7 błędów w pielęgnacji, które zniekształcają twoje brwi

7 nieoczywistych błędów w pielęgnacji brwi

Perfekcyjne brwi to marzenie, w pogoni za którym kobiety spędzają ponad godzinę oglądając tutoriale makijażu na YouTube. Aby zbliżyć się do wizerunku hollywoodzkich gwiazd czy popularnych blogerek, wydaje się niemałe sumy na kredki, eyelinery i pomadki do brwi. Jednak pułapka może być zupełnie inna.

Jeśli nadal nie jesteś w stanie sprawić, by Twoje brwi wyglądały perfekcyjnie i sprawią Ci przyjemność, przeczytaj ten artykuł. Przygotowaliśmy listę siedmiu nieoczywistych błędów w pielęgnacji brwi. Poznaj go i chroń brwi przed niewłaściwą pielęgnacją. Być może na liście znajdziesz przyczynę, która przez cały ten czas oddzielała Cię od pożądanego rezultatu.

10 błędów w pielęgnacji brwi, które okradają cię z piękna

Błąd 1: W pogoni za symetrią

Kobiety popełniają duży błąd, starając się, aby brwi były idealnie równe i jednolite. Nie ma absolutnie symetrycznych twarzy, natura uczyniła nas wszystkich wyjątkowymi, co oznacza, że ​​różnią się od siebie nawet tak drobnymi szczegółami. Próba „narysowania” sobie tych samych brwi prowadzi do tego, że wyglądają sztucznie. A to wpływa na ogólne postrzeganie Twojego wizerunku.

Chcesz wyglądać nienaturalnie? Przy ogólnej tendencji do naturalności jest to niewybaczalny błąd. Nawet jeśli odłożymy modę na bok, uwierz mi, ludzie znacznie bardziej skłaniają się ku tym, którzy mają jakiś zapał i niedoskonałość. W przypadku brwi symetria nie oznacza perfekcji. Nawet jeśli jesteś perfekcjonistą i kochasz absolutną równowagę.

Błąd 2. Farbowanie brwi farbą do włosów

Tak, wielu to robi. Jednym z najbardziej oczywistych argumentów jest: „Chcę, aby moje włosy i brwi miały ten sam odcień”. Odłóżmy na bok pytania o stosunek koloru włosów do brwi. Malowanie ich jednym kolorem jest po prostu niebezpieczne i szkodliwe. Preparaty do koloryzacji włosów zawierają silniejsze składniki, które nie nadają się do kontaktu z brwiami i okolicą nad oczami. Naturalnym skutkiem takiego zabiegu jest podrażnienie, łuszczenie, wypadanie włosów. Nie sądzimy, że dokładnie to chcielibyśmy uzyskać pielęgnując brwi.

Błąd 3. Użyj specjalnych szablonów do brwi

O zaletach szablonów do brwi dowiesz się tylko w reklamie tego produktu, nigdzie indziej. Tak, ten pomysł wygląda bardzo wygodnie i wszechstronnie – wystarczy użyć szablonu i wymarzonych brwi w dłoniach (a raczej na twarzy). Ale nie wszystko jest takie proste. Jak powiedzieliśmy powyżej, natura zbyt mocno starała się o naszą wyjątkowość. Takie urządzenia nie pasują prawie do nikogo, z wyjątkiem wszystkich tych samych modeli z reklamy. Odłóż na bok bezowocne nadzieje na gotowe i szybkie rozwiązanie. Tylko specjalista pomoże Ci uzyskać odpowiedni kształt, który oceni proporcje Twojej twarzy i kształt oczu.

READ
Materiały potrzebne do pracy czarodzieja na stałe

Błąd 4. Użyj tanich pęsety

Ktoś myśli, że pęseta to też pęseta w Afryce, co to za różnica, ile kosztuje i gdzie została kupiona. I nadal używa najtańszej, prawie plastikowej pęsety z najbliższego hipermarketu. Chodzi o to, że takie produkty nie mogą pomóc w prawidłowym i dokładnym wyciąganiu włosów. Po prostu złamie połowę z nich, a to prowadzi do wrastania.

Jak wygląda właściwa pęseta? Wykonany jest ze stali nierdzewnej, posiada fazowaną krawędź, którą należy dobrze naostrzyć. Takie narzędzie zapewnia prawidłową technikę skubania. Uwierz mi, oszczędności w tej sprawie nie powinny być na pierwszym miejscu. A czym jest gospodarka? Po zabiegu skubania za pomocą tanich pęsety możesz potrzebować płatnej korekty w salonie.

Błąd 5. Popraw brwi przed lustrem powiększającym

Jeśli twoje lustro ma drugą stronę powiększającą, nigdy nie używaj jej do wyrywania brwi. Niewiele uwagi poświęca się temu błędowi, a jednak skłonił on niejedną dziewczynę do używania nici do brwi, które nie były modne od kilku stuleci. Nie ryzykuj, ty też możesz dać się nabrać na tę iluzję optyczną. Kiedy patrzymy przez szkło powiększające, brwi wydają się ogromne, konkurując ze słynnymi breżniewskimi. Nie, powiększenie nie pomoże Ci „przyjrzeć się bliżej”, po prostu pozbawi proces korygowania brwi sensu. Musisz wyskubać brwi na podstawie swojego zwykłego, rzeczywistego stanu, a nie na kopii pod mikroskopem. W przeciwnym razie ryzykujesz nadmierne ich wyrywanie.

Błąd 6. Przycinanie brwi nożyczkami do paznokci.

Nawet jeśli słyszałeś radę jakiejś blogerki kosmetycznej, że brwi powinny być „podkręcone” nożyczkami pod koniec korekty, zapomnij o tym. Za tą manipulacją kryje się zbyt wiele problemów. Po pierwsze, istnieje specjalna technika prawidłowego przycinania brwi, która nie jest łatwa do powtórzenia bez treningu. Lepiej skontaktować się z salonem, w którym profesjonalista zrobi wszystko porządnie i zgodnie z technologią. Po drugie, wynik obcięcia własnych brwi nie sprawi ci przyjemności z prawdopodobieństwem 99%. Często rezultatem jest efekt „wygolonej brwi”, co może być bardzo frustrujące.

Błąd 7. Stwórz zbyt „stromy” zakręt

Niektóre kobiety próbują stworzyć fatalną krzywą, ale przesadzają. Rezultatem jest coś podobnego do rozklekotanego „domu” lub surowej mewy. Jeśli modelujesz brwi w domu, trzymaj się bardziej miękkich krzywizn, nie rób ich zbyt oczywistych lub ostrych. Jeśli nadal chcesz czegoś bardziej odważnego, lepiej udać się raz do profesjonalisty do modelowania brwi, a następnie stopniowo utrzymywać wynik w domu.

READ
Technika ombre brwi

Twoje brwi zasługują na najlepszą pielęgnację. Zapamiętaj te błędy i staraj się ich unikać.

Możesz być zainteresowany: tylko 3 minuty dziennie, aby uzyskać idealną twarz. Gimnastyka jest odpowiednia dla każdego i nie zajmuje dużo czasu.

7 najczęściej popełnianych błędów podczas pielęgnacji brwi

Na drodze do perfekcyjnych brwi często robimy złe rzeczy, o których często nawet nie wiemy, a które znacząco psują nasz wygląd. Jakie błędy uniemożliwiają nam uzyskanie idealnych brwi i jak to naprawić – przeczytaj w naszym materiale!

Piękne, zadbane brwi to świetny sposób na oprawienie twarzy, uczynienie jej bardziej teksturowaną i bardziej wyrazistymi oczami. Ale kiedy brwi są zbyt cienkie, zbyt ciemne lub słabo podkreślone, psuje to ogólny wygląd i wcale nie sprawia, że ​​wyglądasz lepiej. Aby Twoje brwi wyglądały jak najlepiej, upewnij się, że nie popełniasz błędów, które omówię poniżej.

Błąd 1. Nie mieszaj kredki do brwi

błędy brwi

Niecieniowany ołówek i zbyt graficzne brwi od dawna są oznaką złego gustu. Brwi Smoky są teraz w modzie, więc postaw na miękki kształt i podkreśl brwi, unikając wyraźnych konturów. Dotyczy to szczególnie podstawy brwi.

pędzel do brwi

Jak naprawić błąd. Po nałożeniu ulubionego produktu do brwi (ołówka, cienia lub żelu) użyj specjalnego pędzelka do brwi (patrz zdjęcie). Delikatnie przeczesz brwi, aby zmieszać kolor i sprawić, by wyglądały bardziej naturalnie.

Błąd 2. Próba ujednolicenia brwi

Kiedy masz obsesję na punkcie uzyskania dokładnie takich samych brwi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że posuniesz się za burtę i wyskubiesz za dużo. Zbyt cienkie brwi wyglądają znacznie gorzej niż brwi nieco inne. Pamiętaj, że twoje brwi powinny być jak siostry, a nie bliźniaczki.

Jak naprawić błąd. Jeśli nagle wyskubasz za dużo, zostaw brwi w spokoju, aż odrosną. Gdy odrosną, możesz nadać im kształt zbliżony do tego, który miałeś wcześniej.

Błąd 3. Zbyt ciemne brwi

jasne brwi

W przypadku makijażu brwi należy pamiętać o jednej zasadzie – mniej znaczy więcej. Im mniej produktu nałożysz, tym bardziej ekologiczne będą wyglądać Twoje brwi.

Jak naprawić błąd. Użyj produktu o jeden ton jaśniejszego niż Twój naturalny kolor włosów. Nakładaj go również na brwi krótkimi pociągnięciami, jakby rysował nowe włoski. I zawsze cofnij się o krok od lustra po ukształtowaniu brwi, aby upewnić się, że nie przesadziłeś.

READ
Przedłużanie rzęs: jak odróżnić dobrego mistrza od złego

Błąd 4. Uszczypnij brwi przed lustrem powiększającym

brwi

Jeśli modelujesz brwi lub wyrywasz nadmiar włosków przed lustrem powiększającym, istnieje ryzyko wyskubania nadmiaru włosków, ponieważ przed lustrem powiększającym widać o wiele więcej włosów (i oczywiście będziesz chciał wyskubać to).

Jak naprawić błąd. Nie używaj lusterka powiększającego! Zalecamy również wyrywanie brwi w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, a po usunięciu kilku włosków odsuń się od lustra, aby upewnić się, że nie wyrwałeś żadnych dodatkowych włosków.

Błąd 5. Użyj szablonów do brwi

szablony do brwi

Teoretycznie szablony te są świetnym sposobem na idealne wymodelowanie brwi. W rzeczywistości ta forma może ci po prostu nie odpowiadać.

Jak naprawić błąd. Wyrzuć szablon i przywróć brwiom ich naturalny kształt. A kiedy odrosną, odwiedź mistrza, który poprawi je zgodnie z twoimi zewnętrznymi danymi (kształt twarzy, oczy, a nawet wiek).

Błąd 6. Nałóż produkty pielęgnacyjne na brwi

krem do twarzy

Nie nakładasz kremu na skórę głowy, więc po co robić to z brwiami? Unikaj kremów, balsamów, żeli, maseczek i filtrów przeciwsłonecznych w okolicy brwi. Wnikają do mieszków włosowych, hamując wzrost brwi lub co gorsza, prowadząc do ich wypadania.

Jak naprawić błąd. Podczas nakładania produktów do pielęgnacji skóry należy unikać okolic brwi.

Błąd 7. Użyj złej jakości pęsety

brwi

Jakość twojej pęsety określa ogólny stan twoich brwi. Niewystarczająco ostre lub nieregularnie ukształtowane pęsety nie wyrwą włosów, ale je złamią. Z tego powodu będą rosły niepoprawnie lub zaczną wypadać.

7 najczęstszych błędów, które popełniamy podczas pielęgnacji brwi – zdjęcie nr 9

Jak naprawić błąd. Wybierz pęsety ze ściętymi i zwężającymi się krawędziami (patrz zdjęcie powyżej). Zapewniają precyzyjny chwyt i nie pozwalają na zbyt duże szarpanie. Jeśli masz grube brwi, wybierz szeroką pęsety. Upewnij się również, że kupujesz pęsety ze stali nierdzewnej – inne metale mogą podrażniać delikatną skórę wokół brwi.

Powiedzieliśmy Ci o głównych błędach, które popełniamy przy brwiach. Raczej popraw je, a po chwili zobaczysz, jak Twoje brwi zaczęły wyglądać dużo bardziej naturalnie. Życzymy pięknych i zadbanych brwi!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: