6 najskuteczniejszych sposobów na odchudzanie

Wydawałoby się, że odchudzanie jest bardzo łatwe. Wystarczy przestrzegać ścisłej diety, aktywnie uprawiać sport, a te dodatkowe kilogramy znikną. Ale takie podejście do odchudzania nie zawsze jest skuteczne i bezpieczne. Możesz schudnąć bez szkody dla zdrowia, przestrzegając podstawowych zasad lub stosując operację bariatryczną, ale pod warunkiem, że istnieją wskazania do jej wykonania.

Bezpieczne zasady i techniki odchudzania

Aby schudnąć bezpiecznie i skutecznie, musisz przestrzegać pewnych zasad. Ściśle przestrzegając ich, bardzo łatwo jest pożegnać się z nadwagą. Wszystko czego potrzebujesz to:

 1. Schudnij powoli. Każdego dnia organizm ludzki musi uzupełniać energię niezbędną do normalnego funkcjonowania. Jeśli przestanie płynąć, skoordynowana praca narządów wewnętrznych i układów zostaje zakłócona, co może prowadzić do różnych patologii. Normą jest utrata 1-2 kg miesięcznie, nie więcej. Tak bezpieczna utrata wagi w żaden sposób nie wpłynie na Twoje zdrowie.
 2. Włącz do swojej diety zdrowe tłuszcze (nienasycone): olej rybny, oliwę z oliwek, orzechy, awokado itp. Biorą udział w wydzielaniu hormonów i promują szybkie nasycenie, poprawiają pracę przewodu pokarmowego.
 3. Policz kalorie. Możesz pozbyć się zbędnych kilogramów bez większego naruszenia osobistych uzależnień gastronomicznych. Liczenie kalorii w żywności pomoże Ci prawidłowo schudnąć. Wielu odrzuca tę technikę ze względu na jej złożoność. Jednak to dzięki rozsądnemu ograniczeniu kalorii w diecie można zbilansować dietę i schudnąć.
 4. Przyspiesz metabolizm. Z biegiem lat tempo przemiany materii w organizmie spada, nie zużywa kalorii tak aktywnie jak wcześniej. Aby to przyspieszyć, a tym samym bezpiecznie schudnąć, należy: zawsze się wyspać, unikać głodu, uprawiać sport, jeść śniadanie z pokarmem bogatym w węglowodany złożone. Niezbędne jest również rzucenie palenia i rezygnacja z wszelkiego rodzaju alkoholu.
 5. Przestrzegaj reżimu picia. Aby rozpocząć proces odchudzania bez szkody dla zdrowia, musisz pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Posiada zdolność przyspieszania metabolizmu i rozkładania tłuszczów, a także zmniejszania apetytu. Wszelkie metody odchudzania oznaczają zakaz używania napojów gazowanych i innych słodkich napojów.
 6. Zmniejsz spożycie cukru. Odmowa przyjęcia tego produktu przyczynia się do szybkiej utraty wagi, ponieważ. Zawiera ją 90% żywności. Ale nie musisz się go całkowicie pozbywać. Organizm potrzebuje naturalnego cukru (z owoców, jagód), ale cukier rafinowany jest niezdrowy.

Dietetycy zalecają zastąpienie czarnej herbaty zieloną herbatą. Badania dowiodły, że ten napój zawiera wiele przeciwutleniaczy, które pomagają spalać tłuszcz i przyspieszają metabolizm.

Aby bezpiecznie schudnąć, należy porzucić sztywną dietę. Surowe ograniczenia w stosowaniu pokarmu negatywnie wpływają na pracę całego organizmu. Dodatkowo po rygorystycznej diecie wszystkie stracone kilogramy wrócą w rekordowym czasie. Jeśli będziesz się dobrze odżywiać i zbilansować, utrata wagi będzie skuteczna i bezpieczna.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia fizyczne pomagają schudnąć bez szkody dla zdrowia. Szybkim sposobem na schudnięcie jest jednoczesne ćwiczenia i dieta. Aktywność fizyczna nie tylko pomaga budować mięśnie i usuwać nadmiar tłuszczu, ale także poprawiać funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego:

 1. Hantle rzuca się skuteczny sposób na ćwiczenie miednicy i bioder.
 2. Przysiady. Są to doskonałe ćwiczenia odchudzające w walce z dodatkowymi centymetrami nie tylko na biodrach, ale również w talii, bo. podczas ruchu zaangażowane będą wszystkie grupy mięśni.
 3. Wzmacnianie mięśni grzbietu. Niewiele osób wie, że za pomocą specjalnych ćwiczeń na plecy można schudnąć. Przyczyniają się nie tylko do spalania tkanki tłuszczowej, ale również do budowy silnej sylwetki mięśniowej.
 4. Praca prasowa. Ćwiczenia na mięśnie brzucha pomogą schudnąć i wyrzeźbić szczupłą sylwetkę. Możesz uzyskać pożądaną ulgę w dolnej części brzucha, tworząc obciążenie tej części ciała. Popularne ćwiczenia „rower” i „bar” doskonale radzą sobie z tym zadaniem.
 5. Pompki. Jedno z podstawowych ćwiczeń, które zaleca się włączać do każdego treningu i wykonywać regularnie. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest przydatny dla osób w każdym wieku.
READ
Rozciąganie mięśni to właściwa droga do szczupłej sylwetki!

Jeśli połączysz pompki z bieganiem lub intensywnym chodzeniem (skandynawskie), możesz przyspieszyć swój metabolizm. W rezultacie nastąpi szybsza utrata zbędnych kilogramów.

Przy doborze aktywności fizycznej należy pamiętać, że w przypadku otyłości (BMI powyżej 30) ćwiczenia powinny być nadzorowane przez specjalistę. Wynika to z faktu, że przy dużej nadwadze obciążenie ciała znacznie wzrasta. Sport może powodować bóle stawów, kręgosłupa, zwiększać ryzyko nadciśnienia tętniczego (przełomu nadciśnieniowego), udaru mózgu, zawału serca i innych chorób.

Zestaw ćwiczeń u pacjentów otyłych należy dobierać i dawkować indywidualnie. Specjalista przypisuje obciążenie, biorąc pod uwagę dane fizyczne, ogólny stan zdrowia, obecność współistniejących chorób, możliwości człowieka, określone cele.

Lista operacji bariatrycznych w celu utraty wagi

Skuteczne diety, aktywność fizyczna i inne sposoby rozwiązania problemu nadwagi nie zawsze przynoszą pożądany efekt. Wynika to z faktu, że większość ludzi nie może konsekwentnie prawidłowo odżywiać się i utrzymywać regularnego schematu ćwiczeń. Dodatkowe kilogramy zaczynają szybko rosnąć. Zatrzymanie przybierania na wadze przy samym tylko prawidłowym odżywianiu nie jest już możliwe. Aby osiągnąć utratę wagi, chirurdzy stosują kilka rodzajów leczenia chirurgicznego.

Opaska żołądka

Polega na założeniu silikonowego pierścienia (bandaża) na górną część żołądka. Ciało podzielone jest na 2 części. Pokarm najpierw wchodzi do pierwszego małego odcinka narządu, przechodzi przez wąskie przejście w obszarze pierścienia, a następnie do głównej części żołądka. Ze względu na bandaż jedzenie zatrzymuje się w pierwszej części, więc osoba szybko się nasyca, jedząc niewielką porcję. Bandażowanie to manipulacja odwracalna, w razie potrzeby pierścień można usunąć.

Bypass żołądka

Istotą operacji jest podzielenie trawienia w taki sposób, aby bolus pokarmowy natychmiast przechodził do odcinków dystalnych, nie wpadając do dwunastnicy. Chirurg odcina część żołądka, tworząc z niej małą torebkę o objętości do 50 ml. Pozostały narząd jest zszyty – nie jest usuwany z jamy brzusznej. Tworzy zespolenie pomiędzy „nowym” żołądkiem a częścią jelita cienkiego. Ze względu na zmniejszenie żołądka osoba nie będzie mogła zjeść zwykłej porcji. Pokarm przechodzi przez obejście, jego rozpad i wchłanianie składników odżywczych następuje znacznie później niż przed operacją.

Gastrektomia rękawowa – Rękaw

Jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych chirurgicznych metod odchudzania. Podczas operacji usuwa się 80% żołądka poprzez odcięcie dna i korpusu narządu. Pozostaje długi, cienki rękaw, dlatego metoda ta nazywana jest inaczej gastroplastyką rękawa. Objętość organu jest zmniejszona prawie 10 razy. Bolus pokarmowy, przechodząc przez wąskie przejście, długo utrzymuje się w żołądku. Rezultatem jest szybkie uczucie pełności.

Po leczeniu proces trawienia nie jest zaburzony, ponieważ zachowane są wszystkie zastawki fizjologiczne narządu. Operacja jest nieodwracalna – nie ma możliwości przywrócenia poprzedniej wielkości narządu. Stosowany jest u pacjentów z cukrzycą, u których występuje otyłość III stopnia. Charakteryzuje się bardzo niskim ryzykiem powikłań.

gastroplikacja

Można to nazwać modyfikacją klasycznej pionowej resekcji żołądka. Istotą operacji jest również zmniejszenie rozmiarów narządu, ale nie przez resekcję, ale przez zszycie ścian. Część żołądka jest wykluczona z procesu trawienia. Wynik zabiegu jest taki sam jak przy operacji rękawa. Procedura jest odwracalna w ciągu 12 miesięcy.

READ
Gimnastyka przeciw cellulitowi na wewnętrzną stronę nóg

Przetoki żółtotrzustkowe

Skomplikowana operacja, której towarzyszy duża rekonstrukcja anatomiczna przewodu pokarmowego. Jego celem jest ograniczenie wchłaniania składników odżywczych w jelicie cienkim. W pierwszym etapie żołądek wycina się do objętości około 200 ml. Na kolejnym w okolicy dwunastnicy odcina się jelito cienkie, którego końcowy odcinek przyszywa się do „nowego” żołądka. Drugi dotyczy obszaru przejściowego jelita cienkiego do jelita grubego.

W wyniku złożonej operacji bolus pokarmowy idzie w jedną stronę, a soki trawienne w drugą. Znajdują się prawie przy wyjściu do jelita grubego. Efekt zabiegu jest bardzo wysoki – pacjenci osiągają szybką utratę wagi. W wyniku leczenia zmniejsza się ilość spożywanego pokarmu z powodu resekcji żołądka, a także zmniejsza się wchłanianie składników odżywczych.

Balonowanie żołądka

W przeciwieństwie do poprzednich metod nie jest to operacja – wykonuje się ją nie laparoskopowo, ale endoskopowo. Zabieg daje krótkotrwały efekt. Istotą balonowania jest umieszczenie w żołądku kulki silikonowej wypełnionej bezpiecznym dla organizmu roztworem. Za pomocą endoskopu wprowadza się go do żołądka wypełnionego płynem przez zawór.

Będąc w ciele, zajmuje dużą jego część, co nie pozwala człowiekowi dużo jeść. Balon dociskany jest do ścianek żołądka i aktywuje receptory sytości, szybko tłumiąc uczucie głodu. Zabieg jest odwracalny, po pół roku konieczne jest usunięcie kuli lub wymiana na nową.

Skuteczność chirurgii bariatrycznej

Chirurgia bariatryczna to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów przy wskaźniku masy ciała powyżej 30. Utratę masy ciała obserwuje się w ciągu 1-2 lat. Operacja pomaga odnaleźć nowe życie osobom, które nie mogą ograniczać się w jedzeniu i spędzają dużo czasu na siłowni.

Pozytywny wynik po operacji jest odnotowywany we wszystkich, bez wyjątku. Znika strach przed awarią jedzenia, ludzie nabierają pewności siebie, pozbywają się kompleksów. Skuteczność odchudzania zależy nie tylko od operacji, ale także od pacjenta. Po zabiegu należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. Ideałem jest przyjmowanie suplementów witaminowych i przestrzeganie diety, spożywanie tylko zdrowej żywności. Aby zachować formę, ćwicz regularnie.

Interwencja chirurgiczna pomaga nie tylko schudnąć, ale także przywrócić zdrowie: poprawia się metabolizm, normalizuje się ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ograniczenia w leczeniu operacyjnym zależą od rodzaju operacji. Zwykle przeciwwskazaniami są następujące warunki:

 • choroba psychiczna;
 • wiek jest krótszy niż 16;
 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • uzależnienie od alkoholu, narkotyków;
 • przewlekłe choroby zakaźne;
 • ciężkie patologie układu sercowo-naczyniowego, płucnego;
 • nowotwory złośliwe;
 • naruszenie układu krzepnięcia krwi;
 • patologia układu pokarmowego.

Wybór operacji odchudzającej to trudne i odpowiedzialne zadanie. Jak każda interwencja chirurgiczna, niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego chirurgię bariatryczną stosuje się zgodnie ze ścisłymi wskazaniami.

Główną zasadą bezpiecznego odchudzania jest zachowanie równowagi energetycznej przez całe życie. Nie ma sensu „siedzieć” raz w miesiącu na wodzie lub innej diecie. Trzeba na stałe zmienić swoje nawyki smakowe i nauczyć się jeść dokładnie tyle pokarmu, ile organizm potrzebuje do pełnoprawnej pracy. A wtedy problem nadwagi zniknie na zawsze.

26 wskazówek dotyczących odchudzania, które naprawdę działają

Istnieje wiele błędnych informacji na temat odchudzania.Ludzie często otrzymują szalone rady, które nie mają podstaw. Wydaje się jednak, że przez lata naukowcom udało się znaleźć kilka skutecznych metod. Poniżej znajduje się 26 wskazówek dotyczących odchudzania opartych na solidnych faktach.

1. Pij wodę, szczególnie przed posiłkami

pić wodę na odchudzanie

Istnieje opinia, że ​​picie wody może pomóc w odchudzaniu – i to prawda. Picie wody może przyspieszyć metabolizm o 24-30% w ciągu 1-1,5 godziny, pomagając spalić kilka dodatkowych kalorii. Jedno z badań wykazało, że wypicie pół litra wody około pół godziny przed posiłkiem pomogło osobom na diecie skonsumować mniej kalorii i schudnąć o 44% więcej wagi w porównaniu do osób, które nie piły wody.

READ
Jak zrzucić tłuszcz z wewnętrznej strony uda: 3 sekrety i najlepsze ćwiczenia

2. Jedz jajka na śniadanie

Jedzenie jajek może przynieść wiele korzyści, w tym pomóc schudnąć. Badania pokazują, że zastąpienie płatków śniadaniowych jajkami może pomóc w zjedzeniu mniejszej ilości kalorii w ciągu najbliższych 36 godzin, a także w utracie wagi i tłuszczu. Jeśli nie jesz jajek, nie stanowi to problemu. Każde inne źródło białka na śniadanie będzie miało ten sam efekt.

3. Pij kawę (najlepiej czarną)

pić czarną kawę

Kawa jest bardzo niedoceniana. Wysokiej jakości kawa zawiera wiele przeciwutleniaczy i może być bardzo korzystna dla zdrowia. Badania pokazują, że kofeina w kawie może przyspieszyć metabolizm o 3-11% i zwiększyć spalanie tłuszczu o 10-29%. Po prostu nie dodawaj do kawy dużo cukru ani innych wysokokalorycznych składników. To całkowicie zniweczy wszystkie jego zalety. Możesz kupić kawę w lokalnym sklepie spożywczym lub zamówić przez Internet.

4. Pij zieloną herbatę

Podobnie jak kawa, zielona herbata ma również wiele korzyści zdrowotnych, w tym utratę wagi. Chociaż zielona herbata zawiera bardzo mało kofeiny, zawiera również silne przeciwutleniacze zwane katechinami, które działają synergistycznie z kofeiną, pomagając spalać tłuszcz. Chociaż dowody są mieszane, wiele badań pokazuje, że zielona herbata (czy to jako napój, czy jako dodatek do ekstraktu z zielonej herbaty) może pomóc w utracie wagi. Zielona herbata jest sprzedawana w większości aptek, sklepach medycznych i spożywczych oraz w Internecie.

5. Wypróbuj okresowe rozładowywanie

dni postu

Okresowy post jest popularnym wzorcem żywieniowym, w którym ludzie naprzemiennie występują w okresie postu i jedzenia. Badania krótkoterminowe pokazują, że okresowy post jest tak samo skuteczny w utracie wagi, jak stałe ograniczenie kalorii. Ponadto oznacza mniejszą utratę masy mięśniowej, w przeciwieństwie do diet niskokalorycznych. Potrzebne są jednak dokładniejsze badania, zanim można będzie wyciągnąć bardziej stanowcze wnioski.

6. Weź glukomannan

Wykazano, że błonnik zwany glukomannanem sprzyja utracie wagi, zgodnie z oddzielnymi badaniami. Ten rodzaj błonnika absorbuje wodę i trwa dłużej, co sprawia, że ​​czujesz się pełniejszy i pomagasz jeść mniej kalorii. Badania pokazują, że ludzie, którzy przyjmują glukomannan, tracą nieco więcej wagi niż ci, którzy tego nie robią. Suplementy glukomannanowe można znaleźć nie tylko w aptekach, ale także w Internecie.

7. Jedz mniej dodanych cukrów

Cukry dodane to jeden z najgorszych składników w diecie współczesnego człowieka. Większość ludzi ich nadużywa. Badania pokazują, że spożywanie cukru (i syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy) jest silnie związane ze zwiększonym ryzykiem otyłości oraz chorób, w tym cukrzycy typu 2 i chorób serca. Jeśli chcesz schudnąć, ogranicz dodawanie cukrów. Koniecznie przeczytaj składniki, ponieważ nawet tak zwana zdrowa żywność może być bogata w cukier.
Jeśli masz problemy z sercem, ważne jest, aby skontaktować się ze specjalistyczną kliniką https://emex-medical.ru/clinics/lechenie-serdtsa-v-germanii/.

8. Jedz mniej rafinowanych węglowodanów

rezygnacja z białego chleba

Węglowodany rafinowane zawierają cukier i ziarna, które zostały pozbawione włóknistych, odżywczych części. Na przykład biały chleb i makaron. Badania pokazują, że rafinowane węglowodany mogą szybko podnieść poziom cukru we krwi, sprawiając, że czujesz się naprawdę głodny i zwiększasz ilość spożywanego jedzenia przez wiele godzin. Spożywanie rafinowanych węglowodanów często prowadzi do otyłości. Jeśli masz w diecie węglowodany, upewnij się, że zawierają one błonnik naturalny.

READ
Idealny zestaw ćwiczeń na biodra!

9. Wypróbuj dietę niskowęglowodanową

Jeśli chcesz doświadczyć korzyści z ograniczenia węglowodanów, idź na całość i wypróbuj dietę niskowęglowodanową. Liczne badania pokazują, że takie jedzenie może pomóc stracić 2 do 3 razy więcej wagi niż standardowa dieta niskotłuszczowa i jednocześnie poprawić stan zdrowia.

10. Użyj małych talerzy

Wykazano, że używanie mniejszych talerzy pomaga niektórym osobom automatycznie spożywać mniej kalorii. Jednak wydaje się, że rozmiar talerza nie dotyczy wszystkich. Bardziej dotyczy osób z nadwagą.

11. Ćwicz kontrolę porcji lub licz kalorie

kontrola porcji

Kontrola porcji, czyli kiedy jesz mniej lub liczenie kalorii może być oczywiście bardzo pomocna. Niektóre badania pokazują, że prowadzenie dziennika żywności lub robienie zdjęć posiłków może pomóc Ci schudnąć. Wszystko, co sprawia, że ​​myślisz o tym, co jesz, może być pomocne.

12. Noś ze sobą zdrową żywność na wypadek, gdybyś był głodny

Mając pod ręką zdrową przekąskę, nie zjesz czegoś niezdrowego, jeśli jesteś naprawdę głodny. Lekkie i łatwe do przygotowania przekąski obejmują całe owoce, orzechy, marchew, jogurt i jajka na twardo.

13. Weź suplementy probiotyczne

Wykazano, że przyjmowanie suplementów probiotycznych zawierających bakterie z podrodziny Lactobacillus zmniejsza tkankę tłuszczową. Nie dotyczy to jednak wszystkich gatunków Lactobacillus. Niektóre badania powiązały L. acidophilus z przyrostem masy ciała. Suplementy probiotyczne można kupić w sklepach spożywczych, a także w Internecie.

14. Jedz pikantne jedzenie

Papryczki chili zawierają kapsaicynę, związek, który może zwiększyć metabolizm i nieznacznie zmniejszyć apetyt. Jednak z biegiem czasu ludzie mogą uzależnić się od działania kapsaicyny, co w dłuższej perspektywie może zmniejszyć jej skuteczność.

15. Wykonuj ćwiczenia aerobowe

robić kardio

Aerobik (cardio) to świetny sposób na spalanie kalorii oraz poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego. Są szczególnie skuteczne w utracie tłuszczu z brzucha, niezdrowego tłuszczu, który gromadzi się wokół narządów i powoduje choroby metaboliczne.

16. Wykonuj ćwiczenia siłowe

Jednym z najgorszych skutków ubocznych diety jest to, że powoduje utratę mięśni i spowalnia metabolizm, gdy organizm przechodzi w stan głodu. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest wykonanie jakiejś formy treningu siłowego, takiego jak trening siłowy. Badania pokazują, że trening siłowy może pomóc w utrzymaniu szybkiego metabolizmu i zapobiegać utracie mięśni. Oczywiście nie chodzi tylko o utratę masy tłuszczowej – trzeba też budować mięśnie. Ćwiczenia siłowe są niezbędne do utrzymania ciała w dobrej kondycji.

17. Jedz więcej błonnika

Błonnik jest często zalecany do odchudzania. Chociaż dowody są mieszane, niektóre badania sugerują, że błonnik (zwłaszcza błonnik lepki) może zwiększać uczucie sytości i pomagać w długoterminowym kontrolowaniu wagi.

18. Jedz więcej warzyw i owoców

Warzywa i owoce mają kilka właściwości, które czynią je skutecznymi w odchudzaniu. Są niskokaloryczne, ale bogate w błonnik. Ich wysoka zawartość wody sprawia, że ​​są niskokaloryczne, ale satysfakcjonujące. Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą owoce i warzywa, ważą mniej. Te produkty są również bardzo pożywne, więc ich spożywanie jest ważne dla zdrowia.

19. Dobry sen

spać, aby schudnąć

Wpływ snu jest mocno niedoceniany, chociaż jest on równie ważny jak zdrowa dieta i ćwiczenia. Badania pokazują, że zły sen jest jednym z najsilniejszych czynników ryzyka otyłości, ponieważ wiąże się z 89% wzrostem ryzyka otyłości u dzieci i 55% u dorosłych. Dlatego śpij więcej, ale po prostu nie próbuj kłaść się spać natychmiast po jedzeniu!

READ
9 sekretów odchudzania, których dietetycy Ci nie zdradzą

20. Walcz z uzależnieniem od jedzenia

Niedawne badanie wykazało, że 19,9% ludzi w Ameryce Północnej i Europie cierpi na uzależnienie od jedzenia. Jeśli doświadczasz nadmiernego pragnienia jedzenia i nie możesz się z tym pogodzić, bez względu na to, jak bardzo się starasz, możesz być uzależniony. W takim przypadku poszukaj profesjonalnej pomocy. Próba schudnięcia bez walki z uzależnieniem od jedzenia jest prawie niemożliwa.

21. Jedz więcej białka

żywność białkowa

Białko jest najważniejszym składnikiem odżywczym dla utraty wagi. Wykazano, że dieta wysokobiałkowa zwiększa metabolizm o 80–100 kalorii dziennie, jednocześnie zmniejszając dietę o 441 kalorii dziennie. Jedno z badań wykazało również, że spożywanie 25% dziennych kalorii w postaci białka zmniejszyło obsesyjne myśli o jedzeniu o 60%, jednocześnie zmniejszając o połowę chęć podjadania późno w nocy. Dodanie białka do diety to jeden z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na odchudzanie.

22. Suplement białka serwatkowego

Jeśli masz problemy z dostarczeniem wystarczającej ilości białka w swojej diecie, możesz przyjmować białko jako suplement. Jedno z badań wykazało, że zastąpienie części diety białkiem serwatkowym może z czasem doprowadzić do utraty wagi około 8 funtów, jednocześnie zwiększając masę mięśniową. Białko serwatkowe jest sprzedawane w większości sklepów ze zdrową żywnością oraz w Internecie.

23. Nie pij słodkich napojów, w tym napojów gazowanych i soków owocowych.

unikanie słodkich napojów

Cukier jest zły, ale płynny cukier jest jeszcze gorszy. Badania pokazują, że cukier w napojach jest jedną z głównych przyczyn otyłości. Na przykład jedno z badań wykazało, że napoje słodzone cukrem zwiększały ryzyko otyłości u dzieci o 60%, gdy są spożywane codziennie. Należy pamiętać, że dotyczy to również soków owocowych, które zawierają taką samą ilość cukru jak napoje gazowane, takie jak coca-cola. Jedz świeże owoce, ale ogranicz lub unikaj soków owocowych.

24. Jedz żywność ekologiczną (normalna żywność)

Jeśli chcesz być szczuplejszą i zdrowszą osobą, najlepszą radą jest spożywanie produktów jednoskładnikowych. Te pokarmy są naturalne i bardzo trudno jest przytyć, jeśli tak duża część diety jest na nich oparta.

25. Nie dietuj – jedz zdrowo

Jednym z największych problemów z dietami jest to, że rzadko działają na dłuższą metę. Jeśli już, to osoby na diecie mają tendencję do przybierania na wadze w miarę upływu czasu, a badania pokazują, że dieta jest częstą przyczyną przyszłego przybierania na wadze. Zamiast przechodzić na dietę, staraj się być zdrowszą, szczęśliwszą i szczuplejszą osobą. Skoncentruj się na dostarczaniu organizmowi potrzebnych mu składników odżywczych, a nie pozbawianiu go ich. Utrata wagi powinna nastąpić naturalnie.

26. Żuj wolniej

Może minąć trochę czasu, zanim mózg zorientuje się, że zjadłeś wystarczająco dużo. Niektóre badania sugerują, że powolne żucie może pomóc w jedzeniu mniejszej ilości kalorii i zwiększeniu produkcji hormonów związanych z utratą wagi. Ponadto dokładnie przeżuwaj jedzenie. Badania pokazują, że dokładniejsze żucie może zmniejszyć spożycie kalorii podczas posiłków. Te metody są częścią świadomego jedzenia, którego celem jest pomoc w jedzeniu mniej i zwracanie uwagi na każdy kęs.

Wiele metod może pomóc Ci schudnąć.

Niektóre z powyższych wskazówek dotyczą diety, w tym spożywania większej ilości białka lub ograniczenia dodawania cukrów.

Inne, takie jak poprawa jakości snu lub ćwiczenia, są bardziej oparte na stylu życia. Na przykład powolne żucie jest jednym z kroków, które możesz podjąć, aby zacząć świadome jedzenie.

Jeśli zastosujesz się do niektórych z tych wskazówek, zbliżysz się do celu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: