6 wad małych przestrzeni i jak je rozwiązać

Małe mieszkanie to zawsze wiele trudności podczas remontu i aranżacji lokalu. Zawsze chciałbym, żeby było więcej miejsca. Jednak nie denerwuj się z powodu małego mieszkania, istnieje wiele sztuczek, jak naprawić wszystkie istniejące niedociągnięcia.

Jak rozwiązać problemy małych mieszkań_3

niskie sufity

Niskie sufity to bardzo częsty problem w małych mieszkaniach. Najczęściej wysokość sufitów wynosi 250 centymetrów, ale po zakończeniu pozostaje około 10 centymetrów więcej.

Sufity napinane, sufity gipsowo-kartonowe, panele podwieszane – wszystkie te opcje zajmują centymetry. Oczywiście problem można rozwiązać, wyrównując ściany i wybielając, ale jest to kosztowne i wymaga regularnej aktualizacji powierzchni farbą. Projektanci sugerują użycie następujących technik, aby wizualnie powiększyć sufit:

  • jasne kolory;
  • pionowe wąskie lustra na ścianach;
  • dekoracja ścienna z wzorem w paski;
  • pojedyncze wysokie regały.

Nie podkreślaj też granicy ścian i sufitu jasnymi i kontrastowymi cokołami sufitowymi.

Jak rozwiązać problemy małych mieszkań_2

Brak podziału na strefy

Bardzo trudno jest zorganizować właściwe zagospodarowanie przestrzenne w małym mieszkaniu. Przegrody z płyt kartonowo-gipsowych zajmują dużo miejsca, dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z różnych sztuczek.

Na przykład, aby podzielić jednopokojowe mieszkanie na dwie części, można postawić szafę w poprzek pokoju, która podzieli przestrzeń na pokój dziecięcy i sypialnię dla dorosłych. Możesz również użyć wąskich drewnianych parawanów lub zasłon tekstylnych.

Notatka! Ta ostatnia opcja jest szczególnie udana, ponieważ nie wymaga dużych kosztów finansowych, a lekka tkanina tworzy atmosferę komfortu i przytulności w pomieszczeniu.

Jak rozwiązać problemy małych mieszkań_3

Brak miejsca na meble

Kiedy dana osoba mieszka w małym mieszkaniu, stale ma do czynienia z faktem, że absolutnie nie ma gdzie postawić mebli. Nawet dwupokojowe apartamenty w „Chruszczowie” często nie pozwalają na umieszczenie w pokoju pełnego podwójnego łóżka.

Odnushki to prawdziwy ból głowy dla projektanta. Możesz jednak rozwiązać sytuację za pomocą przekształcalnych mebli. Na przykład stojak można zamienić w biurko, a łóżko można złożyć pionowo do ściany.

Warto również zwrócić uwagę na łóżka typu loft, które są zarówno pojedyncze, jak i podwójne. Pod łóżkiem można umieścić małą sofę, biurko, szafę i wiele więcej. To rozwiązanie dotyczy nie tylko pokoi dziecięcych, ale także sypialni dla dorosłych.

Jak rozwiązać problemy małych mieszkań_4

Mała kuchnia

Każdy właściciel małego mieszkania marzy o dużej i przestronnej kuchni, ponieważ najczęściej trzeba gotować i jeść na 5-7 metrach kwadratowych. Możesz nieco poprawić sytuację w następujący sposób:

  • wybierz wykończenia i meble w jasnych odcieniach;
  • używaj fasad o błyszczącej powierzchni;
  • nie zamykaj okien, aby do pomieszczenia wpadało maksymalne światło;
  • porzucić różne dekoracje, przechowywanie na stole, aby pokój nie wyglądał na zagracony;
  • używaj otwartych systemów magazynowych zamiast ślepych fasad.
READ
10 nieoczekiwanych kolorów do Twojego domu

Oczywiście przy użyciu tych metod kuchnia się nie powiększy, ale wygodniej będzie w niej przebywać, ponieważ wszystkie te techniki wizualnie powiększą pomieszczenie.

Jak rozwiązać problemy małych mieszkań_5

magazynowanie

Innym typowym problemem małych mieszkań jest brak miejsca do przechowywania. Przede wszystkim musisz zrezygnować ze wszystkich rzeczy, z których dana osoba nie korzysta. Zabierz krewnych do prywatnego domu, skorzystaj z garażu, piwnicy, a nawet balkonu, aby przechowywać wszystkie rzeczy, których dana osoba praktycznie nie używa.

Jeśli w pokoju znajduje się nisza, możesz w niej zorganizować szafę-spiżarnię. Ponadto, jeśli mieszkanie ma duży przedpokój, można w nim zainstalować dużą garderobę. Należy pamiętać, że im mniej szafek i komód w mieszkaniu, tym bardziej przestronne będzie wyglądało mieszkanie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: