7 praw dotyczących pieniędzy, które pomogą Ci się wzbogacić

8 praw dotyczących pieniędzy, które pozwolą ci się wzbogacić.

Nie musisz urodzić się w bogatej rodzinie, aby otrzymać upragniony milion. Bycie bogatym to powszechna umiejętność, tak samo jak czytanie, pisanie czy przygotowywanie posiłków. Technika i trochę szczęścia – a wynik nie potrwa długo. Dlatego wierzę, że możesz nauczyć się być bogatym. Możesz zacząć od prostych zasad, według których „żyją” pieniądze.

8 praw dotyczących pieniędzy, które pozwolą ci się wzbogacić.

1. Bogactwo to wybór człowieka

Co znaczy. Każdy człowiek sam wybiera, czy będzie bogaty, czy biedny.

Relacje z pieniędzmi budowane są na setkach przekonań, ograniczeń, przykładów. Jeśli ktoś zdecyduje się zostać bogatym, z pewnością się nim stanie. Jeśli coś uniemożliwia osobie dokonanie wyboru na korzyść bogactwa, związek z pieniędzmi jest bardziej skomplikowany.

Najsłynniejszy przykład. Wielu wierzy, że bogaci muszą się urodzić, inaczej bogactwo jest dostępne tylko dla ludzi bez zasad i honoru. Co to jest, jeśli nie negatywne przekonanie, które staje na drodze do bogactwa? A może myślisz inaczej? Udostępnij w komentarzach.

2. Możliwość zarobienia więcej niż pieniędzy

Co znaczy. Szczególnie cenna jest możliwość zarobienia pieniędzy: zdrowia, stanowiska, kariery, ducha przedsiębiorczości, otoczenia biznesowego, szczęścia itp.

Pieniądze to tylko ilościowa miara Twojej zdolności do zarabiania. Miara tego, jak nauczyłeś się zarządzać pieniędzmi, celami, instrumentami finansowymi.

Najważniejszy przykład. Zatrudnienie. Z przyzwoitymi zarobkami i świadczeniami. Pracownik jest doceniany, powierzany mu ambitne zadania i nagradzany za ich pomyślne wykonanie. Nagła utrata słuchu, wzroku, aktywność fizyczna: Twój wybór. Wraz z tym traci się jedyne źródło pieniędzy – pracę.

3. Pieniądze bez kapitału nie doprowadzą do bogactwa

Co znaczy. Pieniądze same w sobie nie mają sensu. Doceniana jest ich zdolność do generowania kapitału.

Kapitał to pewność przyszłości, ubezpieczenie na czas kryzysu, źródło pieniędzy na potrzeby osobiste i inwestycje biznesowe, pieniądze na własny rozwój, możliwość otrzymywania pasywnego dochodu w przyszłości.

Najbardziej nieprzyjemny przykład. Udany projekt biznesowy przynosi wspaniały zysk według średnich standardów – 450 tysięcy rubli miesięcznie. Pieniądze z karty bankowej stopniowo trafiają do barów, wiejskich domów wakacyjnych, drogich sklepów z markowymi ubraniami i, co zaskakujące, także na spłatę kredytów. Pod koniec miesiąca zero z minusem.

READ
Talizmany na rok 2023 dla wszystkich znaków zodiaku

4. Pieniądze nie „mnożą się” bez planu

Co znaczy. Pieniądze są obsługiwane zgodnie z logiką, jasnymi planami i dyscypliną. Chwilowe pragnienia i spontaniczne decyzje nie uczynią cię bogatszym.

Najprostszy przykład. Nowy biznes. Obliczone, zaplanowane, poprawione. Nie ma natychmiastowego zysku. Zysk to zwrot, nagroda za wysiłek, poświęcony czas i pieniądze, ale w przyszłości.

5. Oszczędzanie jest ważniejsze niż duża czy mała pensja

Co znaczy. Pieniądze mogą się gromadzić, ale proces należy rozpocząć.

Tak, znowu chodzi o irytującą, ale skuteczną zasadę – aby zaoszczędzić 10% dochodu. Gdy 10% to za dużo, możesz zacząć od 1%. Najważniejsze jest, aby rozpocząć proces.

Najnudniejszy przykład. Wynagrodzenie = 32 tysiące rubli. 10% z tego to 3200 rubli. Za dużo, gdy czynsz pochłania 9800 rubli. Wtedy zacznę oszczędzać 1 tys. od każdej pensji. I jeszcze 1 tysiąc z każdej premii – z premii, 13. pensji, ze sprzedaży niepotrzebnych rzeczy na Avito.

6. Pieniądze powinny działać

Co znaczy. Trzeba zainwestować pieniądze. Zawsze. Ale biorąc pod uwagę ryzyko i ich możliwości.

Akumulować kapitał, a tym bardziej uzyskiwać z niego pasywny dochód, jest możliwe tylko przy pomocy inwestycji.

Najbardziej inspirujący przykład.

8 praw dotyczących pieniędzy, które pozwolą ci się wzbogacić.

7. Lepiej zaoszczędzić pieniądze

Co znaczy. Jednym z głównych zadań jest nie tylko zarabianie pieniędzy, ale także zatrzymanie tego, co zarobisz.

Nie angażuj się w ryzykowne inwestycje. Używaj narzędzi ochrony ubezpieczeniowej. Wydawaj mądrze. Zawsze utrzymuj dodatnie saldo, gdy dochód przewyższa wydatki.

Najbardziej skromny przykład. Vera zarabia 48 tysięcy rubli. miesięcznie i wydaje – 40 tys. Wysyła 8 tys. miesięcznie na depozyt, aby zachować swoje oszczędności.

8. Liczby i korekty są przyjazne dla pieniędzy

Co znaczy. Pieniądze kochają nie tylko konto, ale i analitykę: ilość źródeł dochodu, które są najefektywniejsze, a które nie bardzo, co daje świetną rentowność, a co działa na minus itp.

Pieniądze są zgodne z planami, a plany są dostosowywane w zależności od sytuacji. Tygodniowy, miesięczny, roczny. Zawsze.

Najdłuższy przykład. Długoterminowa strategia inwestycyjna liczona jest na 10-20 lat, w zależności od wstępnych danych. Nie oznacza to, że musisz rzucić go w daleki kąt i robić to samo każdego dnia. Jeśli koronawirus zainterweniuje, należy to naprawić.

READ
Top 6 najbardziej niewiernych kobiet według znaku zodiaku

To są 8 zasad dotyczących pieniędzyo których wiem. Jeśli masz coś do dodania, czekam na to w komentarzach.

8 praw dotyczących pieniędzy, które pozwolą ci się wzbogacić.

Konsultant ds. planowania finansowego Dmitrij Sobolew

Odpowiadam na każde pytanie dotyczące inwestycji i pieniędzy w 30 minut w cenie cappuccino. Nagrywanie przez link.
Aby zadać pytania dotyczące współpracy, napisz do mnie mailowo: [Email protected].

Aby stać się bogatym i odnosić sukcesy, musisz znać podstawowe prawa związane z pieniędzmi i wiedzieć, jak one działają. Oto kilka wskazówek od bogatych ludzi sukcesu. Po prostu zacznij ich śledzić!

1. PRAWO WYBORU.

Tak, tak, to my wybieramy, jak żyjemy – w bogactwie lub ubóstwie. Jeśli dana osoba ma wiele negatywnych postaw na temat pieniędzy i życia w ogóle, to nie widzi możliwości, jakie daje mu życie. To ciągłe wymówki, lenistwo, strach i wiele więcej. Człowiek nigdy nie stanie się bogaty, jeśli nie jest tego pewien.
Uwierz w siebie, w swoje możliwości, wpuść pieniądze do swojego życia!

2. PRAWO WYMIANY.

Ważne jest, aby zrozumieć, że pieniądze nie są celem, ale narzędziem do osiągnięcia celu. Większość ludzi pracuje za pieniądze. Jeśli masz cel i wielką chęć jego osiągnięcia, środki natychmiast zaczną się pojawiać w twoim życiu (nie pożyczka, a nie dług). Bo szukasz możliwości jej realizacji i znajdujesz ją. Środki to nie tylko pieniądze, ale także pomoc ludzi, koneksje, umowy. Wymień pieniądze na swój cel, swoje marzenie, swoje pragnienia.

3. PRAWO OSZCZĘDNOŚCI.

Większość ludzi wydaje tyle, ile zarobią. Jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, musisz pożyczyć lub pożyczyć. Ważne jest, aby stworzyć „poduszkę bezpieczeństwa”. W takim przypadku zawsze będziesz pewny przyszłości.

4. PRAWO ANALIZY I LITERATURA FINANSOWA.

“Pieniądze kochają konto!” Pamiętasz to powiedzenie? Pamiętaj, aby śledzić swoje dochody i wydatki, a także analizować, gdzie przepłacasz i za nic nie płacisz. W ten sposób możesz zmniejszyć niepotrzebne wydatki i kupić coś bardziej potrzebnego. W każdej firmie przedsiębiorstwo prowadzi ewidencję przepływu środków. Dlaczego więc nie zrobić tego w finansach osobistych?

5. PRAWO WZROSTU LUB INWESTYCJI.

Nie powinniśmy pracować dla pieniędzy, ale pieniądze powinny pracować dla nas. Znajdź sposoby na inwestowanie i powiększanie swojego kapitału. Może się to wydawać dziwne, ale inwestowanie w swoją edukację jest również bardzo ważne. Możesz stracić całą fortunę, ale nie stracisz umiejętności i wiedzy. Dzięki temu będziesz mógł na nowo zgromadzić swój kapitał. A także zainwestuj w swoje dzieci, wtedy przynajmniej nie usiądą ci na szyi)))

READ
Co uszy mogą powiedzieć o twoim życiu

6. PRAWO WIELU ŹRÓDEŁ DOCHODÓW.

Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę. Zawsze szukaj wielu źródeł dochodu. Może to być dodatkowy dochód lub inwestycja. Nie muszą to być 3 prace. Możesz robić to, co kochasz i na tym zarabiać. Jeśli stracisz jedno źródło dochodu, nie pozostaniesz bez pieniędzy.

7. PRAWO PLANOWANIA: Najpierw zapłać sobie!

Planuj wydatki na miesiąc, rok, 5 lat. Przeznaczaj środki na różnego rodzaju wydatki: opłata za mieszkanie, jedzenie, ubrania, rezerwy, inwestycje i nie tylko, każdy ma swój własny.

WAŻNA ZASADA: Najpierw zapłać sobie. Pamiętaj, aby zarezerwować. Zacznij od co najmniej niewielkiej ilości. Lub zdecyduj się na określony procent dochodu. Na przykład odłóż 10% swojego dochodu jako rezerwę. Uczyń z tego ścisłą zasadę dla siebie. Z biegiem czasu zgromadzi się przyzwoita kwota. Najważniejsze, żeby zacząć!

√ Może Cię zainteresować 5 ZŁOTYCH ZASAD SUKCESU

8. Prawo oszczędności.

Żyj ze swoich dochodów. Zapamiętaj ZASADĘ: wydatki nie powinny przekraczać dochodu! Jeśli zaciągasz pożyczki i stale korzystasz z kart kredytowych, pieniądze nie trafią do Ciebie. Dodatkowo płacisz odsetki. Zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz tej rzeczy, którą zamierzasz kupić na kredyt.

9. PRAWO DOBROCZYNNOŚCI.

Jeśli zaczniesz oddawać część swoich dochodów na cele charytatywne z głębi serca, wrócą. prawo bumerangu. Nawiasem mówiąc, nie oznacza to, że musisz rozprowadzać żebraków wszędzie na ulicy. W ten sposób możesz zablokować przepływ gotówki dla siebie. Ponieważ zaczynasz czuć dla nich litość, a litość jest negatywnym uczuciem.

10. PRAWO MAGNETYZMU.

Pieniądze przyciągają pieniądze. Wielkie pieniądze przyciągają duże pieniądze. Im więcej zaoszczędzisz i zainwestujesz pieniądze, tym więcej przyjdzie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: