7 gwiazd, które są kompletnymi dupkami w biznesie

Gwiazdy, które odnoszą sukcesy w firmach niefilmowych (18 zdjęć)

Praca w kinie to ryzykowny biznes: dziś jesteś gwiazdą z wielomilionowymi kontraktami, a jutro masz na twarzy piętno przygnębienia w imieniu Nicolasa Cage’a, miliony długów i ponurą przyszłość w filmach trzeciej dywizji, z której opłaty ledwie wystarczają na jedzenie. Czy zatem nie lepiej zadbać o swoją przyszłość na starcie? Wiele gwiazd filmowych właśnie to robi, inwestując skromne osoby trzecie w biznesy, które są dalekie od planów filmowych i czerwonych dywanów. I wielu w swoich „drugich miejscach pracy” odnosi duże sukcesy. Oto niektóre z najbardziej znanych przykładów tego, jak aktorzy i reżyserzy zarządzają swoim wolnym czasem i pieniędzmi w biznesie niezwiązanym z filmem.
Jessica Alba

Jedną z najbardziej pracowitych i przedsiębiorczych aktorek na naszej liście jest Jessica Alba, która jest jedną z założycielek odnoszącej sukcesy firmy produkującej organiczne i nietoksyczne towary konsumpcyjne Honest Co. Impulsem do nowego rodzaju aktywności były narodziny córki Jessiki – zdesperowana w poszukiwaniu jedzenia, ubrań i zabawek dla niej spełniających wysokie wymagania bezpieczeństwa, Alba postanowiła zrobić to sama. Dbanie o zdrowie dzieci było pożądane, a na początku 2015 roku zyski firmy wyniosły imponujący miliard dolarów.

Nie wszystkie gwiazdy w zewnętrznym biznesie pociąga coś wzniosłego – na przykład Emmanuil Vitorgan wcale nie boi się brudu, plam i stęchlizny, wraz z żoną posiada rozbudowaną sieć pralni chemicznych. Przedsiębiorstwa są wyposażone w wysokiej jakości niemiecki sprzęt i specjalizują się w czyszczeniu sukien wieczorowych i smokingów, ale Vitorgan nie zamierza zajmować tylko luksusowej niszy, motto jego przedsiębiorstw brzmi: „Wyczyścimy całą Rosję!” – i sam aktor wymyślił ten slogan. Oczywiście sam artysta nie prasuje spodni przy ladzie, ale jego wiek pozwala też, by nazwa na niego działała, a nie odwrotnie.

Mężczyzna tak elegancki i wysportowany jak Clint Eastwood nie powinien spędzać czasu na emeryturze pijąc piwo i jedząc smażone skrzydełka z kurczaka, ale nie należy też oczekiwać osiągnięć sportowych w tym wieku. Tak więc „sport bogatych” – golf – będzie mu odpowiadał. Aby nikt nie przeszkadzał, Eastwood kupił sobie klub golfowy Tehama w Kalifornii i przekształcił go w strefę zamkniętą dla gości VIP. A on sam ma gdzie spędzać czas, gdzie dzwonić do znajomych i skąd wziąć dodatkowe dolary.

Genialny komik, który coraz częściej występuje w wielkich, poważnych, dramatycznych filmach, Steve Carell nie byłby sobą, gdyby przestał zaskakiwać rodzinę, przyjaciół i wiernych fanów. Dość nieoczekiwaną wiadomością dla wszystkich wokół była wiadomość, że aktor kupił… skromny dom towarowy w małym miasteczku na południe od Bostonu. Zewnętrznie ten sklep nie różni się niczym od innych sklepów na stacjach benzynowych i motelach – gabloty z niezbędnymi produktami i niezbędnymi artykułami gospodarstwa domowego. Ale właśnie w tej „wspólności” kryje się tajemnica zainteresowania aktora: „Nie zamierzam zarabiać w tym miejscu, chcę tylko zatrzymać kawałek starej Ameryki w jednym domu”.

Pamiętasz apokaliptyczny hit „Waterworld”, który prawie utopił kilka karier aktorskich naraz, kierowany przez Kevina Costnera? Konfrontacja bohatera Costnera ze złoczyńcami w tym filmie zakończyła się eksplozją tankowca ze wszystkimi konsekwencjami dosłownie wypływającymi ze statku. W rzeczywistości aktor postępuje dokładnie odwrotnie – jego firma Ocean Therapy Solution opracowuje i produkuje sprzęt do zbierania rozlanego w wodzie oleju. Przy wzroście wypadków i katastrof na świecie takie przedsięwzięcie raczej nie doprowadzi do bankructwa w najbliższych latach.

READ
15 najpiękniejszych gwiezdnych sióstr

„Diamenty są wieczne” – trudno się z tym kłócić, co oznacza, że ​​​​kiedy zajmujesz się biżuterią, zawsze będziesz poszukiwany i dostarczany. Konstantin Kryukov jest spadkobiercą tradycji ustanowionych przez swojego dziadka, rodzina Kryukovów jest właścicielem dużego domu jubilerskiego, znanego na całym świecie. Sam Konstantin zajmuje się również projektowaniem biżuterii z biżuterią, więc nie pozostanie bez środków do życia nawet po całkowitym upadku kina domowego i telewizji. Nawet teraz aktor ma znaczną swobodę w wyborze projektów – ma dość chleba, masła, a nawet kawioru, nawet bez filmowania.

Przebiegły Ashton Kutcher od dawna znany jest z zamiłowania do technologii nowej ery cyfrowej – gdzie byłby dziś Twitter, gdyby Demi Moore i jej młody mąż nie promowali go? Pasję Kutchera do gadżetów wyrażają nie tylko role w filmie o Steve’ie Jobsie i reklamach tabletów Lenovo, ale także działania, które są ukryte przed niewtajemniczonym wzrokiem. Ashton założył firmę inwestycyjną, która zbiera i inwestuje w najnowocześniejsze technologie, od Ubera po Spotify – pieniądze Kutchera znajdziesz we wszystkich najgorętszych produktach cyfrowych.

Reżyser, który uwiecznił się „Obcymi”, „Terminatorem”, „Titanikiem” i „Avatarem”, James Cameron nie osiągnąłby tak znaczącego sukcesu, gdyby oprócz tego, że był utalentowanym reżyserem, był także genialnym wynalazcą i eksperymentatorem . Każdy film Camerona to gigantyczny krok dla całego kina, z jego technologii, patentów, urządzeń korzystają dziś filmowcy na całym świecie. Szczytem myśli technicznej, który będzie karmił Camerona przez długi czas (jeśli kiedykolwiek po Avatarze będzie potrzebował pieniędzy) był specjalny system kamer technicznych o nazwie Fusion Camera System. Dziś jest używany przez najbardziej zaawansowanych i utalentowanych reżyserów Hollywood.

Anglojęzyczny i nie tak kolorowy jak inne sieci społecznościowe, Reddit jest niepopularny w Rosji, ale za oceanem ta platforma skupia miliony użytkowników, którzy nie tylko wymieniają wiadomości, ale także prowadzą działalność społecznościową. Inwestowanie w akcje tej firmy jest uważane za obiecujące nie tylko przez współzałożyciela PayPala i autora Gmaila, ale także przez gwiazdy showbiznesu – na przykład Jared Leto, niedawny Joker z Suicide Squad, posiada duże bloki papierów Reddit . Jak widać, w biznesie lider 30 Seconds to Mars wcale nie wygląda na samobójcę.

Dziś trudno nikogo zaskoczyć własnymi liniami ubrań w Hollywood – każda mała gwiazda uważa za swój obowiązek wypuszczanie butów, perfum lub kopertówki z własnym nazwiskiem. Małomalskie nas nie interesują, ale ubrania od Melissy McCarthy są ciekawe. Okrągła aktorka naprawdę wypuszcza linię ubrań i dotyczy tych samych pączków, co ona. Co więcej, sama aktorka nieustannie podkreśla, że ​​jej sukienki są równie eleganckie i uwodzicielskie, jak modelki reklamowane przez anorektyczne modelki. „Nie ma różnic między kobietami, każda zasługuje, aby wyglądać oszałamiająco!” – mówi dobry człowiek, którego jest wielu.

READ
Alba schudła po trzecim porodzie iz dumą demonstruje cienką talię i wyrzeźbione ramiona w efektownej sukience.

Jeden z najbardziej inteligentnych i wykształconych aktorów w Hollywood, Edward Norton dosłownie dbał o zarobki osób trzecich – założył platformę zbierania funduszy na cele charytatywne online. System crowdfundingowy Crowdrise przyjmuje niestandardowe podejście do koncepcji zbierania funduszy w Internecie – tutaj nie będzie można zebrać dolarów na ślub lub urodziny, ale bardzo możliwe jest przekierowanie prezentów pieniężnych nie do nowożeńców lub bohater dnia, ale dla potrzebujących. Platforma działa od siedmiu lat, w tym czasie tysiące potrzebujących otrzymało ukierunkowaną pomoc.

Nawet jeśli kiedyś cały świat rzuci się do walki przeciwko Quentinowi Tarantino i zostanie ogłoszony całkowity bojkot jego filmów, jego stare i nowe filmy nie pozostaną bez pokazów, bo reżyser ma prawdziwe kino. I nie proste, ale legendarne Los Angeles New Beverly Cinema, zbudowane w latach 1920. XX wieku. W 2007 roku Tarantino kupił 228-miejscową salę kinową od poprzednich właścicieli, ale nie poprzestał na prostym posiadaniu filmów dokumentalnych – od 2014 roku Quentin był osobiście zaangażowany w sesje programowe. Tutaj na pewno nie zobaczysz żadnych śmieci, tylko Kill Bill, Pulp Fiction i Reservoir Dogs, tylko hardcore!

W dramacie biograficznym Davida Finchera The Social Network Justin Timberlake wcielił się w rolę Seana Parkera, człowieka, który zasłynął w latach 1990. XX wieku dzięki stworzeniu sieci komputerowej Napster do udostępniania plików muzycznych. Być może ktoś kiedyś zagra samego Justina, bo jest mu też bliska branża muzyczna i komputerowa – aktor i muzyk jest właścicielem dużego pakietu akcji w serwisie społecznościowym MySpace. Lubię.

Posiadanie restauracji to etap, przez który przechodzi wielu aktorów, jednak nie każdy poradzi sobie z tym gorączkowym domem, a nawet najsilniejsze i najbardziej obiecujące lokale mogą się wypalić, wystarczy przypomnieć sobie losy sieci Planet Hollywood. Solidność Ivana Urganta może tu służyć za przykład jego bardziej frywolnym kolegom – restauracja The Garden, otwarta wspólnie z producentem Aleksandrem Tsekalo, od sześciu lat cieszy Moskwę i gości stolicy. Oczywiście Iwan nie wstaje tu przy piecu, ale często organizuje prywatne przyjęcia, jednak w zwykłe dni nie można nazwać restauracji przystępną – ceny gryzą.

Symbol seksu lat 1970. Raquel Welch, gwiazda filmów „Kłopoty w raju”, „Największy jackpot” i „Ukochana”, wie lepiej niż wielu o kobiecej urodzie, a zwłaszcza o tym, jak ważna jest jej fryzura na obrazie każdej damy. Stąd branża, którą podjął się Welch, gdy oferta spadła, produkty do pielęgnacji włosów, artykuły fryzjerskie i produkty pokrewne dla salonów kosmetycznych. Aktorka zadbała także o tych, którzy nie mają z czego budować wspaniałych fryzur – Welch jest właścicielem jednej z najsłynniejszych firm produkujących peruki w Ameryce.

Grzechem jest narzekanie na życie „Samotnego strażnika” Armie Hammera – jest on spadkobiercą wielkiego biznesowego imperium Młotów, które ma ponad stuletnią historię. Ale, jak można wywnioskować z jego pasji do aktorstwa, ARMY nie skłania się zbytnio ku nudnej pracy biurowej na Wall Street. O wiele bardziej interesują go zabawne drobiazgi – na przykład Hammer wraz z żoną Elizabeth Chambers jest właścicielem cukierni w San Antonio w USA. Babeczki w skromnej piekarni robione są według starych przepisów Babci Elżbiety, a ona sama często przyjmuje zamówienia od klientów przy kasie lub sama usuwa okruszki ze stołu.

READ
Irina Shayk i inne modelki rozczarowane zdjęciami na przyjęciu urodzinowym hiszpańskiego Vogue

Znana z dbałości o własną sylwetkę, Elizabeth Hurley, już jako jej modelka, była zmuszona zrezygnować z „szkodliwego”, ale tak smacznego smażonego i pieczonego jedzenia. Kompromis między „chcę” a „nie mogę” został znaleziony po tym, jak aktorka miała wolne fundusze – Hurley posiada teraz kilka farm, które produkują specjalny rodzaj produktów mięsnych o niskiej zawartości tłuszczu i cholesterolu. Ponadto pole uprawne aktorki zapewnia surowce do produkcji produktów ekologicznych i batonów owocowych.

Legendarny komik, „pogromca duchów” Dan Aykroyd to nasz człowiek! Podczas gdy inni dbają o przyrodę, ekologię, upośledzonych i naszych mniejszych braci, Aykroyd jeździ wódką. I to nie byle jaki, ale bardzo prestiżowy i drogi, założony przez niego we współpracy z przyjacielem (kumpelem od picia?), firma nalewa drinka o nazwie Crystal Head Vodka. Markowa butelka w kształcie czaszki wykonana ze szkła, specjalnie przygotowana na przedmieściach Mediolanu, nie da się z niczym pomylić. Z przezroczystą czaszką wiąże się śmieszna historia: kiedyś Aykroyd bał się konfliktu ze Stevenem Spielbergiem, który kręcił film Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Przygotowując się na najgorsze, aktor udał się na spotkanie z reżyserem, ale zamiast sporej rekompensaty Spielberg poprosił tylko Aykroyda, aby był dostawcą alkoholu podczas światowej premiery jego filmu. Korzystna umowa.

Show-biznes przynosi dużo pieniędzy. Ale ten obszar działalności nie jest szczególnie stabilny. W przypadku większości celebrytów ich kariera prędzej czy później spada, a ich zarobki spadają. Rozumiejąc to, dalekowzroczni artyści tworzą dla siebie dodatkowe źródło dochodu – otwierają biznes.

Gregory Leps

O centrum produkcyjnym Leps słyszał chyba każdy fan artysty. Ale nie wszyscy wiedzą, jak różnorodne są preferencje piosenkarza w biznesie. Tak więc Grigorij Leps jest właścicielem kieliszka do wina o charakterystycznej nazwie „Kieliszek wódki”. Ceny w instytucji są nieco wyższe niż średnia dla Moskwy, kwota typowego czeku wynosi od 1 tysiąca rubli. Restauracja cieszy się godną pozazdroszczenia popularnością dzięki dobrej kuchni i wysokiej jakości alkoholom.

Szkło Lepsa

Pod koniec 2017 roku w prasie pojawiły się informacje, że do liczby projektów biznesowych Leps dodano centrum inżynieryjne systemów informacyjno-analitycznych. Serwis prasowy artysty nie podaje bardziej szczegółowych informacji. Wiadomo tylko, że wokalista posiada 10% akcji firmy.

Grigorij Leps jest odnoszącym sukcesy biznesmenem. Największy zysk przynosi centrum produkcyjne, którego sam wykonawca jest właścicielem, ale pozostałe firmy (w sumie jest ich 6) są znaczącymi źródłami dochodów.

Gregory Leps

Philip Kirkorov

Król rosyjskiej muzyki pop ma sieć butików o wymownej nazwie Phill 4 You. Ten projekt ma osobliwość – sprzedaje nie tylko modne ubrania od projektantów, ale także przedmioty z garderoby gwiazd popu. Wśród celebrytów, którzy zgodzili się wziąć udział w projekcie, są Nikołaj Baskow, Valery Leontiev, Kristina Orbakaite i oczywiście sam Philip Kirkorov.

READ
Już nie to samo”: Brad Pitt zdenerwował fanów swoim postarzałym wyglądem

Philip Kirkorov

Ten biznes jest bardzo udany. Razem z dochodami z działalności twórczej Philip zarabia ponad 7 milionów dolarów rocznie. A nie tak dawno Kirkorov dostał własną Filharmonię – klub karaoke dla własnych gwiazd show-biznesu i po prostu drogich gości. Ten projekt nie powstał dla zysku, ale raczej dla duszy.

Siergiej Żukow

Legendarna grupa popowa „Hands Up!” już dawno straciła popularność. Założyciel i solista zespołu, Siergiej Żukow, nadal zarabia na swojej muzyce, ale nie tak dużo jak wcześniej. Dlatego w 2016 roku Siergiej i jego żona Regina Burd postanowili otworzyć rodzinną cukiernię. Początkowo instytucja nazywała się Cupcake Story, ale wkrótce przemianowano ją na Love and Sweets.

Siergiej Żukow z żoną we własnej cukierni

Projekt szybko zyskał popularność, między innymi dzięki nazwisku Siergieja Żukowa. Przyczynił się do ekspansji i kompetentnego zarządzania. Przez 2 lata skromna cukiernia przekształciła się w małą, ale odnoszącą sukcesy sieć i pozwoliła Żukowowi wejść do TOP-50 najbogatszych gwiazd w Rosji według Forbesa.

Igor Krutoy

Słynny kompozytor Igor Krutoy ma dość nietypowy dla artysty biznes. Inwestuje w budownictwo. Jednym z ostatnich projektów, w których uczestniczył Igor, są kompleksy mieszkaniowo-usługowe w pobliżu stacji metra Varshavskaya w Moskwie.

Igor Krutoy

Biznes muzyka można słusznie nazwać sukcesem. Jego roczny dochód szacowany jest na 6 milionów dolarów, a zysk z budowy to około jedna trzecia całości. Ponadto rośnie z roku na rok – w 2018 r. Igor Krutoy, własnymi słowami, ustanowił „rekord osobisty”.

Natasza Korolewa

Słynna piosenkarka pop jest właścicielką salonów kosmetycznych w Moskwie. Znajdują się one na Bulwarze Smoleńskim i ulicy Mosfilmowskiej. W salonach pracują znakomici rzemieślnicy, co w połączeniu z wykwintnym wnętrzem i dużym nazwiskiem gospodyni, tworzy wysokie ceny usług. Tak więc zwykłe cięcie grzywki kosztuje około 1 tysiąca rubli, stylizacja – od 2,5 do 9 tysięcy rubli, a kolorystyka – od 5,5 do 14 tysięcy rubli.

Salon piękności Natasha Koroleva

Mimo kosztów usług w salonach nie brakuje klientów. Natasha Koroleva pilnie ukrywa wielkość swoich dochodów, ale wszystko wygląda tak, jakby piosenkarka miała bardzo udany biznes.

Alexander Rosenbaum

Legendarny bard Alexander Rosenbaum jest właścicielem sieci pubów o nazwie „Fat Fraer”. Zakłady znajdują się w różnych dzielnicach Petersburga. Niechęć do rozszerzenia franczyzy na Moskwę i inne miasta to świadomy wybór Rosenbauma. Co więcej, w północnej stolicy w Tołstoj Fraer jest więcej niż wystarczająco gości.

Piwo „Tołstoj Fraer”

Co ciekawe, ceny są bardzo rozsądne. Atutami sieci pubów są również stylowe wnętrza, oryginalne autorskie piwa oraz dobra lokalizacja – blisko miejsc noclegowych. Muzyk nie reklamuje wysokości dochodów, ale popularność lokali wyraźnie pokazuje, że biznes ma się dobrze.

Sergey Lazarev

Piosenkarz pop i bywalca Eurowizji Sergey Lazarev jest właścicielem niezwykle niezwykłego biznesu. Wykonawca otworzył cukiernię dla czworonogów pod śmieszną nazwą „Pudel-Strudel”. Szczególną uwagę przywiązuje się do psów. Cukiernicy przygotowują piękne designerskie ciasta z wysokiej jakości mięsa.

Sergey Lazarev w cukierni

Oczywiste jest, że tak wąsko skoncentrowany biznes nie może przynieść dużych pieniędzy. Lazarev nabył słodycze wyłącznie dla duszy, co sam wielokrotnie powtarzał w wywiadzie. Piosenkarz nie jest szczególnie zainteresowany zyskiem z biznesu, ponieważ dzięki muzyce zarabia dużo i nawet nie straci na popularności.

READ
Zazwyczaj szykowna królowa Rania zagubiła się na tle dostojnej Melanii Trump

Matylda Sznurowa

Była żona Siergieja Sznurowa jest właścicielem restauracji CoCoCo. Ta instytucja o ekstrawaganckiej nazwie jest jedną z najbardziej znanych w Petersburgu. Wcześniej, przed rozwodem w 2018 roku, sam Shnurov często jadł obiad w restauracji z przyjaciółmi.

„CoCoCo” przyciąga gości oryginalnym menu dla smakoszy, światowej sławy szefami kuchni i deserem „Ulubiony kwiat mamy”. Wykonany jest w formie kwiatu w rozbitej doniczce i stał się już legendą na Instagramie.

Deser „Ulubiony kwiat mamy”

Ta restauracja jest głównym źródłem dochodów Matyldy Sznurowej. A sądząc po publikacjach świeckiej lwicy w sieciach społecznościowych, daleko jej do życia w ubóstwie.

Alina Alekseeva i Anna Tsukanova-Kott

Duet młodych aktorek zorganizował ciekawy i pożyteczny start-up. Mała firma dostarcza jedzenie, ale nie wszystkim, a jedynie aktorom i członkom ekipy filmowej na obiektach. Właściwie nazwa „KinoEda” bardzo wyraźnie charakteryzuje projekt.

Etykieta projektu KinoEda

Jedzenie dostarczane jest w wygodnych pojemnikach zawierających zupę, danie główne, sałatkę, bułkę, tabliczkę czekolady i napój. Wszystko to – nie więcej niż 500 rubli. Oczywistym jest, że dostawa nie przynosi aktorkom poważnych dywidend, nie robią tego wcale dla zysku.

Vera Breżniew

Słynna popowa diva postanowiła skoncentrować się na organizacji ceremonii ślubnych. Wraz z Anną Chupris Breżniewą otworzyła salon VADAY. Projekt istnieje nie tak dawno, ale już przynosi solidne dochody. Klientami tego salonu jest wiele znanych osobistości, a reputacja jest krystalicznie czysta.

Vera Breżniew

Roza Siabitowa

Kiedyś słynny swat z programu „Weźmy ślub!” Postanowiłem urzeczywistnić mój telewizyjny obraz. Stworzyła agencję Rose Club, mającą na celu pomoc samotnym kobietom. Początkowo projekt cieszył się popularnością, mimo że za usługi trzeba było zapłacić 250 tys. rubli.

Roza Siabitowa

Ale wkrótce okazało się, że Syabitova nie była zbyt chętna do spełnienia warunków umowy. Najwyraźniej, wyczuwając, że coś jest nie tak, gwiazda telewizyjna ponownie zarejestrowała firmę dla swojej teściowej. Oszukani klienci zaczęli masowo pozywać, a wiele roszczeń zostało zaspokojonych. Był to doskonały przykład nieudanej próby biznesowej rosyjskiej celebryty.

Stas Kostyushkin

Kolejną porażką jest kreatywna kawiarnia Smoke Room. Został stworzony w 2013 roku przez piosenkarza pop Stasia Kostyushkina, byłego członka słynnego duetu Tea for Two. Instytucja znajdowała się na lotnisku Szeremietiewo. Główną cechą kawiarni było pozwolenie na palenie. Jak wiadomo na terenie lotniska obowiązuje zakaz palenia, dlatego kawiarnia miała być bardzo popularna jako jedyne miejsce, w którym można zapalić papierosa.

Stas Kostyushkin

Ale kilka miesięcy później Rosja uchwaliła ustawę całkowicie zakazującą palenia w miejscach publicznych. Kawiarnia straciła na znaczeniu, a Kostyushkin nie miał innego wyjścia, jak tylko zamknąć firmę. W rezultacie piosenkarka poniosła straty w wysokości ponad 4 milionów rubli.

Krajowe celebrytki mają szeroką gamę projektów biznesowych: od dużych i udanych po małe, stworzone bardziej dla przyjemności niż zarabiania pieniędzy. Są też historie wielkich porażek. Ale zawsze ciekawie jest śledzić, jaki biznes mają nasze gwiazdy. Nic dziwnego, że dziennikarze robią to tak intensywnie i entuzjastycznie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: