6 skutecznych pozycji jogi dla szczupłej sylwetki

W ostatnich latach joga staje się coraz bardziej popularna ze względu na jej pozytywny wpływ na sylwetkę. Będąc przede wszystkim praktyką duchową, wykorzystującą różne pozycje i ćwiczenia do odnalezienia wewnętrznej harmonii, pomaga również w walce z nadwagą, uelastycznia i wysmukla ciało.

Korzyści z jogi dla utraty wagi

Problemy z nadwagą często pojawiają się z powodu zaburzeń metabolicznych, konsekwencji złych nawyków żywieniowych i braku aktywności fizycznej. Joga, której głównym celem jest ustanowienie równowagi wewnętrznej, przewiduje wdrożenie specjalnych ćwiczeń w celu znalezienia równowagi w ciele, a także przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania. Takie zintegrowane podejście do kwestii kompleksowej regeneracji pomaga nasycić tkanki tlenem, usprawniając tym samym procesy metaboliczne i sprzyjając utracie wagi.

Podczas wykonywania pozycji jogi zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie ciała, które otrzymują obciążenie statyczne, co poprawia elastyczność ciała, rozwija i wzmacnia mięśnie, spala nadmiar tłuszczu, a organizm odczuwa ulgę. Podczas takiego treningu następuje utrata masy ciała, ale masa mięśniowa zajmuje miejsce nadmiaru tkanki tłuszczowej, przez co efekt utraty wagi może być ledwo zauważalny. Aby zmniejszyć tempo wzrostu mięśni, zamiast ćwiczeń siłowych można wykonywać ćwiczenia rozciągające.

Jako filozofia wewnętrznej odnowy, joga promuje zdrowe nawyki żywieniowe, zwiększa aktywność fizyczną i poprawia ogólny stan zdrowia.

Zalecenia dotyczące opracowywania programu treningu jogi

Zalecenia dotyczące opracowywania programu treningu jogi

W arsenale jogi znajduje się duża liczba ćwiczeń, które pomagają utrzymać dobrą kondycję fizyczną, a jednocześnie poprawiają się fizycznie i psychicznie. Jeśli chcesz schudnąć, musisz jasno zrozumieć działanie każdego z nich, sporządzić program ćwiczeń, które najlepiej odpowiadają Twoim celom, i postępować zgodnie z kilkoma zaleceniami:

 • aby utrata wagi nastąpiła jak najszybciej trening powinien być długi, regularny i siłowy;
 • jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, ogranicz się do najprostszych ćwiczeń;
 • elementy siłowe przyczyniają się do spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie przyspieszają przyrost masy mięśniowej, co ostatecznie obarczone jest wzrostem objętości ciała;
 • ćwiczenia rozciągające pomagają w walce z nadwagą, rozwijają gibkość ciała i sprężystość mięśni, ale nie powodują ich wzrostu;
 • jeśli podczas przyjmowania którejś z pozycji odczuwasz ból, oznacza to, że robisz coś złego. Krepatura jest jedyną dopuszczalną przyczyną bólu, ale możliwe jest również, że może to być wynikiem problemów zdrowotnych, dlatego przed rozpoczęciem treningu należy skonsultować się z lekarzem.

Często szkolenie opiera się na następującej zasadzie:

 • Jak na początku każdego treningu, musisz zrobić krótką rozgrzewkę, wykonując okrężne ruchy w stawach, wykonując kilka skłonów i przysiadów.
 • Trening rozpoczyna się od siedzących pozycji skręcających, takich jak pozycja Mędrca lub Króla Ryb, które poprawiają procesy trawienne w organizmie. Zdrowie jelit odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego i utrzymaniu zdrowej wagi.
 • Ćwiczenia w pozycji stojącej pomagają rozwijać mięśnie całego ciała. Należą do nich pozycja krzesła, która wzmacnia mięśnie nóg i kręgosłupa, oraz pozycja wojownika, która uelastycznia mięśnie ramion, pleców i brzucha.
 • Odwrócone postawy poprawiają funkcjonowanie narządów wewnętrznych i tarczycy, pomagają rozluźnić mięśnie kręgosłupa i pozbyć się bólu w nim. Pozycje pługu i mostu muszą być uwzględnione w programie i utrzymane przez co najmniej minutę.
 • Kolejnymi niezbędnymi elementami treningu powinny być podskoki, które wykonuje się zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Pozwalają rozciągnąć i wzmocnić mięśnie nóg, ustabilizować procesy trawienne oraz zniwelować napięcie.
 • Pod koniec treningu należy schłodzić się przyjmując Pozę Relaksacyjną i Pozę Dziecka, które w połączeniu z medytacją pomagają ustanowić wewnętrzną równowagę i zmniejszyć poziom stresu.
READ
10 najskuteczniejszych ćwiczeń na jędrne i jędrne piersi

Aby czerpać jak najwięcej z jogi, ćwicz regularnie, indywidualnie dobierając ćwiczenia i wykonując je we wskazanej kolejności.

Podstawowe ćwiczenia jogi

Podstawowe ćwiczenia jogi

Następujące pozycje jogi są podstawowe, najbardziej dostępne i skuteczne:

 • Pozycja górska. Stań ze stopami razem, złóż ręce i wyprostuj się, lekko zginając plecy. Oddychaj przez nos, utrzymując pozycję przez minutę i napinając wszystkie mięśnie ciała.
 • Przechyl się do przodu. Stań prosto i lekko rozstaw nogi. Bez zaokrąglania pleców i lekkiego zginania kolan, zejdź jak najgłębiej, chwyć łydki rękami i pozostań w tej pozie jogi przez pół minuty.
 • Poza kobrą. Połóż się na brzuchu, połóż dłonie po bokach ciała na wysokości talii, powoli unieś ciało, wyginając plecy tak bardzo, jak to możliwe. Przytrzymaj pozę przez pół minuty.
 • Pozycja psa. Uklęknij ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, dłońmi na podłodze, a następnie płynnie i całkowicie wyprostuj nogi. Z wygiętymi plecami utrzymaj tę pozycję przez jedną do trzech minut.
 • Pozycja wojownika. Wykonaj wypad do przodu tak, aby przednia noga była zgięta pod kątem prostym. Połącz ręce i podnieś pionowo w górę. Utrzymaj pozycję przez minutę, a następnie wykonaj to samo dla drugiej nogi.
 • Pozycja trójkąta. Stań prosto, szeroko rozstaw nogi i obróć stopę prawej stopy o 90 stopni. Rozłóż ręce na boki i pochyl się w prawo, aż ciało przyjmie pozycję poziomą, dotknij stopy ręką i odwróć głowę do góry. Utrzymaj tę pozycję przez pół minuty i powtórz ruchy dla drugiej nogi.
 • Pozycja drzewa. Stań prosto, podnieś obie ręce pionowo do góry, zgnij jedną nogę w kolanie i oprzyj stopę na udzie drugiej nogi. Postaraj się pozostać w tej pozycji przez minutę.
 • Pozycja relaksu. Ta pozycja jest najmniej pracochłonna, aby ją przyjąć, połóż się na plecach, rozłóż ręce i nogi w wygodnej odległości, podnieś dłonie i spróbuj rozluźnić całe ciało.

Wykonując jogę na odchudzanie można wypracować idealną sylwetkę i rozwinąć elastyczność, ale efekt ogólnej regeneracji po takim treningu jest znacznie bardziej znaczący.

jak mamy mogą znów stać się szczupłe i szczęśliwe w domu: z pomocą jogi, odżywiania i dbania o siebie!

Co zrobić dla szczupłej i mocnej sylwetki? Co pomaga utrzymać formę, zarówno w zasadzie zawsze, jak i wtedy, gdy pilnie potrzebujesz schudnąć i wymodelować sylwetkę? Dowiedz się, które pozycje jogi wzmacniają i ćwiczą całe ciało – i zacznij się zmieniać już teraz!

Wydaje mi się, że nie ma kobiet, które nie przejmowałyby się swoim wyglądem. A szczególnie dla ciała.

READ
10 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch i małą talię

Często chcemy budować, ktoś wręcz przeciwnie, chce być lepszy (tak, to rzadko, ale nadal się zdarza)).

Ale wszyscy chcemy mocne i stonowane ciało.

To ciało, które tryska młodością i energią, cieszy oko gracją i miękkością ruchów, a jego właścicielce daje doskonałe zdrowie i pewność siebie. Naprawdę, też tego chcesz?

Jakie są trzy kluczowe punkty?

A przede wszystkim trzeba zacząć od odżywiania, bo cokolwiek by się nie mówiło, jesteśmy tym, co jemy. W rzeczywistości jest paliwem, na którym działa nasz organizm. A to, co wprowadzimy w życie, w końcu dostajemy…

A jeśli chcemy mieć smukłe i energiczne ciało, ale warto wprowadzić poprawki do naszej diety – a sekrety harmonii Francuzek pomogą nam w tym np. Wiedzą już dużo o tym, jak świetnie wyglądać i jak jeść dobrze i smacznie jednocześnie)).

Ale samo jedzenie to za mało!

Ważne jest, aby pamiętać, że musisz pracować nad ciałem w trzech super ważnych obszarach:

 1. odżywianie,
 2. aktywność fizyczna
 3. i opieka –

и wtedy efekty będą niesamowite.!

Na przykład uczestnicy moje kursy już zrozumieli znaczenie tych trzech wielorybów i cieszą się ich odbiciem w lustrze z mocą i siłą!

Kurs Light-START: 10 dni do smukłości i lekkości. Czas zadbać o formę! Łatwe i smaczne!))) Joga. Menu. praktyki

A dzisiaj chcę się skupić na drugim kluczowym punkcie dla silnego i smukłego ciała – aktywności fizycznej.

Co pomaga dojść do wymarzonego ciała?

Ktoś potrzebuje biegać dla harmonii, ktoś pływać, ktoś fitness.

A joga pomaga mi (i milionom innych kobiet))) uzyskać stonowane i pełne wdzięku ciało! TAk, joga nie tylko pomaga schudnąćale także uzyskać mocne, elastyczne i piękne ciało.

Joga zawsze działa kompleksowo, ustanawiając prawidłową i harmonijną pracę wszystkich układów ciała. Nie tylko na poziomie fizycznym, ale także mentalnym (i są one bardzo blisko spokrewnione).

Tak, ogólnie joga po prostu magicznie poprawia całe nasze życie! Działa dzień po dniu, powoli, ale systematycznie poprawiając nasze ciało, umysł i nasze życie.

Ale czasami potrzebujemy pilnych zmian.

I wtedy na ratunek może przyjść te 6 intensywnych pozycji do treningu całego ciała – w nich wszystko jest wyrzeźbione (ramiona, nogi, brzuch, plecy). Sprawiają, że pracują dosłownie każdy mięsień, tworząc idealną ulgę i spryt.

Zacznij robić je codziennie i obserwuj, jak Twoje ciało staje się piękniejsze!

Pozycje do ćwiczeń całego ciała

Na początku być może niektóre pozy mogą wydawać się szczególnie trudne – może)).

Ale zawsze możesz znaleźć swój poziom trudności – po prostu zwróć uwagę na opcję Dla początkujących , a z czasem (już po kilku tygodniach) zdziwisz się, o ile silniejsze i sprawniejsze stało się Twoje ciało. Jeśli uprawiasz jogę od dłuższego czasu, zwróć uwagę na opcję wskazówka jogi.

Kształtowanie sylwetki – 6 ważnych póz

Pozycja wojownika 3 (Virabhadrasana 3)

● Stań prosto ze złączonymi stopami.
● Powoli pochylając ciało do przodu równolegle do podłogi, unieś tylną nogę również równolegle do podłogi.
● Upewnij się, że miednica jest zamknięta, to znaczy nie obraca się w kierunku tylnej nogi (obie kości biodrowe są równoległe do linii barków).
● Stopa nogi podporowej skierowana na wprost.
● Wyciągnij obie ręce do przodu i ułóż je równolegle do siebie (dłonie skierowane do siebie).
● Twarz patrzy w podłogę lub, jeśli to łatwiejsze – na wprost (patrz – ponad palcami).
● Cały tułów, głowa, ramiona i zadnia noga są wyprostowane w jednej linii prostej.
● Noga podpierająca jest prosta.
● Rozciągaj ciało w różnych kierunkach za ramiona i tylną nogę.
● Utrzymaj pozycję przez 5-7 spokojnych oddechów.
● Następnie powtórz pozę na drugą stronę.

READ
Tylko 3 ćwiczenia przez 1 minutę i zapomnisz o obwisłych dłoniach!

Dla początkujących:
Jeśli pozycja nie wychodzi, nie należy jej robić „jak się okazuje” – lepiej trochę ją opanować: najpierw opierając ręce na podłodze, potem dłonie na kolanie nogi podpierającej, następnie próbując wyprostować go do przodu. Główny nacisk kładziony jest na rozciąganie tułowia do przodu i nóg do tyłu.

Porady jogina: aby ułatwić utrzymanie równowagi, oprzyj się o stopę nogi podpierającej w trzech punktach: pięta i dwie podkładki pod kciuk i mały palec.
Zapamiętaj główny odcinek – tak, jakby ktoś ciągnął cię w różnych kierunkach za ramiona i tylną nogę.

Pozycja delfina (Ardha Pincha Mayurasana)

● Zacznij w pozycji Downward Dog Pose (lub zobacz wersję dla początkujących).
● W tym celu z pozycji stojącej na wydechu pochyl się i połóż ręce na podłodze.
● Cofaj się na przemian stopami (możesz nawet skakać), tak aby ciało utworzyło odwróconą łacińską literę V.
● Teraz zegnij łokcie i połóż przedramiona na podłodze równolegle do siebie, łokcie NIE powinny być szersze niż barki!
● Dłonie spoczywają na podłodze z szeroko rozstawionymi palcami lub można je połączyć w zamek.
● Mocno dociśnij przedramionami, próbując połączyć łopatki.
● Szyja i głowa są kontynuacją prostej linii grzbietu (nigdy nie podnoś głowy do góry i nie przyciskaj podbródka do szyi).
● Utrzymaj tę pozycję przez 5-8 powolnych i spokojnych oddechów, a następnie przejdź do następnej asany.

Dla początkujących:
Jeśli masz trudności z przyjęciem pozycji delfina w sposób opisany powyżej, spróbuj tego:

 • Stań na czworakach
 • Opuść przedramiona na podłogę równolegle do siebie, łokcie NIE powinny być szersze niż ramiona!
 • Teraz powoli podnieś kolana z podłogi, starając się całkowicie wyprostować nogi (jeśli to możliwe).
 • Jeśli masz trudności z natychmiastowym wyprostowaniem nóg, trzymaj kolana lekko ugięte, jeśli czujesz napięcie w ścięgnach podkolanowych i powoli próbuj wyprostować nogi, utrzymując pozycję bioder.

Porady jogina: ćwicząc tę ​​pozę, zwróć uwagę na rozluźnienie twarzy (czoło, oczy, usta) – to rozładuje napięcie całego ciała. Możesz nawet się uśmiechnąć

Deska boczna (Vasishthasana)

● Przyjmij pozycję deski z rękami bezpośrednio pod ramionami.
● Następnie przenieś ciężar ciała na lewe ramię i lewą nogę.
● Obróć ciało w lewo.
● Podpierająca lewa ręka powinna być prostopadła do podłogi.
● Umieść lewą stopę na jej zewnętrznej krawędzi (stopa jest równoległa do krótszej krawędzi maty i w jednej linii z lewą ręką).
● Umieść prawą stopę na lewej stopie w tym samym kierunku.
● Podnieś prawą rękę do góry.
● Całe ciało tworzy linię prostą.
● Twarz patrzy przed siebie lub w górę.
● Pozostań w asanie przez 5-7 spokojnych oddechów i powtórz na drugą stronę.

READ
Uczyć się na pamięć! 50 zdrowych nawyków dla szczupłych kobiet

Dla początkujących:
● Asanę można wykonywać ze stopami opartymi o ścianę.
● Możesz postawić obie stopy na podłodze jedna po drugiej w jednej linii.
● Jeśli już jest to trudne, możesz opuścić kolano podudzia na podłogę, ale potem spróbuj ustawić kolano w jednej linii z podpierającą dłonią i stopą.

Porady jogina: ważne jest, aby całe ciało było aktywnie rozciągane w jednej linii.

Pozycja deski z tyłu (Purvottanasana)

● Usiądź na podłodze z prostymi nogami.
● Stopy razem, skarpetki skierowane do góry.
● Połóż dłonie nieco dalej od pośladków (w kierunku przeciwnym do nóg) z palcami w kierunku nóg, ręce wyprostowane.
● Wykonaj wdech podczas uginania kolan i umieszczania stóp płasko na podłodze podczas podnoszenia miednicy.
● Wyprostuj nogi tak, aby ciało i nogi tworzyły jedną linię prostą.
● Pośladki i brzuch są napięte.
● Ramiona są proste, aktywnie podparte i prostopadłe do podłogi.
● Stopy mocno osadzone na podłodze.
● Szyja jest kontynuacją linii tułowia, wzrok skierowany jest ku górze.
● Pozostań w asanie przez 5-7 spokojnych oddechów, podczas wydechu opuść miednicę do podłogi.

Dla początkujących:
Jeśli trudno ci utrzymać nogi prosto, możesz najpierw wykonać wariant z lekko ugiętymi nogami, stopniowo coraz bardziej otwierając linię ramion i prostując nogi.

Poza Szarańczy (Shalabhasana)

● Połóż się na brzuchu, czoło na podłodze, ręce wzdłuż tułowia, nogi razem.
● Podczas wdechu unieś nogi i tułów razem z głową.
● Unieś ręce wzdłuż ciała z dłońmi skierowanymi do siebie. Możliwe są również warianty: ręce za zamkiem, ręce na podłodze z dłońmi w dół, ręce na podłodze z dłońmi do góry.
● Spoglądaj w przyszłość lub nieco w górę, jeśli pozwala na to elastyczność.
● Pozostań w asanie przez 5-8 oddechów, wydychaj powietrze z asany.

Dla początkujących:
Możesz tylko podnieść nogi i pozostawić ręce wzdłuż ciała dłońmi skierowanymi w dół lub dłońmi do góry – w zależności od tego, co jest łatwiejsze. Możesz także trzymać nogi nie razem, ale lekko rozstawione.

Porady jogina: nogi i ręce powinny być proste i napięte, a wszystkie ruchy powinny być płynne.

Pozycja łodzi (Navasana)

● Usiądź z prostymi plecami i prostymi nogami, ręce na podłodze na wysokości bioder (lub nieco z tyłu). Podczas wdechu rozciągnij koronę i wyprostuj plecy.
● Podczas wydechu przechyl plecy i podnieś proste (u początkujących można unieść zgięte pod kątem prostym) nogi, aby zachować kąt 90 stopni między tułowiem a nogami. Upewnij się, że plecy są proste i nie zaokrąglone. Jeśli jest to bardzo trudne, możesz ugiąć kolana (wtedy łydki powinny być równoległe do podłogi).
● Znajdź równowagę i unieś proste ręce równolegle do podłogi. Palmy patrzą na siebie.
● Nogi i ramiona są napięte, plecy wyprostowane od kości ogonowej do czubka głowy.
● Wyprostuj ramiona. Nie zawracaj!
● Przytrzymaj asanę przez 5-7 oddechów, podczas wydechu opuść nogi i ręce.

READ
Schudnijmy dobrze! 3 powody, by nie biegać, ale chodzić

Dla początkujących:
Asanę można wykonywać z nogami ugiętymi w kolanach (nogi równolegle do podłogi). Jeśli jest to bardzo trudne, możesz położyć ręce na podłodze (ale nie opieraj się o nie mocno).

Porady jogina: jeśli trudno jest utrzymać pozę, możesz trochę „odwrócić” swoją uwagę, zaczynając pracować stopami: do siebie – z dala od siebie. Możesz nieco skomplikować pozę, umieszczając koło do jogi między nogami (jak na zdjęciu) lub dużą piłkę) w skrajnych przypadkach wystarczy złożony koc)).
W każdym razie musisz monitorować równość pleców!

Oto one – moje 6 najlepszych pozycji do ćwiczenia całego ciała)).

Ćwicz je dla zdrowia i każdego dnia stawaj się piękniejszy!

Jeśli jesteś gotowy, aby poważnie zadbać o swoje ciało, dobre samopoczucie i stać się lżejszym i szczuplejszym, to zapraszamy – dołącz do kursu Light-START! A z nami wykonaj proste ćwiczenia i specjalne kompleksy jogi na smukłe i elastyczne ciało. I jemy tam i jemy smacznie i satysfakcjonująco! Tak, możesz schudnąć łatwo iz przyjemnością)).

Kurs Light-START: 10 dni do smukłości i lekkości. Czas zadbać o formę! Łatwe i smaczne!))) Joga. Menu. praktyki

A która postawa tych asan wydaje ci się najtrudniejsza? Napisz, proszę, w komentarzach, jeśli nie jest to dla Ciebie trudne, abym mógł zrozumieć ogólny poziom praktyki jogi wśród czytelników mojego bloga)). Dziękuję Ci!

Ten artykuł i wszystkie zawarte w nim informacje nie są poradą medyczną, nie leczą i/lub nie diagnozują. W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: