7 przydatnych lifehacków dla miłośników wystroju wnętrz

W jednym pięknym momencie aktywności zawodowej nadszedł czas na podzielenie się zdobytą wiedzą wraz z doświadczeniem. Mam temat „hacków na życie wewnętrzne”! Od ponad sześciu lat projektuję wnętrza mieszkalne i publiczne iw tym czasie udało mi się zidentyfikować główne różnice pomiędzy profesjonalnie wykonanym wnętrzem a tym amatorskim! Dlatego jestem gotowa podzielić się z Tobą „życiowymi hackami”, które pozwolą Ci stworzyć harmonijne wnętrze bez projektanta, które będzie wyglądać bardzo dostojnie, stylowo i profesjonalnie.

Chcę zwrócić Państwa uwagę na szczegóły, które niestety mają drugorzędne znaczenie, podczas gdy razem tworzą całość.

Co dziwne, wyeliminowanie typowych błędów to prawie 80% sukcesu.

Tak więc pierwszym błędem, który wykluczymy, jest niewłaściwe podejście do wyboru podłogi i listew przypodłogowych. W większości przypadków zaobserwowałem, jak ludzie wybierają dość drogą powłokę i tanią plastikową listwę przypodłogową w kolorze laminatu lub linoleum. Robiąc dokładnie odwrotnie.

1. Jeśli nie chodzisz po domu w szpilkach, a twój pokój nie jest wilgotny, to praktycznie nie odróżnisz drogiego laminatu od taniego w momencie, gdy leży na twojej podłodze. Ale tani cokół z plastikowymi elementami łączącymi zniweczy efekt najdroższego laminatu lub parkietu. Dlatego lepiej wybrać samą osłonę nieco tańszą, a ramkę nieco droższą!

Osiem wnętrzarskich lifehacków, czyli Jak stworzyć designerskie wnętrze bez projektanta!, fot. 1

2. Im mniej elementów łączących, tym czyściej wygląda Twoje wnętrze, dosłownie iw przenośni, bo to też znacznie ułatwia sprzątanie! Podczas mycia podłogi nie można się obawiać, że plastikowy element narożny po prostu odpadnie.

3. Kolejnym „prawem listwy przypodłogowej”, które może działać dla ciebie (ale najczęściej działa przeciwko tobie), jest kolor! wybierając listwę w kolorze podłogi, w percepcji wzrokowej kradniesz wysokość sufitu o wysokość listwy. Oznacza to, że jeśli wysokość sufitu wynosi na przykład 250 cm, ale wybrałeś cokół o wysokości 4 cm, aby pasował do koloru podłogi, wizualnie Twój sufit będzie wyglądał 246! Uwierz mi, to znacznie pogarsza odbiór wnętrza z niskim sufitem! Proszę zwrócić uwagę, że na poniższej ilustracji, jak postrzegane jest wnętrze, jeśli listwa przypodłogowa ma większy kontrast kolorystyczny z podłogą niż ze ścianą! Cokół w kolorze ściany zwraca jej wzrokową percepcję wysokości! Sprawiamy, że pokój jest bardziej przestronny!

READ
Horoskop na październik 2023 dla wszystkich znaków zodiaku

Osiem wnętrzarskich lifehacków, czyli Jak stworzyć designerskie wnętrze bez projektanta!, fot. 2

Uzbrojony w tę wiedzę, pozostaje jej właściwie używać! Trochę więcej o kolorze, wysokości i kształcie.

Jeśli chcesz zrobić kontrastowy cokół, ale twój sufit nie jest wyższy niż 260 cm, to cokół nie powinien być wysoki (od 4 do 6 cm), w przeciwnym razie sufit znów będzie wyglądał na niższy, lepiej też nie komplikować jego kształt, jeśli cokół jest zbliżony kolorem do koloru ściany lub pomalowany na kolor ściany, wówczas jego wysokość może wynosić 6-10 cm lub więcej, tutaj również odpowiednie będą pewne eksperymenty z formą. Jeśli wybierzesz profil klasyczny pamiętaj, że będziesz musiał go stylowo podeprzeć, nie jest konieczne wykonanie całego wnętrza w klasyce, wystarczy np. na karnisze zewnętrzne w stylu skandynawskim, klasyczny profil będzie pasował również do etno, boho i tak dalej.

4. Kolejna bardzo ważna rzecz: nie łącz różnych rodzajów podłóg w małych pomieszczeniach, to podzieli przestrzeń, zaburzy ogólną percepcję, zmusi do stosowania elementów łączących, które nie dodają piękna! Nawet jeśli to zrobiłeś, lepiej powstrzymać się od łuków i krzywoliniowości!

Osiem wnętrzarskich lifehacków, czyli Jak stworzyć designerskie wnętrze bez projektanta!, fot. 3

5. Kolejny powszechny błąd, którego można uniknąć, aby stworzyć ciekawszą przestrzeń! Wystarczy pozbyć się powiązanych ze sobą kombinacji trzech kolorów: brązu, brązu i brązu. W rzeczywistości powiązane kombinacje, aby wykonać poprawnie, są znacznie trudniejsze niż te kontrastujące. Ale ludzie boją się eksperymentów z kolorami, boją się, że zmęczą się kolorem, dlatego wszyscy jako jeden kupują wszystko beżowe i brązowe. W rzeczywistości ten strach nie jest bezpodstawny! Faktem jest, że w przyciemnianiu i wyborze koloru jest też tajemnica! Kolor musi być złożony, czyli jego formuła musi być złożona (musi być trzy lub więcej pigmentów), musi zawierać czarny pigment, dzięki temu kolor będzie spokojny, naturalny, nawet jeśli jest ciemny i nasycony. W każdym sklepie z narzędziami można zobaczyć fana tak skomplikowanych kolorów, będą wyglądać jak odcień szarości, ale nie bój się, nie będą wyglądać „brudnie” na ścianie, wręcz przeciwnie, taki kolor w wnętrze będzie wyglądało szlachetnie.

Osiem wnętrzarskich lifehacków, czyli Jak stworzyć designerskie wnętrze bez projektanta!, fot. 4

Jestem pewna, że ​​dla wielu będzie to prawdziwe odkrycie i sposób na realizację marzenia o niezwykłym i odważnym wnętrzu, które nie będzie wyglądać pretensjonalnie! Nawiasem mówiąc, odpowiedni dobór koloru sprawi, że pomalowane ściany będą ciekawsze niż ściany z tapetą (zwłaszcza jeśli drogie tapety nie zostaną odpowiednio dobrane), co również pozwoli sporo zaoszczędzić i zmniejszyć ryzyko wpadnięcia do dziury i wyrzucenia pieniądze daleko!

READ
Meble z IKEA. 10 pomysłów-znalezików na dom, które pomoże zrealizować

6. Świadomie brązowić! Jeśli nadal zdecydujesz się pozostać na brązie! wtedy warto pamiętać, że ten kolor nie lubi tanich materiałów, jeśli drzewo jest drzewem, a nie „pod drzewem”!

Osiem wnętrzarskich lifehacków, czyli Jak stworzyć designerskie wnętrze bez projektanta!, fot. 5

7. Na koniec zdradzę jeszcze jedną małą tajemnicę, ale nie będę się nad nią rozwodzić, faktem jest, że podobna zasada (jak w przypadku listew przypodłogowych) obowiązuje dla gzymsów sufitowych (potocznie zwanych listwami sufitowymi). Jeśli pomalujemy gzyms na ten sam kolor co ściany, optycznie dodamy ścianom dodatkową wysokość. Tylko gzyms należy pomalować przed montażem, a nie po nim, jak listwa przypodłogowa!

8. Jeśli można zamówić okna laminowane i parapety drewniane, lepiej przeznaczyć na to budżet niż na drogie tapety, jeśli to możliwe, należy całkowicie wykluczyć wszystkie tworzywa sztuczne, wszelkiego rodzaju narożniki i łączniki, nie dywersyfikować zbytnio przy wykończeniu lepiej zwięźle „pudełko” i wprowadzić kontrasty faktur kosztem zasłon i mebli, zwłaszcza że później łatwiej będzie je zmienić!

Osiem wnętrzarskich lifehacków, czyli Jak stworzyć designerskie wnętrze bez projektanta!, fot. 6

Oczywiście jest to dalekie od wszystkich informacji, ale pozwoli na wyeliminowanie błędów na początkowym etapie (niezależnie od wybranego stylu), tych, które nie zostałyby poprawione w przyszłości bez naprawy. A także stwórz odpowiednią podstawę dla swojego wnętrza! Na tym zakończę na dziś, życzę wszystkim i wszystkim inspiracji! A także proste rozwiązania złożonych problemów!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: