każdego dnia wymyślamy tysiące wymówek, aby dalej jeść nasze ulubione słodycze i bułeczki. Dietetyk i bloger „BUSINESS Online” Diana Egorushkova sugeruje stosowanie kilku prostych zasad żywienia, które mogą prowadzić do szczupłości. O tym, dlaczego nie należy bać się węglowodanów, jak wybrać odpowiednie warzywa i owoce oraz z czym pić herbatę, jeśli nie wolno słodyczy – w naszym materiale.

Dlaczego diety są tak niebezpieczne i co dawać pierwszeństwo podczas odchudzania

Wszyscy znamy podstawową zasadę odchudzania: wydawaj więcej kalorii niż zużywasz. Ale do siedzącej pracy biurowej i relaksu przed telewizorem wieczorami wszyscy zwracają uwagę tylko na ograniczenia dietetyczne. Rozczarowanie – bez ruchu nie można osiągnąć ogólnej redukcji kalorii. Skromne diety z odrzuceniem wielu produktów prowadzą do niedoboru witamin i minerałów, tak niezbędnych dla naszego organizmu. Witaminy i minerały nie są czymś, co można łatwo uzupełnić słoikiem z apteki. Te krytyczne mikroelementy są podstawą wszystkich układów organizmu, których regeneracja może zająć lata po jednej tak surowej diecie.

Co robić? Eksperci żywienia z Harvard Health School opracowali zasadę talerza. Dlaczego został tak nazwany? Większość dorosłych i dzieci jada w drodze iz tak zwanych lunchboxów. Taki styl życia może łatwo prowadzić do otyłości lub innych problemów zdrowotnych. Zasada talerza została opracowana w celu przywrócenia prawidłowych nawyków żywieniowych. Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, możesz zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę przez całe życie. Po zbudowaniu zwykłych trzech posiłków według tej metody osoba będzie mogła regularnie otrzymywać wszystkie substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu (białka, tłuszcze i węglowodany). Czym więc jest ta tajemnicza zasada?

Przy pierwszej znajomości zasady harmonii należy pamiętać, że połowę talerza zajmują warzywa, owoce i zioła.

„Przy pierwszej znajomości zasady harmonii należy pamiętać, że połowę talerza zajmują warzywa, owoce i warzywa” Zdjęcie: ru.freepik.com

1. Warzywa na pół talerzu

Przy pierwszej znajomości zasady harmonii należy pamiętać, że połowę talerza zajmują warzywa, owoce i zioła. Ponadto warzywa mogą być zarówno przetwarzane termicznie, jak i świeże. Do każdego posiłku powinna towarzyszyć również zieleń: wskazane jest stosowanie 2-3 rodzajów, a szczególną uwagę należy zwrócić na gorzkie zioła (rukola, rukiew wodna), ponieważ pomagają one naszemu organizmowi przyswajać tłuszcze. Ta część płyty powinna być urozmaicona. Nie ograniczaj się tylko do ogórków i pomidorów! Skorzystaj z tak zwanej zasady tęczy: przypomni Ci, że warzywa i owoce istnieją w różnych kolorach i możesz je codziennie zmieniać.

2. Nie bój się węglowodanów

Wiele osób uważa, że ​​węglowodany to cukry, które należy wyeliminować z diety. A to wielki błąd! Zastanówmy się, które węglowodany nam szkodzą, a które tylko przynoszą korzyści. Jedna czwarta talerza powinna składać się z pełnych pokarmów węglowodanowych. Powinny być zawarte w menu na śniadanie i lunch, a białko powinno być preferowane na kolację. „Zdrowe” węglowodany – kasza gryczana, ryż brązowy i brązowy, chleb pełnoziarnisty, komosa ryżowa, płatki owsiane pełnoziarniste. Takie produkty na pewno nasycą organizm, zapewnią gładki apetyt bez nagłych skoków.

Należy pamiętać, że istnieje różnica między tłustymi i chudymi odmianami ryb.

Należy pamiętać, że ryby tłuste i chude różnią się między sobą.Zdjęcie: pl.freepik.com

3. Co zrobić z białkami i tłuszczami?

Białka i tłuszcze również zajmują swoje miejsce na talerzu i często dostarczają nas wszystkich naraz w jednym produkcie. Wybierz więcej mięsa witaminowego – wątróbkę drobiową, a nie pierś; udko z indyka zamiast fileta. Nie zapomnij też o rybie. Pożądane jest, aby zostawiała 2-3 posiłki w tygodniu. Należy pamiętać, że tłuste i chude odmiany ryb różnią się między sobą. Na przykład makrela jest tłusta i bogata w kwasy omega-3, podczas gdy dorsz jest chudy, ale pełen chromu. 2-3 razy w tygodniu warto zwrócić uwagę na wątrobę (ważne źródło żelaza i witamin z grupy B), a resztę – na ptaka. Ponadto ważne jest uwzględnienie roślinnych źródeł białka: fasoli, ciecierzycy, soczewicy. Aby uzupełnić skład tłuszczów w diecie, dodaj do potrawy nasiona, orzechy i oczywiście oleje roślinne.

READ
Nazwany dwiema najskuteczniejszymi dietami wszechczasów

4. Bez czego talerz jest nieprzydatny?

Jedzenie jest bezużyteczne bez wody. Taka prosta zasada, o której wszyscy wiedzą, ale mało kto jej przestrzega. Norma wody dla osoby dorosłej wynosi 30 ml na kg masy ciała. Zapotrzebowanie na płyny wzrasta wraz z wysiłkiem fizycznym oraz w okresach przeziębień.

5. A z czym pić herbatę?

Jeśli do głównych posiłków dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz, zniknie nawyk picia herbaty z dużą ilością słodyczy. Ale będzie potrzeba picia pachnących świeżo parzonych herbat z dwiema łyżkami miodu – to ci wystarczy. Sprawdź to!

Chcesz być szczupła? Nie trzeba zaciskać pasa, wytrzymywać setek ograniczeń i niedostatków gastronomicznych. Wystarczy pielęgnować nawyki szczupłych osób i zauważać przyjemne zmiany w wyglądzie. Jak żyją szczupli ludzie? MedAboutMe dyskutuje z naukowcami i lekarzami.

Równoważność zaakceptowana! Dobre nawyki

Najnowsze badania naukowców z Kanady mogą Cię zaskoczyć. Okazuje się, że osoby, które subskrybują społeczności zdrowego stylu życia w sieciach społecznościowych, częściej mają szczupłą i jędrną sylwetkę!

Dzieje się tak, ponieważ podejmują mądrzejsze decyzje dotyczące diety, ćwiczeń i wielu innych ważnych rzeczy.

Oznacza to, że wskazówki migające na stronie z aktualnościami profilu nie przemijają! Na poziomie nieświadomym staramy się ich naśladować. A nowa porcja praktycznych zaleceń już przed Tobą.

Ważnym, ale nie jedynym nawykiem szczęśliwych szczupłych ludzi jest bycie w centrum ich życia. Częstym błędem osób z nadwagą jest to, że w centrum swojego życia stawiają współmałżonka, dzieci, pracę, rodziców i zapominają o sobie.

Aby stać się szczupłą osobą, musisz nauczyć się myśleć jak szczupła osoba, co oznacza, że ​​​​musisz częściej niż wcześniej myśleć o sobie, swoich celach, pragnieniach.

Odchudzanie nie powinno zaczynać się od diety i ćwiczeń, ale od zmiany myślenia. Aby dostać się z punktu A do punktu B, musisz po drodze skupić się na punkcie B. Jeśli rozproszą cię inne punkty, zadzwoń do gości, zatrzymaj się w punktach, których potrzebują inni, a nie ty, a następnie ścieżka między A a B staje się coraz dłuższy i dłuższy, a ktoś nigdy nie dociera do celu.

Aby osiągnąć cel, musisz o tym pomyśleć, musisz tego pragnąć. Jeśli dana osoba chce schudnąć, ale nadal priorytetowo traktuje interesy innych, utrata wagi staje się prawie niemożliwa.

Dlatego pierwszą rzeczą, od której należy zacząć, jest ukształtowanie swojego celu i świadomość wartości osiągnięcia celu, co jeszcze można osiągnąć dzięki celowi? Po co więcej?

Zmiana życia jest możliwa tylko poprzez zmianę myślenia. Jednemu wystarczy tydzień, innemu życie to za mało. Różnica polega na tym, że jeden chce i robi, a drugi wciąż czeka na odpowiedni moment, by zacząć się zmieniać.

Osoby szczupłe wybierają częste posiłki

Osoby szczupłe wybierają częste posiłki

Wiele osób uważa, że ​​aby stać się szczuplejszym, należy jeść jak najmniej. I ta opinia jest błędna! Jeden i dwa posiłki dziennie to poważny sprawdzian dla organizmu i bezpośredni sposób na spowolnienie metabolizmu. Tak więc do powolnego przyswajania pokarmu i możliwego gromadzenia dodatkowych kilogramów.

READ
10 przykazań dla tych, którzy chcą znaleźć idealną figurę

Porady: Jedz często, w małych porcjach. W języku żywienia zasada ta nazywa się odżywianiem frakcyjnym. Lekarze udowodnili, że jedzenie 5-6 razy dziennie małymi porcjami utrzymuje optymalny tryb pracy przewodu pokarmowego. Kalorie nie są gromadzone „w rezerwie” i człowiek łatwo żegna się ze wszystkimi nagromadzeniem!

„Zróżnicowana żywność jest dobra, ale bardzo duży wybór produktów może przynieść odwrotny skutek”, przyznaje David Katz, MD, profesor nadzwyczajny na Wydziale Epidemiologii i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Yale. „Badania wykazały, że posiadanie wielu smaków i konsystencji w jednym naczyniu sprawia, że ​​ludzie się wyrażają”.

Jedz superfoods na śniadanie

Największym błędem, jaki możesz popełnić rano, jest pomijanie śniadania! Badanie opublikowane w American Journal of Epidemiology (English American Journal of Epidemiology) wykazał, że ludzie, którzy regularnie odmawiają śniadania, są 4,5 razy bardziej narażeni na otyłość! Nie chcesz uzupełniać ich liczby, prawda?

Porady: Pamiętaj, śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To on aktywuje metabolizm i pomaga przezwyciężyć ochotę na przekąski. Wybierając zdrowe produkty śniadaniowe, zabezpieczasz się przed przejadaniem w ciągu dnia, a jednocześnie czujesz się czujny i aktywny. Idealnym wyborem są superfoods. Tak zwana żywność bogata w witaminy i minerały.

Według dietetyków najlepszą opcją śniadaniową jest żywność bogata w białko i błonnik. Przygotuj swoje ulubione dania z jajek, roślin strączkowych (groszek, soczewica, fasola) i uzupełnij je świeżymi warzywami. Lub wybierz jogurt naturalny, sfermentowane mleko pieczone, kefir z bułką pełnoziarnistą.

Pokonaj uzależnienie od wymyślnych gadżetów

Pokonaj uzależnienie od wymyślnych gadżetów

Naukowcy biją na alarm! Z każdym dniem jest coraz więcej osób, które nie wyobrażają sobie życia bez technologii informatycznych. Nie wypuszczają swoich telefonów, smartfonów, iPadów i innych urządzeń nawet podczas posiłku!

Zespół badawczy z Uniwersytet w Birmingham (University of Birmingham) przeprowadził mały eksperyment. Naukowcy obserwowali ludzi w publicznych punktach gastronomicznych i odkryli, że klienci, którzy trzymali swoje gadżety w rękach, spożywali znacznie więcej jedzenia niż ci, którzy świadomie spożywali ich zamówienie.

Porady: Wyrób sobie nawyk chowania gadżetów do torby lub kieszeni, gdy tylko przekroczysz próg kawiarni lub własnej kuchni. Ten prosty krok uchroni Cię przed przejadaniem się i problemami trawiennymi.

Przygotuj pyszne przekąski

Osoby szczupłe zawsze mają pod ręką zdrowe przekąski. Jest to konieczne, aby ulec pokusie, a nie rzucić się na hamburgera widzianego na oknie kiosku rzut kamieniem od domu. W ich lodówce zawsze jest kawałek świeżych warzyw – paluszki marchewki, okrągłe talerze ogórka, połówki rzodkiewki czy plasterki pomidora. A orzechy, suszone owoce, jabłka „zarejestrowano” w szufladzie biurka.

Porady: Zaplanuj przekąski, wybierając z wyprzedzeniem swoje ulubione zdrowe potrawy i przynosząc je do pracy. Wszystko smaczne, soczyste i zdrowe powinno być zawsze na wyciągnięcie ręki.

Sekret szczupłości kobiet odkryli eksperci Dziennik Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego (Inż. The Journal of American Dietetic Association). W 2006 roku opublikowali raport, według którego szczupłe panie spożywają jedną porcję owoców dziennie.

Szczęśliwe picie czystej wody

Szczęśliwe picie czystej wody

Każdy student wie, że ludzkie ciało składa się w 60 procentach z wody. Dlatego picie wystarczającej ilości wody każdego dnia jest koniecznością. I szczupli ludzie to robią! Ale jeśli nie masz wystarczającej motywacji na taki krok, niech wyniki eksperymentu naukowców Cię zainspirują!

READ
Mantra na szczupłą sylwetkę: niezwykła, ale bardzo skuteczna metoda na spalanie tłuszczu

Specjaliści Uniwersytet Technologiczny w Wirginii (Inż. Virginia Polytechnic Institute) zasugerował odchudzanie, aby wypić dwie szklanki wody przed każdym posiłkiem. Po 12 tygodniach wykonali pomiary kontrolne i okazało się, że osoby, które przestrzegały schematu picia, straciły o 30% więcej tłuszczu w porównaniu do tych, które go ignorowały.

Porady: Nie musisz pić wody przed posiłkiem, jeśli nie masz na to ochoty. Możesz ustawić dogodny dla siebie harmonogram picia. Optymalna dawka to 6-8 szklanek zimnej wody dziennie.

Czy ten wolumen wydaje Ci się za duży? Zainstaluj darmowe aplikacje na swoim telefonie. Do najbardziej znanych należą Water Balance, Hydro czy Drink Water. Będą przypominać o potrzebie „odświeżenia”.

Przeciętny Amerykanin otrzymuje dziennie 450 dodatkowych kalorii z szaleństwa na temat słodkich napojów gazowanych.

Odmówić życia w „złotej klatce”

Szczupli ludzie decydują się na ruch. Bez względu na to, jak piękne i doskonałe jest ich mieszkanie, dużo czasu spędzają poza jego murami. W wolnym czasie pracują na podwórku w pobliżu domu, ćwiczą w centrum fitness, chodzą na wystawy, jeżdżą na łyżwach, chodzą na wędrówki i robią wiele innych rzeczy, które nadają sens ich życiu.

Porady: Poświęć trzy dni w tygodniu na aktywny wypoczynek. Aby nie było nudno, znajdź sobie fajną firmę!

Ludzie często przeceniają swoją aktywność, gdy mówią o swoim dniu, naukowcy są pewni. Według badań większość ludzi spędza od 16 do 20 godzin dziennie siedząc w pozycji siedzącej!

A tymczasem, aby być szczupłym, trzeba spędzić co najmniej 2,5 godziny w ruchu, są pewni eksperci. Kliniki Mayo (inż. Klinika Mayo).

Przeczytaj Księgę Smacznej i Zdrowej Żywności

Przeczytaj Księgę Smacznej i Zdrowej Żywności

W grudniu ten słynny traktat będzie obchodził 78. rocznicę powstania. Na tej książce wyrosło więcej niż jedno pokolenie rosyjskich hostess! Wiele wskazówek opublikowanych na jego stronach jest nadal aktualnych. A co najważniejsze, gotuj zdrową żywność!

Porady: Dowiedz się, jak zmienić niezdrową żywność w zdrową! Piec, gotować na parze i w wolnym naczyniu, dusić, gotować, grillować. Każdy człowiek ma tysiąc możliwości by być zdrowym i jednocześnie urozmaicić jedzenie.

Jakie dobre nawyki powinna rozwijać każda osoba?

1. Zbilansowane odżywianie przez cały czas. Zapomnij o szybkich dietach głodowych, określ swoje spożycie kalorii i przybliżony rozkład białek, tłuszczów i węglowodanów na dzień.

2. Umieć odmówić „coś do herbaty” i wyrzucić coś niedojedzonego przez dziecko lub innych członków rodziny. Codzienne „objadanie się” dla wszystkich, z serii „żeby się nie zgubić”, bardzo szkodzi sylwetce.

3. Naucz się jeść słodkie, wysokokaloryczne potrawy z umiarem i nie bić się z powodu zjedzenia małego kawałka ciasta lub ciasta. Stała kontrola i sztywne limity w pożywieniu mają negatywny wpływ na układ nerwowy. Krótka przerwa wcale nie jest zła.

4. Jedz powoli, nie w biegu. Ciesz się każdym kęsem jedzenia, dzięki czemu szybciej poczujesz się pełny. Pamiętaj, że im lepiej przeżuwasz pokarm, tym łatwiej jest go strawić Twojemu organizmowi. Duże kawałki bardziej podrażniają przełyk i dłużej się trawią.

5. Jedz 3, najlepiej 5 razy dziennie. W ten sposób nie pozostawiając żołądka głodnego, ale nie zatykając go. Regularne spożywanie pokarmów, najlepiej w tym samym czasie, pomaga poprawić trawienie i uniknąć przyszłych problemów żołądkowo-jelitowych.

6. Słuchaj swojego ciała, aby jeść, kiedy naprawdę masz na to ochotę. Naucz się rozumieć, czym jest apetyt i głód. Jeśli jesteś głodny, zjedz wszystko, co jest oferowane, a nie coś konkretnego. Jeśli nie jesteś głodny, powinieneś wypić szklankę wody – może to pragnienie, a nie głód.

READ
10 złych nawyków, które sprawiają, że przybierasz na wadze! Nie rób tego w ten sposób!

7. Bądź aktywny przez cały dzień, a nie tylko kilka treningów w tygodniu. To znaczy idź na spacer, wchodź po schodach i schodach ruchomych, spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu, a nie w domu przed telewizorem.

8. Śpij dłużej niż 5-6 godzin dziennie i kładź się spać przed 24 godzinami.

9. Umiejętność kontrolowania swojego stanu psychicznego, aby w sytuacji stresowej nie zacząć „zagłuszać” swoich uczuć. Tak, początkowo trudno będzie zrozumieć siebie, ale trzeba to zrobić. Harmonia z samym sobą jest najlepszym uzdrowicielem wszystkich chorób. Pamiętajmy, że z samotności, urazy, złości, zazdrości nasz organizm chce zastąpić te uczucia czymś przyjemnym, a najtańszym sposobem są potrawy słodkie, tłuste lub słone.

Marina Studenikina, dietetyk, terapeuta, certyfikowany specjalista w pracy z zachowaniami żywieniowymi

Jak schudnąć i nie przytyć?

1. Codziennie pij zwykłą wodę, rozprowadzając ją równomiernie w ciągu dnia. W ilości 30-40 ml na 1 kg wagi. Woda alkalizuje nasz organizm, rozpuszcza i usuwa produkty przemiany materii za pomocą narządów wydalniczych, pomaga przyswajać rozpuszczalne w wodzie witaminy, nawilża błony śluzowe i głębokie warstwy skóry, przyspiesza przemianę materii.

2. Rano na czczo 20 minut przed posiłkiem wypij szklankę ciepłej wody z kilkoma kroplami cytryny i 0,5 łyżeczki miodu.

3. Pamiętaj, aby zjeść śniadanie. I włącz węglowodany złożone do swojego śniadania.

4. Pamiętaj, że obiad powinien być przed 15:00, a najlepiej o 13:00-14:00. I przewyższaj obiad pod względem objętości i kalorii. W najnowszym badaniu dotyczącym późnego obiadu naukowcy odkryli związek między późnym obiadem a wieczornym przejadaniem się, co powoduje szybszy przyrost masy ciała.

5. Przestrzegaj reżimu między posiłkami, jedz co 3-4 godziny. I dokończ jedzenie 4 godziny przed snem.

6. Wystarczająca ilość snu 7-8 godzin w chłodnym pomieszczeniu. I ważne jest, aby iść spać przed 23:00. W tym czasie uruchamiana jest synteza melatoniny – „przewodnika biorytmów” w organizmie, a także regulatora procesów hormonalnych i odpornościowych.

7. Uprawiaj każdy przyjemny sport. Najlepiej regularnie, co najmniej 4 razy w tygodniu.

8. Kiedy jesteś zestresowany, pomóż sobie w sposób nieżywnościowy. Nie możesz jeść czekolady ze stresem, to nie rozwiąże problemu. Lepiej sporządzić listę sposobów, które pomagają i wspierać z góry i korzystać z nich zamiast zagłuszać.

9. Pozwól sobie na smakowanie pysznych potraw, nawet jeśli są wysokokaloryczne. Ważne jest, aby robić to rzadko, na przykład, aby zaplanować przysmaki 2-3 razy w tygodniu. Wybierz małe porcje deserów lub podziel się dużą porcją z rodziną lub przyjaciółmi. A im wcześniej tego dnia spróbujesz smakołyk, tym bezpieczniejszy będzie dla wagi.

Jakie są nawyki szczupłych kobiet?

Ogólnie rzecz biorąc, nawyki, które prowadzą do właściwego wyniku, są trudne do obliczenia. Stają się organiczną częścią osobowości w dzieciństwie lub nieco później, ale na bardzo, bardzo długo. Do tego stopnia, że ​​są prawie niewidoczne. W stosunku do kobiet szczupłych zaczynasz zauważać takie nawyki tylko wtedy, gdy porównasz je z tymi, które dopiero uczą się być szczupłe. Oprócz materiału przedstawionego w artykule dodam również następujące punkty:

1. Jedz w pięknym otoczeniu, ciesząc się nie tylko fizjologicznym procesem nasycenia, ale także wyglądem zewnętrznym dania, zapachem, dobrym towarzystwem, przyjemnością wykonanej pracy (która została wykonana przed siadaniem do stołu). Nie musisz starać się połknąć wszystkiego, co lubisz, pozwól światu istnieć wokół ciebie.

READ
Zaledwie 1 minuta dziennie i 1 ruch i absolutnie każdy schudnie! Potrzebujesz tylko.

2. Zaplanuj swoją dietę na kilka dni do przodu. Szczupłe kobiety robią to organicznie, nawet nie nazywają tego planowaniem. Ale doskonale wiedzą, że na śniadanie zjedzą twarożek, a na popołudniową przekąskę słoneczne owoce. Nie jedzą ostatniej rzeczy kupionej na pusty żołądek. Jedzą to, co sami sobie wymyślili, będąc w dobrym nastroju.

3. Miej pod ręką jedzenie na zdrową przekąskę i nagły apetyt. Ogólnie rzecz biorąc, szczupłe kobiety, zapytane wprost, powiedzą, że nigdy się tym nie przejmują. Ale jeśli porównamy zawartość ich pudełek z pracami z zawartością „grubasów”, to nie będzie ciastek, pierników, gofrów do „rozpieszczania się”. Będą orzechy, trochę suszonych owoców, jabłko i banan. Chociaż najprawdopodobniej tam też go nie zobaczymy. Bo szczupłe dziewczyny zostawią coś po obiedzie, bo wiedzą, jak przestać, kiedy poczują się trochę nasycone, a nie wtedy, gdy cały talerz jest pusty. Dlatego w razie głodu zjedzą kęs sałatki, skończą jeść kotleta lub po prostu napiją się zielonej herbaty z mlekiem.

4. Bardzo ciekawy moment, który odkryłam w szczupłych kobietach i który zrewolucjonizował mój umysł. Kobiety, które mają tendencję do nadwagi, zwykle charakteryzują jedzenie w skali odpowiednio „smacznie – niesmacznie”, jeśli „smacznie”, to trzeba jeść więcej. Smukłe kobiety w ogóle nie kojarzą kategorii „pyszne” z chęcią jedzenia. Definiują jedzenie w skali „chcę-chcę”. A „pyszny” to cecha charakterystyczna jak „niebieski”. Fajnie, ale to nie znaczy, że tego chcę.

5. Szczupłe kobiety wiedzą, jak słuchać siebie, swojego ciała. Kochają siebie i szczerze dziękują swojemu ciału za pomoc. Może nie robią tego w formie recytowania porannych mantr przed lustrem, ale tak właśnie myślą o swoim ciele. Dla porównania: „grube kobiety” zwykle widzą w ciele coś, co wymaga opieki, uwagi, jest niegrzeczne i nie chce być posłuszne.

6. Szczupłe kobiety uwielbiają być fotografowane. I wiesz, to nie jest kwestia znalezienia popularności w sieciach społecznościowych czy narcyzmu. Ten nawyk wynika z głębokiej akceptacji własnego wyglądu. Można powiedzieć, że szczupłym ludziom łatwiej jest zaakceptować swoje ciało, bo jest piękne. Pamiętajmy jednak, że te nawyki kształtują się w dzieciństwie lub wczesnej młodości, kiedy jeszcze nie wiemy, jakie ciało będziemy mieć w wieku 25-30 lat lub w starszym wieku. Powiem od razu: aby nauczyć się akceptować swój wygląd w ten sposób, nie wystarczy wstać pewnego ranka i powiedzieć: „To wszystko, akceptuję swój wygląd i lubię siebie w każdej chwili”. Wymaga to poważnej pracy z dobrym psychologiem. Albo z dobrym fotografem.

7. A szczupłe kobiety nie oszukują samych siebie. Jeśli zjedli kawałek ciasta, wiedzą, że zjedli kawałek ciasta. Nie mówią: „Ale to na śniadanie!” Nie płaczą: „Ale ja nic nie jem”.

Uwierz mi, oni zawsze wiedzą, co jedli. Po pierwsze, mają bardzo wyraźny mechanizm „chcę – nie chcę”, który łączy mechanizmy pamięci emocjonalnej. Po drugie, z wyczuciem słuchają swojego ciała i wychwytują, jak ten lub inny pokarm wpłynął na ich stan.

Raczej nie będą w stanie powiedzieć tego słowami, ale dość intuicyjnie potrafią określić, który produkt dodaje im więcej energii, a który sprawia, że ​​są najcięższe.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: