7 kosmetycznych hacków, które sprawią, że Twój makijaż będzie trwalszy

7 lifehacków, które przedłużą żywotność Twoich kosmetyków

Jeśli masz w swoim kosmetycznym arsenale szminki, których używasz rzadko, przenieś je do lodówki. Pamiętaj tylko, że wtedy to miejsce będzie musiało stać się trwałe do ich przechowywania. Należy również pamiętać, że wiele szminek jest wykonanych na bazie oleju lub wosku, a jeśli są przechowywane zbyt długo w niskich temperaturach, zaczną się pocić, co negatywnie wpłynie na trwałość.

Ciemność jest przyjacielem perfum

W zależności od składników, z których składają się perfumy czy woda toaletowa, okres ich użytkowania jest różny, jednak eksperci są zgodni co do tego, że najlepiej przechowywać takie produkty w ciemnych miejscach. Pod wpływem światła słonecznego pierwiastki chemiczne zawarte w perfumach reagują, skracając ich trwałość. Idealnym miejscem do przechowywania zapachu jest pudełko, szafa lub komoda.

Na półce w łazience – tylko środki czystości!

Nie przechowuj kosmetyków do twarzy i ciała w łazience. W takich warunkach temperatura często się zmienia, a wilgotność stale wzrasta, przez co kosmetyki ulegają „stresowi”, zmieniając swoją konsystencję, a co za tym idzie skraca się ich trwałość. Nie dotyczy to produktów oczyszczających – szamponów, odżywek, żeli, mydeł, peelingów itp., gdyż. ich skład i butelka zostały zaprojektowane z myślą o przechowywaniu w łazience.

Twój ulubiony tusz do rzęs wysechł? Nie spiesz się, aby wyrzucić

Oczywiście w takim przypadku warto mieć opcję zapasową, ale jeśli nie było jej pod ręką, to ciepła woda i olej rycynowy pomogą „ożywić” wysuszoną tuszę. W tym celu zanurz tubkę tuszu do rzęs w gorącej wodzie i wlej do niej kilka kropel olejku. Wysuszona konsystencja na krótki czas stanie się płynna i umożliwi dopełnienie makijażu.

Zgubiony lakier? Nie ma problemu!

Jeśli pewnego dnia chcesz poprawić powłokę na paznokciach, ale nagle okazuje się, że Twój ulubiony lakier zgęstniał, wysechł lub stracił kolor przed upływem terminu ważności, ta wskazówka jest dla Ciebie! Dodaj trochę rozcieńczalnika (zmywacz do paznokci) do butelki i dobrze wstrząśnij. Lakier ponownie stanie się płynny i zostanie równomiernie rozprowadzony. Ale ta metoda „resuscytacji” wcale nie gwarantuje długotrwałej „skarpety” – za kilka dni najprawdopodobniej zacznie się zrywać, ale krótkotrwały efekt jest zdecydowanie gwarantowany!

READ
Miedź i brąz to nowy trend w makijażu oczu w 2023 roku: 15 oszałamiających dowodów

Miękka kredka do ust? Ochłonąć

Chcąc nadać ustom objętość i wyraźny kontur, prawdopodobnie nie raz używałeś kredki do ust, ale po kolejnej aplikacji zauważyłeś, że kredka leży nierównomiernie lub całkowicie się zepsuła? Wystarczy włożyć ołówek do lodówki na kilka godzin. To po pierwsze sprawi, że będzie trochę twardszy, a po drugie ułatwi proces ostrzenia. Ale nie nadużywaj tej metody, ponieważ. jeśli ołówek jest przechowywany w lodówce przez długi czas, stanie się zbyt twardy, co oznacza, że ​​będzie niewygodny w użyciu.

Pędzel, gąbka lub dozownik zachowają niezastąpiony ton

Z pewnością przynajmniej raz nakładałeś podkład palcami, biorąc pod uwagę, że jest to najszybszy i najbardziej praktyczny sposób. Ale to nie do końca prawda, ponieważ każdego dnia na dłoniach osadzają się miliony bakterii, które następnie bezpiecznie trafiają nie tylko na twarz, ale także w używanym kosmetyku. Aby nie dopuścić do przedostania się zarazków do podkładu, użyj pędzelka lub gąbki, co nie tylko minimalizuje ryzyko dostania się zarazków do tubki, ale także pozwala delikatnie i równomiernie rozprowadzić produkt. Jeśli nie możesz pozbyć się „klasycznej” metody, zaopatrz się w kremy podkładowe z dozownikiem. Nie pozwolą drobnoustrojom wniknąć do podłoża, a także pozwolą na oszczędne stosowanie produktu. Co najważniejsze, dokładnie umyj ręce przed nałożeniem makijażu i wyczyść gąbki/pędzle po każdym użyciu.

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Urodowe hacki na każdą okazję

Co zrobić, jeśli Twój ulubiony tusz do rzęs wysechł, a rumieniec już prawie się skończył? A co gorsza – pękła szminka, bez której makijaż byłby zupełnie inny niż powinien! Okazuje się, że istnieją przepisy na te „boli” i są one dość proste. Wybraliśmy najbardziej praktyczne life hacki, które pomogą przedłużyć żywotność różu, lakieru do paznokci i wielu innych kosmetyków.

1. Jeśli fundacja się kończy

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dodanie balsamu do podkładu.

Kiedy tonalny podkład się skończy, a do wypłaty został jeszcze tydzień, wtedy nawilżający balsam do twarzy pomoże uratować dzień. Konieczne jest wyciśnięcie niewielkiej ilości produktu do buteleczki z podkładem. Następnie potrząśnij butelką, co pozwoli dobrze wymieszać produkty ze sobą. Rezultatem jest narzędzie, którego możesz bezpiecznie użyć przed zakupem nowej bazy tonalnej, nie używając podkładu pod makijaż.

READ
Modny makijaż: 13 pomysłów na wiosenny nastrój

Teraz musisz dokładnie wymieszać.

Podkład potrwa do następnego zakupu

2. Puder jak nowy

Taśma klejąca pomoże pozbyć się tłustej warstwy na pudrze

Ten hack przyda się tym, którzy dość często używają pudru w kompakcie. Z biegiem czasu na powierzchni pudru tworzy się niewielka oleista warstwa, której pozbycie się jest dość proste – wystarczy wziąć taśmę klejącą i przykleić ją do pudru, a następnie usunąć. Po tym puder będzie znów jak nowy.

3. Kiedy rozsypały się ulubione cienie

Do cienia należy dodać kilka kropli alkoholu

Czasami w pośpiechu można przypadkowo upuścić ulubione cienie lub puder na podłogę, a bardzo często po tym produkt zamienia się w pył. Sytuacja nie jest przyjemna, ale można ją naprawić. Aby przywrócić cienie do ich pierwotnego wyglądu, należy wlać do nich trochę alkoholu, aż utworzy się kleik, a następnie docisnąć łyżką i pozostawić do wyschnięcia. Alkohol całkowicie wyparuje, gdy cienie wyschną i będą mogły być ponownie użyte!

Rozprowadź równomiernie gnojowicę i dociśnij

Gdy cienie wyschną, znów będą solidne.

4. Jeśli tusz do rzęs jest suchy

Ciepła woda pomoże przedłużyć żywotność tuszu do rzęs

Standardowe przechowywanie tuszu do rzęs to 3 miesiące, ale często zdarza się, że tusz wysycha znacznie wcześniej niż podany okres. Może się to zdarzyć miesiąc lub nawet kilka tygodni po użyciu. Aby przedłużyć żywotność swojej ulubionej tuszy, musisz zanurzyć ją w szklance ciepłej wody, a jeśli to nie pomoże, dodaj kilka kropli roztworu soli do produktu. Sztuczkę z zanurzaniem można również zastosować do suszonych lakierów.

To samo można zrobić z lakierem do paznokci.

5. Kiedy twoja ulubiona szminka się zepsuła

Swoją ulubioną szminkę możesz naprawić zapalniczką

Sytuacja jest nieprzyjemna, a po tym chce się usiąść i płakać, ale nie należy tego robić, bo jest rozwiązanie! Aby przywrócić zupełnie nową szminkę, musisz wziąć zapalniczkę, połączyć części szminki i poprowadzić płomień wzdłuż szwu złomu. Kiedy pomadka nieco zmięknie, wygładź szew palcem.

Trzymaj szminkę blisko ognia, ale nie na długo

Teraz szminka jest cała!

Możesz nie tylko przedłużyć żywotność swoich ulubionych kosmetyków, ale także zaoszczędzić na ich zakupie. Na przykład istnieje 5 naturalnych zmywaczy do makijażu, które możesz zrobić w domu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: