6 oznak, że wybrałaś złą kosmetyczkę

Twoja kosmetyczka jest radykalnym biorcą i nie podoba Ci się jego praca na Instagramie? Czas poszukać innego specjalisty. 8 znaków, że czas uciec od kosmetyczki – w materiale BeautyHack.

Znak #1: posiada średnie wykształcenie medyczne

Kosmetyczka to bardzo modny zawód. Aby go opanować, będziesz musiał studiować na uniwersytecie medycznym przez 6 lat jako dermatolog (nie licząc stażu), praktykować w szpitalu i chodzić na dziesiątki seminariów szkoleniowych. Bardzo często kosmetycy-estetycy nazywają siebie kosmetologami, którym zabrania się nawet depilacji laserowej, nie wspominając o poważniejszych zabiegach. Zakres ich odpowiedzialności: nałożyć maskę, zmyć maskę. Estetycy wywodzą się z uczelni medycznych. Jeśli masz szczęście. Jeśli nie masz szczęścia, po prostu skończą miesięczne kursy i powierzchownie zbadają strukturę skóry.

Znak #2: nie lubisz pracy specjalisty ds Instagram

Każdy z nas ma swoje upodobania i upodobania: ktoś lubi czerwień, ktoś lubi niebieski. Dziś trend w kierunku maksymalnej naturalności coraz bardziej umacnia swoją pozycję. W kosmetologii m.in.: jeśli coś robisz, to jest bardzo delikatne. Teraz każdy kosmetolog ma sieci społecznościowe, na których publikuje swoją pracę. Pamiętaj, aby zasubskrybować swojego specjalistę. Gdy tylko pojawi się w feedzie coś, co nie pasuje do Twojego rozumienia „pięknego”, pomyśl o tym: być może przy następnej wizycie wyjdziesz z biura z dokładnie takim samym urokiem.

Znak #3: Twoja kosmetolog jest zwolenniczką radykalnych środków

Są rzeczy, których nie da się skorygować maseczką czy masażem – to nie zniknie garb na nosie i nie powiększy nienaturalnie małego podbródka. Ale jeśli masz mniej niż 40 lat, a kosmetolog oferuje rozwiązanie wszystkich problemów za pomocą igły i agresywnych zabiegów laserowych, nie jest to normą. Wyjątkiem jest mezoterapia i biorewitalizacja, które nie są przeciwwskazane w wieku 20 lat przy bardzo suchej skórze właściwej i odwodnieniu. Im szybciej damy skórze „podporę” w postaci zastrzyków, lasera i im podobnych, tym staje się ona bardziej leniwa i szybko przestaje produkować kwas hialuronowy, kolagen i elastynę w odpowiedniej ilości.

Znak #4: specjalista nie zagląda Ci do ust

Czasami to nie kosmetolog powinien korygować niedoskonałości na twarzy, ale ortodonta. Wada zgryzu jest częstą przyczyną „kwadratowej” twarzy, zapadniętych policzków i ciężkiego podbródka, a z powodu braku zgryzu mogą pojawić się fałdy nosowo-wargowe. Nie wszystkie problemy rozwiąże kosmetyczka. Jeśli specjalista nigdy nie doradzał Ci wizyty u dentysty, proponując jedynie tymczasowe rozwiązanie z wypełniaczami, może nie być z Tobą do końca szczery.

READ
10 rzeczy, które przyciągają biedę do domu

Znak nr 5: kosmetyczka mówi o daremności opieki domowej

„Twórz maski tylko u nas co tydzień!” – Słyszałeś coś takiego? Spakuj swoją „walizkę” i przenieś się do innej kliniki. Dzięki odpowiedniej opiece domowej możesz bezpiecznie pominąć wizyty u kosmetyczki, nie martwiąc się o konsekwencje. „Właściwy” kosmetolog z pewnością dobierze domowe środki zaradcze, biorąc pod uwagę wszystkie indywidualne cechy skóry.

Znak #6: specjalista nie pyta, co jesz

Kondycja skóry zależy nie tylko od pielęgnacji. Niewłaściwe odżywianie, nadmierna miłość do słodkich, słonych i tłustych może przekazać „cześć” z tłustym połyskiem, wysypkami i innymi „udogodnieniami”. Zwłaszcza, gdy masz tłustą skórę właściwą. W takim przypadku zabiegi kosmetyczne dadzą jedynie tymczasowy efekt. Przy problematycznej skórze kosmetolog musi wysłać Cię do endokrynologa i na badania w celu ustalenia przyczyny. Nie wysyłał i nadal praktykuje regularne oczyszczanie? Biegać!

Znak #7: kosmetolog nie zajmuje się swoją edukacją

Kosmetologia nie stoi w miejscu. Każdego dnia pojawiają się nowe studia i odkrycia, które pozwalają przedłużyć młodość i piękno. Ten zawód wiąże się z kształceniem ustawicznym. Jeśli na rynku pojawi się nowa technika, lek lub np. laser, nie można tego po prostu wziąć i zacząć z niego korzystać. Najpierw musisz zdobyć certyfikat. Zapytaj swoją kosmetyczkę od jak dawna jest na kursie. Zapewne daleko mu do innowacji, bez których dziś nigdzie nie ma.

Znak #8: obiecano Ci „dożywotni” wynik

Pigułka wiecznej młodości nie została jeszcze wynaleziona – weź to jako fakt. A każdy lek ma swoją własną datę ważności. Na przykład efekt wstrzyknięć toksyny botulinowej utrzymuje się do sześciu miesięcy. Następnie procedurę należy powtórzyć. Wypełniacze też nie trwają wiecznie. Leki najnowszej generacji „żyją” do półtora roku. Jeśli obiecano ci wieczną młodość, nie wierz, że tak się stanie. Wygląd wymaga regularnej uwagi i wizyt u kosmetyczki. I pulchne usta też!

Wizyta w salonie, w którym pracuje nieprofesjonalny kosmetolog, a także tanie i niskiej jakości materiały eksploatacyjne, preparaty i narzędzia medyczne, może przerodzić się w prawdziwą katastrofę. Nasza twarz jest wskaźnikiem stylu życia i stanu zdrowia. Oczywiście ważne jest, aby nie oszczędzać na usługach kosmetycznych, aby nie zepsuć swojego wyglądu przez długi czas. W naszym artykule podpowiemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kosmetyczki do oczyszczania twarzy.

READ
Jak znaleźć męża po znaku zodiaku

Konsekwencje nieudanego wyboru kosmetyczki do oczyszczania twarzy

 • podczas peelingu nieodpowiednich leków lub nieprzestrzegania zaleceń – oparzenia chemiczne i plamy starcze;
 • jeśli higiena nie jest przestrzegana, gronkowce i inne bakterie mogą dostać się do krwi. Pociąga to za sobą ryzyko rozległego stanu zapalnego, który może prowadzić do blizn;
 • za pomocą instrumenty niesterylne – infekcja ran, ponieważ mechaniczne czyszczenie uszkadza skórę;
 • błędnie zebrany wywiad i brak weryfikacji działanie leków na małe obszary skóry może powodować reakcję alergiczną.

Czyszczenie twarzy wymaga specjalnego podejścia i wiąże się z okresem rehabilitacji, jednak nieprofesjonalny kosmetolog może narzucić dodatkowe usługi, które nie będą łączone z tym zabiegiem. Może to również prowadzić do: katastrofalne skutki.

Jak wybrać odpowiednią kosmetyczkę do oczyszczania twarzy

Jeśli domorosły mistrz przeprowadza biorewitalizację lub zastrzyki upiększające w domu w niehigienicznych warunkach, to grozi pojawieniem się ropnia i pojawieniem się blizny.

Jeśli klinika nie posiada licencji na świadczenie usług medycznych, a umowa jest zawarta nieprawidłowo, mija się to z prawami pacjenta, prawie niemożliwe jest przywrócenie sprawiedliwości w przypadku powikłań po oczyszczeniu twarzy. Trudno będzie również udowodnić, że w zasadzie otrzymałeś usługę od tego nieszczęsnego mistrza.

Dlatego trzeba starannie wybrać zarówno klinikę, jak i specjalistę, nawet w przypadku tak pozornie nieszkodliwego zabiegu, jak oczyszczanie twarzy.

Lista kontrolna wyboru kliniki

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek manipulacji należy odwiedzić klinikę i skonsultować się ze specjalistą.

W klinice należy zwrócić uwagę na:

 • dostępność licencje do czynności medycznych, w tym do konkretnego zabiegu, którego potrzebujesz;
 • czystość, zgodność z normami higieny;
 • zamówienie: specjalista nie powinien być niechlujny, ponieważ schludność – wskaźnik organizacji;
 • niezbędny nowoczesny sprzętŁącznie z sterylizatory;
 • liczba dyplomów i certyfikatów, w tym specjalisty, z którym zamierzasz się skontaktować. Jeśli zaświadczeń jest dość dużo i nie wyglądają jak zwykły arkusz A4 wydrukowany na drukarce, to klinika monitoruje zaawansowane szkolenie personelu medycznego;
 • ochrona prawna pacjenta: przychodnia lub salon kosmetyczny zawiera z klientem umowę i wystawia paragon za zapłatę za usługi.

Lista kontrolna wyboru kosmetyczki

Przed konsultacją zaleca się przestudiowanie recenzji w Internecie lub, najlepiej, uzyskanie rekomendacji od znajomych. W Internecie ważne jest, aby zwracać uwagę na negatywne komentarze, odfiltrowywać ewentualne płatne wiadomości i mieć ogólne pojęcie o reputacji kliniki i lekarzy. Warto słuchać również tych znajomych, którzy regularnie odwiedzają kosmetyczkę i mają zadbany wygląd.

READ
16 sztuczek, które sprawią, że Twoje usta będą bardziej uwodzicielskie

Jak wybrać odpowiednią kosmetyczkę do oczyszczania twarzy

Podczas konsultacji z kosmetyczką musisz się upewnić, co:

 • nie jesteś zmuszony dodatkowe usługi;
 • specjalista ma wystarczające kwalifikacje za bezpieczne oczyszczanie twarzy (dyplomy, certyfikaty, staż pracy);
 • kosmetolog posiada niezbędny sprzęt wykonać leczenie;
 • u kosmetologa jest licencja o świadczenie usług, w tym czyszczenia twarzy;
 • ty nie obiecuj doskonałych rezultatów na jedną wizytę, ale także dają gwarancję przebiegu zabiegów pod warunkiem przestrzegania przez pacjenta wszystkich zaleceń;
 • portfolio kosmetyczki budzi zaufanie (nie pobrane z Internetu i nie przerobione w Photoshopie);
 • lekarz produkuje korzystne wrażenie, wykształcony, uprzejmy i pewny siebie.

Warto samemu posłuchać, czy ten specjalista jest dla Ciebie osobiście przyjemny, ponieważ oczyszczanie twarzy, zwłaszcza jeśli skóra jest podatna na przetłuszczanie się i trądzik, odbywa się na kursie, a wizyta w klinice będzie co najmniej 7-10 czasy. Oczywiście, jeśli dana osoba jest dla ciebie nieprzyjemna, trudno będzie się z nią komunikować przez miesiące. Lepiej znaleźć kogoś, kto nie wywoła antagonizmu.

6 oznak złej kosmetyczki

 1. Kosmetyczka wykonywać zabiegi w domu. Niehigieniczne warunki i brak możliwości zrekompensowania szkód w przypadku nieudanego zabiegu to tylko część możliwych konsekwencji oczyszczania twarzy poza gabinetem kosmetologicznym.
 2. U specjalisty nie ma matury inowe certyfikaty o rozwoju zawodowym. Kosmetolog musi być biegły w nowoczesnych technologiach i być świadomym aktualnych technik, umieć pracować z nowymi sprzętowymi narzędziami kosmetologicznymi.
 3. On nie utrzymuje porządku w biurze. Najprawdopodobniej taki kosmetolog jest niedokładny w pracy z pacjentami. Pojawiają się też wątpliwości, czy sterylizuje narzędzia, czy jego miejsce pracy nie jest wylęgarnią infekcji.
 4. Nie otwiera koperty za pomocą sterylnych narzędzi i opakowania preparatów kosmetycznych w obecności pacjenta, odmawia okazania atestu leków, daty ważności, a także nie podaje żadnych wymaganych informacji o tym, czego używa.
 5. Oferuje dodatkowe usługizwłaszcza te, które są ze sobą niekompatybilne. Nie łącz czyszczenia z innymi inwazyjnymi zabiegami urazowymi skóry.
 6. Oferuje usługi znacznie poniżej średniej rynkowej. Profesjonalista nie zdewaluuje swojej pracy. Ponadto kosmetyki używane w procesie również kosztują. Ważne jest, aby zrozumieć, że oszczędności w tym przypadku będą kosztem Twojego wyglądu i zdrowia.

Kosmetolodzy Zakład Kosmetologii

Zaletą izraelskiej kliniki medycyny estetycznej w Moskwie jest przede wszystkim profesjonalizm kosmetologów.

Nasi specjaliści świadczą szeroki wachlarz usług pielęgnacyjnych, oczyszczających, odmładzających, usuwających niedoskonałości, korygujących owal twarzy, a także leczących przebarwienia, trądzik różowaty, trądzik różowaty, naczyniaki krwionośne i trądzik.

Kosmetolodzy „Zakład Kosmetologii” posiadają wyższe wykształcenie zawodowe i wieloletnie doświadczenie. Regularnie doskonalą swoje umiejętności, także w międzynarodowych firmach. Umiejętność pracować z najnowocześniejszymi urządzeniami kosmetologicznymi i środki pozwalają nadążyć z duchem czasu i przeprowadzić skuteczne i bezpieczne zabiegi w możliwie najkrótszym czasie.

READ
Letni styl miejski dla otyłych kobiet: 12 pomysłów na modę na 2023 rok

Podczas konsultacji Specjaliści odpowiedzieć na wszelkie pytania, a na koniec procedury polecić pacjentów Kosmetyki izraelskiey odpowiedni do rodzaju skóry, aby utrzymać w domu efekt wizyty w klinice.

Wizyta, umówione spotkanie

Rodzaje oczyszczania twarzy w klinice „Oddział Kosmetyczny”

W klinice Oddział Kosmetologii czyszczenie twarzy odbywa się następującymi metodami:

 • mechaniczny(ręcznie, za pomocą narzędzi: wersja klasyczna jest zalecana w przypadku znacznych ognisk zapalnych). Czas trwania zabiegu wynosi 1 godzinę lub dłużej;
 • na maszynie HydraFacial za pomocą pojedynczych dysz spiralnych. Serum oczyszczające, lecznicze i odżywcze nakłada się na skórę metodą wirową, a pod wpływem próżni usuwane są martwe komórki, zanieczyszczenia i zużyte związki. Równolegle z oczyszczaniem twarzy przeprowadza się złuszczanie, peeling, nawilżenie, redukcję przebarwień i odmłodzenie skóry. Czas trwania zabiegu wynosi od 45 do 60 minut;
 • na M22. Ta metoda fototerapii trądziku rozwiązuje jednocześnie kilka problemów, podobnie jak Hydrafeshl, ale jej zasada działania opiera się na punktowym działaniu promieni świetlnych na skórę. Wraz z usuwaniem trądziku, fotoodmładzaniem, leczeniem zmian naczyniowych, pigmentacyjnych i potrądzikowych dochodzi do zwężenia porów, a nawet fotoepilacji. Czas trwania sesji to 15-30 minut.

Trudno podać dokładny czas, jak długo potrwa zabieg oczyszczania twarzy, ponieważ czas trwania zależy od wielu czynników. Przede wszystkim – od stanu skóry pacjenta. Optymalny rodzaj czyszczenia zaleca kosmetolog po oględzinach i badaniu historii pacjenta.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: