6 rażących błędów podczas nakładania tuszu do rzęs

Z pewnością robisz coś złego, używając tuszu do rzęs. Teraz nie będziesz!

czytanie zajmie 2 minuty

Tekst: Alina Kharaz

logotyp do makijażu

długie rzęsy

Wkładając szczoteczkę do tuszu do tubki i szybko wyjmując ją z powrotem, wydaje się, że dobrze mieszamy kompozycję i przygotowujemy ją do aplikacji na rzęsy. Nie należy jednak obchodzić się z tuszem w ten sposób: do tubki dostaje się powietrze, co powoduje, że tusz szybciej gęstnieje i wysycha, a następnie układa się grudkami na rzęsach.

Czy wiesz, że po pierwszym użyciu możesz malować rzęsy tuszem do rzęs nie dłużej niż pół roku? Dla wielu jest przechowywany od lat – i nie tylko leży w kosmetyczce, ale jest aktywnie używany. Jeśli dbasz o zdrowie swoich oczu, wymień tusz do rzęs co pół roku. Nawiasem mówiąc, istnieje lifehack, który pozwala odświeżyć tusz do rzęs, jeśli po miesiącu nagle wyschnie: dodaj kilka kropli do oczu do buteleczki.

Wydaje się, że nie da się nie pomalować rzęs. W rzeczywistości jak najwięcej! Najpierw zacznij od dolnych rzęs. Jeśli najpierw pomalujesz górne, a potem dolne, ryzykujesz powstanie odcisków na powiekach. Po drugie, wykonuj ruchy zygzakowate pędzlem i zacznij od nasady – to jedyny sposób na pomalowanie każdej rzęsy, oddzielając je od siebie. Jednocześnie powinieneś patrzeć prosto: podnosząc lub opuszczając wzrok, nie pomagasz sobie.

Innym częstym błędem jest podkręcanie rzęs lokówką po nałożeniu tuszu do rzęs. Dzięki takim działaniom możesz im poważnie zaszkodzić – tusz do rzęs zamarza na nich, sprawiając, że włosy stają się kruche i kruche. Przy okazji z tego samego powodu należy zawsze bardzo dokładnie zmywać tusz do rzęs, delikatnie nakładając wacik na rzęsy, nie wykonując żadnych gwałtownych ruchów.

Podczas demakijażu z rzęs ważna jest nie tylko ostrożność. Musisz całkowicie zmyć tusz do rzęs, czego wielu nie robi, pozostawiając kawałki produktu na niektórych rzęskach. Dzięki nim następnego dnia nowa warstwa tuszu nie będzie leżeć najlepiej. Najprawdopodobniej na rzęsach pojawią się grudki.

L

L’Oreal Paris Płyn micelarny do demakijażu, do cery normalnej i mieszanej, hipoalergiczny, 200 ml

READ
Makijaż dla zielonych oczu: 20 eleganckich opcji na 2023

L

Tusz do rzęs Maybelline New York

L

L’Oreal Paris Tusz do rzęs VOLUME MILLION LASHES SO COUTURE do objętości i definicji, czarny, 9.5 ml

Tusz do rzęs Hypnôse Doll Eyes, 01 Black

Zasubskrybowany prezent czeka na Ciebie!

Stwórz look z L’Oréal Paris

Stwórz look z L

Wirtualny makijaż z Maybelline New York

Wirtualny makijaż z Maybelline New York

Czarniejszy niż noc: czarny lakier do paznokci rządzi Podpowiadamy, jak znaleźć „złoty środek” w przypadku czarnego lakieru

Jak wybrać kolor kredki do brwi? Niezależnie od tego, czy lubisz cienkie, zadbane brwi, czy wersję Cara Delevingne, ważne jest, aby wybrać odpowiednią kredkę do brwi do koloru włosów.

Sposób użycia: jak malować brwi pomadą do brwi Uniwersalne narzędzie do wypełniania „luk” i tworzenia dodatkowej objętości

Symetria jest w modzie: kto pasuje do grzywki ułożonej z dwóch stron? Ten obraz nie jest na próżno oferowany do przymierzenia w najmodniejszych salonach. Udało mu się podbić wiele gwiazd pierwszej rangi i zapalić się na światowej klasy czerwonych dywanach. Jaki kształt grzywki wybrać w 2022 roku i czy można samodzielnie przyciąć pasma przy twarzy?

Jeśli tusz do rzęs nałożysz niewłaściwie, nawet najlepszy makijaż będzie zepsuty. Rzęsy pajęczych nóg, brak podkręcenia, grudki i łuszczący się tusz do rzęs to duże problemy, które zrujnują Twój wygląd.

Potrzebujemy innego podejścia!

A wszystko dlatego, że większość fashionistek popełnia 6 rażących błędów podczas nakładania tuszu do rzęs, które są szczegółowo opisane w tym materiale. Potrzebujemy innego podejścia! Skorzystaj z porad z tej kolekcji, a Twój makijaż stanie się łatwy i piękny!

Pierwszy błąd podczas nakładania tuszu do rzęs – niewłaściwe wygięcie. Oznacza to, że po nałożeniu tuszu do oczu mogą one nie być wystarczająco otwarte. Ale co zrobić z tym problemem? Aby spojrzenie było otwarte, musisz podkręcić rzęsy specjalnymi szczypcami przed ich farbowaniem. Aby zmaksymalizować rzęsy i otwarte oczy. A także rzęsy staną się znacznie dłuższe i bardziej podkręcone. Ale pamiętaj, rzęski muszą być podkręcone przed nałożeniem tuszu do rzęs, w przeciwnym razie możesz je uszkodzić.

Błąd numer dwa. Większość dziewcząt i kobiet uważa, że ​​im więcej tuszu do rzęs na rzęsach, tym piękniejsze i lepsze, ale tak nie jest. Jeśli posuniesz się za daleko w nakładaniu farby do rzęs, możesz uzyskać grudki i sklejone rzęski.Najlepszym sposobem na nałożenie tuszu do rzęs jest dwukrotne pomalowanie każdego oka, a Twój wygląd będzie doskonały.

READ
6 sztuczek makijażowych typowych tylko dla bogatych kobiet

Trzeci błąd – Niewłaściwe obchodzenie się z kosmetykami. Większość właścicielek płci pięknej nie przechowuje odpowiednio swoich kosmetyków, a także podczas używania tuszu do rzęs zaczyna kilka razy czołgać się ze szczoteczką w tubie. Ale to jest złe. Ponieważ przy częstym „winięciu się” bakterie dostają się do tuszy, po czym zaczynają się rozmnażać, a atrament zaczyna wysychać. Najlepiej wyjmować szczoteczkę z tubki okrężnymi ruchami, to nie tylko uratuje twoją farbę do rzęs, ale także nie doda grudek na twoich oczach.

Błąd numer cztery – data przydatności do spożycia. W żadnym wypadku nie należy używać tuszu do rzęs, jeśli jest już suchy. Trwałość tej farby nie przekracza trzech miesięcy, jeśli używasz jej dłużej niż ten okres, może wystąpić alergia. Mogą również wystąpić niektóre choroby oczu, na przykład zapalenie spojówek.

Jeśli tak się złożyło, że twoje oczy zrobiły się czerwone i zaczęły ropieć, a nie będziesz mógł w najbliższym czasie udać się do lekarza, koniecznie sprawdź, jak stosować Levomycetin na zapalenie spojówek. Jednak jak najszybciej poszukaj profesjonalnej pomocy!

Piąty błąd
dziewczęta – słabo farbowane odrosty rzęs. Jeśli wykonasz kiepską robotę z tą pracą, wpłynie to na twoje oczy, to znaczy zmniejszą się wizualnie, a rzęsy zostaną skrócone. A także oczy będą wyglądać na zmęczone i zapłakane. Aby pamiętaj, aby dobrze pomalować korzenie rzęsaby uniknąć takiego zamieszania.

I ostatni błąd szósty., pośpiech i niedokładność. Podczas nakładania tuszu do rzęs bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność i nie spieszyć się. W końcu ten zawód jest utożsamiany z pracą jubilerską. W końcu, jeśli się spieszysz, to nałożenie tuszu do rzęs może Cię rozczarować, pojawią się grudki i lepkie rzęsy, w efekcie Twój makijaż jest zepsuty. Dlatego jest to bardzo potrzebne delikatnymi ruchami maluj każdą rzęsę. I bardzo ważne jest, aby szczoteczki poruszały się po rzęsach stopniowo, a nie gwałtownymi ruchami.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: