6 sposobów na rozpoznanie niewrażliwego faceta i uratowanie się przed nim na czas

Poczucie, że jesteś kochany i rozumiany, jest najbardziej magicznym momentem związku. Ale niektórzy ludzie po prostu nie są zdolni do emocjonalnej intymności. Uczucia i emocje nie są ich mocną stroną.
Książka dr Holly Parker ma się ukazać w grudniu 2017 r „Jeśli jesteśmy razem, to dlaczego jestem taka samotna?” W nim autorka opowie o tym, jak rozpoznać mężczyzn niezdolnych do zdrowych emocji. Oto kilka pomocnych wskazówek z nadchodzącej książki.

Jak rozpoznać niewrażliwego faceta i uratować się na czas

1. Góra lodowa: gdzie chcę – tam pływam

Faceci z lodu zawsze robią, co chcą. Spotykasz się kiedy chce (lub kiedy mu to pasuje), a przez resztę czasu bez problemu zajmuje się swoimi sprawami, wyjeżdża na wakacje (spędza weekendy, chodzi na piesze wędrówki) bez ciebie, bawi się jak chce, zapominając cię zaprosić . Człowiek z góry lodowej ze wszystkich sił dystansuje się od związków, unika konfliktów i zobowiązań. Dryfuje do siebie w oceanie życia i nie obchodzi go, czy rozbije się na nim twój Titanic.

2. Zabójca uczuć: zapomnij o serdecznych rozmowach w kuchni

Tacy faceci unikają wszelkich uczuć i emocji. Nie tylko miłość. Oni sami nie są zbyt emocjonalni i nie są w stanie zrozumieć twoich doświadczeń jakiegokolwiek rodzaju. Masz zły dzień i chcesz o tym porozmawiać? Jesteś niepewny siebie? Masz trudne relacje z rodzicami, współpracownikami, przyjaciółmi? Nie martw się, bądź szczęśliwy.

Nie będą wchodzić w niuanse twoich doświadczeń, bez względu na to, czy odnosi się to bezpośrednio do nich, czy nie. Nawiązanie z nimi więzi emocjonalnej jest prawie niemożliwe i trudno jest mówić o sprawach osobistych.

3. Krytyk: jesteś winien, że chcę jeść

Są też tacy inwalidzi emocjonalni. Krytyk zawsze szuka winnych i widzi wszystko na czarno. Negatywność w żadnej dziedzinie nie przynosi niczego dobrego, ale w relacjach osobistych jest szczególnie niebezpieczna: po prostu zostajesz zatrzaśnięty. Wybrałeś tę restaurację, a jedzenie mu się nie podobało, to twoja wina, że ​​wieczór jest zepsuty. Przeoczyłeś jego telefon – to znaczy, że byłeś zajęty czymś nieprzyzwoitym. Kot odwrócił wazon – masz kałużę na podłodze, jesteś złą gospodynią domową. Bez względu na to, jak bardzo się starasz, zawsze znajdzie coś, na co może narzekać.

READ
Najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry dla pięknej skóry

4. Obrońca: plastikowy świat wygrał, układ okazał się mocniejszy

Przeciwieństwem krytyka jest defensywa. Nie oczekuj od niego żywych, prawdziwych uczuć, jeśli takie istnieją – ukrywa je głęboko. Tacy faceci zawsze chowają się za swoją tekturową zbroją, unikając starcia, wymykając się przy najmniejszym śladzie konfliktu.

Jeśli próbujesz mu wytłumaczyć, że czujesz się zraniony, odbiera to jako ataki i oskarżenia. Jeśli mówisz z podekscytowaniem i łzami w głosie, bo jesteś zraniony i smutny, usłyszysz: „Dlaczego na mnie krzyczysz?” Wszystko, co zaczynasz jako normalną dyskusję lub kłótnię, odbiera jako kłótnię i jeży.

5. Straszny oszust: Jestem Goodwin, Wielki i Straszny

Facet z tej kategorii boi się pokazać, kim naprawdę jest. Ci faceci są tak niepewni, że nie myślą, że mogą wnieść coś wartościowego do twojego związku. Dlatego zawsze noszą jakąś maskę, umiejętnie wywołują zamglenie, przez które może być bardzo trudno się przebić i zobaczyć wszystko takim, jakie jest. Za bardzo boją się porażki, jeśli nie lubisz ich takimi, jakimi są.

6. Gąbka: zwłoki, emocjonalnie niezaspokojone

Nieważne, co robisz, to mu nie wystarcza. Dajesz, dajesz, dajesz, ale nigdy nie dostajesz nic w zamian. Pochłania jak gąbka Twój czas, troskę, miłość, by wypełnić pustkę we własnej duszy. Mężczyźni tego typu są zawsze niezadowoleni z siebie i czują się niezrozumiani. Jeśli spotykasz się z osobą, która ciągle sprawia, że ​​czujesz, że nie troszczysz się o nią wystarczająco, bez względu na to, jak bardzo się starasz, wysysa to z ciebie całą siłę i duszę. Uciekaj od tego dementora.

wikiHow jest wiki, co oznacza, że ​​wiele naszych artykułów jest napisanych przez wielu autorów. Podczas tworzenia tego artykułu 31 osób pracowało nad jego redakcją i ulepszaniem, w tym anonimowo.

Ten artykuł został wyświetlony 321 712 razy.

Możliwość wyglądania na niewrażliwego w niektórych sytuacjach może być dużą zaletą. Zarządzanie uczuciami i emocjami pomoże Ci kontrolować przebieg negocjacji, unikać kłótni i konfliktów oraz po prostu wyglądać na spokojnego. Możesz myśleć, że ukrywanie swoich emocji i uczuć jest dość łatwe, ale w rzeczywistości potrzeba dużo praktyki, aby wyglądać całkowicie bez emocji. Będziesz musiał nauczyć się w pełni kontrolować swoje zachowanie, ruchy i mowę – a wszystko to będzie musiało być zrobione w tym samym czasie.

READ
Top 10 rzeczy, które irytują mężczyzn we współczesnych dziewczynach

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 1

 • Poświęć chwilę na świadome rozluźnienie mięśni twarzy. Zdziwisz się, jak bardzo potrafią być napięte, nawet jeśli nie wyrażasz żadnych emocji.
 • Pokerzyści są bardzo zręczni w robieniu takiej pozbawionej emocji miny (pokerowej twarzy). Dlatego warto uczyć się od nich umiejętności nie wydawania podniecenia i nerwowości.
 • Nie unikaj kontaktu wzrokowego. Próba uniknięcia kontaktu wzrokowego może być postrzegana jako reakcja emocjonalna. Po prostu spójrz na tę osobę tak, jakbyś patrzył na krzesło lub ścianę.

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 2

 • Nie wiercić się, nie łamać kostek ani nie obgryzać paznokci.
 • Nie pokazuj, że jesteś zmęczony, przewracając oczami lub ziewając.
 • Potrząsanie nogą wskazuje, że jesteś zdenerwowany.
 • Kiedy zbyt długo i często patrzysz na podłogę, wydajesz się nieśmiały lub smutny.
 • Zdolność do wyrażania twarzy bez emocji to tylko połowa sukcesu; nawet pokerzyści nie zawsze potrafią kontrolować swoje ręce, co może ich zdradzić – i jest to bardzo zauważalne, szczególnie dla uważnych oczu. [2] X Źródło informacji Drżenie rąk i niepewne ruchy mogą zdradzać strach, niepewność, pobudzenie i podniecenie. Dlatego staraj się, aby twoje ruchy były płynne i miękkie. Nie ruszaj się ponownie. A jeśli czegoś potrzebujesz, rób to zdecydowanie i pewnie.

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 3

 • Nie krzyżuj ramion. Ta postawa wygląda na defensywną. Ręce powinny być po bokach w rozluźnionym stanie.
 • Oprzyj się na krześle. Zrelaksowana postawa bez napięcia to najlepszy sposób na pokazanie, jak bardzo jesteś pozbawiony emocji. Ponadto ta postawa pomaga stworzyć pewną odległość między tobą a osobami obecnymi w pokoju. Jeśli pochylisz się trochę do przodu, będziesz wydawał się zbyt podekscytowany i niecierpliwy.

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 4

 • Jeśli jesteś pytany, jak się czujesz (lub zadawane jest inne pytanie, na które nie można odpowiedzieć prostymi faktami), najlepiej uniknąć odpowiedzi, zadając pytanie kontrujące. Możesz również odpowiedzieć ogólnikowo lub udzielić odpowiedzi niejednoznacznej.

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 5

Uważaj na swój ton głosu. Podniesienie głosu może być znakiem, że jesteś poruszony lub podniecony. Jeśli obniżysz ton głosu i zaczniesz mówić powoli, będziesz wydawał się niepewny i zdenerwowany. Dlatego staraj się mówić tak, jakbyś czytał instrukcje na głos.

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 6

 • Nie używaj przymiotników do opisywania słów, które wyrażają twoje uczucia. Nie mów, że film był „niesamowity” lub „romantyczny”. Lepiej powiedzieć, że film był „pełen akcji” lub „dramat”.
READ
Maski noszone przez znaki zodiaku

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 7

 • Jeśli zdarzy ci się spotkać emocjonalnego przyjaciela gdzieś poza domem, z góry wymyśl jakąś wymówkę, która pomoże ci szybko i grzecznie się pożegnać. Po prostu powiedz znajomemu, że musisz zwrócić wideodyski (lub wymyśl coś takiego).

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 8

Naucz się akceptować to, co nieuniknione. W zachowaniu pozbawionym emocji dużą rolę odgrywa umiejętność niepoddawania się emocjom. Gdy tylko zdasz sobie sprawę, że po prostu nie możesz fizycznie zmienić większości wydarzeń i rzeczy w swoim życiu, przestaną ci one tak bardzo przeszkadzać. Jeśli przestaniesz próbować kontrolować wszystko, co dzieje się wokół ciebie, znacznie łatwiej będzie ci zaakceptować fakt, że nie zawsze wszystko układa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. [4] X Źródło informacji

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 9

Nie denerwuj się. Oglądanie brutalnych i brutalnych programów telewizyjnych i filmów to najczęstszy sposób na działanie na nerwy. Szkodliwość agresywnych i brutalnych filmów i seriali jest nadal kwestionowana, ale badania wykazały, że powodują one większą apatię wobec bólu i cierpienia innych ludzi. [5] X Źródło informacji Jeśli chcesz uniknąć tych emocji, spróbuj mniej oglądać telewizję.

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 10

Częściej patrz na pieniądze. Może to zabrzmieć głupio, ale wizerunek pieniędzy sprawia, że ​​ludzie są bardziej zrelaksowani i rzeczowi. [6] X Źródło informacji Naukowcy przeprowadzili badania, które dowiodły, że obraz pieniędzy sprawia, że ​​mniej emocjonalnie reagujemy na to, co się dzieje i mniej emocjonalnie wyrażamy nasze myśli.

Obraz zatytułowany Wyglądaj całkowicie bez emocji Krok 11

Znajdź dla siebie ujście, aby uwolnić swoje emocje. Bez względu na to, jak skutecznie udaje ci się utrzymać wszystko w sobie, od czasu do czasu każdy z nas wciąż potrzebuje wyrzucić nagromadzone emocje. Pisanie lub muzyka to dobre sposoby na rozładowanie napięcia emocjonalnego, chociaż kickboxing jest bardziej odpowiedni dla wielu osób do wyrażania emocji. Nie ma znaczenia, jaką aktywność wybierzesz, o ile pomaga ci ona lepiej złagodzić stres niż nagłe napady złości w obecności innych.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: