7 niebezpiecznych prezentów, których nigdy nie powinieneś przyjmować

Jakie prezenty mogą zrujnować twoją relację z innymi, a co można dodać do listy „zabronionych” z absolutną dokładnością?

Pytanie “co dać?” powstaje nie tylko przy określonych okazjach, ale także w życiu codziennym, na przykład, gdy jesteśmy zaproszeni do odwiedzenia. Niestety nie wszystkie rzeczy są istotne i istotne, a niektóre mogą nawet zmienić twojego przyjaciela w wroga. Tatyana Baranova, ekspert od praktycznej etykiety i komunikacji biznesowej, opowiada o tajnikach komunikacji w języku prezentów.

Perfumy i produkty higieniczne dla kolegi lub szefa

Ogólnie rzecz biorąc, każdy prezent biznesowy powinien być, jeśli nie konserwatywny, to powściągliwy i zwięzły. Jednak relacje w pracy wymagają pewnego dystansu. Dlatego kolega nie powinien dawać perfum ani produktów do higieny osobistej: może to zostać błędnie zinterpretowane. Lepiej wybrać coś bardziej neutralnego. Na przykład butelka na wodę wielokrotnego użytku lub kubek termiczny są nie tylko praktyczne, ale także istotne z punktu widzenia dbałości o środowisko.

Jeśli prezent jest przeznaczony dla szefa, lepiej przedstawić go zespołowi, a nie indywidualnie. W przeciwnym razie można to uznać za próbę wpłynięcia na osobistą postawę lidera, zjednania mu przychylności. W związku z tym dostawa pewnego luksusowego przedmiotu bardziej zdyskredytuje szefa niż go zadowoli. Ale zbiorowe gratulacje szefa filmu, które sami pracownicy wymyślili z ważnych i pozytywnych zdjęć i momentów wideo za rok, są miłe i szczere. I to nie obciąża.

Kiedyś Margaret Thatcher podarowała królowej Elżbiecie II rękawiczki do mycia naczyń (czytaj także: Najbardziej luksusowe prezenty od Księcia Williama od Kate Middleton Okazało się, że królowa bardzo lubi tę aktywność.

Odmowa przyjęcia prezentu to ostateczność. Ten gest implikuje bardzo nieprzyjemną sytuację, po której pozostaje nieprzyjemny posmak, a związek może już nie powrócić do poprzedniego przebiegu.

Kosmetyki pielęgnacyjne wskazujące na wady dla przyjaciela

Z przyjaciółmi wszystko jest nieco prostsze: są to osoby z najbliższego kręgu, co oznacza, że ​​mamy świadomość ich preferencji, hobby, zainteresowań. Im jaśniejsza troska i indywidualne podejście do takiego prezentu, tym cenniejszy dla obdarowanego. Czyli dać pamiątkowy zegarek na półce przyjacielowi, który nigdy w życiu nie miał takiego akcesorium w swoim domu i nigdy nie poruszał takiego tematu – to co najmniej dziwne. Ale przedstawienie pożądanego certyfikatu za kurs wykładów na uwielbiany temat jest troskliwe i empatyczne.

Przyjaciel, w przeciwieństwie do koleżanki, jest całkiem do przyjęcia, aby dać jej ulubione perfumy. Ale kupowanie kremu do skóry, który rozwiązuje wszelkie problemy, lub jakościowego środka na nadmierną potliwość, to wątpliwy pomysł. Lepiej jest osiągnąć wstępne porozumienia na ten temat: kiedy przyjaciółka sama poprosiła o podarowanie jej upragnionego produktu kosmetycznego w prezencie. Pieniądze są również wydawane w drodze umowy. A może to jeszcze mały prezent, do którego dołączona jest koperta z odpowiednią kwotą.

Czasami przyjaciele zgadzają się, że niespodzianki na święta nie są im potrzebne. Jeśli ludzie wolą stabilną przewidywalność, ale nadal nie są gotowi na zamówienie konkretnego prezentu lub dostarczenie listy życzeń, może pomóc pewna ich własna tradycja. Na przykład znajomi wiedzą, że co roku na urodziny wręczane są bilety w prezencie na jakiś spektakl (ale który zawsze jest tajemnicą do ostatniej chwili) lub rzadką książkę tematyczną (znowu według uznania darczyńcy) lub powiedzmy kieliszek każdorazowo wykonywany na zamówienie.

READ
5 błędów w makijażu, które popełniają tylko Rosjanki

Karafka do wina Peugeot, 750 ml.

Karafka do wina Peugeot, 750 ml.

Banalne artykuły gospodarstwa domowego i „niewłaściwa” biżuteria na drugą połowę

Przygotowanie prezentu na drugą połówkę to odpowiedzialna sprawa. Przez taki prezent często przekazuje się nie tylko ludzką postawę, ale także uczucie. Im głębsze uczucie, tym subtelniejsze podejście do wyboru prezentu. Nie tylko skarpetki i szampon dla mężczyzny, ale właśnie ekstremalna lekcja jazdy, o której myślał tak długo, ale wciąż nie mógł znaleźć czasu, aby wybrać najlepszą. I jest mało prawdopodobne, aby był to odkurzacz lub zestaw naczyń dla dziewczynki, a mianowicie ten oryginalny szkic z autografem autorki, który od dawna zapadł w jej duszę.

Nie ma nic złego w odkurzaczu czy skarpetkach – są one po prostu odpowiednie w formie codziennej, codziennej dbałości o siebie i ogólnego komfortu, a nie jako prezent na jakąś ważną okazję.

Wybór prezentu na drugą połowę ma sens nie ze względu na własne wyobrażenia „piękna”, ale skupienie się właśnie na guście i preferencjach ukochanej osoby. „Od dawna chcieliśmy zmienić walizki i wydawało mi się, że ta jest najbardziej pojemna, niebrudząca i wygodna. Daję!” — takie podejście nie zawsze spotka się z radosną reakcją. A gdyby ktoś marzył o niezwykłej, jasnej lub innowacyjnej walizce, a nie tylko wysokiej jakości i wygodnej? Ważne, aby odbiorca wiedział, że prezent został dobrany starannie i z naciskiem na obdarowanego, aby był przyjemny, a nie tylko „na pokaz”.

Biżuteria jest podawana zgodnie z jasną ideą drugiej połowy lub podczas wspólnej wizyty w salonie jubilerskim. Lepiej nie ryzykowaćczytaj także: Psychologia biżuterii: co biżuteria powie o Twojej postaci).

Kolekcjonerska butelka wina i dodatkowe ciasto na wizytę

W naszej kulturze nie ma zwyczaju przychodzić z pustymi rękami. Na pewno zabieramy ze sobą jakiś prezent dla gospodarzy. Wiele zależy od powagi okazji, na którą zostaliśmy zaproszeni, ale generalnie zawsze warto kupić bukiet dla gospodyni w prezencie, a także przynieść coś na herbatę. Ale nawet tutaj należy uważać: jeśli na przykład gospodyni zaprosiła gości, aby poczęstowała ją ciastem przygotowanym według własnego przepisu, to wypieki, które przynieśli goście, mogą konkurować na stole z tym daniem. Jeśli w domu są dzieci, lepiej wcześniej sprawdzić z właścicielami, czy można przynieść dzieciom słodkie prezenty, aby nie było skrępowania.

Butelka szampana uważana jest za prezent uniwersalny, ale wino może nie pasować do menu przygotowanego przez właścicieli. Ponadto, jeśli nie ma uroczystej okazji, prezent dla właścicieli nie powinien być uciążliwy, przesadnie drogi. Na przykład, jeśli sąsiedzi zaprosili Cię do odwiedzenia wieczorem na herbatę, może nie być najlepszym pomysłem przyjście z butelką zawyżonego wina – gospodarze będą się wstydzić, że ich przyjęcie nie odpowiada poziomowi gości. Ponadto poczują się zobowiązani do wzajemnego i współmiernego prezentu wartości.

READ
5 domowych sposobów na wypadanie włosów

W wielu krajach europejskich za dobrą formę uważa się wcześniejsze wysłanie bukietu gospodyni domu, aby nie zmuszać jej do marnowania czasu na kwiaty podczas spotkania gości. Jeśli jest ku temu powód, możesz przygotować małą pamiątkową pocztówkę z miłymi słowami. Książki, obrazy i inne dzieła kultury i sztuki są sygnowane wyłącznie przez autora.

Główną zasadą etykiety prezentowej jest okazywanie szacunku i indywidualne podejście do osoby poprzez prezent, ale nie stawianie go w niezręcznej sytuacji i nie obciążanie go.

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, nieustannie wypełniają święta i powody do gratulacji: urodziny, 8 marca, 23 lutego, awanse w pracy, parapetówka, a Nowy Rok tuż tuż! Jak wybrać prezent, który na pewno się spodoba i nie pozostawi obaw przed uwierzeniem w znaki o prezentach od obdarowanej osoby? Dzisiaj szczegółowo rozważymy pytanie, jakich prezentów nie można dać.

Czego nie można podać?

Przed wyborem prezentu należy zawsze pamiętać, że przedmioty mają nie tylko swoje bezpośrednie znaczenie, ale także mają znaczenie symboliczne. Wiele wierzeń pojawiło się setki lat temu i kojarzy się z magicznym składnikiem świata, dlatego zamiast radości teraźniejszości mogą sprowadzać problemy do życia „bohatera okazji”. Poniżej przyjrzymy się głównym błędom przy wyborze prezentu i krótko opiszemy, jakich prezentów nie można wręczać, biorąc pod uwagę znaki dotyczące prezentów i nie tylko.

Obraz 1

Perfumy i zapalniczki

Czy można dawać takie prezenty? Osoba powinna sama wybierać perfumy i wody perfumowane na podstawie swoich preferencji (lub preferencji drugiej połowy, aby przyciągnąć ją przyjemnym aromatem). W przypadku zapalniczki, po pierwsze, zachęcasz w ten sposób do szkodliwego dla zdrowia nawyku palenia, a po drugie, jest to generalnie niebezpieczny przedmiot, który może doprowadzić do wielkiego nieszczęścia.

Istoty żywe

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że oddane zwierzę nie zakorzeni się w nowym domu i będzie stale dążyć do ucieczki lub często zachoruje z powodu stresu. Poza tym możesz nie wiedzieć – być może ktoś w gospodarstwie domowym lub członkowie rodziny, którzy często odwiedzają obdarowaną osobę, ma alergię lub fobię związaną ze zwierzętami. Lepiej, aby właściciele domu starannie wybrali dla siebie zwierzaka.

lustro

Taki prezent przynosi pecha, ponieważ ma długą historię związaną z magią: czarni magowie często używali lustra w swoich rytuałach. Ponadto łatwo jest przez ten przedmiot uszkodzić, więc nie należy ani wybierać dla kogoś takiego prezentu, ani go przyjmować.

Pierścionki i inna biżuteria

Takie przedmioty mogą wywołać niezgodę w relacji między obdarowującym a obdarowanym, a często prowadzić do rozłamu w rodzinie.

Obraz 2

Portfel

Znając przesądy, prezenty w postaci portfela są trudne do wręczenia. Ważne jest, aby wybrać nie tylko wygodne akcesorium, ale także zwrócić szczególną uwagę na kolor, aby radość z teraźniejszości nie przerodziła się w problemy finansowe w przyszłości. Z tego samego powodu kategorycznie nie da się też oddać pustego portfela – aby zneutralizować negatyw, trzeba zdecydowanie włożyć do niego rachunek.

READ
Czym jest ONA - idealna żona: wyniki ankiety mężczyzn

Detergenty

Uważa się, że jeśli dasz osobie środki czystości, takie jak szampon, żel pod prysznic itp., to odbiorca prezentu stopniowo „zmywa się” z twojego życia.

Krzyż piersiowy lub ikona

Jedynym powodem dawania takich darów jest chrzest. Ponadto musisz być osobą bardzo bliską rodzinie, taką jak wybrana na rodzica chrzestnego. Ważne jest również, aby te przedmioty były konsekrowane w kościele i prezentowane przez was z czystym sercem, bez złych myśli. Nieprzestrzeganie tych warunków może tylko zaszkodzić takim prezentom.

Bielizna

Bielizna jako prezent – do niezgody w małżeństwie, zdradzie i zdradzie. Ponadto bardzo trudno jest znaleźć intymny prezent o odpowiednim rozmiarze i odpowiadającym gustowi, lepiej porzucić ten pomysł.

Odzież

Czy mogę przekazać ubrania? Taki prezent, zwłaszcza w postaci sparowanych przedmiotów, obiecuje wczesne rozstanie z ukochaną osobą.

Obraz 3

ostre przedmioty

Negatywna energia gromadzi się na ostrych przedmiotach bardzo szybko iw dużych ilościach, więc taki prezent zakłóci harmonię w wodzie, doda kłótni i nieporozumień między domownikami oraz przyniesie pecha.

Rękawiczki i mitenki

Dopasowane akcesoria do rąk przyciągają negatywność do obdarowanego i czynią go uczestnikiem kłótni, plotek i innych złych przejawów naszego życia. Taki prezent może również przyciągnąć kłótnię z ukochaną osobą.

Akcesoria do pisania

Przez długi czas wokół piór narosło negatywne znaczenie: skoro odbiorca prezentu kontroluje ręką przybory do pisania, staje się w stanie kontrolować, manipulować dawcą i innymi. Jednak obecnie niewiele osób zwraca uwagę na ten znak i często wybiera te przedmioty jako prezent, na przykład dla kolegów.

Szaliki i ręczniki

Od niepamiętnych czasów ręczniki i szaliki kojarzone były z rytualnymi ceremoniami: tym, którzy musieli nieść trumnę, wręczano ręczniki, a pozostałym chusteczki. Pod tym względem przedmioty te kojarzą się z atmosferą goryczy i smutku. Aby ominąć to negatywne znaczenie, konieczne jest dawanie tych rzeczy parami: na przykład dwa ręczniki lub dwa szaliki.

Przedmioty związane z chorobą

Po co przypominać o problemach zdrowotnych w dniu, w którym dana osoba powinna cieszyć się wakacjami lub radosnym wydarzeniem? To nie tylko negatywny znak, ale także ciągłe przypominanie o chorobie, prowadzące do stresu, złego samopoczucia i dobrego samopoczucia.

Przedmioty przedstawiające ptaki i zwierzęta

Przy wyborze takiego prezentu trzeba być bardzo ostrożnym: na przykład pojawienie się ptaków w domu prawie zawsze było oznaką nieszczęścia, więc taki prezent będzie kojarzony z negatywnymi wydarzeniami. Przy wyborze pamiątek przedstawiających zwierzęta trzeba być bardzo ostrożnym: po pierwsze trzeba brać pod uwagę powiązania domostw ze zwierzętami totemowymi, a po drugie, jeśli np. dasz mężczyźnie figurkę słonia z opuszczonym trąbą, to będzie prowadzić do problemów ze zdrowiem mężczyzn. Takich niuansów jest sporo, dlatego musisz albo dokładnie przestudiować ten problem i skonsultować się ze specjalistą, albo zrezygnować z pomysłu na taki prezent.

Obraz 4

Puste torby, walizki i plecaki

Tutaj znaczenie jest bardzo podobne do portfela: przedmioty te kojarzą się z zawartością pewnych rzeczy samą w sobie, a pustka w podarowanej torbie lub walizce doprowadzi do problemów z materialną i finansową stroną życia. Neutralizują negatyw w taki sam sposób, jak w przypadku portfela: musisz włożyć do nich rachunek lub inny, nawet symboliczny, prezent.

READ
Najbardziej idealna dziewczyna według znaku zodiaku

Alkohol

Napoje alkoholowe kojarzą się nie tyle z zabawą i obfitą ucztą, co z kiepskim zdrowiem i nastrojem po ich wypiciu. Zachęca również do złego nawyku, co również nie jest dobrym znakiem.

Figurki i pluszaki

Uważa się, że takie prezenty przyciągają nieszczęście i nieszczęście. Pluszaki kojarzą się ze śmiercią, a figurki mają wiele znaczeń i niuansów, w których łatwo się pomylić (np. wspomniany już słoń z opuszczonym trąbą prowadzi do ruiny finansowej i problemów ze zdrowiem mężczyzn).

adidasy

Kapcie kojarzą się nie tyle z domowym komfortem, co ze szpitalnym motywem, dlatego uważa się, że są w stanie przyciągać choroby. Ponadto jasne kapcie mogą kojarzyć się z białym atrybutem na pogrzebie, co również może prowadzić do kłopotów.

Lalki porcelanowe

Zwykle wizerunki lalek porcelanowych są spisywane z prototypów żywych ludzi, w związku z czym przedmioty te nabierają obcej energii. Takie prezenty mogą prowadzić do niezgody w rodzinach i konfliktów z innymi.

Obraz 5

W wielu kulturach uważa się, że każdy przedmiot mierzący czas prowadzi do separacji lub skrócenia życia odbiorcy prezentu. Przeczytaj więcej na temat tego przedmiotu jako prezentu w naszym artykule[a] o zegarkach.

Czego nie można dać mężczyźnie?

Rozważmy teraz prezenty, których nie można wręczać ludziom w zależności od płci.

Skarpety

Prezentowane mężczyźnie skarpetki doprowadzą do niezgody w rodzinie, w wyniku której może on opuścić rodzinę.

Slipy

Uważa się, że majtki w prezencie mogą popchnąć mężczyznę do zdrady, co doprowadzi do licznych konfliktów i nieuchronnego rozpadu rodziny.

książki

Czy książka to najlepszy prezent? Nie zawsze. Przy wyborze gatunku trzeba być bardzo ostrożnym: książki melodramatyczne i teksty miłosne negatywnie wpłyną na rozwój relacji w małżeństwie lub parze romantycznej. Poza tym tego rodzaju księgi mogą również prowadzić do niewierności u mężczyzn.

Czego nie można dać kobiecie?

Rozważ kilka popularnych prezentów, które negatywnie wpływają na energię kobiet.

perły

Istnieje wiele starożytnych legend, które mówią o pochodzeniu pereł ze łez wdów i sierot. Dlatego dar perłowy prowadzi do kłopotów, strat i niepowodzeń, które sprawią, że kobieta będzie płakać. Jeśli „bohater okazji” pragnie otrzymać w prezencie rzecz z perłami, lepiej dać jej na to pieniądze, aby sama ją kupiła.

Obraz 6

Goździki

Zwyczajowo kobiety dają kwiaty, ale należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład nie wybieraj goździków jako bukietu – są one symbolami straty, porażki i żalu i mogą wprowadzić te negatywne aspekty w życie kobiety.

Czerwono-czarny bukiet

W wielu kulturach czerwień i czerń kojarzą się z żałobą, dlatego nie należy wybierać takich kolorów w bukiecie jako prezent. Ponadto uważnie monitoruj liczbę kwiatów w bukiecie – konieczne jest, aby była ich nieparzysta liczba.

Czego nie można dać dziecku?

Nie zaleca się dawania dziecku tego, co z tego czy innego powodu nie jest odpowiednie dla osoby dorosłej. Oprócz tej listy nie można prezentować przedmiotów, które stanowią zagrożenie dla dzieci, takich jak projektant z małymi lub ostrymi częściami.

READ
Które pary zodiaku są najbardziej namiętnymi i silnymi partnerami?

Niechciane prezenty dla noworodka

Główną zasadą związaną z prezentami dla noworodka jest to, że nie możesz dać ich ciężarnej matce, dopóki dziecko się nie urodzi. Może to prowadzić do trudnego i niebezpiecznego porodu, choroby i kłopotów.

Dlaczego nie możesz rozdawać prezentów?

Od niepamiętnych czasów ludzie wkładają duszę, energię w prezenty i okazują szacunek obdarowanej osobie. Jeśli coś podarujesz, nadal jakoś nadałeś rzecz ujemną wartość, ponieważ ten przedmiot okazał się dla ciebie bezużyteczny. Ponadto jest to przejaw braku szacunku dla osoby, która dała ci ten prezent. Jeśli z jakiegoś powodu musisz wręczyć komuś prezent od innego, aby zneutralizować ujemną wartość, weź na to od nowego odbiorcy symboliczne pieniądze.

Kiedy trzeba zapłacić za prezent monetą?

Często ludzie używają monet jako symbolicznej zapłaty, aby zneutralizować negatywne znaczenie prezentu ze złą historią. Często tę metodę stosuje się przy otrzymywaniu prezentów w postaci naczyń, walizek i toreb, torebek, pudełek na biżuterię, rzeczy z wizerunkiem zwierząt oraz przy otrzymywaniu zwierząt domowych w prezencie.

Jakie prezenty nigdy nie powinny być przyjmowane?

Najczęściej niewłaściwe prezenty, które Twoi goście przynieśli nieświadomie i bez złych zamiarów, mogą zneutralizować negatywne skutki. Istnieje jednak szereg prezentów, których nie można przyjąć. Na przykład rękawiczki i mitenki, ponieważ przyciągają nieuniknione kłótnie. Kwiaty z dużymi i ostrymi cierniami niszczą wzajemne porozumienie w rodzinie, a także między dawcą a obdarowanym. Obiekty artystyczne przedstawiające smutne sceny rysują czarną smugę w życiu obdarowanej osoby. Mydło przyciąga do życia „śliskie okoliczności”, które prowadzą do kłótni, kłopotów, wzlotów i upadków oraz stresu.

Jak posprzątać zły prezent?

Być może jesteś bardzo proszony o przedmiot z tej długiej listy nierekomendowanych prezentów w artykule, lub otrzymałeś jeden z nich. Istnieje kilka podstawowych sposobów na neutralizację negatywnych konsekwencji.

Pieniądze

Symboliczna zapłata za prezent zamienia akt dawania w pozory sprzedaży rzeczy, co pomaga pozbyć się zła kulturowo związanego z tym prezentem.

Jeśli rodzaj prezentu na to pozwala, na przykład, jeśli są to urządzenia kuchenne, należy je trzymać przez kilka minut pod bieżącą wodą.

Ogień

Do oczyszczenia prezentu możesz użyć płomienia świecy lub kija do palenia. Ponownie, jeśli materiał prezentu na to pozwala, na przykład jest to metalowy przedmiot, przytrzymaj go nad ogniem świecy przez kilka minut.

W sytuacji, gdy ogień i woda mogą zepsuć prezent, użyj soli: zawiń przedmiot w woreczek lub pojemnik z solą na noc. Kryształy wchłoną negatywność i otrzymasz neutralną rzecz, która nie jest niebezpieczna.

Jeśli chcesz znaleźć idealny prezent z odpowiednią energią lub dowiedzieć się więcej o innych ezoterycznych aspektach, porozmawiaj z naszymi ekspertami na astro7.ru. Pierwsza konsultacja dla nowych użytkowników jest bezpłatna.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: