7 kształtów brwi, które odmłodzą i pasują do każdego typu twarzy

Brwi w kształcie oczu i twarzy korzystnie podkreślą wygląd każdej dziewczyny. Dzięki szeroko otwartemu wyglądowi możesz czuć się atrakcyjnie, co oznacza, że ​​możesz być pewny siebie.

Jednak przed przystąpieniem do projektowania brwi konieczne jest prawidłowe określenie rodzaju twarzy i kształtu oczu. Jak to zrobić? A czy istnieją uniwersalne opcje, które będą pasować absolutnie każdemu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Dobór rodzaju brwi do kształtu twarzy

 1. Twarz kwadratowa i prostokątna

Ten kształt twarzy nadaje się do makijażu bez ostrych linii i przejść, wygładzony i niekontrastujący. Linia brwi powinna mieć formę gładkiego i wysokiego łuku. Tak uniesiona brew odmładza twarz i nadaje jej wyraz łagodnego zaskoczenia. Pomimo tego, że zgodnie z trendami mody opracowano pewne zasady dotyczące makijażu, które są odpowiednie dla niektórych rodzajów twarzy, w każdym razie duże znaczenie mają indywidualne cechy. Właściciele kwadratowej twarzy powinni również dobierać brwi do kształtu oczu, nosa, kości policzkowych. Ponadto powinieneś wziąć pod uwagę fryzurę – jest huk, czy nie.

Wizażyści mają zasadę, której należy przestrzegać podczas wykonywania makijażu: im szersza twarz, tym jaśniejsze i bogatsze powinny być brwi.

Aby uzyskać harmonię i złagodzić kanciaste linie dolnej części twarzy, brwi powinny być umiarkowanie grube w formie łuku z lekkim wygięciem. Wśród popowych diw podobny wygląd mają Adriana Lima, Olivia Wilde, Angelina Jolie. Zobacz, jak wykonuje się makijaż brwi z uwzględnieniem kształtu twarzy i oczu na zdjęciach tych celebrytek.

Owalna twarz będzie pasować do prawie prostych brwi. W żadnym wypadku nie należy ich robić z wyraźnym załamaniem – w ten sposób jeszcze bardziej wydłużysz twarz. Najbardziej udaną opcją są proste, lekko zaokrąglone linie, ponadto dość szerokie. Jeśli twoje brwi mają wyraźną krzywiznę, postaraj się je jak najbardziej wyprostować podczas korekty. Należy również zwrócić uwagę na odległość od grzbietu nosa – powinna być jak największa.

Ponownie, biorąc pod uwagę indywidualne cechy twarzy, znajdź najbardziej udaną linię brwi w kształcie oczu, nosa, fryzury. Narysuj czubek wydłużony do skroni, baw się szerokością łuków, przenosząc górną i dolną poziomą linię, wykonaj ledwo zauważalne wygięcie. Jednym słowem znajdź dokładnie taką formę, która wydaje Ci się idealna.

Doskonałe przykłady tego typu można zobaczyć w Bella Hadid, Sarah Jessica Parker.

Podczas modelowania brwi użyj nici, pęsety i ołówka. Te narzędzia pozwolą Ci sprawić, że linie będą wyglądały naturalnie. Za punkt wyjścia weź kształt kości policzkowych: lekko uniesione brwi są odpowiednie dla dziewcząt o pucołowatych policzkach, a dla szczupłych lepiej jest je wyprostować. Takie manipulacje muszą być przeprowadzane z uwzględnieniem cech brwi: struktury, rodzaju, kierunku wzrostu włosów. W żadnym wypadku nie wyrywaj za dużo – cienkie nitki to już przeszłość. Wszystkie te zalecenia mają zastosowanie do makijażu o dowolnym kształcie twarzy.

Dobór rodzaju brwi do kształtu twarzy

Przy takim kształcie twarzy górna część znacznie przewyższa dolną, czoło jest częścią akcentującą. Dzięki korekcji brwi możesz odwrócić od niej uwagę i wizualnie wyrównać proporcje. Dziewczyny o trójkątnej twarzy są przeciwwskazane w prostych liniach we wzorze brwi, powinny mieć tylko kształt łuków. Należy również unikać kucyków skierowanych w dół – taki wzór sprawi, że twarz będzie zbyt smutna.

READ
7 błędów w pielęgnacji, które zniekształcają twoje brwi

Najlepszą opcją są uniesione brwi o średniej długości. Możesz utrwalić kształt, wygładzić wystające włoski za pomocą przezroczystych wosków i żeli.

Dzięki makijażowi brwi koryguje się również kształt oczu. Możesz sprawić, że spojrzenie będzie bardziej wyraziste, szeroko otwarte za pomocą ołówka kosmetycznego – miękkiego wosku lub twardego pudru.

Taka twarz, na przykład Barbara Palvin. Dominują w nim ostre kości policzkowe, które wizualnie wygładza gładka linia łuków brwiowych. Często właściciele twarzy w kształcie rombu mają naturalne brwi o kanciastym kształcie, który należy poprawić. W takim przypadku konieczne jest narysowanie gładkiej linii w górnym punkcie, usunięcie ostrych rogów i zagnieceń, aby nie podkreślać wyraźnej geometrii twarzy. Należy również unikać linii prostych. Rozświetlając obszar pod brwią rozświetlaczem, możesz nadać oczom wyrazistego wyrazu.

Przy takim kształcie twarzy główny nacisk kładzie się na czoło i oczy. Aby uatrakcyjnić wygląd, linię brwi należy wykonać z profesjonalnym podejściem. Możesz dostosować proporcje i sprawić, że czoło będzie nieco węższe wizualnie dzięki gładkiemu łukowi.

Sercowy kształt twarzy wymaga lekko zakrzywionych linii, nie powinno być kątów i nadmiernie uniesionych brwi.

Powtórz doświadczenie z brwiami takimi jak Shay Mitchell, Cara Delevingne lub Reese Witherspoon.

Aby narysować prawidłowy kształt brwi, dziewczyny o okrągłej twarzy będą potrzebowały pewnych umiejętności. Linia powinna być bardzo wyraźna, z precyzyjnymi konturami. Panie o okrągłej twarzy dobrze nadają się do wysokich brwi z kącikiem, z krótkimi końcówkami. Ale tutaj ważne jest obserwowanie miary, ponieważ jeśli zrobisz kreskę zbyt wysoko lub nadmiernie połamaną, zamiast równoważyć kształt twarzy, uzyskasz odwrotny efekt i podkreślisz owal.

Gwiazdy Lily Collins i Kirsten Dunst mogą służyć jako przykład tego, jak prawidłowo narysować brwi w kształcie twarzy, oczu, aby nie można było się oprzeć.

Wysoki łuk kompensuje zaokrąglony owal twarzy, wizualnie ją rozciągając. Pożądany efekt można osiągnąć za pomocą różnych kosmetyków dekoracyjnych – pudru, cieni lub specjalnego ołówka.

Rysując brwi zgodnie z kształtem oczu i twarzy, korygują geometrię czoła i kości policzkowych. W efekcie wizualnie zmieniają się proporcje, twarz staje się bardziej harmonijna. Włączenie tej techniki pozwala wyglądać młodziej, a jeśli to konieczne, starzej.

Przy makijażu kierują się zwykle zasadą: odległość między brwiami wynosi dwa palce. A wysokość łuku brwiowego dobiera się zgodnie z kształtem oczu.

Brwi zgodnie z kształtem oczu

Brwi zgodnie z kształtem oczu

Dzięki kosmetykom dekoracyjnym można nie tylko podkreślić naturalne piękno twarzy, ale nawet radykalnie zmienić jej wygląd. Jednocześnie korekta brwi jest daleka od ostatniej. Ich linie mogą mieć różne kształty, dlatego konieczne jest zrozumienie, która osoba jest bardziej odpowiednia dla linii prostych, a dla których złamanych. Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, wygląd okaże się bardziej wyrazisty, atrakcyjny, a nawet tajemniczy.

READ
Jaka technika makijażu oczu i brwi jest najlepsza dla różnych typów twarzy

Najbardziej uniwersalnym kształtem brwi jest gładki łuk. Jeśli narysujesz bardziej stromy łuk, twarz wizualnie się rozciągnie. Opuszczone końcówki spowodują smutek na twarzy, sprawią, że wyraz twarzy będzie poważny.

Dla kobiet o orientalnym wyglądzie najbardziej odpowiednie są szerokie, gładkie łuki. Brwi z przerwą mogą skrócić się o kilka lat.

Aby znaleźć idealną linię brwi dla kształtu oczu i twarzy, musisz wykonać pomiary. Weź linijkę i ołówek i narysuj na swoim zdjęciu następujące linie:

 • Pionowo przez skrzydło nosa. Punkt przecięcia linii z brwią wyznacza jej początek. Wszystkie włosy w kierunku grzbietu nosa muszą zostać usunięte.
 • Ukośna linia rozpoczynająca się w środku podbródka, przechodząca przez źrenicę i kończąca się na szczycie łuku.
 • Ukośna linia przechodząca przez skrzydło nosa i zewnętrzny kącik oka. Punkt jej przecięcia z brwią wskaże zewnętrzną krawędź łuku.

Idealne brwi dobiera się nie tylko do kształtu oczu i twarzy, ale także do koloru skóry. Jak zamknięte są oczy, jaki jest ich krój, czy górna powieka zwisa – to wszystko ma znaczenie przy wyborze najbardziej odpowiedniej geometrii brwi.

Idealne brwi dobierane są nie tylko do kształtu oczu i twarzy

Wizażyści opracowali standardowe zasady, zgodnie z którymi geometria brwi jest wybierana zgodnie z kształtem oczu:

 1. Mały. Brwi dla małych oczu powinny być proporcjonalne, nie powinny być zbyt grube i grube. Najbardziej udaną formą jest półksiężyc.
 2. Wielki. Szerokie brwi są odpowiednie dla dużych pięknych oczu. Ich kolor powinien być bogaty w brąz lub ciemnoszary, co skutecznie zacieni wyraziste oczy.
 3. Ustaw szeroko. Prosta sztuczka pomoże wizualnie poprawić obraz – po prostu wyciągnij wewnętrzną końcówkę brwi bliżej nasady nosa.
 4. Ściśle obsadzone. Jest to przeciwieństwo poprzedniej opcji, która jest korygowana podobną techniką, usuwane są tylko wewnętrzne końcówki linii.
 5. „Ciężka powieka”. Zwisającą powiekę można skorygować na dwa sposoby – za pomocą Botoxu lub profesjonalnych technik makijażu. Dziewczyny z podobnym problemem nie powinny się denerwować, udany makijaż brwi doskonale koryguje ten kształt oka. Przykładem tego jest szykowny wygląd Jennifer Lawrence, Taylor Swift, Catherine Zeta-Jones. Linia brwi powinna być wykonana w formie dość wysokiego łuku, a profesjonalny mistrz będzie w stanie dokładnie określić jej lokalizację – od tego zależy pożądany efekt.
 6. Typ azjatycki. Oczy orientalnych piękności są czymś niesamowitym, więc wiele dziewczyn ma tendencję do nadawania sobie podobnego cięcia za pomocą strzał. I w tym przypadku konieczne jest wykonanie odpowiedniej linii brwi w kształcie oczu. Tutaj lepiej porzucić wszelkie eksperymenty i trzymać się naturalnego wzoru. Azjatki mają proste brwi, wystarczy je podkreślić ołówkiem lub cieniami.
 7. Opuszczone zewnętrzne kąciki oczu. Możesz skorygować ten kształt dzięki wysokiemu łukowi brwiowemu z ostrym rogiem.

Prawidłowe określenie kształtu oczu w celu wykonania odpowiednich brwi

Prawidłowe określenie kształtu oczu w celu wykonania odpowiednich brwi

Na podstawie powyższych informacji możesz, patrząc na siebie w lustrze, określić typ oka. Ale jest jeszcze kilka szczegółów, które pomogą Ci znaleźć idealną linię brwi do kształtu Twoich oczu.

Niektórzy ludzie mają taką strukturę górnej powieki, gdy jest ukryta pod zwisającym fałdem skóry lub nisko osadzoną brwią. W tym przypadku makijaż jest bardzo trudny do wykonania ze względu na istniejące fałdy.

READ
Wszystko o włosowej metodzie makijażu permanentnego brwi

Mogą znajdować się w stosunku do wewnętrznych kącików na tej samej poziomej linii, uniesione (oczy w kształcie migdałów) lub obniżone (orientalny kształt oczu). Jednak stopień nachylenia osi poziomej oczu jest tak zmienny, że niekoniecznie masz oczy w kształcie migdałów, gdy róg jest podniesiony i wschodnią szczelinę, gdy jest opuszczony. Więc to tylko indywidualna cecha każdej osoby.

Na górnej powiece może znajdować się fałd skóry, który pokrywa jej część. Ta struktura jest typowa dla osób typu mongoloidalnego. Należy jednak zauważyć, że budowa i fizjologia fałdu skórnego na powiece u mongoloidów różni się od przypadków, gdy pojawia się u osób z wiekiem z powodu utraty właściwości elastycznych skóry.

Istnieje pewna norma położenia oczu na twarzy względem siebie, gdy odległość między nimi jest równa długości samego oka. Oczy można ustawić odpowiednio szeroko lub blisko, zwiększając lub zmniejszając długość segmentu między wewnętrznymi kącikami. Wystarczy spojrzeć na siebie w lustrze i ocenić, jakim jesteś typem.

W zależności od głębokości sadzenia oczy są podzielone, oprócz normalnej pozycji, na głęboko osadzone i wypukłe. W pierwszym przypadku gałka oczna jest niejako zagłębiona w oczodole. Z tą strukturą wiąże się obecność obrzęku lub ciemnienia w okolicy pod okiem, a górna powieka jest bardzo mała. Wyłupiaste oczy są wyraźnie widoczne podczas patrzenia na profil osoby. Górna powieka jest zawsze otwarta.

Innym sposobem oceny kształtu oczu jest spojrzenie na położenie tęczówki w lustrze. Patrz prosto przed siebie, nie męcząc oczu. Jeśli żadne obszary białka nie są widoczne nad i pod tęczówką, twoje oczy mają kształt migdałów. Jeśli widzisz białe paski, kształt twoich oczu można nazwać okrągłym. Aby określić, czy oczy są duże, małe czy średnie, możesz oszacować ich wielkość w stosunku do innych części twarzy.

7 kształtów brwi, które będą pasować do każdego oka

7 kształtów brwi, które będą pasować do każdego oka

  Zakrzywione brwi z załamaniem na końcu

Ten kształt brwi uważany jest za klasyczny. Eksperci polecają go pulchnym kobietom, ale w rzeczywistości przy każdym typie twarzy można stosować taką geometrię podczas makijażu. Brwi o takim kształcie sprawiają, że wygląd jest zabawny i młodszy. Wizażyści w salonach zwykle preferują tę opcję.

Dzięki takiej linii brwi kształt oczu jest korygowany – wydają się większe. Ponadto wygląd jest bardziej wyrazisty. Najważniejsze, aby nie przesadzić z wysokością uniesienia, aby twarz nie nabrała zdziwionego wyrazu. Jeśli twoje naturalne brwi mają taki kształt, nie powinieneś go zmieniać.

Uniesienie brwi wzdłuż trajektorii wznoszącej pozwala wizualnie zwęzić twarz, dodaje charyzmy. Jednocześnie wygląd staje się bardziej solidny. Ponownie musisz znać miarę – warto zwiększyć kąt nachylenia, a otrzymasz teatralną maskę. Makijaż z takimi brwiami najlepiej pozostawić profesjonalistom, bo zbyt łatwo pomylić się z ułożeniem kreski i wszystko zepsuć.

READ
Korekta brwi: krótko i wyraźnie o głównych punktach

To najbardziej harmonijna i naturalna linia brwi, która nie wpływa na wizualne proporcje twarzy. Bardzo łatwo to skorygować – wystarczy wyrwać wszystkie włoski, które odstają od konturu i kolidować z nim pęsetą. Zgrabne, gładko wygięte brwi sprawiają, że powieka jest otwarta i lekko uniesiona, co działa odmładzająco.

łukowate brwi

Jeśli twoje naturalne brwi są proste – absolutnie lub z ledwo zauważalnym wygięciem, powinieneś zatrzymać się przy tym kształcie. Prosta linia wizualnie poszerzy wąską twarz, odwróci uwagę od ostrego podbródka. Pamiętaj, że proste brwi podkreślają rysy twarzy, więc musisz zachować ostrożność podczas nakładania makijażu.

Grube brwi są odpowiednie dla młodych dziewcząt, mogą też pozwolić sobie na eksperymentowanie z ich długością. Krótsza i bardziej nasycona linia nada twarzy otwartości. Starsze panie powinny unikać tej formy, ponieważ szerokie, gęste brwi mogą sprawić, że twarz będzie zbyt ponura.

Bardzo odważną decyzją jest wysunięcie zewnętrznego kącika brwi poza linię oka. Zwykle po tego typu makijażu uciekają się panie silne i samowystarczalne, które znają swoją wartość. Co zaskakujące, ta sama technika dodaje młodym dziewczynom kilka lat i odmładza dojrzałe kobiety. Aby osiągnąć pożądany efekt, musisz bardzo wyraźnie narysować linie za pomocą ołówków kosmetycznych.

Jak widać, aby wybrać najbardziej odpowiednie brwi do kształtu oczu i twarzy, należy wziąć pod uwagę wiele subtelności. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów w tej kwestii. Dobiorą optymalną linię i przeprowadzą korektę, a wtedy już tylko utrzymasz formę. Ale co, jeśli zdecydujesz się wybrać własny kształt brwi?

Czy można wykonać brwi zgodnie z kształtem oczu?

Zwykle kształt brwi koryguje się przez wyskubanie. Procedura jest nieprzyjemna, ale możesz ją przeprowadzić zarówno samodzielnie, jak i kontaktując się z salonem. Jeśli twoje brwi nigdy nie były korygowane, to po raz pierwszy najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Profesjonalnie dobierze optymalną linię brwi do kształtu oczu i twarzy, usunie wszystko co zbędne, pomaluje na odpowiedni kolor.

Dziś nikt nie wyrywa brwi w nitkę, modny jest bardziej naturalny szeroki kształt. Kontur linii może być bardzo różny – od całkowicie prostej do wysokiego łuku, od ledwo zauważalnego zakrętu do ostrego wysokiego kąta. Ale w każdym razie dobrze wyglądają tylko zadbane brwi.

Aby ta część twarzy była idealna, musisz wziąć pod uwagę wiele niuansów. Dodatkowo, ze względu na kształt brwi, niektóre niedoskonałości można skorygować. Dlatego w takim przypadku nie można obejść się bez pomocy specjalisty, który również doradzi, jak dbać o brwi.

Pielęgnacja domowa jest prosta, pomogą Ci w tym kosmetyki i narzędzia:

 • pędzel do brwi. Z jego pomocą możesz uzupełnić brakujące włosy, nadać kształt konturowi;
 • Korektor. To biały ołówek, który służy do maskowania defektów, rysuje szablon;
 • cienie. Z ich pomocą osiągają pożądany ton;
 • żele, woski. Narzędzia te służą do stylizacji brwi, a także pozwalają dbać o włosy.

Odpowiedni makijaż może sprawić, że Twoja twarz będzie jeszcze piękniejsza. Drobne wady są z powodzeniem korygowane kosmetykami dekoracyjnymi. Zbliżająca się powieka w ogóle nie zepsuje wrażenia twarzy, jeśli narysujesz brwi o pożądanym kształcie i zrobisz strzały uniesione z zewnętrznej krawędzi przed oczami, zastosuj cienie o kilku tonach. Spojrzeniu można nadać zalotności lub zaskoczenia właśnie dzięki odpowiednio dobranej linii brwi, pod którą okolica podkreślona jest matowym lub matowym korektorem z masy perłowej. Ważne jest również to, w jakim odcieniu są pomalowane brwi.

READ
Rodzaje twarzy i pasujący do nich kształt brwi

Dobrze wymodelowana brew może wizualnie odmłodzić twarz i uatrakcyjnić wygląd. Ale jak wybrać kształt brwi? Wszystkie szczegóły znajdują się w naszym artykule.

056_large

Zakrzywione brwi z załamaniem na końcu

Często eksperci doradzają klasyczny kształt brwi dziewczętom i kobietom o okrągłej twarzy, ale w rzeczywistości będzie pasował prawie każdemu. Ta linia widocznie odmładza twarz i nadaje spojrzeniu figlarności. Z reguły ta opcja jest oferowana w salonach.

Demi Lovato; zdjęcie: pl.depositphotos.com

Zakrzywione brwi z przerwą bliżej środka

Jeśli natura dała ci dom z brwiami, to nie warto się temu sprzeciwiać i przesuwać przerwę do końca. Dodatkowo taka kreska pozwala optycznie powiększyć oczy i nadać spojrzeniu bardziej wyrazistego wyrazu. Tylko podczas korygowania musisz uważać: jeśli zagięcie jest zbyt ostre, na twarzy zamarznie zaskoczony, komiczny wyraz.

Garcel Beauvais, fot. ru.depositphotos.com

Wysokie łuki brwiowe z załamaniem na końcu

Ten kształt brwi można nazwać rosnącym. Optycznie zwęża twarz i nadaje charyzmatyczny wygląd. Spojrzenie staje się twarde i przekonujące. Jednak zbyt wysoka kreska może zmienić twarz w teatralną maskę. Dlatego lepiej skorygować taką formę w salonach, ponieważ jeden nieostrożny ruch może wszystko zepsuć.

Christina Aguilera, fot. Matt Baron/REX/Shutterstock

łukowate brwi

Ten kształt uważany jest za idealny, ponieważ wygląda całkowicie naturalnie i nie zaburza równowagi rysów twarzy. Ta forma jest łatwa do skorygowania, wymagająca jedynie usunięcia pęsetą oddzielnie rosnących włosków. Gładka krzywa łukowatych brwi otwiera i optycznie unosi powiekę, co prowadzi do efektu odmłodzenia.

Beyoncé, fot. ru.depositphotos.com

proste brwi

Jeśli brwi nie mają naturalnie załamań (lub są ledwo zauważalne), warto zachować prosty kształt – taki, w którym początek i koniec brwi znajdują się na tej samej linii. Pomoże wizualnie rozszerzyć wąską twarz i wygładzić ostry podbródek. Należy pamiętać, że proste brwi nadadzą twarzy władczy wyraz, dlatego lepiej nie przesadzać z makijażem brwi.

Kristen Stewart, fot. ru.depositphotos.com

Krótkie i grube brwi

Młodzi właściciele grubych brwi mogą eksperymentować i skrócić brwi: twarz stanie się otwarta i bardziej zachęcająca. Ale starsze kobiety powinny dobrze się zastanowić przed wyborem tej formy. Pamiętaj, że z wiekiem szerokie brwi mogą nadać twarzy ponury wygląd.

Ellen Page, fot. ru.depositphotos.com

Brwi z wydłużonym końcem

Koniec brwi wychodzi daleko poza zewnętrzny kącik oka: takie brwi mówią o silnej, samowystarczalnej naturze właściciela, który zna swoją wartość. Taki kształt sprawia, że ​​twarz dojrzała wygląda młodziej, a młoda wygląda starzej. Zauważ, że o wszystkim decyduje klarowność linii. Więc nie możesz się obejść bez ołówków kosmetycznych!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: