6 tabu w projektowaniu małego mieszkania: nie popełnij błędu!

125_large

Każdy profesjonalny projektant zgodzi się, że dekorowanie małego mieszkania jest znacznie trudniejsze niż przestronnego: po pierwsze, musisz dowiedzieć się, jak zmieścić wiele rzeczy na małej powierzchni, a po drugie, musisz to zrobić, aby nie jeszcze bardziej zawęzić przestrzeń. Aby tego uniknąć, pamiętaj o głównych błędach i unikaj ich w swoim domu.

Błąd nr 1: wybranie jednego żyrandola sufitowego

Wiele osób uważa, że ​​do małego pokoju wystarczy jeden żyrandol, ale główną wadą oświetlenia centralnego są ciemne rogi. To dzięki nim pomieszczenie będzie wyglądało na jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości.

Uzupełnij żyrandol o wpuszczone światła wzdłuż konturu, a także rozważ inne scenariusze: na przykład umieść lampę podłogową do czytania w pobliżu krzesła w salonie i lampę stołową na stoliku nocnym. Miłośnicy eleganckiego wyposażenia znajdą u nas Art Deco, amerykańską klasykę oraz lampy w stylu prowansalskim. Nie mogliśmy ominąć lampy powietrznej Miassmobili z bursztynowego szkła.

Gdzie kupić lampę stołową

IlParalume Marina, Miassmobili (65 680 rubli).

Błąd nr 2: Nie pozostawianie miejsca do przechowywania

Formuła jest prosta: jeśli nie masz wystarczająco dużo szafek, szafek i komód na wszystkie swoje rzeczy, nie unikniesz bałaganu. Ten problem w małym mieszkaniu można rozwiązać na dwa sposoby:

► Oczyszczanie. Pozbądź się wszystkiego, co zbędne i zorganizuj resztę – być może w tym przypadku nie musisz nawet kupować nowych mebli.

► Wymiana mebli na bardziej przestronne. Zamiast zwykłej szafy jest wbudowana szafa. Zamiast zwykłego zestawu kuchennego – wykonany na zamówienie z szufladami do sufitu i przemyślanymi systemami przechowywania. Wykorzystaj każdy cal.

Gdzie kupić meble

Pierwsze meble (26 590 rubli), Stolplit (22 610 rubli), Lazurit (59 031 rubli).

Błąd nr 3: Rezygnacja z wygody

Łóżko, podobnie jak pełnoprawna wanna, zajmuje zbyt dużo miejsca: wielu wydaje się, że racjonalne jest zastąpienie ich sofą i odpowiednio prysznicem. Jeśli jednak naprawdę lubisz się kąpać, lepiej wygospodarować miejsce na coś innego.

Ta sama zasada dotyczy łóżek: nawet sofy z podstawami ortopedycznymi nie są tak wygodne do spania, więc takiego zamiennika nie można nazwać równoważnym. Wyznacz strefę sypialni w salonie lub kup łóżko w szafie, aby łóżko zajmowało jak najmniej miejsca.

READ
13 rzeczy na blaty łazienkowe

Gdzie kupić łóżko do przekształcania

First Furniture (89 759 rubli), InMyRoom (48 990 rubli), Askona (124 990 rubli).

Błąd nr 4: Bezmyślna strefa

Podział małego pokoju na kilka obszarów funkcjonalnych nie zawsze jest prawidłowy: czasami przegrody zajmują tak dużo miejsca, że ​​podział na strefy jest niepraktyczny.

Zamiast ślepych ścianek działowych w całym mieszkaniu używaj lekkich i kompaktowych (na przykład ze szkła lub tkaniny) i tylko tam, gdzie są naprawdę potrzebne.

Błąd numer 5: spraw, aby podłoga lub sufit były zbyt ciemne

Deski w kolorze wenge, mahoń, a nawet orzech na podłodze w małym mieszkaniu będą wyglądać zbyt kontrastowo. Zamiast tego lepiej wybrać podłogę białą, jasnoszarą lub beżową. Jeśli nie chcesz rozpoczynać naprawy ze względu na podłogę, zawsze istnieje alternatywa: jasny dywan lub duży dywan.

To samo z sufitem: ciemne odcienie będą niepotrzebnie naciskać. Najlepszą opcją dla małych mieszkań jest klasyczna biel. Możesz błyszczeć – to rozszerza przestrzeń.

Gdzie kupić dywan

Zara (od 13 499 rubli), H&M (5 499 rubli), kover.ru (389 948 rubli).

Błąd #6: Używanie zbyt dużych odbitek

Planując naprawy nie zapomnij o zasadzie proporcjonalności. W pokoju o powierzchni 6 metrów kwadratowych nie można skleić. m tapeta z kontrastowym 2-metrowym kwiatem – obraz stworzy przytłaczające uczucie i będzie wyglądał śmiesznie.

Nie oznacza to, że powinieneś całkowicie zrezygnować z używania nadruków! Wybierz małe, powtarzające się wzory, takie jak tapeta w pionowe paski, aby pokój wyglądał na wyższy, lub kwieciste narzuty na łóżko, aby stworzyć romantyczny nastrój.

Gdzie kupić tekstylia

LikeMyHome (3 rubli), Next (od 140 rubli), BoConcept (3 470 rubli).

Jak projektanci radzą sobie z małymi przestrzeniami, możecie zobaczyć tutaj: Małe, ale wygodne: 5 wspaniałych pomysłów na małe mieszkania.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: