7 błędów w makijażu, które popełniają kobiety po 40

Makijaż przeciwstarzeniowy jest w stanie samodzielnie stworzyć. Najważniejsze, aby pamiętać o kilku zasadach, których należy przestrzegać, przekraczając linię z oznaczeniem 40+!

929_large

„Kilka miesięcy temu przeszukiwałam strony internetowe sześciu głównych marek kosmetycznych, aby sprawdzić, czy w swoich poradnikach dotyczących makijażu online przedstawiają starsze kobiety” – mówi Elisa Marquam Jans, wizażystka przeciwstarzeniowa. „Tylko jedna z sześciu marek pokazała makijaż wieku – a potem bardzo krótko. Dlatego informacje o makijażu dla kobiet po 40 roku życia są zdecydowanie niezbędne. Najszybciej wyprzedają się miejsca na moich kursach poświęcone takiemu makijażowi. Oznacza to jedno – kobiety chcą otrzymywać informacje i wiedzę, która konkretnie odpowiada ich potrzebom.

Dziwne jest zrozumienie, że branża kosmetyczna tak mało uwagi poświęca kobietom po 40 roku życia, biorąc pod uwagę, że branża kosmetyczna ma obsesję na punkcie walki ze starzeniem się. To nielogiczne podejście. Marki chcą przyciągnąć uwagę kobiet, którym zależy na wygładzeniu zmarszczek, jednocześnie całkowicie wykluczając swoją kategorię wiekową z kampanii reklamowych. „Większość kobiet po 40 roku życia myśli o kupowaniu kosmetyków, gdy są reklamowane przez modelki lub celebrytki bez ani jednej zmarszczki. To cała odpowiedź” – wyjaśnia Jans.

Przymierzamy obraz modelki i całkowicie zapominamy o naszych początkowych danych. Czysty marketing i biznes.

„Andrea K. Robinson napisała książkę „Toss the Gloss” — mówi Jahns. „Była kierownikiem w kilku firmach kosmetycznych i pracowała jako redaktor kosmetyczny. Andrea jest przekonana, że ​​na rynku nie ma wielu produktów, które pasują do odcienia i tekstury starzejącej się skóry. Uważa, że ​​faktem jest, że większość właścicieli dużych korporacji kosmetycznych to mężczyźni i są pewni, że kobiety 50+ nie polegają już na kosmetykach i wybierają bardziej drastyczne środki. Dlatego skupianie się na nich nie ma sensu. Marki uważają, że jedyną rzeczą, na którą jesteśmy gotowi wydać pieniądze, są kremy przeciwzmarszczkowe. Nie są gotowi zrobić czegoś nowego i skupić się na pielęgnacji przeciwstarzeniowej, aby nie odstraszyć młodej publiczności. Chociaż my (kobiety 50+) jesteśmy największą grupą demograficzną, która ma więcej pieniędzy. Marki muszą się obudzić i zdać sobie sprawę, że jesteśmy warci ich inwestycji”.

READ
Emerald City: 7 ważnych akcentów w zielonym makijażu oczu

Jans opowiedziała, czego unikać, tworząc makijaż dla kobiet powyżej 40 roku życia.

Najczęstsze błędy

Stosujesz róż w niewłaściwy sposób

„Zwalczaj grawitację, nakładając rumieniec na najwyższy punkt kości policzkowych, a nie na same jabłka. I zdecyduj, czy twój ton jest ciepły czy zimny. To ważne” – mówi Jans.

Nie farbujesz brwi

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​wraz z wiekiem potrzeba wyrywania brwi jest prawie wyeliminowana. Zła wiadomość jest taka, że ​​musimy dokładnie przyciemnić przerzedzone brwi i dokończyć rysowanie ich końcówek. Ta ostatnia jest zaniedbywana z każdą sekundą.

Nie zwracasz wystarczającej uwagi na skórę powiek

„Okolica powieki wcześnie opada, ale możemy poprawić wygląd, nakładając jaśniejszy odcień pod brwi. Dodaj warstwę ciemnego odcienia poniżej tej białej linii, ale na tyle wysoko, aby ta linia była widoczna, gdy twoje oczy są otwarte. Nakładaj cień okrężnymi ruchami, aby dokładnie pokryć całą powiekę.

Usta malujesz matową pomadką

„Myślę, że wszyscy jesteśmy w pewnym stopniu dotknięci reklamą. Wybór niewłaściwej konsystencji pomadki może być dużym błędem – kolor i połysk płynnej pomadki pomogą dodać objętości i zapobiec łuszczeniu się. Matowe pomadki podkreślają pionowe zmarszczki i błyskawicznie pokazują wiek.

Zrezygnowałaś z eyelinera

„Wiele osób odmawia używania eyelinera, ponieważ znacznie trudniej jest narysować linię prostą, gdy powieka jest obwisła. Ale eyeliner wizualnie powiększa oczy – czego teraz potrzebujemy. Użyj eyelinera z piórkową końcówką, aby zmiękczyć krawędzie i wyeliminować potrzebę rysowania idealnie prostych linii. Inną opcją jest użycie pędzla do eyelinera. Pędzelek znacznie ułatwia aplikację, dzięki czemu uzyskujemy bardzo piękny, delikatny makijaż. Ogólnie polecam ciemny brąz na górnej powiece i jaśniejszy brąz na zewnętrznej jednej trzeciej dolnej linii rzęs.

Niektóre panie wykorzystują do tego wszystkie zalety kosmetologii, inne stawiają na zdrowy tryb życia i geny, a jeszcze inne idą w drugą stronę i wybierają sztukę makijażu.
Jak pokazuje praktyka, za pomocą kosmetyków każdy przedstawiciel płci pięknej może przekształcić się nie do poznania, niezależnie od numeru w paszporcie. Najważniejsze, aby nie popełnić poważnych błędów w momencie transformacji, co tylko pogorszy sytuację. Aby uchronić Cię przed takim przeoczeniem, poniżej przedstawiliśmy 5 najczęstszych błędów makijażowych, które często popełniają panie po 40.

READ
Makijaż nude dla brązowych oczu: 15 opcji na nieskazitelny wygląd

Błąd #1 – Za dużo pudru i podkładu

Po 40 latach zmarszczki na kobiecej twarzy stają się widoczne nawet gołym okiem, dlatego piękna połowa ludzkości tak chętnie ukrywa je przed nieznajomymi. Jako przebranie używają grubej warstwy podkładu lub pudru. Niestety taka decyzja jest błędem, który nie tylko podkreśla związane z wiekiem zmiany na skórze twarzy, ale także zamienia ją w maskę, tym samym wizualnie dodając kilka lat do prawdziwego wieku.

Błąd nr 2 – zbyt cienkie brwi

Moda na kształt brwi jest bardzo zmienna. Jeszcze 10 lat temu brwi-nitki były u szczytu popularności, po tym, jak dziewczyny oddały się makijażowi permanentnemu, a dziś wszystkim fashionistkom rosną naturalne i szerokie brwi. Może dlatego kobiety po 40. wciąż tkwią w czasach swojej młodości i nie mogą pożegnać się ze zbyt cienkimi brwiami na twarzy. Jeśli nie chcesz dodawać sobie pięciu lat, zrezygnuj z tego anty-trendu i powoli rosną brwi średniej szerokości, będą wyglądać najbardziej organicznie, naturalnie i schludnie na twarzy 40-latka.

Błąd nr 3 – Obfitość tuszu do rzęs i eyelinera na dolnej powiece

Wizażyści twierdzą, że jeśli chcesz łatwo i po prostu zepsuć makijaż i samemu się postarzyć, to nie musisz się na to zbytnio starać, wystarczy podkreślić dolną powiekę grubą warstwą tuszu i czarnego eyelinera. Z pewnością zwrócą uwagę na zmarszczki mimiczne, siniaki i worki pod oczami oraz opowiedzą wszystkim o Twoim prawdziwym wieku, a może wizualnie dodadzą Ci kilka lat.

Błąd nr 4 – Kontrastujący miód z konturówką do ust i szminką

Kolejnym faux pas w makijażu 40-letnich kobiet jest miłość do pomadek i konturówki w kontrastowym odcieniu. Płeć piękna błędnie uważa, że ​​w ten sposób podkreślają kształt ust, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi i zauważalnymi. Właściwie nie ma tu mowy o atrakcyjności, ale widoczność jest rzeczywiście obecna, ale nie w najlepszym tego słowa znaczeniu. Obrysowywanie ust pomalowanych szminką ołówkiem w kontrastowym kolorze to wysokość staromodności i złego gustu, wtedy lepiej całkowicie zrezygnować z makijażu ust niż popełnić taki błąd.

Błąd nr 5 – Za dużo jasnych akcentów

Profesjonalni wizażyści nie męczą się powtarzaniem tej samej prawdy, o której wielu słyszało, ale trzymają się jednej. W makijażu wysokiej jakości powinien być tylko jeden akcent (w rzadkich przypadkach dozwolone są dwa akcenty i tylko w przypadku makijażu wieczorowego). Kobiety, które skończyły już 40 lat, szczerze ignorują tę zasadę i chętnie używają jednocześnie cieni, różu i szminki w jasnych kolorach. W rezultacie prowadzi to do tego, że dymy stają się jak gniazdujące lalki, a nie jak kobiety w szacownym i poważnym wieku.

READ
Akcent jaśniejszy! Najlepsze odcienie szminki dla brunetek

Staraj się unikać opisanych powyżej błędów, a nie będziesz mieć żadnych problemów z poprawnością makijażu codziennego i wieczorowego.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: