7 najczęstszych błędów podczas nakładania lakieru hybrydowego w domu

Lakier hybrydowy dokonał prawdziwego przełomu w branży paznokci, otwierając szerokie możliwości kreatywności i znacznie wydłużając czas noszenia powłoki. Kobiety były mile zaskoczone, że ich paznokcie wyglądają idealnie przez co najmniej dwa tygodnie, dzięki specjalnej strukturze lakierów i technikom aplikacji. Ale nie zawsze i nie każdy ma manicure, który wygląda pięknie i jest noszony przez długi czas. Jest 7 typowych błędów, które mogą zepsuć wszystkie wysiłki i spowodować całkiem naturalne rozczarowanie posiadaczy paznokci szelakowych.

Odmowa użycia oleju lub jego niewłaściwe użycie

Jednym z głównych sekretów trwałości manicure hybrydowego jest wysokiej jakości odtłuszczenie płytki paznokcia. Podczas tej procedury rozwiązuje się jednocześnie dwa zadania: powierzchnia paznokci jest oczyszczana z wilgoci wydzielanej przez gruczoły łojowe sekretu i innych zanieczyszczeń, a także jest przygotowywana dla lepszej przyczepności do powłoki. Wstępnie usunięte skórki i zadziory wymagają odżywienia i nawilżenia, ale nakładanie na nie oleju do momentu zakończenia wszystkich prac jest surowo zabronione. Ale nie powinieneś całkowicie przestać go używać. Jak tylko ostatnia powłoka wyschnie, skórę wokół paznokci należy nasmarować olejkiem, ponieważ nie tylko ją zmiękczy i ukoi, ale także pomoże jak najdłużej utrzymać manicure w pierwotnej formie.

Wykonywanie manicure lakierami, topami i bazami różnych marek

Wykonywanie manicure lakierami, topami i bazami różnych marek

Każdy producent ma swoje sekrety i cechy produkcji narzędzi do wykonywania stylizacji paznokci za pomocą lakierów żelowych. Każde pojedyncze narzędzie jest zaprojektowane tak, aby uzupełniać i poprawiać jakość drugiego, aby zapewnić lepszą przyczepność, gładkość i trwałość powłoki. Dlatego profesjonaliści wolą używać produktów tej samej marki. Jednak przy silnym pragnieniu możesz spróbować mieszać lakiery do paznokci różnych firm, ale przed przeprowadzeniem eksperymentu na kliencie lepiej najpierw sprawdzić ich zgodność na palecie testowej lub samodzielnie.

Jak pokazała praktyka, lepiej nie oszczędzać na lakierach wykończeniowych i bazowych – ich jakość i „poziom” powinien być wyższy niż w przypadku powłok kolorowych. I choć zarówno początkujący, jak i doświadczeni mistrzowie popełniają takie błędy, z czasem oboje będą mogli znaleźć narzędzia, które spełnią wszystkie niezbędne wymagania dotyczące jakości, wytrzymałości i piękna manicure.

Malowanie paznokci trzema lub więcej warstwami lakieru

Wśród początkujących panuje opinia, że ​​im więcej warstw lakieru zostanie nałożonych, tym mocniejszy będzie manicure hybrydowy. Zasada – im więcej tym lepiej, tutaj nie działa. Dotyczy to nie tylko liczby warstw, ale także ich grubości. Niektórzy mistrzowie nakładają jedną warstwę, ale grubą, nie biorąc pod uwagę, że musi schnąć dłużej. Ale nawet te środki nie uchronią go przed nierównomiernym wysychaniem, obrzękiem i falami. Dodatkowo przy nadmiernym pokryciu szelaku płyn nieuchronnie rozprzestrzeni się po całej powierzchni paznokcia, wpływając na naskórek i inne sąsiadujące tkanki. Dlatego szelak nakłada się maksymalnie w 2-3 warstwach, a każda z nich powinna być wyjątkowo cienka, co pozwoli uniknąć marszczenia się podczas suszenia w lampie i ewentualnego złuszczania w przyszłości.

READ
Wybór prawdziwych pań: 41 subtelnych pomysłów na pudrowe paznokcie na wiosnę 2023 r

Korzystanie z wacików

Podczas wykonywania manicure nie można obejść się bez improwizowanych materiałów, za pomocą których mistrz odtłuszcza powierzchnię, usuwa lepką warstwę lub nieudany rysunek. Wielu używa wacików w tym charakterze, nie podejrzewając, że mogą one znacząco pogorszyć jakość wykonanej pracy. Czemu? Tak, ponieważ mikroskopijne kosmki osadzające się na paznokciach powodują, że powłoka jest nierówna i negatywnie wpływa na jej trwałość. Lepiej kupić specjalne, niestrzępiące się gąbki lub serwetki.

Wykonanie manicure z lakierem hybrydowym przy użyciu niewłaściwego odtłuszczacza

Wykonanie manicure z lakierem hybrydowym przy użyciu niewłaściwego odtłuszczacza

Mówiono już o potrzebie dezynfekcji paznokci przed pracą, ale nie wszyscy mistrzowie używają do tego specjalnych związków odtłuszczających. Niektórzy oszczędzają i używają tańszych środków, takich jak alkohol. Według ekspertów jest to jedyny lek, który może zastąpić specjalne narzędzie. Zmywacz do paznokci, wszelkiego rodzaju nalewki zawierające alkohol i perfumy nie radzą sobie z powierzoną im misją, ponieważ zawierają olejki i inne zanieczyszczenia, które niekorzystnie wpływają na trwałość i wytrzymałość manicure. Ponadto żaden z tych środków dezynfekujących nie poradzi sobie z rolą odwadniacza, mającego na celu usuwanie nadmiaru wilgoci z obrabianej powierzchni.

Skrócenie czasu schnięcia

Każda lampa UV posiada timer, który informuje o upłynięciu czasu potrzebnego do wyschnięcia paznokci. Samodzielne zmniejszanie go jest surowo zabronione, ponieważ wtedy powłoka po prostu nie ma czasu na wyschnięcie i stanie się bezużyteczna, zanim klient opuści salon paznokci. Ale jeśli takie rażące naruszenie technologii wykonywania zdobienia paznokci jest bardziej nonsensem niż regułą, to wielu mistrzów grzeszy niewłaściwą pozycją palców podczas suszenia. Tak więc manicure hybrydowy wymaga umieszczenia paznokci mniej więcej na środku lampy, a do tego trzeba by wysuszyć każdy paznokieć osobno, co znacznie wydłuża czas pracy.

Dlatego wielu mistrzów podchodzi do sztuczki i oferuje natychmiastowe wysuszenie całej dłoni, naruszając technologię. Eksperci dopuszczają osobne suszenie tylko kciuków, a jednocześnie zalecają nie oszczędzanie na lampie. Moc zwykłych lamp UV z czasem maleje, czego nie można powiedzieć o urządzeniach LED, które oszczędzają nie tylko czas, ale i energię elektryczną. Alternatywnie możesz kupić hybrydę, która łączy różne rodzaje lamp.

Usuwanie powłoki „zrób to sam”

Często zdarza się, że w przeddzień jakiegoś nieplanowanego uroczystego wydarzenia pilna jest aktualizacja manicure, a mistrz niestety nie ma wolnego okna. Następnie kobieta postanawia bez zbędnych ceregieli samodzielnie usunąć powłokę w nadziei, że po prostu pokryje paznokcie zwykłym lakierem. Niestety tej opcji nie można nazwać udaną, ponieważ wierzchnią warstwę płytki paznokcia można również usunąć wraz z powłoką, ponieważ zwykły zmywacz do paznokci nie jest w stanie poradzić sobie ze swoim zadaniem i trzeba się trzymać pilniczki do paznokci, ryzykując poważne uszkodzenie paznokci.

READ
Stylowa geometria i kryształy: 30 pomysłów na najmodniejszy manicure

Możesz sam usunąć żel do polerowania tylko wtedy, gdy masz specjalny płyn, ale lepiej nie ryzykować i szukać pomocy u profesjonalisty. Wielu z nich używa do tych celów specjalistycznej aparatury elektrycznej, która delikatnie odcina powłokę, nie naruszając integralności płytki paznokcia, a tym samym nie uszkadzając jej.

W procesie uczenia się nakładania lakieru hybrydowego fashionistki najczęściej popełniają typowe błędy, których najlepiej unikać, ponieważ jeśli są one popełniane stale, taki manicure nie będzie już wyglądał tak imponująco, jak chcieliby nasi fashionistki. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej, aby domowe eksperymenty i kreatywność przyniosły tylko pozytywne rezultaty i wrażenia!

TOP 7 błędów początkujących

Jak wiesz, przed nałożeniem lakieru żelowego musisz starannie i skutecznie przygotować paznokcie do powlekania. Konieczne jest nadanie paznokciu pożądanego kształtu, następnie nałożenie odtłuszczacza, dopiero potem wszystkie pozostałe kroki.

błąd №1

Jeśli twoja baza do lakieru hybrydowego jest zwiotczała. Głównym tego powodem nie jest całkowite usunięcie starej powłoki. Konieczne jest staranne odcięcie wszystkich warstw poprzedniego wzoru pilnikiem do paznokci lub fraserem, aby warstwa nowej bazy pod lakierem żelowym idealnie przylegała do paznokcia.

błąd №2

W warstwie spolimeryzowanego podłoża widoczne są mikropęcherzyki i minipustki. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce, gdy naskórek jest usuwany, nie został całkowicie usunięty. I tak podczas pieczenia w lampie powstały mikroszczeliny między warstwą paznokcia a drobinkami skórki pozostającymi na paznokciu. Jeśli taka sytuacja ci się przytrafiła, twój manicure nie potrwa długo.

błąd №3

Kolorowa powłoka złuszczyła się z paznokcia. Taka sytuacja jest spowodowana tym, że nasze piękne Panie ominęły etap usuwania górnej warstwy keratyny za pomocą buffa. Buffy paznokieć, ważne jest, aby go nie uszkodzić. Nie wywieraj dużej siły podczas dociskania narzędzia do gwoździ i przestrzegaj prawidłowego kierunku ruchu. Poprawnie wypoleruj od naskórka do wolnej krawędzi, lekkimi ruchami.

błąd №4

Powłoka pęka i odłamuje się na małe kawałki. Taka sytuacja ma miejsce, gdy nie wystarczy oczyścić paznokieć z kurzu (trocin), brudu i sebum.

błąd №5

Lakier hybrydowy złuszcza się całą płytką. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej, a wszystko dlatego, że cząstki skrzydlika pozostały niezauważone na paznokciu, a rozwarstwienia nie zostały usunięte na wolnym brzegu. Wraz z późniejszym odrastaniem i złuszczaniem skrzydlika żelowa powłoka również odchodzi od keratyny naturalnego paznokcia. Trwające rozwarstwianie się naturalnego paznokcia w głąb (pod lakierem żelowym) prowadzi do oderwania się manicure od strony tyłka.

READ
Nie doceni: 10 opcji manicure, których mężczyźni w ogóle nie lubią

błąd №6

Nie możesz zrobić mieszanki różnych lakierów żelowych. A wszystko dlatego, że każda marka lakieru ma w swoim składzie różne składniki, które mogą nie być kompatybilne z innym lakierem. A jeśli połączysz ze sobą dwa lakiery, manicure może w ogóle nie wyjść. W szczególności podkład, który służy do odtłuszczania paznokcia, może łatwo wejść w „konflikt” z innym lakierem z innej produkcji.

błąd №7

Nie zdejmuj rąk z lampy bez czekania na sygnał. Ten błąd najczęściej występuje podczas nakładania lakieru żelowego. Piękne panie myśląc, że manicure jest już gotowy, nie suszą lakieru hybrydowego a wtedy manicure nie będzie!

Tak więc, jeśli fashionistki chcą uzyskać nieskazitelny manicure w domu, musisz przestrzegać kilku zasad przedstawionych powyżej!

Czy zgadzasz się z tym? Czekamy na Wasze komentarze!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: