6 sekretów komfortowego lotu, które podpowiadały stewardessy

Zdjęcie autorstwa Marii Abrahamyan

Niektóre punkty regulaminu transportu lotniczego mają na celu zapewnienie nam komfortu i bezpieczeństwa podczas lotu, choć w sposób dorozumiany. Inne przynoszą korzyści tylko przewoźnikowi lotniczemu. Oto, co mają do powiedzenia stewardessy i piloci.

1. Przygaszone światła w samolocie są potrzebne do przygotowania się do ewakuacji

Kiedy samolot ląduje w ciemnościach, włączane są przyciemnione światła, aby przygotować pasażerów na ewentualną ewakuację. Twoje oczy przyzwyczają się do braku światła i będziesz lepiej widział poza samolotem. Więc nie złość się, jeśli nie możesz czytać przy takim oświetleniu.

2. Drzwi toalety można odblokować z zewnątrz

Mechanizm blokady drzwi toalety jest zwykle ukryty za znakiem „Zakaz palenia”. Wystarczy podnieść klapę i przesunąć rygiel, aby odblokować drzwi.

3. Powietrze w samolocie pochodzi z silnika

Podczas lotu oddychasz sprężonym powietrzem z silnika. 25-50% jest wydmuchiwane, a reszta jest wdychana przez pasażerów. Powietrze wychodzi przez mały otwór z tyłu kadłuba.

Nie brzmi zbyt ładnie. Jeśli rozłożysz go na części od strony technicznej, okaże się, że oddychasz powietrzem ze sprężarki silnika.

Na stronie Boeinga wyjaśniają: powietrze przechodzące przez sprężarkę nagrzewa się. Następnie udaje się do kokpitu, oddychając.

4. Koce nie są myte, a stół tacy nie jest dezynfekowany.

Stewardesa z Southwest powiedziała, że ​​darmowe poduszki i koce są po prostu składane po locie. Nie ma wzmianki o jakimkolwiek myciu i dezynfekcji. Fakt ten potwierdził steward innej linii lotniczej.

Przy stolikach z tacami ludzie często zmieniają pieluchy dla niemowląt. Jeśli upuścisz na nią jedzenie, najlepiej natychmiast je wyrzucić. Stewardesy po prostu myją stół raz dziennie, co wyraźnie nie wystarcza, jeśli była tam używana pielucha.

5. Kapitan może cię aresztować w locie

Kiedy drzwi samolotu się zamykają, kapitan samolotu otrzymuje nieograniczone uprawnienia. Może aresztować pasażera, nałożyć grzywnę i działać jako powiernik umierających.

Oczywiście kapitan nie ma pełnego prawa do aresztowania kogoś, ale może ograniczyć twoją wolność na pokładzie samolotu i przekazać władzom po wylądowaniu. Aresztowania dokona policja. Podczas lotu będziesz ograniczony w swoich ruchach.

6. Po starcie pasażer może zostać przeniesiony do pierwszej klasy

Nie zdarza się to tak często, ponieważ takim ruchom musi towarzyszyć raport i mieć obiektywne powody.

READ
20 oszałamiających artykułów damskich z AliExpress poniżej 3 USD

Czasami pasażerowie, którzy płacą w klasie ekonomicznej, latają pierwszą klasą. Najczęściej są to dobrze ubrane, ładne osoby lub kobiety w ciąży. Przyjaciele i znajomi stewardes pod fikcyjnymi pretekstami również mogą dostać się do pierwszej klasy.

7. Piloci mogą zasypiać podczas lotu

43-54% pilotów pracujących w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwecji przyznało się do zasypiania podczas lotu samolotem pasażerskim.

Doświadczeni stewardessy wiedzą, że podczas długich lotów jest czas na drzemkę. Następnie drugi pilot przejmuje kontrolę.

Tak czy inaczej, piloci biorący udział w ankiecie przyznali, że zasnęli w niewłaściwym czasie.

8. Pasażerowie kradną kamizelki ratunkowe

Biorą je jako pamiątki, choć jest to poważne i karalne przestępstwo.

W ciągu dnia obecność kamizelek ratunkowych nie jest śledzona. Przed lotem powinieneś sam sprawdzić, czy jest pod Twoim siedzeniem. W przypadku nieobecności należy o tym poinformować stewardesę.

9. W samolocie są specjalne uchwyty na wypadek wypchnięcia stewardesy.

Podczas następnego lotu zwróć uwagę na klamki na drzwiach. Zgadza się, działają jak poręcze, ale po co? W przypadku ewakuacji i paniki na pokładzie, gdy stewardessy przygotowują drzwi do samolotu, pasażerowie, którzy chcą je jak najszybciej opuścić, mogą zepchnąć stewardesę z drogi bezpośrednio na pas startowy. Poręcz jest potrzebna, aby pozostała na pokładzie i pozostała na pokładzie.

10. Możesz dostać całą puszkę Coca-Coli

Jeśli jesteś spragniony, możesz wypić więcej niż łyk sody. Po prostu uprzejmie zapytaj stewardesę. Najprawdopodobniej chętnie pomoże.

11. Maska dostarczy Ci tlenu tylko na 15 minut.

Jednak ten czas jest więcej niż wystarczający, aby pilot sprowadził samolot na odpowiednią wysokość, na której może normalnie oddychać.

Kiedy maski wypadną, pilot schodzi jak najdalej. Równolegle szuka najbliższego lotniska do lądowania. Zwykle znalezienie wysokości, na której można oddychać bez pomocy maski, zajmuje zwykle od 10 do 20 minut. Zależy to od wysokości, na jakiej znajduje się samolot w momencie dekompresji.

12. Czasami stewardesy nie podają obiadu.

W przypadku lotów nocnych stewardesy maksymalnie opóźniają czas podawania posiłków, aby uniknąć zamieszania.

13. Woda w samolocie jest niebezpieczna dla zdrowia.

Nigdy nie pij wody w samolocie, chyba że jest z butelki. Lepiej nawet tego nie dotykać. W portach czyszczenie toalety i napełnianie czystej wody odbywa się niemal równolegle, a czasami jedno i drugie wykonuje jeden pracownik.

READ
Strona o miłości i związkach, która sprawi, że Twoje życie będzie harmonijne

Proces uzupełniania zapasów wody może się różnić w zależności od linii lotniczej, ale jedno z badań Wall Street Journal jest niepokojące.

W 2002 roku pobrano próbki wody z 14 różnych lotów i okazało się, że poziom bakterii był dziesiątki, a czasem setki razy wyższy niż norma ustalona w Stanach Zjednoczonych. Lepiej jest użyć środka antyseptycznego do umycia rąk i kupienia wody po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa. W przeciwnym razie Twoja butelka o pojemności ponad 100 ml zostanie skonfiskowana.

14. Pracownicy otrzymują wynagrodzenie dopiero od momentu startu samolotu z ziemi.

Niektóre linie lotnicze płacą swoim pracownikom dopiero od momentu podniesienia podwozia. Godziny opóźnienia nie są płatne, choć czasem różnica czasu spędzonego w powietrzu i jego rzeczywistego czasu, w tym opóźnień na ziemi, jest po prostu ogromna. Dla linii lotniczych jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Nie dotyczy to wszystkich linii lotniczych. Niektórzy płacą od momentu zamknięcia drzwi samolotu, a pracownicy są nagradzani za godziny oczekiwania na odlot.

15. Piloci otrzymują inne pożywienie w przypadku zatrucia

Piloci mają również zakaz dzielenia się jedzeniem. Ma to na celu uniknięcie zatrucia pokarmowego. Nawet jeśli stroganow wołowy był niebezpieczny dla żołądka starszego pilota, drugi zjadał gulasz. Pozostanie w pełnym zdrowiu i będzie mógł normalnie latać samolotem.

16. Stewardesy nie wyłączają elektroniki podczas lotu.

Po tym, jak steward każe wszystkim wyłączyć laptopy, odtwarzacze itp., całkiem możliwe, że sama użyje smartfona.

Przepisy dotyczące zakazu używania elektroniki zostały niemal powszechnie uchylone. Niektóre linie z inercji ogłaszają zakaz, ale to tylko kwestia czasu.

Business Insider poprosił stewardesy o ujawnienie swoich sekretów. Publikujemy tłumaczenie porad udzielonych przez stewardesy.

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Jak sprawić, by stewardessy obsługiwały Cię z większą uwagą

Większość pasażerów stara się wybierać miejsca z przodu kabiny samolotu, aby szybko wydostać się po wylądowaniu i zwiększyć szanse na to, że dostaną ulubioną opcję obiadową. Ale stewardessy wiedzą, że jeśli usiądziesz w ogonie, zostaniesz obsłużony bardziej uważnie. Powód jest prosty: stewardessy nie lubią odbierać wezwań z przodu samolotu, ponieważ odpowiadanie na nie prawdopodobnie spowoduje odebranie podobnych próśb od innych pasażerów po drodze. Może to stanowić problem, ponieważ w samolotach często brakuje dodatkowej wódki, poduszek, zatyczek do uszu i szczoteczek do zębów, a podczas krótkich lotów może nie być wystarczająco dużo czasu na dodatkową obsługę poza planowanym rozkładem. Jednak pasażerom siedzącym z tyłu kabiny łatwiej jest zabrać ze sobą dodatkową butelkę wina lub cokolwiek innego, o co poproszą.

READ
12 wskazówek używanych w Rusi

Jak szybko i łatwo wyprasować ubrania

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

XNUMX-letnia stewardesa radzi: „Używaj prostownicy do wyprostowania ubrań, kiedy się spieszysz i nie masz czasu stać przy desce do prasowania”.

Jak zawsze spać w czystym łóżku

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Stewardessa z 19-letnim doświadczeniem mówi: „Nigdy nie kładź się w hotelach na pościeli, która nie ma żadnych zagnieceń wskazujących, że została złożona. Oznacza to, że ktoś już na nim spał.

Jak przyciemnić pokój hotelowy?

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Stewardesa z 15-letnim doświadczeniem dzieli się swoją radą: „Użyj spinaczy do bielizny na wieszaku do spodni, aby trzymać razem zasłony hotelowe; więc żadne światło nie może przez nie przeniknąć.

Jak nie uszkodzić słuchu?

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Jedna ze stewardess mówi: „Staraj się nie latać, kiedy masz silne przeziębienie. Może to uszkodzić bębenki uszne i spowodować utratę słuchu. Zdarzyło mi się raz: przez tydzień nie słyszałem normalnie i bolało jak diabli”.

Jak uniknąć przebywania w pobliżu małego dziecka

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Nie da się uniknąć płaczu zdenerwowanego dziecka (i nikt nie jest temu winny), ale można zmniejszyć dyskomfort nie siadając w kabinie na siedzeniu przy przegrodach. Te ścianki działowe to jedyne miejsca w samolocie, w których rodzice mogą bezpiecznie zabezpieczyć łóżeczko dla dziecka, a co za tym idzie większość dzieci poniżej pierwszego roku życia będzie tam przebywać.

Jak radzić sobie z jetlagiem

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Jedna ze stewardów mówi: „Rytuał kładzenia się do łóżka pomaga mi zasnąć. Godzinę przed snem odłóż wszystkie urządzenia elektroniczne, napij się herbaty i trochę poczytaj. Zwykle działa, ale jeśli nie mogę spać dłużej niż godzinę, po prostu wstaję, robię coś, a potem próbuję ponownie zasnąć.

Jak zabrać ze sobą mniej rzeczy

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Stewardesa z rocznym doświadczeniem mówi: „Przed podróżą zadzwoń do hotelu i dowiedz się, czy mają pralkę i suszarkę. Jeśli to możliwe, weź ze sobą kilka saszetek z detergentem do prania i antystatyczne chusteczki suszące w zamykanej torebce. W ten sposób będziesz mógł pozbyć się rzeczy przez dwa do czterech dni, w zależności od długości podróży.”

Jak w mgnieniu oka przejść kontrolę paszportową

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Stewardesa anonimowo radzi często podróżującym w USA: „Zapłać za program Global Entry, warto”. Program ten został stworzony przez Urząd Celny i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych w celu przyspieszenia procesu wjazdu dla pasażerów z zagranicy poddanych wstępnej kontroli. Uczestnicy programu przyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych po prostu udają się do automatycznego kiosku i nie muszą stać w kolejce do kontroli paszportowej i wypełniać deklarację celną.

READ
10 rzeczy, które możesz wybaczyć mężczyźnie, którego kochasz

Jak zaoszczędzić miejsce w walizce

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

Steward, który jest w tej pracy od roku, mówi: „Mój ulubiony trik podróżniczy to technika zwijania ubrań w zwoje. Często wyjeżdżam z domu na kilka dni, czasem na trzy tygodnie i oszczędzam miejsce w walizce, zwijając ubrania zamiast je składać”.

Jak nie pominąć darmowych śniadań

Stewardesy zdradzają 11 sekretów, które sprawią, że podróż będzie o wiele przyjemniejsza

„Jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie wziąć udziału w przedpłaconym posiłku hotelowym, ponieważ wychodzisz przed jego rozpoczęciem lub nie zdążysz przed końcem, sprawdź u recepcjonisty, czy hotel może zaopatrzyć się w przekąskę lub obiad dla Ciebie przed lub po wyznaczonym czasie. Zwykle jest to kawałek owocu, butelka wody i kawałek sera, ale to kilka razy uratowało mój żołądek z głodu ”- mówi jedna ze stewardess.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: