7 najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się owadów w domu

O komfortowym życiu w domu można zapomnieć, jeśli domownicy są regularnie kąsani przez krwiopijne pasożyty. Pchły nie tylko powodują ból, ale mogą również powodować niebezpieczne infekcje.

Konieczne jest podjęcie zwalczania szkodników natychmiast po pojawieniu się pierwszych oznak pojawienia się owadów. Na wczesnym etapie i jako środek zapobiegawczy odpowiednie są środki ludowe. Jeśli ich stosowanie było nieskuteczne, warto skorzystać z zakupionych leków.

Opis i zdjęcie pcheł: jak wyglądają w rzeczywistości, cykl życia

Pchła jest bezskrzydłym pasożytniczym owadem z rzędu stawonogów o chitynowej skorupie w kolorze jasnobrązowym, kawowym, czarnym lub zielonkawym. Średnia długość osobników dorosłych wynosi 2-5 mm. Jak wyglądają pchły, można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

WAŻNE: jest ich dużo. W domu najczęściej spotyka się zwykłe pchły: domowe (gospodarcze), ziemne, piwniczne, dywanowe, psie, kotowe i inne (nazwy ludowe, do których jesteśmy przyzwyczajeni).

Opcje domu

W ziemi

zielony szkodnik

sierść zwierząt

WAŻNE: istnieje wiele rodzajów pcheł, ale środki kontroli pomogą w tym samym. Lista najlepszych metod jest nieco niższa. Jeśli przyszedłeś tu po nie, opuść stronę nieco niżej i ucz się.

Ze względu na długie i mocne kończyny tylne pchła może skakać na wysokość 20-40 cm, cykl życiowy owada wynosi zwykle 2-4 miesiące, ale w sprzyjających warunkach pasożyt może żyć 1,5-2 lata.

Cykl życiowy pcheł naziemnej

Przez całe życie samica składa od 450 do 600 larw. Pchły żywią się krwią stałocieplnych zwierząt za pomocą kłująco-ssących aparatów gębowych. Zarówno zwierzęta, jak i ludzie na ubraniach mogą wprowadzić pasożyta do domu.

10 NAJLEPSZYCH środków na pchły: najskuteczniejsze opcje zakupione i ludowe

Biorąc pod uwagę zagrożenie, jakie owady stanowią dla człowieka i jego nadmierną płodność, warto od razu zastosować skuteczny środek na pchły, wybierając opcję w zależności od sytuacji.

Efektywny

Bezzapachowy mikrokapsułkowany insektycyd w postaci białej lub beżowej cieczy. Główne składniki aktywne to propoksur, tetrametryna, butanolan piperonylu. Przed użyciem koncentrat należy rozcieńczyć wodą.

Efektywny

Jak pozbyć się pcheł w domu:

 1. 25 ml Skutecznie rozpuścić w litrze ciepłej wody.
 2. Gotową kompozycję wlej do opryskiwacza i dokładnie oczyść miejsca, w których żyją i poruszają się pasożyty.
 3. Powtórz procedurę po tygodniu.
 4. Wykonuj manipulacje pod nieobecność gospodarstw domowych i zwierząt.
 5. Na koniec pomieszczenie należy zamknąć na 1,5 godziny, a następnie przewietrzyć przez 30-60 minut.
 6. Spryskane powierzchnie należy umyć roztworem mydła i sody.
 7. Pamiętaj, aby zrobić czyszczenie na mokro.
READ
16 niesamowitych pomysłów na wystrój salonu i wygodne życie

Cena: 375 rubli za 50 ml.

Wormwood

Roślina wieloletnia o specyficznym zapachu, często stosowana jako środek owadobójczy przeciwko szkodliwym owadom. Piołun odstrasza pasożyty, a jednocześnie jest przyjazny dla środowiska. Trawę możesz przygotować samodzielnie lub kupić (na przykład w aptece).

trawa piołunu

 1. Rozłóż świeże łodygi rośliny w całym domu. Zmieniaj co 2-4 dni.
 2. Zmiel trawę na proszek i rozprowadź w trudno dostępnych miejscach.
 3. 2 łyżki stołowe. łyżki suchego piołunu zalać 2 szklankami wrzącej wody, pozostawić na pół godziny. Dodaj 100 g pokruszonego mydła smołowego. Doprowadzić do jednorodnego stanu. Wlej do wiadra z wodą i dokładnie umyj podłogi. Powtarzaj regularnie (1 raz w tygodniu przez miesiąc).

Walka SuperSpray+

Uniwersalny środek owadobójczy w formie aerozolu, który pomoże usunąć z domu dorosłe pasożyty i ich larwy. Dzięki obecności elastycznej dyszy na opryskiwaczu pasożyty można wyeliminować nawet w trudno dostępnych miejscach.

Walka SuperSpray+

Dysza pozwala na dokładną pracę podczas dezynsekcji, unikając wnikania środka owadobójczego na rzeczy, sprzęt, tapetę. Głównymi składnikami są imiprotrina, cyfenotrin. Bezwonny produkt dodatkowo eliminuje bakterie i pleśń.

 1. Wstrząsnąć puszką aerozolu.
 2. Zainstaluj dyszę w górę.
 3. Trzymając puszkę pionowo, spryskaj miejsca, w których mogą żyć pasożyty z odległości 20-30 cm.
 4. Przed przetwarzaniem zamknij okna i drzwi, a na koniec wykonaj pół godziny wentylacji.

Koszt: 915 rubli za 400 ml.

Popularny środek dezynfekujący w płynie lub żelu o silnym zapachu chloru. Substancja jest w stanie blokować układ nerwowy owadów, dlatego starają się uciec, gdy tylko poczują zagrożenie.

Biel

Aby ten skuteczny zabójca pcheł działał w 100%, ważne jest, aby odpowiednio zdezynfekować pomieszczenie. W przeciwnym razie pasożyty przetrwają i będą się dalej rozmnażać.

 1. Najpierw musisz zrobić ogólne sprzątanie całego domu.
 2. Następnie należy rozcieńczyć produkt – 100 ml na 1 wodę.
 3. Dokładnie umyj podłogę, listwy przypodłogowe i szczególnie trudno dostępne miejsca.
 4. Po zakończeniu zabiegu pomieszczenia należy wietrzyć do całkowitego zaniku zapachu.
 5. Wszystkie manipulacje wykonywane są przy użyciu maski ochronnej i rękawiczek.

Raptor

Produkt w aerozolu o innowacyjnej wieloskładnikowej formule, który niszczy ponad 15 rodzajów owadów, w tym pchły. Głównymi składnikami są tetrametryna, cypermetryna i imiprotryna. Różni się natychmiastowym działaniem.

Raptor

Jak usunąć pchły w prywatnym domu lub mieszkaniu:

 1. Kilkakrotnie wstrząśnij butelką.
 2. Trzymając go w pozycji pionowej, leczyć miejsca, w których gromadzą się i żyją owady, a także wstępnie wypraną ściółkę dla zwierząt.
 3. Trzymaj pokój zamknięty przez 15-20 minut
 4. Zorganizuj wentylację na pół godziny.
READ
5 pytań, które należy zadać mężczyźnie na pierwszej randce

Cena: 200 rubli za 275 ml.

Alkohol amoniakalny

Wybierając środki ludowe na pchły, należy zwrócić uwagę na amoniak. Wodny roztwór wodorotlenku amonu ma silny nieprzyjemny zapach. A biorąc pod uwagę, że pchły mają rozwinięty węch, narzędzie poradzi sobie z nimi znakomicie.

Sal amoniak

 • rozcieńczyć 5-15 kropli amoniaku w 20 litrach wody;
 • leczyć wszystkie powierzchnie i miejsca, w których powinny żyć owady;
 • powtarzaj procedurę w odstępach kilku dni;
 • Pamiętaj, aby nosić sprzęt ochronny.

Foresight

Środek owadobójczy w postaci jasnobrązowego koncentratu emulsyjnego. Jest to 25% roztwór fentionu – substancji o działaniu kontaktowym i jelitowym. Produkt posiada specyficzny zapach, który szybko znika.

Foresight

Forsyth nie tylko eliminuje pasożyty wysysające krew, ale także odstrasza owady przez 3-5 tygodni dzięki zdolności do krystalizacji na powierzchniach, na których się osiedla. Do przetwarzania konieczne jest przygotowanie środków ochrony osobistej.

 1. Przygotuj roztwór roboczy – 10 ml na 1 litr wody w temperaturze pokojowej.
 2. Za pomocą opryskiwacza potraktuj pęknięcia, podłogi, ściany do wysokości 1 metra.
 3. Zużycie produktu, w zależności od liczby pasożytów, wynosi 50-100 ml/m2.
 4. Po 5-6 godzinach od oprysku przewietrzyć przez 30-60 minut.

Koszt: 250 rubli za 50 ml.

Olejki eteryczne

Pachnący olejopodobny płyn zawierający lotne substancje z różnych roślin stworzy warunki, dzięki którym pchły opuszczą przestrzeń życiową. Olejki eteryczne najlepiej stosować zapobiegawczo.

Olejki eteryczne

Do odstraszania pasożytów odpowiednie są olejki z goździków, tymianku, piołunu, lawendy, mięty i melisy. Fundusze można łączyć lub wykorzystywać oddzielnie. Pomogą zapobiec ponownej inwazji owadów po dezynsekcji.

2 sposoby składania wniosków:

 • nałóż 5-7 kropli olejku na serwetki i rozprowadź pod łóżkami i szafami;
 • wymieszaj kilka olejów, po czym 1 łyżka. rozcieńczyć łyżkę mieszanki w litrze wody i spryskać pomieszczenie lub przetrzeć powierzchnię.

Zabijaka

Środek owadobójczy w postaci proszku, którego zasadą jest szybkie odwodnienie organizmu owadów. Głównym składnikiem jest dwutlenek krzemu. Ze względu na właściwości leku pasożyty nie rozwijają odporności na lek.

Hektor w proszku

Zaletami skutecznego środka na pchły są: bezwonny, hipoalergiczny, przyjazny dla środowiska, łatwy w użyciu i zdolność do eliminowania owadów w ciągu 2 godzin po zabiegu.

Jak zabić pasożyty:

 • zrobić dziurę w butelce, odcinając dziobek;
 • lekko naciskając butelkę, spryskaj proszek w miejscach, w których mogą znajdować się krwiożercze pchły;
 • aby produkt dostał się w wąskie pęknięcia, należy użyć pędzla z włosiem;
 • środek owadobójczy działa do momentu nasycenia wilgocią, dlatego należy go nakładać na suche powierzchnie;
 • okresowo wymagane jest utrzymanie ilości proszku w leczonych obszarach;
 • wskaźnik zużycia – 5 g na m 2;
 • zaleca się noszenie maseczki ochronnej podczas dezynsekcji, aby uniknąć wdychania proszku.
READ
Najbardziej niedostępna kobieta według znaku zodiaku

Cena: 500 rubli za 100 g (500 ml).

Sól i soda

Każdy znajdzie takie składniki w swoim prywatnym domu lub mieszkaniu, więc nie przegap okazji wykorzystania ich do zniszczenia pasożytów. Działanie funduszy polega na zdolności do korodowania ciała pcheł i suszenia larw.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: