6 faktów na temat diety metabolicznej, którą powinna znać każda kobieta

Powody przybierania na wadze mogą się różnić. Może to być choroba tarczycy i wywołane przez nią zaburzenie metaboliczne. Ale głównym powodem przybierania na wadze jest brak równowagi między spożyciem energii (zjedzony pokarm) a wydatkami energetycznymi. Aby utrzymać wagę, potrzebujesz równowagi: ile energii przybyło, tyle zostało spalone. Jeśli zjedliśmy więcej i spaliliśmy kalorie jak zwykle lub mniej, prowadzi to do nadwagi. Jeśli zużyliśmy (spaliliśmy) wszystkie zjedzone kalorie, to jest to normalna waga. Czy wystarczy przestrzegać diety, aby pozbyć się zbędnych kilogramów?

Mit: Aby schudnąć, należy wykluczyć z diety słodycze, a słone potrawy można spożywać bez ograniczeń.

Fakt: Pasja do słonych potraw prowadzi również do otyłości! Przeciętna osoba spożywa 3,300 mg soli dziennie. Lekarze zalecają zmniejszenie tej liczby do 2,400 mg. Nadmierne spożycie soli prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi, wzrostu obciążenia nerek i dodawania kilogramów. Masa ciała zaczyna rosnąć, ponieważ sól zatrzymuje nadmiar płynów w ludzkim ciele. Jednocześnie ze słonymi potrawami osoba zaczyna spożywać więcej cukru i tłuszczów. To uzależnienie może powodować rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego, wątroby, a także cukrzycy, otyłości.

Mit: Aby zmniejszyć talię, musisz codziennie ćwiczyć na siłowni.

Fakt: Znacznie łatwiej jest zredukować ilość tłuszczu z brzucha. Badania naukowców z Wake Forest University w Stanach Zjednoczonych pokazują, że zaledwie dwie i pół godziny aktywnego marszu tygodniowo pozwala stracić około dwóch i pół centymetra obwodu talii w ciągu miesiąca. Dodatkowo okazało się, że chodzenie od 30 minut do godziny trzy razy w tygodniu zmniejsza rozmiar komórek tłuszczowych w jamie brzusznej o 20%. Proces będzie przebiegał szybciej, jeśli codzienne ćwiczenia staną się umiarkowane, a nadmiar tłuszczu i cukru zniknie z diety.

Mit: Aby schudnąć, musisz pobrać prasę.

Fakt: Jeśli osoba nadal spożywa więcej kalorii niż wydaje, zachowa nadwagę: napięte mięśnie pozostaną pod warstwą tłuszczu. Nie oznacza to, że ćwiczenia nie są konieczne. Połącz je z rozsądną dietą, aby nie tylko schudnąć, ale także wzmocnić mięśnie.

Mit: Aby schudnąć, nie jedz po 18 godzinach.

Fakt: W nocy nasz organizm nadal pracuje i spala kalorie, ale wolniej niż gdy nie śpimy. Dlatego problemem nie jest to, czy jeść po godzinie 18.00:XNUMX, ale co dokładnie i w jakiej ilości należy zjeść wieczorem. Możesz zjeść przekąskę z niskosłodzonymi owocami i suszonymi owocami (jabłka, gruszki itp.), jagodami (wiśnie, jagody, porzeczki, maliny itp.). Nie wybieraj zbyt kalorycznych i słodkich owoców, ponieważ zbyt dużo cukru, nawet z naturalnego źródła, może zaburzyć utratę wagi i spalanie tłuszczu.

Z warzyw można jeść na przykład marchew, kapustę, brokuły, sałatę, szpinak. Najważniejsze, że twoje ciało toleruje je normalnie. Co najważniejsze, unikaj tłustych i ciężkich potraw.

Mit: Po 60 roku życia metabolizm zwalnia, więc potrzeba mniej składników odżywczych.

Fakt: Rzeczywiście, w tym wieku z reguły potrzeba mniej kalorii, ale potrzeba więcej pewnych składników odżywczych. Wraz z wiekiem nasze ciała są mniej wydajne w przyswajaniu niektórych witamin i minerałów. Na przykład witamina D jest słabo wchłaniana, witaminy z grupy B są potrzebne dla żołądka, karoten dla oczu, wapń, ponieważ kości stają się bardziej kruche.

Dlatego redukując dietę, osoby starsze nie powinny zapominać, że po prostu nie mogą obejść się bez niektórych przydatnych substancji.

Mit: Osoby z nietolerancją laktozy powinny unikać produktów mlecznych.

READ
Jak wybrać wysokiej jakości okulary sportowe?

Fakt: Nietolerancja laktozy jest często mylona z alergią na mleko. Nietolerancja laktozy nie jest reakcją alergiczną na produkty mleczne. Jest to raczej niezdolność do trawienia cukru mlecznego. Dla takich osób mleko i jogurt bez laktozy, a także sery o niskiej zawartości laktozy są dobrą alternatywą. Wiele osób z nietolerancją laktozy może bez problemu pić jedną szklankę mleka dziennie.

Mit: Najzdrowsza żywność to ta oznaczona jako „lekka” i zawierająca 0% tłuszczu.

Fakt: To jest chwyt reklamowy. Jeśli całkowicie pozbawisz organizm tkanki tłuszczowej, możesz spowodować poważne szkody dla zdrowia. Nawet mózg jest w połowie gruby, więc nie rób z lipidów swojego największego wroga. Pokarmy beztłuszczowe nie dają uczucia sytości, a odchodząc od stołu, człowiek ponownie zje coś, co ma 0% zawartości tłuszczu. W rezultacie dodaje się wagę.

Mit: Musli to idealny produkt na odchudzanie.

Fakt: Musli zawiera dość dużo węglowodanów i to nawet w szybko przyswajalnej formie. Oto odpowiedź! I łatwo się nimi przejadać – nie dają uczucia sytości. Dlatego lepiej wybierać musli bez cukru. Jeśli jesteś na diecie niskowęglowodanowej, to musli nie jest najlepszą opcją na śniadanie.

Mit: Surowa dieta: im bardziej naturalna – tym bardziej przydatna!

Fakt: Zwolennicy surowej żywności twierdzą, że podczas przetwarzania żywność traci ważne enzymy, witaminy i pierwiastki śladowe i staje się bezużyteczna dla organizmu. Jednak utrzymanie idealnej świeżości surowców w rosyjskich warunkach importu i przechowywania jest bardzo trudne. Ponadto w trakcie ewolucji różne grupy roślin opracowały taką lub inną strategię przetrwania: niektóre z nich zaczęły gromadzić trujące substancje jako obronę. Na przykład rośliny strączkowe zawierają toksyczne substancje, które są całkowicie niszczone podczas obróbki cieplnej. Szkodliwy w dużych ilościach jest również kwas szczawiowy, który znajduje się w szpinaku, rabarbarze, szczawiu i boćwinie. Zaburza normalne wchłanianie niezbędnych minerałów przez organizm.

Ale to nie jedyna wada diety witariańskiej. Taka dieta jest przeciwwskazana dla osób cierpiących na choroby przewodu pokarmowego, ponieważ nadmiar błonnika może powodować dyskomfort i zaostrzać objawy choroby. Dla alergików pożądane jest również spożywanie gotowanej żywności, ponieważ podczas obróbki cieplnej wiele alergenów ulega zniszczeniu. Dieta surowa pozbawia organizm cennych składników odżywczych, co skutkuje zaostrzeniem wielu chorób.

Mit: Musisz sam zjeść śniadanie, podzielić się obiadem z przyjacielem, a obiad dać wrogowi.

Fakt: Często słyszymy to zdanie. Prawidłowy rozkład posiłków w ciągu dnia wygląda następująco: śniadanie stanowi 30% -35%, obiad 40% -45%, a kolacja 25% całości. Czyli prawie połowa dziennej diety to porcja obiadowa, resztę podziel na 2 części – mniejsza będzie obiadem, a większa śniadaniem.

Mit: Pokarmy beztłuszczowe pomagają schudnąć.

Fakt: Wielu, używając takich produktów, błędnie myśli, że mogą schudnąć. Ale kiedy tłuszcze są usuwane, traci się walory smakowe. Dlatego producenci dodają do produktów cukier i liczne chemikalia poprawiające smak, których skład jest wątpliwy. Słoik jogurtu beztłuszczowego będzie miał tyle samo kalorii, co słoik jogurtu 3,5% tłuszczu. A fermentowane produkty mleczne o 0% zawartości tłuszczu są bezużyteczne, ponieważ witaminy A i D w składzie takich produktów nie są wchłaniane przez organizm. Optymalna zawartość tłuszczu w fermentowanych produktach mlecznych wynosi 2-3%.

Mit: Możesz schudnąć, jedząc tylko owoce i suszone owoce.

Fakt: dietę owocową można stosować nie dłużej niż 2 tygodnie, ponieważ owoce mają mało białka, nie zawierają witamin B12, A, D, mało witamin z grupy B, żelaza, wapnia, selenu. Lepiej nie siedzieć stale na diecie owocowej, a jedynie od czasu do czasu organizować dni postu owocowego. Kiedy dietetycy polecają suszone owoce, zwykle jest to mieszanka suszonych jabłek, gruszek oraz niewielka ilość suszonych moreli i rodzynek. Można go spożywać w nieskończoność, ponieważ ma niską zawartość węglowodanów i nie zawiera tłuszczu. Ale suszone śliwki, słodkie suszone morele i rodzynki są dość kaloryczne. Porównaj: suszone śliwki – 242 kcal/100 g, suszone morele – 234 kcal/100 g, rodzynki – 262 kcal/100 g, karmel z nadzieniem owocowym – 357 kcal/100 g, czekoladki – 569 kcal/100 g. zamień jeden cukierek na jedną śliwkę – nie da się lepiej. Ale jeśli zjesz takie suszone owoce w garściach, ryzykujesz zrujnowanie sylwetki.

READ
10 mitów żywieniowych, które nie pomagają schudnąć i utrudniają życie

Mit: aby dieta była skuteczna, musisz pościć.

Fakt: nie trzeba głodować! Pomijanie posiłków to najprostszy sposób na zrobienie sobie krzywdy. Głód jest niebezpieczny, ponieważ brak jedzenia może powodować zmęczenie i zawroty głowy. Gdy jesteś bardzo głodny, tracisz zdrowy rozsądek – iw tym stanie możesz łatwo jeść wysokokaloryczne lub tłuste potrawy. Więc im dłużej nie jesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że się przejesz.

Mit: każdy cukier jest dla ciebie zły

Fakt: Nie każdy cukier ma to samo pochodzenie. Etykiety żywności nie rozróżniają cukru dodanego od cukru, który pierwotnie znajduje się w jakimkolwiek produkcie. Na przykład większość dietetyków nie zjadłaby owoców w puszkach z powodu cukru na etykiecie. Jeśli jednak owoce są konserwowane we własnym soku, zawierają tylko cukier roślinny, który pierwotnie był zawarty w owocach. Dlatego zanim spojrzysz na zawartość cukru, najpierw zbadaj składniki. Pokarmy zawierające dużą ilość fruktozy powinny być minimalne w diecie.

Artykuł poświęcony jest jednej z najpopularniejszych diet XXI wieku – diecie ketogenicznej, która polega na spożywaniu pokarmów bogatych w tłuszcze, umiarkowanych ilościach białka i niskowęglowodanowych. Artykuł ujawnia, czym jest „dieta ketogeniczna”, czym jest i jakie są jej cechy. Ujawnia się jego mechanizm działania, opisane są główne procesy zachodzące w organizmie przy takiej diecie, zwłaszcza taki stan jak ketoza. Artykuł mówi o roli wątroby w tej diecie. Omówiono cechy diety: zalecane pokarmy i pokarmy, których należy unikać. Ponadto uwaga skupia się na wpływie takiej diety na zdrowie psychiczne i emocjonalne, nastrój, sprawność psychiczną i fizyczną danej osoby. Artykuł zawiera również artykuł badawczy na temat skuteczności takiej diety. Omówiono i przeanalizowano wyniki prac eksperymentalnych przeprowadzonych wśród kobiet i mężczyzn w średnim wieku. Artykuł omawia korzyści i szkody wynikające z takiej diety, jej wpływ na serce, naczynia krwionośne, stan skóry i włosów, ogólnie przewód pokarmowy, mózg i ciało oraz kilka prostych wskazówek, które pomogą ci przestrzegać diety ketogenicznej.

2. Martinchin, A. N. Żywienie człowieka (podstawy żywienia) / A. N. Martinchin, I. V. Maev, A. B. Petukhov. – M .: GOU VUNMT Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej, 2002. – 501 s.

3. Shendorov, B. A. Odżywianie funkcjonalne / B. A. Shendorov, A. F. Doronin. – M.: Grant, 2002. – 254 s.

4. Nieczajew, A. P. Chemia spożywcza / Traubenberg S.E., Kochetkova A.A. i inne. AP Nieczajew. Wydanie 2, poprawione. I poprawione – St. Petersburg: GIORD, 2003. -632 s.

READ
Postać jak mrówka: gwiazdy, które pompowały sobie tyłek własnym tłuszczem

6. Beyul E.A., Gorunova N.N. Znaczenie błonnika pokarmowego w żywieniu // Medycyna kliniczna. 1987. – 140 s.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna (KETO) to dieta niskowęglowodanowa. Cechą tej diety jest wykorzystanie przez organizm ketonów jako energii. Keton jest produkowany w wątrobie. Równolegle obserwuje się produkcję insuliny i glukozy w organizmie [1].

Glukoza jest głównym źródłem energii w ludzkim ciele. Insulina jest rodzajem regulatora cukru we krwi. I to ze względu na ważną rolę glukozy jako energii, tłuszcz jest magazynowany. Innymi słowy, jedząc węglowodany, organizm wykorzystuje glukozę jako główne źródło energii. A wraz z ich niedoborem organizm przechodzi w stan tak zwanej ketozy.

Ketoza to proces polegający na przetrwaniu organizmu przy niedostatecznym przyjmowaniu pokarmu. W tym samym czasie ketony będą produkowane w wątrobie z wolnych kwasów tłuszczowych pochodzących z zapasów tłuszczu.

Ketony są alternatywnym i uniwersalnym źródłem chorej ilości energii, dlatego głównym celem diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan metaboliczny. Osiąga się to po prostu przy zmniejszonym spożyciu węglowodanów.

Organizm zaczyna używać ketonów, gdy zwiększa się spożycie tłustych pokarmów, a zmniejsza się spożycie węglowodanów. Pewna ilość ketonów korzystnie wpływa na stan organizmu człowieka [2].

Oczywiście sugeruje to, że ta dieta ma pewne zalety:

– utrata masy ciała, która jest związana z wykorzystaniem tłuszczów jako energii;

– obniżające poziom cukru we krwi (skuteczne w leczeniu cukrzycy);

-wzrost wydajności, ponieważ ketony są doskonałym źródłem energii dla mózgu;

– kontrola głodu, ponieważ tłuste potrawy są bardziej kaloryczne;

– kontrola ciśnienia tętniczego;

-poprawa kondycji skóry (możliwe zmniejszenie ilości trądziku i wyprysków);

– zauważalna poprawa nastroju, pojawienie się uczucia lekkości.

Jakie pokarmy należy spożywać.

Konieczne jest staranne sporządzenie listy produktów, które należy jeść na diecie ketogenicznej. Należy wziąć pod uwagę fakt, że przy większym ograniczeniu węglowodanów organizm szybko wejdzie w stan ketozy [3].

Powinieneś nadal ograniczać węglowodany, jedząc więcej pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu i białka, takich jak warzywa, orzechy, produkty mleczne, ryby. Konieczne jest ograniczenie spożycia węglowodanów takich jak pszenica (chleb, bochenek, makaron, zboża), skrobia (ziemniaki, fasola, rośliny strączkowe). Awokado i jagody należy stosować ostrożnie [4].

Dzięki diecie ketogenicznej nie musisz również spożywać:

– zboża – pszenica, kukurydza, ryż, płatki owsiane, kasza perłowa, kasza manna i inne zboża;

-cukier – miód, syrop klonowy, agawa itp.;

-owoce – jabłka, banany, gruszki, mandarynki, winogrona, pomarańcze, figi, persymony itp.;

Polecane przy diecie ketogenicznej:

-różnorodny rodzaje mięsa – ryby, wołowina, wieprzowina, jagnięcina, drób;

-zielone – szpinak, kapusta, koperek, pietruszka, rukola, rzymska, sałata;

– produkty mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu – sery twarde, śmietana, masło, śmietana, twarożek, kefir;

-tłuszcze roślinne – olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej lniany, olej konopny, olej słonecznikowy, olej kukurydziany itp.

Należy pamiętać, że dieta ketogeniczna to dieta bogata w tłuszcze, umiarkowana w białko i bardzo uboga w węglowodany. Względny stosunek białek, tłuszczów i węglowodanów przy takiej diecie powinien wynosić odpowiednio: 25%, 70% i 5%.

Białko należy spożywać w wymaganej ilości, uzupełniając tym samym kaloryczność pozyskiwaną z tłuszczu w ciągu dnia.

Jak rozpocząć dietę ketogeniczną?

Najpierw musisz przygotować ciało. Na około miesiąc przed rozpoczęciem diety zaleca się ograniczenie spożycia węglowodanów w pożywieniu. Należy ograniczyć spożycie produktów słodkich i mącznych. Następnie zaleca się spędzić dzień na czczo, aby pozbyć się szkodliwych substancji (różnych żużli i toksyn, produktów przemiany materii) w organizmie. W tym celu należy pić dużo wody i zmniejszać kaloryczność pokarmów, jednocześnie zwiększając częstotliwość ich spożywania [5].

READ
10 sekretów szczupłych kobiet, na które warto zwrócić uwagę

Jak wejść do Ketozy? Oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci wejść w stan ketozy:

1. Przede wszystkim ma ograniczyć spożycie węglowodanów.

2. Po drugie, ogranicz spożycie białka, ponieważ jego nadmiar może prowadzić do zmniejszenia ketozy.

3. Pij więcej wody. Woda pomaga aktywować procesy metaboliczne w organizmie i powoduje eliminację toksyn.

4. Odmowa przekąsek. Ograniczy to wahania ilości insuliny w ciągu dnia i przyspieszy proces odchudzania.

5.Sport. Aktywna aktywność fizyczna wraz z dietą pomoże znacznie szybciej osiągnąć pożądany rezultat [6].

Skąd wiesz, czy twoje ciało jest w ketozie, czy nie? Istnieje kilka znaków, których całość wskazuje na początek stanu ketozy:

-częste oddawanie moczu. Acetooctan, ciało ketonowe, jest również wydalany z moczem, co u początkujących prowadzi do częstszych wizyt w toalecie;

suchość w ustach. Częste oddawanie moczu prowadzi do suchości w ustach i zwiększonego pragnienia;

– zapach z ust. Aceton to ciało ketonowe, które jest częściowo eliminowane przez oddychanie. Może silnie pachnieć, jak przejrzałe owoce lub zmywacz do paznokci;

– Zmniejszony głód i zwiększona energia.

Wyniki niektórych badań. Przeprowadzono badanie, w którym dobrowolnie wzięło udział 10 osób, w tym 5 dziewcząt. Głównym celem samicy było pozbycie się nadwagi, samca poprawa ogólnego stanu zdrowia i zwiększenie wydolności. Badanie trwało 14 dni. Pod koniec badania uzyskano następujące wyniki:

Zmniejszony poziom cukru we krwi

Na podstawie wyników widać, że w ciągu 2 tygodni w organizmie badanych zaszły znaczące zmiany. 8 na 10 osób zauważyło utratę wagi, a wśród nich było wszystkie 5 dziewcząt. 7 osób odnotowało poprawę zdolności do pracy, w tym wzrost koncentracji. A najbardziej znaczącą zmianą był spadek poziomu cukru we krwi. U 3 osób, które miały hiperglikemię przed rozpoczęciem badania, ich poziom cukru powrócił do normy.

W drugim badaniu wzięło udział 20 dziewcząt, które miały chęć zrzucenia kilku kilogramów, a dokładnie 10 z nich miało nadwagę, dla pozostałych uczestników celem było „porządek”. Wiek uczestników od 20 do 35 lat. Badanie było prowadzone już przez 3 tygodnie i doprowadziło do następujących wyników:

Liczba, wiek uczestników

Waga po zakończeniu diety, kg

Z wyników widać, że wszystkim uczestnikom udało się schudnąć. Wszyscy byli zadowoleni ze swoich wyników. Uczestnikom z nadwagą udało się osiągnąć lepsze wyniki niż ci, którzy chcieli tylko zrzucić „kilka kilogramów”. Dodatkowo widać, że wiek nie wpływa na utratę wagi, różnica w kg u 20-latków i kobiet powyżej 30 roku życia jest niewielka. Każdy z uczestników zauważył poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Sprawności fizycznej

Należy zauważyć, że w krótkim okresie może wystąpić niewielki spadek wydajności, ale zniknie, gdy tylko organizm zacznie dostosowywać się do tłuszczu i odpowiedniego spożycia płynów.

Przeprowadzono wiele badań dotyczących ćwiczeń. Badanie przeprowadzone na sportowcach, którzy byli na diecie ketogenicznej (keto) przez cztery tygodnie, wykazało, że ich wytrzymałość tlenowa nie została naruszona, a masa mięśniowa pozostała niezmieniona.

Ich ciała przystosowały się do ketozy, zmniejszając zapasy glukozy i glikogenu oraz wykorzystując tłuszcz jako główne źródło energii.

READ
9 przekąsek nieszkodliwych dla Twojej sylwetki na noc

Szkoda i niebezpieczeństwo Diety Ketogenicznej (Keto), jej wady

W przypadku zbyt długiego pozostawania na diecie ketonowej może się zdarzyć, że organizm zacznie wytwarzać zbyt dużo ciał ketonowych, czyli w organizmie wystąpi kwasica ketonowa. Na szczęście ten stan występuje bardzo rzadko.

Co ważne, głównym wyjątkiem od kwasicy ketonowej jest cukrzyca typu I. Kwasica ketonowa może wystąpić, gdy poziom insuliny jest niski, co jest bardzo rzadkie u osób z normalnie funkcjonującą trzustką.

Podczas spożywania pokarmów bogatych w tłuszcze i węglowodany organizm wytwarza glukozę. Ponieważ organizm przekształca węglowodany w energię, najpierw je wykorzystuje. Docelowo tłuszcze będą przechowywane w rezerwie. Prowadzi to do otyłości i problemów zdrowotnych związanych z dietą bogatą w węglowodany i tłuszcze (NIE dieta ketogeniczna).

Organizm wykorzystuje enzymy do przekształcania węglowodanów w energię [7]. Niektóre z nich mają na celu pracę z tłuszczami, a mianowicie ich przechowywanie. Przy diecie ketogenicznej dieta zmienia się, więc organizm będzie wymagał budowy nowych źródeł enzymów. Kiedy organizm dostosuje się do stanu ketozy, organizm zacznie wykorzystywać pozostałą glukozę. To z kolei może prowadzić do wyczerpania zapasów glikogenu mięśniowego, uczucia osłabienia i letargu.

Pojawienie się zawrotów głowy, bólów głowy i drażliwości wiąże się z wypłukiwaniem elektrolitów z organizmu, dlatego konieczne jest przestrzeganie schematu picia. Ponadto zaleca się spożywanie pokarmów z dodatkiem soli. Pomoże to zatrzymać wodę w organizmie, uzupełniając w ten sposób zapas elektrolitów.

Możliwe efekty uboczne.

Konwulsje. Występuje z powodu braku minerałów, zwłaszcza magnezu.

Zaparcia Powodem jest odwodnienie. Rozwiązanie – 1) regularne picie (około 2,5 litra wody dziennie); 2) spożywanie pokarmów bogatych w błonnik.

Tachykardia. Powód jest taki sam jak w przypadku zaparć – wymywanie elektrolitu. Możesz rozwiązać problem, dodając potas.

Zmniejszona wydajność fizyczna. W pierwszym tygodniu osoba może czuć się zmęczona i mieć zmniejszoną wytrzymałość fizyczną. Wynika to z przystosowania organizmu do zmiany diety oraz wykorzystania tłuszczu jako głównego źródła energii. Zwykle z czasem mija.

wypadanie włosów. Ten efekt uboczny jest rzadki. Wypadanie włosów wiąże się z niedoborami mikroelementów, dlatego przy takiej diecie zaleca się stosowanie witamin.

Zwiększenie poziomu cholesterolu. Wiadomo, że poziom cholesterolu wzrasta z powodu lipoprotein o dużej gęstości. Zmniejsza to ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto na diecie ketogenicznej można zaobserwować wzrost poziomu trójglicerydów, co świadczy o utracie wagi. Ich poziom normalizuje się, gdy waga wraca do normy.

Wysypka. W tej chwili nie ma dokładnego naukowego wyjaśnienia pojawienia się wysypki. Przyjmuje się, że wysypka pojawia się w wyniku reakcji skóry na aceton, który uwalniany jest wraz z potem (z tego samego powodu może pojawić się również nieświeży oddech).

Podsumowując, można powiedzieć, że dieta ketogeniczna ma korzystny wpływ na zdrowie, promując odchudzanie, obniżając poziom cholesterolu i cukru we krwi. Nie należy jednak zapominać o pewnych zasadach, które pomagają osiągnąć najlepszy wynik. Nie zaleca się gwałtownego przejścia na dietę ketogeniczną, konieczne jest stopniowe ograniczanie ilości spożywanych węglowodanów. Pij dużo wody, co najmniej 2,5 litra dziennie. Nie zapomnij włączyć do swojej diety witamin. Ponadto nie można siedzieć na diecie ketonowej nieprzerwanie przez długi czas, maksymalnie 2 tygodnie, wtedy należy zrobić sobie przerwę, ponieważ węglowodany są również niezbędne dla organizmu do normalnego funkcjonowania.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: