6 hollywoodzkich gwiazd, których kariery prawie zrujnowały narkotyki i alkohol

Czasami ludzie kreatywni potrzebują dopingu – ktoś szuka inspiracji, komuś trudno jest przetrwać wyczerpującą trasę koncertową czy pogodzić się z uwagą wszystkich. Niestety, nie wszystkim celebrytom udaje się to osiągnąć za pomocą środków prawnych.

Redaktorzy uznayvse.ru ze smutkiem dzielą się z wami wyborem przypadków uzależnienia od narkotyków z gwiazdami, które mają tragiczne konsekwencje i mają nadzieję, że te smutne przykłady posłużą jako ostrzeżenie przed używaniem nielegalnych narkotyków. Możesz również zainteresować się, który z krajowych aktorów został zrujnowany przez alkohol.

Czyje gwiezdne życie zostało zniszczone przez narkotyki?

Śmierć przez przedawkowanie

Większość celebrytów, które omówimy poniżej, zmarło z powodu przedawkowania narkotyków lub leków, aw niektórych przypadkach narkotyki były pośrednio odpowiedzialne za śmierć.

Amy winehouse

Amy Winehouse zaczęła parać się miękkimi narkotykami jeszcze przed wydaniem swojego debiutanckiego albumu „Frank” w 2003 roku. Taka rozrywka nie wykraczała poza nieszkodliwe „hobby”, aż w 2006 roku poznała swojego przyszłego męża Blake’a Filera-Sivela. Zapoznał ją z heroiną, amfetaminą i crackiem. I jedziemy.

Amy Winehouse: przed i po (2004 i 2008)

Rok później wzrok Amy pogorszył się, zmieniło się jej zachowanie – zaczęła eksplodować przy każdej drobnostce, często groziła swojemu chłopakowi samobójstwem. Wkrótce zdiagnozowano u niej rozedmę płuc. Wszystkie próby kochanków, aby „zejść z igły”, kończyły się niepowodzeniem.

Narkotyki doprowadziły Amy Winehouse do grobu w ciągu 5 lat

Finał tej narkotykowej epopei okazał się fatalny – 23 lipca 2011 roku 27-letnia piosenkarka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Oficjalna wersja brzmiała: „Śmierć z powodu zatrucia alkoholem”, ale później policja wpadła na trop dilera, od którego Amy kupiła w noc przed śmiercią 15 gramów heroiny i taką samą ilość cracku.

Kurt Cobain

5 kwietnia 1994 roku frontman Nirvany Kurt Cobain popełnił samobójstwo. Biografowie legendy grunge’u uważają, że popełnił samobójstwo w wyniku przedłużającej się depresji heroinowej.

Kurt Cobain był na heroinie

Muzyk od młodości cierpiał na bóle brzucha. W 1986 roku po raz pierwszy spróbował heroiny, która pomogła złagodzić ból, ale doprowadziła do tragicznych konsekwencji. Jego „romans z heroiną” trwał 9 lat; pod koniec życia Kurt Cobain wydawał na niego około 400 dolarów dziennie. Stał się nerwowy i podejrzliwy, ciągle napadał na żonę i córkę, stracił zainteresowanie muzyką.

Jego „zestaw heroinowy”

Jedna z najczęstszych wersji śmierci Cobaina mówi, że zanim strzelił sobie w głowę, wstrzyknął sobie do żyły niezgodną dawkę heroiny.

Sid Wściekły

Basista punkowego zespołu Sex Pistols uzależnił się od narkotyków z powodu… własnej matki, która była uzależniona od heroiny jeszcze przed jego urodzeniem. Może producentowi udałoby się wyciągnąć go z otchłani występku, ale znajomość z uzależnioną od narkotyków fanką Nancy Spungen położyła kres życiu zbuntowanego muzyka. Od początku ich niszczycielskiego związku nie było ani jednej próby, na której nie był na haju.

Sid Vicious i Nancy Spungen

Rankiem 12 października 1978, po przejściu na emeryturę po nocnym piciu, znalazł ciało Nancy w łazience. Ktoś dźgnął dziewczynę nożem i oczywiście padło na niego podejrzenie, ale ostatecznie muzyk został zwolniony za kaucją.

1 lutego 1979 roku Sid w towarzystwie matki przybył do mieszkania swojej nowej dziewczyny Michelle Robinson, gdzie przed pójściem spać zażył dawkę heroiny. Następnego ranka próbowali go obudzić, ale szybko zorientowali się, że jest już za późno. Lekarze ustalili później, że ktoś (być może współczująca matka) dostarczył mu 80-procentowy roztwór heroiny zamiast jego zwykłych 5 procent. W chwili śmierci miał 21 lat.

Historia miłosna tych dwóch młodych narkomanów została szczegółowo opisana w filmie Sid i Nancy z 1986 roku, z udziałem Gary’ego Oldmana i Chloe Webb.

Jimmy Hendrix

Największy gitarzysta w historii został znaleziony martwy w pokoju hotelowym 18 września 1970 roku. Zakrztusił się własnymi wymiocinami, które sprowokowało dziewięć silnych tabletek nasennych.

Jimi Hendrix zakrztusił się wymiocinami po przedawkowaniu tabletek nasennych

Podobnie jak Kurt Cobain i Amy Winehouse, Jimi Hendrix jest członkiem tzw. „Klubu 27”, do którego pośmiertnie należą muzycy rockowi, którzy w dziwnych okolicznościach zginęli w wieku 27 lat.

Marilyn Monroe

Z przedawkowania środków nasennych zmarła 36-letnia Marilyn Monroe, blond symbol seksu lat 50., która uwiodła samego prezydenta Kennedy’ego. Tak przynajmniej twierdzi oficjalna wersja. W jej śmierci jest wiele dziwnych szczegółów, które można szczegółowo przeczytać w tym artykule.

Na stole zmarłego znaleziono baterię puszek po środkach nasennych

Heath Ledger

Ciało 28-letniego aktora Heatha Ledgera znaleziono 22 stycznia 2008 roku w mieszkaniu jego dziewczyny Mary-Kate Olsen. Werdykt lekarzy był następujący: zawał serca spowodowany zatruciem przedawkowaniem leków przepisanych przez lekarza. Nieszkodliwe leki przeciwdepresyjne na receptę, środki przeciwbólowe i tabletki nasenne w połączeniu (i zwiększone dawki) dały śmiertelny efekt.

Heath Ledger nie był narkomanem

Podczas przeszukania policjanci znaleźli na stole banknot zwinięty w tubę, ale nie znaleźli na nim śladów narkotyków, ani nie znaleźli w mieszkaniu substancji zabronionych.

Anna Nicole Smith

W latach 90. nazwisko Anny Nicole Smith było znane każdemu Amerykaninowi. Playboy Girl of the Year 1993, prezenterka telewizyjna, aktorka, bywalczyni tabloidów, jej ładna twarz była silnie kojarzona z epitetem „symbol seksu”. W 2007 roku w wieku 39 lat zmarła na rękach lekarzy pogotowia ratunkowego w wyniku przedawkowania leków przeciwbólowych i przeciwdepresyjnych, od których uzależniła się w ostatnich latach życia.

READ
Budżetowa księżna”: Kate Middleton została zauważona z dziećmi w parku w sukience za 4 rubli

Anna Nicole Smith zmarła z powodu przedawkowania narkotyków

Elvis Presley

Ze względu na nieludzki harmonogram filmowania i występów, Elvis Presley często uciekał się do tabletek nasennych i leków pobudzających. Już jako mężczyzna po czterdziestce, z nadwagą i, niestety, pozbawiony dawnej świetności, nadal uciekał się do dopingu.

16 sierpnia 1977 roku, po nieprzespanej nocy spędzonej na omawianiu szczegółów przyszłego zaręczyn z ukochaną Ginger Alden, zażył dawkę tabletek nasennych, ale na próżno – Morfeusz nie chciał go wziąć w ramiona. Po kolejnej dawce udał się do łazienki, gdzie postanowił spędzać czas na czytaniu książki. To tam znaleźli jego martwe ciało. Zegar był około 14:00.

Śmierć króla rock

Sekcja zwłok wykazała, że ​​przyczyną śmierci był zawał serca spowodowany przedawkowaniem barbituranów. Fani nie mogli pogodzić się ze śmiercią króla i wysnuli hipotezę, że zainscenizował śmierć, a on sam ukrył się przed irytującym światem show-biznesu pod nowym przebraniem.

Whitney Houston

11 lutego 2012 roku, w przeddzień ceremonii Grammy, Whitney Houston, piosenkarka i aktorka o legendarnym znaczeniu, została wyjęta z łazienki w stanie nieprzytomności. Nie mogłem jej wyciągnąć.

Whitney Houston był zapalonym użytkownikiem kokainy

Według oficjalnej wersji za jej śmierć winne są trzy rzeczy: zamiłowanie do kokainy, gorące kąpiele i problemy z sercem. Sekcja zwłok wykazała niezwykle wysoki procent kokainy we krwi. Najprawdopodobniej podczas pływania Whitney zażył kolejną dawkę, co doprowadziło do zawału serca. Tracąc przytomność, zakrztusiła się wodą.

Michael Jackson

Michael Jackson zmarł po wstrzyknięciu propofolu, silnej dożylnej pigułki nasennej. Śmiertelny zastrzyk wykonał lekarz króla popu, Conrad Murray. Dwa lata później został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, ale 25 czerwca 2009 roku był czarnym dniem dla milionów ludzi na całym świecie.

Michael Jackson zabity przez błąd medyczny

Władimir Wysocki

W raporcie medycznym o śmierci Władimira Wysockiego stwierdzono, że aktor i bard zmarli z powodu ostrej niewydolności serca, spowodowanej miażdżycą serca. Bardzo niejasna diagnoza pozwoliła ukryć, jak wierzyli, prawdziwą przyczynę śmierci Wysockiego – śmiertelne uzależnienie od alkoholu.

Ale fakty, które wyszły na jaw później, w tym relacje naocznych świadków, pokazały, że to nie alkohol, ale narkotyki doprowadziły do ​​​​śmierci narodowego idola. Na trzy lata przed śmiercią miłość do alkoholu zastąpiła inna, bardziej niszczycielska pasja – do morfiny.

Władimir Wysocki uzależniony od morfiny

Pierwszy zastrzyk morfiny podał mu lekarz, który wyrwał poetę z intensywnego picia. Nieco później zaczął od czasu do czasu uciekać się do tej metody, aby zachować dobrą formę: morfina dała mu inspirację, której potrzebował do trudnych występów, takich jak Hamlet.

Skala problemu wzrosła do 1978 roku, ale po śmierci klinicznej latem 1979 roku w Bucharze (wtedy sprzedano mu nieznaną substancję pod przykrywką morfiny) Wysocki wyraźnie zdał sobie sprawę: nadszedł czas, aby rzucić. Ale wszystko poszło na marne – nie pomogła mu nawet ucieczka do niedźwiedziego zakątka we Francji w towarzystwie ukochanej Mariny Vlady.

Igrzyska Olimpijskie w 1980 r. zatrzymały prawie wszystkie kanały pozyskiwania morfiny, którą Wysocki jednak zastąpił kolosalnymi dawkami wódki w połączeniu z kokainą. Podobne eksperymenty ze zdrowiem mogłyby wysłać młodego sportowca na tamten świat, podczas gdy Wysocki w chwili jego śmierci – 25 lipca 1980 r. – miał 42 lata.

Michaił Gorszeniew

Śmierć Gorshka, jednego z przywódców folkloru „Korol i Shut” i niewątpliwie kultowej postaci rosyjskiego podziemia, nastąpiła w nocy z 18 na 19 lipca 2013 r. z powodu ostrej niewydolności serca, którą sprowokowano przez nadużywanie heroiny, któremu towarzyszy szokująca ilość alkoholu. Kiedy znaleziono ciało, w jednej ręce zmarłego ściskano paczkę papierosów, a w drugiej strzykawkę z insuliną.

W młodości Michaił Gorszeniew nadużywał heroiny

W młodości Michaił Gorshenev był na heroinie, w ciągu swojego życia osiem razy doznał śmierci klinicznej z powodu przedawkowania. Małżeństwo z Olgą Gorshenewą w 2005 roku uratowało Michaiła – ze względu na nowego kochanka „zerwał” i dość długo powstrzymywał się od uzależnienia. W 2009 roku urodziła się ich córka Sasha, która ostatecznie zmieniła poglądy muzyka na temat złych nawyków.

Ślady wtrysku

Ale w 2012 roku Gorshenev nagle doznał załamania nerwowego. Według krążącej w prasie wersji, grał maniaka fryzjera w rockowej operze TODD i po występach nie mógł wyjść z roli. Reżyser poradził mu, by po każdym występie wypił kieliszek wódki – więc Michaił „wyrwał się”. Po powrocie alkohol i twarde narkotyki. W ciągu zaledwie roku wrócił do swojej pierwotnej pozycji, a już podstarzały organizm nie był w stanie poradzić sobie z toksycznym ładunkiem.

życie w dół

Macaulay Culkin

Po oszałamiającym sukcesie bożonarodzeniowej komedii Kevin sam w domu 10-letni Macaulay Culkin stał się najsłynniejszym dzieciakiem Hollywood. I, jak to często bywa, sława i fortuna oraz wygórowane ambicje rodziców sprowadziły go na krętą ścieżkę.

READ
Najbardziej niegrzeczne gwiazdy Hollywood według fanów

Macaulay Culkin kiedyś i teraz (1990 i 2015)

W 2002 roku rozwiódł się z żoną i zagrał w Club Mania, filmie o kulturze rave, która, jak nie jest tajemnicą, jest ściśle związana z używaniem narkotyków. Może za bardzo przyzwyczaił się do tego wizerunku – w 2004 roku został aresztowany za posiadanie marihuany i silnych leków, na które nie miał recepty. W tym samym roku siostra aktora zginęła w wypadku samochodowym, co pogłębiło jego depresję i uzależnienie od antydepresantów.

Powoli mniej lub bardziej ograniczył swoją miłość do narkotyków. Ale kiedy w 2011 roku, po 8-letnim związku, Mila Kunis go opuściła, aktor poszedł na całość: oksykodon, kokaina, heroina. Do tego czasu wydał miliony, które zarobił w okresie „słodkiego dziecka Macaulay”, jego głównym źródłem dochodów był DJ i bardzo rzadko małe role w serialach B-rate i teledyskach.

Lindsay Lohan

W latach 90. ta urocza rudowłosa była uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Lindsay Lohan miała wspaniałe perspektywy w filmie i muzyce, a nawet spersonalizowaną Barbie! Ale w 2005 roku w życiu młodej gwiazdy nastąpił punkt zwrotny. Świeckie imprezy z tym samym alkoholem i kokainą w krótkim czasie uczyniły ją czarną owcą Hollywood.

Metamorfoza Lindsay Lohan

Ciągłe zakłócanie harmonogramu filmowania, pijackie bójki, problemy z prawem, przedawkowania, rehabilitacja i znowu narkotyki – ten styl życia nie mógł nie wpłynąć na jej wygląd. W wieku 30 lat Lindsay Lohan wcale nie wyglądała jak gwiazda światowej klasy .

Lindsay Lohan była hospitalizowana z powodu przedawkowania więcej niż raz

Z powodu agresywnego temperamentu i rażącej nieodpowiedzialności szanujący się dyrektorzy przestali kontaktować się z Lindsey. W 2013 roku zagrała epizod w piątej części komedii Straszny film za 200 100 dolarów. Aktorka dotarła na sam dół po nakręceniu niskobudżetowego dramatu Canyons. Obiecano jej XNUMX dolarów za dzień zdjęć; za te pieniądze zgodziła się na grupową scenę seksu. A jednak reżyser prawie codziennie groził jej zwolnieniem z powodu ciągłych opóźnień i konfliktów z kolegami.

Charlie Sheen

Jest prawdopodobne, że dziś nazwisko Charliego Sheena można by porównać z Tomem Hanksem, Melem Gibsonem czy Johnnym Deppem, gdyby jego kariera nie została wykolejona przez kokainę.

„Charlie Sheen – pół człowiek, pół kokaina”

W latach 90. zaczął praktykować zastrzyki z kokainy, wydając na nią ogromne sumy i wkrótce z przedawkowaniem wylądował w szpitalnym łóżku. Został wyciągnięty z innego świata, ale późniejsza rehabilitacja nie pomogła. Wielokrotnie próbował rzucić palenie, ale na próżno.

Charlie Sheen w młodości i teraz

W 2009 roku pobił żonę, grożąc użyciem noża. Po tym, jak ostatni producenci zerwali z nim kontrakty, aktor popadł w zapomnienie, sam na sam z problemami z policją i zrujnowanym życiem osobistym. Na domiar złego w 2015 roku aktor przyznał, że ma AIDS.

Amanda Bynes

Słodka artystyczna dziewczyna stała się sławna na początku lat 2000 dzięki filmom Big Fat Liar, What a Girl Wants i serialowi All the Best About You. Jej kariera rozwijała się dynamicznie do 2009 roku – do momentu, gdy w jej życiu pojawiły się narkotyki. Wydawało się dziewczynie, że jest zbyt gruba na status gwiazdy i zaczęła brać Adderall, błędnie wierząc, że pomoże jej schudnąć. Wkrótce oświadczyła, że ​​bycie aktorką jest zbyt nudne i zakończyła karierę. Jej ostatnia rola sięga 2010 roku („Doskonała uczennica łatwej cnoty”).

Amanda Bynes w młodości

W 2012 roku Amanda stała się sprawczynią serii wypadków, regularnie jeżdżąc w stanie nietrzeźwym. Nie pomogło nawet pozbawienie praw – gwiazda zdecydowała, że ​​może zaniedbać wszystkie zasady ruchu drogowego. Wkrótce fani zaczęli zauważać zmiany w wyglądzie Bynes: jej twarz była spuchnięta, z jakiegoś powodu przebiła policzki i, jak się wydaje, odmówiła użycia grzebienia. Kelnerka w kawiarni, w której bywała Amanda, powiedziała, że ​​dziewczyna mówiła do siebie i ogólnie dziwnie się zachowywała, jakby była w transie.

Amanda Bynes się zmieniła

W 2013 roku przechodnie rozpoznali popularną niegdyś aktorkę w dziwnej dziewczynie, która próbowała podpalić kanister z benzyną na progu cudzego domu. Ta, widząc, że jej czyn miał świadków, rzuciła się do ucieczki, wzięła taksówkę, ale w końcu policja złapała dziewczynę. Amanda została umieszczona w szpitalu psychiatrycznym wbrew swojej woli. Długo nie przebywała na wolności – została skazana za posiadanie marihuany. Z powodu uzależnienia od lekkich narkotyków została też wyrzucona z Instytutu Mody i Projektowania – rzadko chodziła na wykłady, a jeśli już, to nawet nie próbowała ukryć przed nauczycielami szklistych, czerwonych oczu. Zamiast do więzienia ponownie trafiła pod opiekę psychiatrów.

Amanda Bynes w sądzie

W 2015 roku Amanda została zwolniona, odzyskana w instytucie i zniknęła z radaru na 2 lata. W 2017 roku widzowie popularnego talk show zobaczyli nową Amandę. Zmieniła się, przybrała na wadze (podobno miała wpływ na terapię), ale skupiła się i została pilną uczennicą.

Amanda Bynes teraz

Bynes nie straciła jednak nadziei na powrót do kina, o czym powiedziała dziennikarzom w listopadzie 2018 roku. Ale od wywiadu minęły 4 miesiące, a gazety pełne były nagłówków: „Amanda Bynes dostała się na odwyk z nawrotem choroby”. Czy aktorka poradzi sobie z chorobą i wróci do pracy, czas pokaże.

READ
Najsłynniejszy model pada na wybieg

Charlie Sheen

Pod koniec lat 80. i na początku lat 90. kariera Charliego Sheena nabrała rozpędu: po plutonie i Wall Street krytycy jednogłośnie przewidywali gwiazdorską przyszłość dla aktora. Okazał się naprawdę gwiezdny – choć w nieco innym sensie. Alkohol, narkotyki, kilka wypadków samochodowych w wysokiej temperaturze, bolesne uzależnienie od przedstawicieli pierwszego najstarszego zawodu – wszystko to doprowadziło do tego, że pod koniec lat 90. Shin praktycznie przestał być filmowany. Na początku 2000 roku próbował stanąć na nogi, lądując role w przebojowych serialach Spin City i Two and a Half Men. Niestety, próba zakończyła się niepowodzeniem: w 2011 roku Sheen po raz trzeci wpadł do ośrodka rehabilitacyjnego dla narkomanów, a studia natychmiast rozwiązały z nim umowę.

Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix

Po znakomicie zagranym roju cesarza Kommodusa w gwiezdnym Gladiatorze wszystkie drogi Hollywood stały się otwarte dla Phoenix. Ale aktor został powstrzymany przez szorstką postać. Nigdy nie wahał się w wyrażeniach, krytykując hollywoodzki porządek. W końcu, z powodu własnej nieumiarkowania w języku, Phoenix stracił Oscara, za co został nominowany do tytułowej roli w filmie Mistrz. Joaquin był uważany za wyraźnego faworyta, ale jeden z naukowców przypomniał sobie, że aktor kiedyś nazwał Oscara „kompletnym gównem” – a pozłacana figurka faktycznie wyleciała z ręki.

Shelley Long

Shelley Long

Teraz Shelly Long niewiele pamięta – ale kiedyś była wschodzącą gwiazdą! Ale potem wszystko się zawaliło, gdy Shelly złamała niepisaną zasadę Hollywood: nigdy nie opuszczaj udanego serialu! W 1982 roku aktorka otrzymała jedną z głównych ról w serialu telewizyjnym Merry Company. Serial odniósł sukces, nazwisko Shelley Long zaczęło pojawiać się w plotkach, padały zaproszenia do ról w filmach fabularnych. I to sprowadziło Shelley na manowce. Uznając, że kino jest dla niej ważniejsze, odeszła z „Jolly Company” na duży ekran. Ale ostatecznie nie zabłysnęła w żadnej z ról filmowych, a tymczasem inna aktorka została już zabrana do serialu. jak sława przeszła przez Shelley Long.

Shia LaBeouf

Shia LaBeouf

Do niedawna wydawało się, że Shia LaBeouf złapał szczęście za ogon: role w „Transformatorach” i „Indianie Jonesie” zapewniły mu solidną przyszłość w hollywoodzkich rankingach. Ale kłopoty wkradły się niezauważone: okazało się, że Shia w ogóle nie wiedział, jak się kontrolować i zachowywał się jak rozpieszczony nastolatek. W 2005 roku zaatakował sąsiada, w 2007 został przyłapany na kradzieży w supermarkecie, po czym nastąpiły liczne aresztowania za jazdę pod wpływem alkoholu, bójki i skandale w klubach i barach, a wreszcie po szczególnie dużych pijackich wybrykach w musicalu Kabaret na Broadwayu. , gdzie aktor palił i głośno klął w holu, został aresztowany i spędził noc na komisariacie. Sąd skierował go na przymusowe leczenie problemów alkoholowych, a establishment Hollywood ostatecznie napiętnował go jako człowieka, który z powodu picia stracił karierę.

Mel Gibson

Mel Gibson

Jeszcze 10 lat temu Mel Gibson był gwiazdą pierwszej wielkości i wydawało się, że nic nie może powstrzymać jego triumfalnego marszu przez światowe ekrany. Ale potem zaczęły się problemy z alkoholem – i wszystko poszło w dół. Od 2006 roku aktor był regularnie zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu. Do tego doszły obelgi na policję, ai to ze względu na płeć: kiedyś Mel nazwała zatrzymaną go na drodze policjantkę „słodkimi cyckami” – zniewaga całkowicie niepoprawna politycznie! Po upokarzających publicznych oświadczeniach przeciwko kobietom następowały rasistowskie i antysemickie tyrady, którymi Gibson bez wahania dopełniał jego wywiady i które ostatecznie położyły kres jego szanowanej reputacji. W rezultacie w ciągu zaledwie kilku lat Gibson zmienił się z supergwiazdy w „zestrzelonego pilota”.

Jennifer Grey

Jennifer Grey

Po szalonym sukcesie filmu „Dirty Dancing”, który uczynił gwiazdę Patricka Swayze, wszystkie drogi zostały otwarte dla głównej aktorki Jennifer Gray. Ale aktorka popełniła błąd, decydując się poprawić coś, co nie wymagało poprawy. Miała operację plastyczną, aby skorygować nos. Jennifer wierzyła, że ​​nieskazitelny nos zapewni jej więcej ról. Ale wszystko poszło nie tak. Operacja nie powiodła się, a lekarze musieli wykonać drugą, korekcyjną. W rezultacie, kiedy aktorka opuściła klinikę, jej twarz praktycznie nie przypominała gwiazdy Dirty Dancing, a reżyserzy wcale nie byli chętni do oferowania jej ról. Chwała wymknęła mi się z rąk. Do dziś Jennifer Gray nazywa tę operację „największym błędem mojego życia”.

Michael Cimino

Michael Cimino

Po genialnym, nagrodzonym Oscarem filmie Łowca jeleni reżyser Michael Cimino otrzymał od szefów Hollywood kompletną kartę. przeciętnie go roztrwoniłem. Jego następny obraz, Brama Niebios, był równie kosztowny, co porażka. Cimino zachowywał się na planie jak kapryśna gwiazda. Nękał aktorów drobnymi żądaniami, powtarzając jedno ujęcie 50 razy, bez końca zmieniając lokacje i wydając pieniądze na studio, nie licząc na spełnienie swoich często szalonych zachcianek. W rezultacie film, z budżetem 44 milionów dolarów – ogromna kwota jak na lata 1980. – okazał się, zdaniem krytyków, jedną z najbardziej kosztownych klap w historii Hollywood. A Michael Cimino cicho pogrążył się w zapomnieniu.

READ
Niezwykła niespodzianka dla fanów Meghan Markle

Eddie Murphy

Eddie Murphy

Will Smith był jeszcze w szkole, kiedy Eddie Murphy został niekwestionowanym królem hollywoodzkiej komedii. Wydawało się, że nic nie może zachwiać jego pozycją na szczycie Hollywood Olympus. Ale potem jego instynkty zawiodły go i zaczął wybierać niezmiennie nieudane projekty – od „Wampira z Brooklynu” po „Przygody Plutona Nasha”. W ciągu zaledwie kilku lat zmienił się w przemijającego aktora, który ma w swoim portfolio kilka nieudanych ról. W 2006 roku wydawał się przezwyciężyć szereg niepowodzeń, występując w musicalu Dream Girl, za który otrzymał nominację do Oscara. Murphy był powszechnie uważany za faworyta – ale dwa tygodnie przed głosowaniem ukazała się obrzydliwie seksistowska komedia Eddiego „Sztuczki Norberta” – i oburzeni naukowcy podrzucili aktorowi nagrodę. Po tym jego dawna chwała zniknęła na zawsze.

Michaela Richardsa

Michaela Richardsa

Kolejna ofiara klątwy porzuconej serii. Michael Richads był gwiazdą przebojowego programu telewizyjnego Seinfeld, ale zrezygnował, aby mieć szansę na nakręcenie własnego programu komediowego. Niestety, aktor nie obliczył swojej siły – jego komediowy projekt w telewizji nie powiódł się. Aktor wrócił do stand-upu, skąd wyjechał na podbój Hollywood, ale podczas jednego ze spektakli posunął się za daleko z rasistowskimi żartami, a czarnoskóra społeczność amerykańska nigdy mu tego nie wybaczyła, mimo licznych przeprosin. Kariera Richardsa została zrujnowana i zniknął w zapomnieniu.

Lindsay Lohan

Lindsay Lohan

W wieku 11 lat Lindsay Lohan stała się gwiazdą dzięki swojej roli w komedii The Parent Trap. Jej kariera rosła, krytycy chwalili jej umiejętności aktorskie i wszyscy spodziewali się, że dorosła Lindsey pójdzie w ślady Meryl Streep, stając się gwiazdą pierwszej wielkości. Ale w 2007 roku jej kariera zaczęła gwałtownie spadać. Lindsey coraz częściej spędzała czas na imprezach, krążyły plotki, że nadużywa narkotyków, pomijając z tego powodu filmowanie. Wkrótce uzależnienie od narkotyków stało się niemożliwe do ukrycia, przez co przerwane zostały dni zdjęciowe, kiedy Lindsay po prostu nie była w stanie pracować. Skandale w klubach i hotelach, kilka aresztowań za jazdę pod wpływem alkoholu i wreszcie areszt i ośrodek rehabilitacyjny, z którego Lindsey nie była już gwiazdą, ale wyrzutkiem, z którym żaden reżyser nie chciał pracować. Po kilku próbach powrotu do hollywoodzkiego klipu Lindsay przeniosła się do Londynu, gdzie jednak również nie błyszczy sukcesami zawodowymi.

Bill Cosby

Bill Cosby

Komik Bill Cosby, twórca i bohater The Bill Cosby Show, od wielu lat jest ulubieńcem amerykańskiej publiczności. Cała Ameryka wzdrygnęła się, gdy w 2014 roku około 30 kobiet jednocześnie oskarżyło Cosby’ego o napaść seksualną. Jak stwierdziły ofiary, wcześniej próbowały zdemaskować okrucieństwa aktora, ale prasa, która była całkowicie po stronie gwiazdy, traktowała ich historie jako fikcję. Dopiero za pośrednictwem mediów społecznościowych ofiary mogły zwrócić uwagę na zbrodnie Cosby’ego. Śledztwo potwierdziło zasadność zarzutów. Teraz komik nie tylko pożegnał się z karierą, ale także ryzykuje spędzenie wielu lat za kratkami.

Michael Jackson

Michael Jackson

Los Michaela Jacksona jest przykładem tego, jak oskarżenia o przestępstwa seksualne mogą z dnia na dzień zniszczyć nawet najbardziej błyskotliwą karierę. Od 1983 do 1992 nie było na Ziemi osoby bardziej popularnej niż Michael Jackson. A w 1993 roku spadły na niego zarzuty molestowania seksualnego nieletnich chłopców. Od tego czasu skandaliczna sława Jacksona nieodwołalnie zablokowała scenę. Nowe oskarżenia, śledztwa, naloty policji na jego posiadłość. Sprzedaż płyt spadała, koncerty stawały się coraz mniejsze. Doszło do tego, że po kolejnej wizycie u śledczych Jackson ogłosił zamiar opuszczenia Stanów Zjednoczonych. Tylko śmierć uniemożliwiła Jacksonowi przekształcenie się w oczach opinii publicznej z supergwiazdy w gwałciciela i uwodziciela nieletnich.

Paula Dean

Paula Dean

Paula Dean jest czołową kucharką w Ameryce od lat 1990-tych. Jej program kulinarny Food Network stał się hitem wśród amerykańskich gospodyń domowych, a jej książki kucharskie z Południa sprzedawały się jak gorące tortille. Co prawda większość dań oferowanych przez uroczą Polę nie spełniała wymogów zdrowej diety, ale to nie przeszkadzało miłośnikom jedzenia. I nagle wybuchł skandal! Okazało się, że Paula Dean jest cukrzykiem i od wielu lat jest na ścisłej diecie i nie myśli o tych pysznych potrawach, które oferuje. Дальше – больше: Полу обвинили в расизме за публичное употребление слова „ниггер”. Chociaż Paula przyznała, to nie pomogło: Food Network natychmiast rozwiązał jej umowę, a główni sponsorzy, w tym sieć supermarketów Walmart, odmówili sponsorowania jej programu. Paula Dean nadal pracuje w telewizji, ale z narodowej gwiazdy stała się zwyczajnym gospodarzem małego programu.

READ
Olga Buzova zamroziła kolejną głupotę

Axl Rose

Axl Rose

W 1988 roku Guns’n’Roses dosłownie wdarli się na światową scenę rockową, natychmiast zamieniając się w gwiazdy pierwszej wielkości. W świecie hard rocka wokalista Axel Rose natychmiast stał się ikoną. Ale w pozostałej części świata zaczął stopniowo zamieniać się w straszydło, wyraźny przykład „złego rockmana” z niekończącymi się pijackimi skandalami, odurzeniem narkotykami i kłótniami z producentami. Chwała uderzyła Axela z całej siły, a wkrótce zaczął wyzywająco pluć nie tylko na establishment, ale także na własnych kolegów i fanów. Axel mógł zejść ze sceny w środku koncertu, zostawiając publiczność tak wściekłą, jak tylko chciała, albo powiedzieć reszcie zespołu, że jako jedyny ma prawo do marki Guns’n’Roses. To nie mogło trwać długo: w 1996 roku grupa rozpadła się, a znienawidzony przez wszystkich Axel Rose został zmuszony do odejścia z branży muzycznej na wiele lat.

Sinead O’Connor

Sinead O

Na początku lat 1990. Sinead O’Connor była prawdziwą megagwiazdą. Zawiodła ją zła strategia PR. Rozsądnie oceniając, że afera służy tylko sławie prawdziwego rockmana, wybrała jednak temat skandalu bardzo głupio. W 1992 roku, przemawiając na żywo w NBC, krzyczała: „Walcz z prawdziwym wrogiem!” Wyzywająco podarł zdjęcie papieża Jana Pawła II. Telefony na żywo natychmiast eksplodowały tysiącami telefonów od oburzonych Amerykanów. Nie trzeba dodawać, że Kościół katolicki był bardzo niezadowolony z czynu piosenkarza. Kiedy odmówiła przeprosin, sytuacja stała się beznadziejna. Piosenkarka nie była już zapraszana do telewizji, straciła kontrakty reklamowe i choć zachowała popularność, jej dalsza kariera była oczywiście znacznie skromniejsza.

Andrey Gubin

Andrey Gubin

„Włóczęga” z Ufy Andrey Gubin o ładnej buzi i słodkim głosie natychmiast wystartował na Olimp rosyjskiej sceny na początku lat 90-tych. Setki tysięcy uczennic krzyczało do jego piosenek, dekorowało sypialnie jego portretami i ukradkiem zapisywało jego imię w pamiętnikach. A facet dał się ponieść emocjom. Czując, że skala Rosji jest dla niego niewielka, w 2000 roku ruszył na podbój Ameryki. Niestety, ani sponsorzy, ani producenci nie byli nim zainteresowani. A kiedy wrócił w 2002 roku, odkrył, że publiczność o nim zapomniała: czwarty album, który wydał, praktycznie się nie sprzedał. Przez kilka godzin piosenkarka wpadła w depresję. Przestał grać, dużo pił. Stopniowo Gubin zaczął stawać na nogi, a nawet wyprodukował kilka projektów, ale niezbyt skutecznie.

Wład Staszewski

Wład Staszewski

Na początku lat 1990. początkujący piosenkarz Vlad Stashevsky został zauważony przez wszechmocnego producenta Jurija Aizenshpisa. Wymyślił nowy wizerunek młodego mężczyzny, zmieniając go z kanciastego nastolatka w ospałego uwodziciela z ukrytym cierpieniem w oczach i zaczął go promować. Na wyniki nie trzeba było długo czekać: po kilku latach Staszewski zebrał stadiony, a jego płyty sprzedano w setkach tysięcy egzemplarzy. Piosenkarz był uzależniony od alkoholu. Według plotek w ostatnich latach współpracy z Aizenshpisem praktycznie nie dawał mu pieniędzy w ręce, obawiając się, że Vlad wypije wszystko, co ma. Udało mu się jednak obniżyć nawet fakt, że producent przeznaczył go na taksówki i salony kosmetyczne na drinka. W 1999 roku umowa Staszewskiego wygasła, a Aizenshpis odmówił jej przedłużenia. Od tego czasu opinia publiczna praktycznie nic nie słyszała o piosenkarzu Staszewskim. Według plotek opuścił scenę i rozpoczął działalność.

Izolda Izwicka

Izolda Izwicka

Po zagraniu w filmie Pavela Chuchrai „Czterdziesty pierwszy” o miłości strzelca maszynowego do oficera Białej Gwardii, piękna Izolda Izvitskaya stała się ulubieńcem sowieckiej publiczności. Niestety, bardziej niż publiczność, a nawet sława, Izvitskaya kochała swojego męża, aktora Eduarda Breduna. A on z kolei wolał żonie drinka. Aby nie stracić męża, Izolda zaczęła z nim pić i wkrótce jej ciągłe picie przestało być tajemnicą w świecie kina. Aktorka nie została już zaproszona do roli. A potem mąż poszedł jednak do swojej przyjaciółki, sprzedawczyni. Isolda Izvitskaya nie mogła już tego znieść. Jej umysł był zamglony i wkrótce zmarła, zapomniana przez wszystkich, we własnym mieszkaniu. Miała zaledwie 38 lat.

Valentina Serova

Valentina Serova

Jedna z głównych piękności sowieckiego kina miała fatalny pech w życiu osobistym. Jej pierwszy, ukochany mąż, pilot testowy Anatolij Serow, rozbił się podczas prób w locie. Drugim mężem był poeta Konstantin Simonow, ale ich wspólne życie nie wyszło. Z powodu trudnych relacji z mężem Serova zaczęła dużo pić, a ostatecznie Simonov złożył wniosek o rozwód. Po rozwodzie i wymianie mieszkania Serova dostała pokój w mieszkaniu komunalnym, gdzie nadal cicho piła się sama, występując w małych rolach na scenie teatralnej i praktycznie nie grając w filmach. Zmarła w swoim mieszkaniu w niejasnych okolicznościach w grudniu 1975 roku.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: