6 najbardziej brutalnych testów urody dla kobiet z całego świata

Przez cały czas i prawie we wszystkich zakątkach świata kobiety poddawały się straszliwym torturom w imię mody i piękna.

335_large

Przez cały czas kobiety były gotowe na próby, aby stać się choć trochę piękniejsze, bardziej atrakcyjne. Czasem dobrowolnie, czasem z tradycji. Oto pięć najbardziej brutalnych sztuczek kosmetycznych wszechczasów.

1. Zaraź się tasiemcami

Dokonano tego, aby schudnąć. Działanie jest bardzo proste, tasiemiec jest pasożytem, ​​co oznacza, że ​​żywi się wszystkim, co dostanie się do organizmu, przyjmując wszystkie dodatkowe kalorie. Ale to wcale nie jest genialne rozwiązanie, ale zabójcza liczba. W rezultacie u kobiet pojawiły się ostre bóle brzucha, nudności, zaparcia i inne podobne choroby. A robak, na którym zawsze polegam, że znajduje się w żołądku, czasami podróżował po całym ciele i mógł dostać się do mózgu, co było śmiertelne.

2. Małe nogi

Od tysięcy lat w Chinach przestrzega się przerażającej tradycji przewijania dziecięcych stóp, począwszy od 7 roku życia. Zrobiono to, aby noga dziewczyny była jak najmniejsza i nadała jej pożądany kształt. W różnych regionach Chin popularne były różne kształty stóp, „płatek lotosu”, „młody księżyc”, „smukły łuk”, „pęd bambusa”.

Wszystkie palce, z wyjątkiem dużego, były ciasno owinięte wokół podeszwy i zakładane na bardzo małe buty, których rozmiar z czasem się zmniejszał. To prawdziwa tortura, ponieważ zdeformowane kończyny krwawią i sączą się ropą. Właściciele takich nóg stali się godnymi pozazdroszczenia pannami młodymi. Była jednak subtelność, aby w łóżku dziewczyny położyć się tylko w butach, aby nie urazić okropnego wyglądu nóg współmałżonka. Ponadto po wszystkich egzekucjach nogi pokrywały się odciskami i wydzielały okropny zapach.

Zwyczaj ten trwał do połowy XX wieku.

3. Trucizna jako kosmetyk

Przez prawie całą historię w wyższych warstwach społeczeństwa panowała moda na arystokratyczną bladość. Co bynajmniej nie było darem natury. Taką bladość osiągnięto w szczególny sposób. Mianowicie użycie proszku, który zawierał arsen i ołów. Skóra, przy ciągłym stosowaniu takiego proszku, stopniowo więdła, potem pokrywała się wrzodami, a powolne zatruwanie się truciznami często prowadziło do śmierci.

Dziewczyny były „zatrute” nie tylko twarzą, ale także oczami. Do nich kapał sok z belladonny, który początkowo nadawał oczom blasku i rozszerzeniu źrenic, a następnie doprowadzał do halucynacji i całkowitej utraty wzroku.

READ
W których znakach zodiaku najtrudniej się zakochać?

4. Test gorsetu

Coś takiego jak gorset przetrwało do dziś, ale w delikatniejszej wersji. W XIX wieku nadeszła moda na wąską talię, a wrażliwe dziewczęta zaczęły zaciągać się w bardzo wąskie gorsety. Talia była mniejsza niż 50 cm.

Takie gorsety ściskały wszystkie narządy wewnętrzne i całkowicie deformowały ciało. Zdarzają się przypadki, gdy młode damy umierały tuż przy balach, od tego, że ściśnięte żebra przecinały ich wątrobę. Miłośnicy gorsetów byli na ścisłej diecie, ponieważ organizm nie wchłaniał pokarmu tak, jak robią to zdrowi ludzie. Według różnych źródeł tancerka o imieniu Poehler miała najcieńszą talię, jej obwód w pasie wynosił 33 cm.

5. Nacięcia uśmiechu

Ta tradycja należy do ludu Ainu. Kobiety tej narodowości musiały wykonać nacięcia w kształcie ust i wypełnić je popiołem, aby zrobić tatuaż. Taka ceremonia miała na celu zachowanie szczęśliwego życia rodzinnego i wierzono, że właściciel takiego tatuażu będzie miał spokojne życie pozagrobowe.

Teraz ten rytuał praktycznie stał się przestarzały, jednak niektórzy przedstawiciele ludu Ajnów wykonują taki tatuaż podczas świąt narodowych.

Zdjęcie: gorod-77.livejournal.com, liveinternet.ru, feelgood.ua, lady-zest.com, kitay.mybb.ru, dc.joyreactor.cc, porjati.net.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: