7 IQ prawie wszystkie kobiety mają

12 oznak wysoce inteligentnej kobiety

Czasami myślimy sobie: „Coś, czego nie jestem wystarczająco mądry…” Tymczasem możesz mieć dość wysoki poziom IQ i nawet tego nie podejrzewać!

Kobiety mają tendencję do niedoceniania siebie: ich wygląd, talenty, umysł. Zwłaszcza jeśli mają nawyk porównywania się z innymi, którzy odnoszą większe sukcesy i są samowystarczalni. Ale z pewnością masz przynajmniej jeden z tych znaków! Które mówią, że jesteś wyjątkowo inteligentny!

Znak 1

Jesteś szczupły. Przynajmniej tacy byli, kiedy byli dziećmi.

Czy jako dziecko twoja babcia lamentowała, patrząc na twoją „skórę i kości” i próbowała utuczyć je ciastami? Gratulacje: być może to właśnie nastoletniej szczupłości zawdzięczasz swoją wysoką inteligencję! Do tego właśnie doszli naukowcy w 2006 roku, kiedy porównali zdolności poznawcze 11-latków z ich obwodem talii. Okazało się, że im szczuplejsze dziecko, tym wyższa jego inteligencja.

Znak 2

byłeś karmiony piersią

Mama nie spieszyła się z przeniesieniem Cię na sztuczne karmienie i karmienie piersią do ostatniego? Będziesz zaskoczony, ale może to być również związane z inteligencją. Naukowcy z Nowej Zelandii przeprowadzili badanie oceniające zdolności umysłowe 3000 dzieci i odkryli, że dzieci, które dorastały na mleku matki, radzą sobie lepiej w teście IQ niż te „sztuczne”. Dlaczego tak się dzieje, naukowcy jeszcze się nie zorientowali, ale ten fakt jest powodem do myślenia dla tych matek, które nie chcą karmić piersią.

Znak 3

Czy jako dziecko uwielbiałeś czytać?

Ciekawe badania, podczas których przebadano 2000 par bliźniąt, wykazały, że osoby, które czytają zachłannie od dzieciństwa, są znacznie mądrzejsze od tych, które nie przepadały za książkami. Co ciekawe, czytanie rozwija zarówno zdolności werbalne, jak i niewerbalne.

Znak 4

Zostałeś zabrany do szkoły muzycznej

Nawet jeśli pamiętasz „muzyka” jako „koszmar z przerażeniem”, to właśnie jej powinieneś powiedzieć „dziękuję” za twoją wysoką inteligencję. Okazuje się, że już miesiąc zajęć muzycznych u dzieci w wieku 4-6 lat znacznie poprawia zdolności umysłowe.

Znak 5

Jesteś najstarszym dzieckiem

Dlaczego tak się dzieje, nie jest jeszcze jasne, ale faktem jest, że pierworodne dzieci mają zwykle wyższe IQ niż dzieci drugie lub trzecie. Nawiasem mówiąc, pierworodni również odnoszą większe sukcesy niż młodsi.

READ
9 wspaniałych pomysłów na projekt stolika nocnego

Znak 6

Jesteś wysoko

Wysoki wzrost jest bezpośrednio związany ze zdolnościami poznawczymi – do takiego wniosku doszli naukowcy z Princeton University. Jako dzieci mają wyższe wyniki w szkole, a jako dorośli często zarabiają więcej shortów.

Znak 7

Wiesz jak śmiać się z siebie

Naukowcy twierdzą, że związek między inteligencją a poczuciem humoru jest najbardziej bezpośredni. Na szczęście, w przeciwieństwie do wzrostu lub czynnika pierworodnego, jest to cecha, którą możesz rozwinąć i poprawić. Istnieje wiele technik rozwijania poczucia humoru, skorzystaj z jednej z nich!

Znak 8

Jesteś leworęczny

Leworęczni mają bardziej rozwiniętą półkulę mózgu, która odpowiada za kreatywne myślenie. Tym właśnie czynnikiem można tłumaczyć fakt, że wśród przedstawicieli zawodów kreatywnych jest tak wiele osób, które lepiej posługują się lewą ręką niż prawą.

Znak 9

jesteś sową

Okazuje się, że nocne markiy mogą dać skowronkom szanse pod względem umysłu i intelektu! Zdolność do wykonywania pracy umysłowej późno w nocy jest jedną z oznak wysokiego IQ.

12 oznak wysoce inteligentnej kobiety

Znak 10

Jesteś osobą niespokojną

Czy masz irytujący zwyczaj martwienia się o drobiazgi i martwienia się nawet wtedy, gdy wydaje się, że sytuacja jest pod kontrolą? Osoby charakteryzujące się lękiem często myślą o konsekwencjach działań, swoich i innych, analizują sytuacje, słowa i czyny. Oznacza to, że mają wyższe umiejętności analityczne.

Znak 11

nie lubisz porządku

Koncepcja „kreatywnego bałaganu” nie pojawiła się znikąd: rzeczywiście ci, którzy nie martwią się zbytnio krzywo wiszącym ręcznikiem lub chaosem na półkach z ubraniami, częściej doświadczają twórczej inspiracji.

Znak 12

Lubisz wtykać nos we wszystko?

Czy często jesteś nazywany zbyt ciekawym? Traktuj te słowa jako komplement, ponieważ ci, którzy są zainteresowani wszystkim, co dzieje się wokół, mają wyższe zdolności poznawcze i większe szanse na samorozwój.

Jeśli znajdziesz błąd, wybierz fragment tekstu i naciśnij Ctrl + Enter.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: