6 skutecznych sposobów na łatwe ujędrnienie brzucha podczas chodzenia

Statyka jamy brzusznej. Ton przedniej ściany brzucha

Sukces i start rozpowszechniony niewątpliwie promowano tę główną metodę diagnostyki jamy brzusznej; z jednej strony energia F. Gausmanna, który niestrudzenie swoimi drukowanymi pracami i ustną propagandą w Rosji i za granicą starał się przekonać lekarzy o znaczeniu swojej metody, z drugiej strony możliwość weryfikacji wszystkich uzyskanych wyników w klinika za pomocą badania dotykowego, poprzez prześwietlenie żywej osoby.

I należy założyć, że dzięki powodzenie głównie metodami palpacyjnymi, diagnoza „guz brzucha” wkrótce całkowicie zniknie z żałobnych list i takich jak na przykład stwierdzenia, że ​​normalna wątroba nie może być palpowana (Yanovsky), że guzy okrężnicy poprzecznej lub żołądka są nieruchome (Sahli ), w przeciwieństwie do guza wątroby, – w ogóle nie pojawi się na stronach podręczników diagnostycznych.

Dojazd do gabinetu pacjenta z chorobą brzucha, trzeba zawsze pamiętać o normalnych stosunkach topograficzno-anatomicznych i dlatego nie będzie dla nas bezużyteczne przywoływanie ich tutaj, przynajmniej w ogólnym skrócie, i dotykanie ich w granicach koniecznych do zrozumienia późniejszego przedstawienia.

Dzięki temu, że membrana kopulasty wystaje w górę do klatki piersiowej, a duża miednica na poziomie promontorium przechodzi bezpośrednio do małego, ograniczonego od dołu mięśniami i powięzią krocza, jama brzuszna ciągnie się z jednej strony w górę w kierunku klatki piersiowej, tworząc przestrzeń w kształcie kopuły z umieszczonymi w niej narządami, ukryta w hipochondrii , a po drugiej stronie w dół, tworząca kontynuację w kształcie stożka do jamy miednicy małej.

statyka brzucha

Będąc w ten sposób hermetycznie zamknięta przestrzeńwyłożony ze wszystkich stron otrzewną, zawiera masę różnych narządów, które są do niego przyczepione specjalnymi więzadłami, krezką, zduplikacjami otrzewnej itp., które jednak same nie są w stanie utrzymać narządów w określonej pozycji . Można to łatwo zweryfikować za pomocą prostego eksperymentu na zwłokach. Jeśli otworzysz jamę brzuszną dostarczonego zwłok, jelita natychmiast wypadają, a inne narządy, które są lepiej wzmocnione, są znacznie przemieszczone; dlatego same istniejące urządzenia mocujące nie są w stanie utrzymać narządów jamy brzusznej w określonej pozycji.

Oczywiście istnieje kilka innych czynników, które się do tego przyczyniają. Takimi czynnikami, zdaniem Burckhardt’a), są niewątpliwie różne momenty, które jednak działają jednocześnie; najważniejsze z nich to relacje przestrzenne w samej jamie brzusznej, przyciąganie płuc, objętość zawartości brzucha, hermetyzm jamy brzusznej, a w szczególności stan mięśni ścian brzucha, od którego zależy głównie tzw. ciśnienie śródbrzuszne, które odgrywa główną rolę w statyce jamy brzusznej.

READ
Jak zacząć chudnąć 2 razy szybciej: 23 sekretne sposoby

Rzeczywiście, jeśli otworzyć zawieszone zwłoki mają jamę w klatce piersiowej, a następnie natychmiast zejdą wszystkie narządy znajdujące się w hipochondrium (Volkov i Delitzin). Wskazuje to, że normalnie płuca, ze względu na skłonność do zapadania się nawet pod koniec wydechu, wytwarzają w jamie klatki piersiowej pewne podciśnienie, które przenoszone jest na przeponę i na znajdujące się pod nią narządy. Z drugiej strony, ze względu na hermetyzm, a zwłaszcza mięśnie ścian brzucha, pod wpływem objętości treści brzucha jama brzuszna i cała jej zawartość mają ograniczoną objętość i kształt, które łatwo zmieniają się przy każdym naruszeniu tych składników, zwłaszcza napięcie mięśni brzucha (Wołkow i Delitsyn).

W związku z tym mechaniczne uszkodzenie i rozluźnienie mięśni prasa brzuszna odgrywa wyjątkową rolę, przyczyniając się do obniżenia wnętrzności (obwisły brzuch); dobre napięcie mięśniowe zapewnia prawidłową pozycję narządów jamy brzusznej. Podobnie zmniejszenie objętości treści brzucha, spowodowane na przykład wyniszczeniem, a także zmniejszeniem przestrzeni. w hipochondrii, ze względu na specyfikę budowy ciała, w dużym stopniu przyczynia się do zmiany normalnego położenia narządów wewnętrznych i powoduje ich obniżenie. Wręcz przeciwnie, zwiększenie objętości treści brzucha, spowodowane na przykład otyłością lub zwiększonym wypełnieniem narządów jamy brzusznej, a także zwiększeniem przestrzeni w hipochondrii (rozedma klatki piersiowej), przyczynia się do wysokiego umiejscowienie narządów i utrzymywanie ich w normalnej pozycji.

Informacje na stronie podlegają konsultacjom lekarza prowadzącego i nie zastępują konsultacji bezpośredniej z nim.
Zobacz umowę użytkownika, aby uzyskać więcej informacji.

Musisz dużo siedzieć w pracy? Czy nie trenowałeś przez długi czas lub właśnie zacząłeś wracać do zdrowia po chorobie? A może trening przestał przynosić pożądany efekt? Wzmocnienie mięśni jest tym, co pomoże uporać się z problemami i przywrócić ciału siłę i sprawność! Mięśnie w dobrej kondycji to ochrona stawów, gwarancja prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych oraz wzrost spożycia kalorii. Tylko XNUMX ćwiczeń wzmacniających i XNUMX ważne wskazówki treningowe pomogą Ci wrócić do normalności!

Najlepsze ćwiczenia tonujące: używaj własnej wagi

Aby wzmocnić mięśnie, zacznij od tych ćwiczeń (a jeśli już ćwiczysz, dodaj je do swojej listy). Nie daj się zwieść: ruchy wydają się proste. W rzeczywistości skutecznie rozciągają napięte mięśnie i zwiększają w nich krążenie krwi!

READ
10 mitów żywieniowych, które nie pomagają schudnąć i utrudniają życie

Biodra, pośladki i brzuch

Biodra, pośladki i brzuch

Stoimy prosto, kładziemy ręce na pasku, nogi – rozstawione na szerokość barków. Robimy szeroki krok w bok i jednocześnie kucamy na tej nodze. Prostujemy się, odkładamy stopę i robimy to samo po drugiej stronie.

20 powtórzeń i 3 serie pomogą rozgrzać i rozciągnąć mięśnie ud, pośladków i brzucha.

Ważne: stopy są zawsze do siebie równoległe!

Mięśnie skośne i poprzeczne brzucha: wykonanie talii

Siadamy i zginamy kolana. Stopy są dociskane do podłogi. Korpus jest cofnięty tak, że tworzy z podłogą kąt 45 stopni. Przyciskamy do siebie dłonie, rozkładamy łokcie na boki.

Nie opuszczając ciała, na przemian skręcamy w lewo i prawo, aby jednym łokciem dosięgnąć podłogi.

Wykonujemy 10 razy z każdej strony. Jeśli jest to trudne, możesz lekko unieść ciało bliżej kolan. Jeśli to łatwe, oprzyj się.

Ważne: nie odrywaj pośladków i nóg od podłogi!

Kompleksowe podejście: nogi, pośladki, plecy i brzuch

Stoimy prosto, ręce w pasie, nogi rozstawione na szerokość barków. Powoli zaczynamy siadać, nie zbliżając kolan do siebie. Po dojściu do dolnego punktu zaczynamy prostować się do pozycji wyjściowej, podnosimy ręce do góry i stajemy na palcach.

Zamarzamy w tej pozycji na kilka sekund i ponownie zaczynamy przysiadać.

Wykonujemy 3 serie po 15 powtórzeń.

Ważne: nie zatrzymuj się w pozycji wyjściowej ani w przysiadzie – cały czas ruszaj się, marznąc tylko w najwyższym punkcie.

Wzmacniamy mięśnie rdzenia i pompujemy prasę

Wzmacniamy mięśnie rdzenia i pompujemy prasę

Kładziemy się na plecach, nogi są zwarte, zgięte w kolanach, stopy przyciśnięte do podłogi. Ręce za głową, łokcie wysunięte do przodu, broda przyciśnięta do klatki piersiowej.

Zacznij rozciągać czoło w kierunku nóg, unosząc plecy i skręcając ciało, a następnie wróć do pozycji wyjściowej, dobrze prostując plecy.

Wykonaj 8 powtórzeń i 3 serie.

Ważne: jeśli jest to trudne do wykonania, możesz skrzyżować ręce na klatce piersiowej. Cóż, jeśli wszystko jest łatwe, podnieś nogi z podłogi i spróbuj ponownie!

Parter dla mięśni udowych i pośladkowych

Stajemy na czworakach, żołądek jest napięty i wciągnięty. Podnieś zgiętą nogę na bok, aż udo będzie równoległe do podłogi, a pięta uniesie się nad kolano.

Przyciągamy kolano do barku jak najbliżej. Zamarzamy, liczymy do trzech i przywracamy nogę do pierwotnej pozycji na wadze. Nie puszczaj stopy!

READ
Te nienawistne funty: 15 pseudodietetycznych produktów spożywczych, które zapobiegają utracie wagi

Powtórz 12 razy z każdej strony.

Ważne: ciało się nie porusza! Pracują tylko mięśnie ud i pośladków.

Aby osobno ćwiczyć mięśnie ramion i obręczy barkowej, wypychaj się z dowolnego podparcia – podłogi, ścian, ławek, wykonuj pompki proste i odwrócone. Nie tylko pomagają mięśniom: w magazynie „Biuletyn nauk o sporcie” opublikował badanie na temat wpływu pompek na celność strzelania.

Okazuje się, że ci, którzy regularnie robią pompki, celniej trafiają w cel. Wszystko dlatego, że te proste ćwiczenia łagodzą napięcie psychiczne!

Wykonuj cały kompleks przez tydzień, a efekt będzie zauważalny: silniejsze mięśnie, większa elastyczność i wytrzymałość. I – przyjemność z pierwszych efektów. Ale pamiętaj: podstawowe ćwiczenia to nie wszystko. Mamy jeszcze 3 ważne zasady wzmacniania mięśni: zacznij ich przestrzegać już teraz!

Rytmy alternatywne

Nie ma znaczenia, jakiego treningu używasz. Nadchodzi czas, kiedy zwykłe obciążenia przestają przynosić pożądany efekt. Co robić? Ciągle zmieniająca się rutyna? Mamy odpowiedź!

Aby zwiększyć obciążenie i zwiększyć napięcie mięśni, zmień rytm wykonania. W dynamice każdego ćwiczenia siłowego występują dwie fazy: koncentryczna, podczas której dochodzi do skurczu mięśni, i ekscentryczna, kiedy ciężar opada na swoje miejsce, a włókna mięśniowe wydłużają się.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, obniżaj wagę (nawet jeśli jest częścią twojego własnego ciała) wolniej. Dzięki temu mięśnie jednocześnie napinają się i wydłużają. Poprawi to równowagę, zwiększy siłę i pomoże szybciej odzyskać siły po treningu. Podnieś wagę, licząc do dwóch i obniż ją, licząc do pięciu.

Pływanie i aerobik w wodzie to świetne sposoby na uzyskanie formy nawet przy umiarkowanych ćwiczeniach. Ponadto naukowcy udowodnili, że regularne wizyty na basenie pomagają chronić się przed sezonowymi wirusami, a jeśli zaatakują, to SARS i ostre infekcje dróg oddechowych mijają szybciej.

Dropset: nie zwiększaj, ale zmniejszaj!

Dropset: nie zwiększaj, ale zmniejszaj!

Metoda dropset to redukcja ciężarów w trakcie wykonywania ćwiczeń. Nie trzeba zaczynać od małej masy, a następnie ją zwiększać. Podczas treningu postępuj odwrotnie: natychmiast weź maksymalny ciężar, który możesz podnieść 8-10 razy bez przerwy. A potem zmniejsz go o 15% (bez przerw między seriami) i wykonaj jeszcze 10 serii. Teraz usuń kolejne 15% i powtórz ćwiczenie maksymalną liczbę razy.

READ
7 porannych nawyków, które powstrzymują Cię od marzenia o szczupłej sylwetce

Life hack: jeśli pracujesz z własną masą ciała, zwróć uwagę na opcje dla początkujących: powtarzając podejście, zmień kąt nachylenia lub poziom uniesienia nóg, ramion, ciała.

Jay Cardiello, ekspert fitness z USA twierdzi, że pomaga to maksymalnie ćwiczyć mięśnie i szybko poprawia ich napięcie.

Zwolnij!

Szybki nie znaczy skuteczny. Zwolnij podczas ćwiczeń (ale nie zatrzymuj się, aby się zrelaksować). Na przykład spróbuj podnieść ciało lub hantle nie przez kilka sekund, ale przez dziesięć.

Utrzymuj dłużej napięte mięśnie, a już po kilku treningach poczujesz różnicę.

– Jak szybko ujędrnić mięśnie?

Wszystko zależy od początkowego stanu osoby i powiązanych czynników. Na przykład, czy dana osoba była wcześniej zaangażowana w sport, czy nie. Jeśli tak, jaka była przerwa? Jaki rodzaj żywności i czy dana osoba planuje ją zmienić, stan zdrowia, a także genetykę.

Nie spiesz się od razu na poważnie i trenuj 7 dni w tygodniu.

Być może wynik będzie, ale istnieje ogromne ryzyko przepracowania, które trzeba będzie wyeliminować, co oznacza duże wycofanie. Wystarczą trzy treningi w tygodniu. Dla początkujących z reguły wynik jest zauważalny już na początku.

  • Polecam treningi siłowe, będą najskuteczniejsze. Najlepiej z trenerem, który umiejętnie opracuje program, dzięki czemu praca będzie skoncentrowana i efektywna.
  • W tym samym czasie normalizujemy jedzenie. Osiągamy zbilansowaną dietę, w żadnym wypadku nie wykluczamy węglowodanów, są one potrzebne do uzupełnienia wydatkowanej energii, oraz oczywiście białka do odbudowy i budowy nowych włókien mięśniowych.
  • Przywiązujemy wystarczającą wagę do odpoczynku i snu, jest to pozycja obowiązkowa, bez dobrej regeneracji postęp nie nastąpi.

Jak szybko tonować mięśnie w domu, to jedna z najczęstszych próśb. Szczególnie teraz, w okresie jesiennym, kiedy optymalne obciążenie podniesie funkcje ochronne organizmu i poprawi samopoczucie. Gdzie zacząć?

Radzę skorzystać z metody „diagnostyki lustra”. Słyszałem o tym na seminarium w Teksasie i nadal uważam to za prawdziwe, gdy intuicyjnie buduję program szkoleniowy (bez konkretnej wiedzy w tym zakresie). Polega na tym, że musisz podejść do lustra i spojrzeć na siebie.

Wszystko, co widzimy w lustrze – odbicie klatki piersiowej, bicepsa, przód barku, brzuch, przód uda, mięsień piszczelowy – jest najbardziej obciążone domowym stresem! A wszystko, co nie mieści się w naszym polu widzenia – czyli delta pleców, mięśnie pleców, kręgosłup lędźwiowy, pośladki, tył uda i podudzie – wymagają dokładniejszego zbadania.

READ
Jak schudnąć o 7 kilogramów w 1 tydzień: super dieta „6 płatków”

Często na naszych słabych punktach tworzą się pułapki (złogi tłuszczu), ton spada i powstają przewlekłe choroby – z braku krążenia krwi i ruchomości mięśni i aparatu stawowego.

Może zaczniemy lekcję? Każdy trening ma swoją strukturę.

  • Rozgrzewka: rozgrzej aparat więzadłowo-stawowy, nieznacznie zwiększ puls.
  • Część główna – tutaj obejmujemy pracę nad niezbędnymi grupami mięśniowymi (w kontekście naszej prośby).
  • Trening kończymy łapą i stretchingiem – by pomóc organizmowi wrócić do przedtreningowego stanu!

Iść! Przejdźmy od góry do dołu:

  • Ćwiczenia rozwijające grzbiet delty można wykonywać zarówno w izolacji, jak i obciążone podstawowymi ćwiczeniami dla całej grupy. Idealna jest podstawowa wyciskanie hantli lub sztangi (w każdym razie polecam używanie oparcia pleców), a także rozkładanie ramion na boki z hantlami w pochyleniu. Należy pamiętać, że mały palec, łokieć i ramię zawsze „patrzą” w górę.
  • Kręgosłup lędźwiowy – lepsze ćwiczenia niż wyprosty na macie, nie wymyślili. Leżąc na brzuchu, kładąc ręce za głową i nie zmieniając kierunku głowy i szyi, unieś ciało podczas wydechu i opuść się do pozycji wyjściowej podczas wdechu. Jako ćwiczenie towarzyszące możesz dodać pasek statyczny. Pośladki i tył uda w domu można obciążyć klasycznymi wypadami (2 w jednym).
  • Jeśli jesteś początkującym i nigdy wcześniej nie robiłeś wypadów, nie spiesz się, aby uzyskać dużą liczbę powtórzeń, a nogę podpierającą (której pośladek i plecy ładujemy) można postawić z kolanem opierając się na sofie, krześle itp.
  • Jako zaczep zastosuj ćwiczenie „podnoszące” podudzie, stymulujące usprawnienie przepływu krwi i funkcjonowanie układu limfatycznego – podnoszenie na palcach stojąc przy ścianie. Polecam nie liczyć powtórzeń, ale zanotować czas – start – 30-40 sekund. Nawiasem mówiąc, to ćwiczenie można wykonać niezależnie od treningu, np. podczas zmywania naczyń.

Gdy tylko dostosujesz się do proponowanej opcji treningowej (staje się to łatwe i chcesz wzbogacić trening o nowe ćwiczenia i doznania), dodaj więcej „zwykłych” ćwiczeń – pompek, skrętów na wyciskaniu i przysiadów! Życzymy miłego treningu!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: