6 ćwiczeń na wymarzone pośladki bez przysiadów

Olga AndrianowaPolina Inozemcewa

W ten weekend „Championship” kontynuuje udostępnianie krótkich treningów wideo z subskrybentami na Instagramie. W każdą sobotę i niedzielę publikujemy filmy, w których instruktorzy z sieci fitness center Klasa światowa pokaż różnorodne ćwiczenia do domu i siłowni. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami Get Fit, zapisuj przydatne posty i regularnie ćwicz, aby osiągnąć swój cel!

Dzisiaj przeanalizujemy trening na pośladki, który można wykonać w domu. Aby wypracować tę strefę, najczęściej uciekaj się do przysiadów. To ćwiczenie jest niezwykle skuteczne, ale niektórzy sportowcy amatorzy starają się go unikać. Razem z opiekunem siłowni World Class Triumph Olga Andrianowa rozumiemy, dlaczego tak się dzieje i jak zastąpić niekochany przysiad.

Dlaczego niektórzy fani fitnessu nie lubią przysiadów?

Przysiady są podstawowym ćwiczeniem i najczęściej nie są stosowane ze względu na aktywną pracę przedniej powierzchni uda, która zwiększa jego objętość. Nie da się jednak lokalnie napompować tylko pośladków – nie mogą one pracować oddzielnie od tylnej części uda i przedniego stabilizatora. W każdym razie nogi są objęte procesem, dlatego ważne jest, aby nie bać się, że „rosną” i nauczyć się dokładnie czuć mięsień pośladkowy.

Zależy to również od techniki ruchu. W przysiadach są obszary najbardziej podatne na kontuzje – dolna część pleców i kolana. Nieprawidłowo wykonane, najczęściej biorą na siebie cały ciężar, a to prowadzi do komplikacji.

Ćwiczenia pompujące pośladki bez przysiadu

Na szczęście, jeśli nie lubisz też kucać, nie jest trudno znaleźć alternatywę. Istnieje kilka ćwiczeń, które nie mniej skutecznie ćwiczą pośladki. Do ich wykonania potrzebne będzie minimalne wyposażenie: mata sportowa, hantle lub bidony, ręcznik lub poduszka.

Wykonaj każde ćwiczenie 20 razy w 5 seriach. Odpoczynek między seriami – 30 sekund.

Wykroki z tyłu z hantlami lub butelkami

Pozycja startowa: stojąc, plecy wyprostowane, ręce opuszczone i trzymając hantle lub butelki z wodą.

Zrób krok do tyłu jedną nogą i uklęknij. Druga noga stoi nieruchomo i zawsze działa jak podparcie – nie zdejmuj jej ani nie rozluźniaj. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Nie odpychaj się tylną stopą.

Pamiętaj, że ruch do tyłu zaczyna się od stawu biodrowego. Miednica cofa się ukośnie, ciało pochyla się lekko do przodu, plecy pozostają proste. Dolna część pleców i brzuch są zawsze napięte. Łopatki skierowane w dół i do tyłu, rzutowane na przedni łuk stopy.

Martwy ciąg z hantlami lub butelkami

Pozycja startowa: stojąc, opierając się na piętach i zewnętrznej krawędzi stopy. Stopy rozstawione na szerokość bioder lub nieco węższe. Plecy proste, ramiona opuszczone i trzymające hantle lub bidony.

Delikatnie cofnij miednicę i przechyl ciało do przodu. Poczuj rozciąganie mięśni podkolanowych i pośladkowych. Następnie mocno dokręć i wróć do pozycji wyjściowej.

Nie zaokrąglaj ani nie wyginaj pleców podczas ruchu w dół. Ramiona są zawsze opuszczone i znajdują się dokładnie nad stopami, dolna część pleców jest unieruchomiona. Podczas ćwiczenia pozycja ciała nie zmienia się.
Kiedy miednica jest cofnięta, nogi mogą się lekko zginać, ale niewiele – to nie jest przysiad.

Most pośladkowy

Pozycja startowa: leżenie, nogi ugięte w kolanach i spoczywają na podłodze w odległości około dwóch stóp od pośladków, ramiona wzdłuż ciała. Stopy są nieco szersze niż miednica, kolana nie opadają do wewnątrz.

Podnieś miednicę do linii prostej ramionami, opierając się na piętach i ramionach. Ściśnij pośladki w najwyższym punkcie, a następnie stopniowo opuść się na podłogę. Podczas wszystkich ruchów utrzymuj równą pozycję pleców i utrzymuj opuszczone łopatki.

READ
Tylko 3 ćwiczenia przez 1 minutę i zapomnisz o obwisłych dłoniach!

Mostek pośladkowy na jednej nodze

Pozycja startowa: leżąc, jedna noga jest zgięta w kolanie, a pięta spoczywa na podłodze, druga wyciągnięta do przodu i do góry. Ręcznik jest wciśnięty między kolana.

Podnieś miednicę do linii prostej ramionami, opierając się na jednej pięcie i na ramionach. Ściśnij pośladki u góry, a następnie opuść się na podłogę. Ciało unosi się tylko popychając miednicę. Pozycja bioder i dolnej części pleców nie zmienia się podczas ćwiczenia. Łopatki są ściągnięte w dół i do tyłu.

Kiedy podnosisz miednicę, mocno wciągnij brzuch, aby utrzymać proste plecy. W linii ciała nie powinno być żadnych zagięć.

Odciąganie biodra do tyłu

Pozycja startowa: nacisk na przedramiona i kolana. Znajduje się dokładnie pod stawem biodrowym, a łokcie znajdują się pod stawami barkowymi.

Odchyl biodro do tyłu, tak jakbyś naciskał sufit piętą, aż będzie kontynuował prostą linię ciała. Staw kolanowy pozostaje zgięty pod kątem prostym. Opuść nogę do tyłu, zginając kolano do siebie i nie dotykając nim podłogi.

Najważniejszą rzeczą do naprawienia jest dolna część pleców. Nie powinno być w nim ruchu w górę ani w dół. Prasa mocno trzyma plecy. Linia prosta od tyłu głowy do stawu biodrowego nie ulega zmianie.

Odwodzenie łukowate biodra

Pozycja startowa: nacisk na przedramiona i kolana. Znajduje się dokładnie pod stawem biodrowym, a łokcie znajdują się pod stawami barkowymi. Druga noga jest wyprostowana i lekko ułożona na bok.

Odwodzenie łukowate biodra jest bardziej zaawansowaną wersją poprzedniego ćwiczenia. Podnieś prostą nogę z podłogi i wykonaj nią łukowaty ruch, jakby rysował w powietrzu półkole. Palec dotyka podłogi po przeciwnej stronie.

Podczas łuku nie powinno być ugięcia w dolnej części pleców. Ciało jest unieruchomione, ramiona ściągnięte w dół i do tyłu, a prasa jest napięta. Noga jest zawsze prosta, pięta sięga do sufitu. Obciążenie jest równomiernie rozłożone między trzema punktami odniesienia.

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Bardzo często zadawane pytanie: czy można napompować tyłek bez przysiadów? Można nawet powiedzieć, że to pewien trend w Internecie: nie kucałem. Dziewczyny przeszukują internet w poszukiwaniu ćwiczeń na pompowanie pośladków bez przysiadów i wypadów i znajdują.

Widzimy przepiękne wysportowane panie, które przekonują nas, że dręczenie się ciężarami i przysiadami to ostatni wiek. Ale absolutnie przypadkiem mają tajemną wiedzę na temat unikalnego treningu „dwa stomp-trzy uderzenia”, za pomocą którego napompujesz pośladki wielkości arbuza i (chwała niebo) nie wpłyniesz na quadrę.

Cóż, zacznijmy od wyjaśnienia podstaw. Zastanówmy się, czy w ogóle możliwe jest napompowanie jednego mięśnia bez angażowania innych.

Czy to jest możliwe

Odpowiedź zależy od tego, o jaką grupę mięśniową chodzi i jakie ćwiczenia ją „pompują”. Oczywiście można znacznie zwiększyć siłę i masę mięśni dolnych partii ciała (pośladków, mięśni ud) ćwiczeniami takimi jak przysiady, martwy ciąg i wyciskanie nóg, prawie nie „wpływając” na mięśnie górnej części ciała. Możliwe jest również znaczne zwiększenie mięśni tułowia za pomocą ćwiczeń takich jak podciąganie na drążku, wyciskanie na ławce i siedzenie, bez zbytniego obciążania dolnej części ciała.

Ale nie możesz na przykład napompować bicepsa, wykonując tylko izolowane uginanie hantli dla bicepsów – na początku możliwy jest niewielki wzrost objętości, ale potem martwa „stagnacja” jest nieunikniona.

READ
Właśnie zawiązali nitkę na brzuchu. Efekt jest niesamowity!

Chodzi o to, że lokalne obciążenie mięśnia nie doprowadzi do uwolnienia hormonów anabolicznych po obciążeniu, od którego pod wieloma względami zależą procesy wzrostu mięśni po obciążeniu. A oto skala zaangażowanych mięśni podstawowe ćwiczenie, a nawet przy poważnym obciążeniu zapewnia niezbędne procesy fizjologiczne.

Oprócz powodów fizjologicznych, które nakładają ograniczenia na próby pompowania jednego mięśnia w oderwaniu od reszty, istnieją przyczyny czysto mechaniczne niemożność tego.

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Wszystkie mięśnie są ze sobą połączone, będące synergistami, antagonistami lub stabilizatorami w stosunku do siebie.

Spójrzmy na przykład osławionych pośladków. Aby mieć taki pośladek jak Usmanova, która zacisnęła zęby, „waląc” w te same pośladki niektórymi pompakhami, musisz być w stanie wykonać to ćwiczenie z dość poważnymi ciężarami, w przeciwnym razie po prostu nie będzie skąd pochodzić hipertrofia. Mówimy o ciężarach porównywalnych z ciężarami roboczymi w przysiadzie. Dla dziewczynki ważącej 60 kg będzie to około 50 kg na 8-10 razy lub 40 kg na 20-25 razy.
Nie sposób więc wyobrazić sobie 50-60-kilogramowej damy o cienkich nogach od zapałek, która potrafi przysiadać z 60-kilogramową, a nawet 40-kilogramową sztangą.

W końcu przysiad to nie tylko siła pośladków, to (nawet w większym stopniu) czworogłowe, mięśnie grzbietu uda i mięśnie łydek, prostowniki kręgosłupa, mięśnie międzyłopatkowe grzbietu oraz mięśnie kory (abs, prostowniki kręgosłupa). Ciało to system, w którym wszystko działa wzajemnie ze sobą.

Jeśli chodzi o pośladki w okolicach 90 cm, to po zbudowaniu ogólnego fundamentu siłowego ciała, na pewno skorzystają ćwiczenia izolowane z ciężarami na zaawansowanym poziomie sprawności (tj. gdy przynajmniej poczujesz połączenie umysł-mięśnie).

Pamiętajcie, że ćwiczenia izolacyjne są jak ćwiczenia „gładzące”… a co szlifować, jeśli nic tam nie ma? Należy pamiętać, że propaganda izolacji pochodzi od dziewczyn, które mają już pośladki.. Tak, teraz nie kucają, ale wcześniej robili to przez 5 lat.

Początkujący, nawet jeśli nie mają problemów z plecami, po prostu przekręcą wszystko na świecie dla siebie, próbując powtórzyć swoje wykroki boczne (śmierć na kolana) i wskoczyć na stołki po fitness bikini All Rus’. Osoby bez doświadczenia po prostu nie potrafią poprawnie technicznie wykonywać ćwiczeń, a nawet wyczuć mięśnie. We wszystkich tych pomysłowych ćwiczeniach początkujący nie będą nawet w stanie po prostu podnieść i tak już ciężkiej nogi i żaden pośladek się tam nie włączy.

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Tak, bez względu na to, jak irytujące konieczne i ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo wykonywać przysiady. Tak, kucanie na podłodze nie jest odpowiednie dla osób z długim biodrem, ale bądźmy szczerzy, czy możesz osiągnąć równoległość? Tyle, że przysiady są trudniejsze do opanowania..

Nie każdy potrafi zrozumieć właściwą technikę, a co najważniejsze, zastosować ją w praktyce na każdym treningu, w każdym podejściu i powtórzeniu. Dlatego idą łatwiejszą drogą – wszelkiego rodzaju ukośne ataki i przeprosty (tak, nie robimy przeprostów na pośladkach, to bzdura), w którym tylko plecy są kontuzjowane. Ale jeśli pójdziesz łatwą ścieżką, jest mało prawdopodobne, aby uzyskać długo oczekiwany wynik.

Specjalne programy spotowe

Nawiasem mówiąc, rozwiewmy mimochodem kolejny mit: nie ma specjalnych programów dla szczupłych nóg.

Z pewnością otrzymasz „indywidualny program za jedyne 10000 XNUMX rubli”, ale tak naprawdę twoje treningi nie będą się różnić od treningów innych ludzi. Potrzebujesz ciągnąć i przysiadu, próbując zwiększyć ciężar na drążku. Tak, musisz stać się silniejszy, jeśli chcesz wyglądać na sprawnego, zdrowego i stonowanego.

READ
Monodieta białkowa: fenomenalny wynik - minus 2 kilogramy w 1 dzień!

Bez wagi: czy ma sens?

Air squat (bez obciążenia) – przysiad z masą własnego ciała. Jaki jest z nich pożytek: no ruch jest i tak lepszy niż siedzenie dokładnie na księdzu Nadają się też dla początkujących, którzy mają słabą koordynację – na samym początku treningu nie każdy jest w stanie utrzymać równowagę i „doprowadzić” razem” ręce i nogi. Dzięki tym prostym ćwiczeniom przygotujesz ciało do większego obciążenia i skomplikowanych ruchów – przysiadu ze sztangą.

Głównym błędem początkujących jest rozwiązywanie poszczególnych problemów (pompowanie kapłanów) bez opanowania techniki podstawowego ćwiczenia i oczywiście maksymalnie w 2 tygodnie. Wyobraź sobie kobietę, która chce napompować pośladki. Gdzieś przeczytała, że ​​100 lub więcej 200 przysiadów dziennie pomoże jej rozwiązać ten problem. I zaczyna robić przysiady, popełniając fatalne błędy i chrzęszcząc w kolanach, utwierdzając się w złym, niebezpiecznym wzorcu ruchowym.

Z takich ćwiczeń nie będzie przyrostu masy mięśniowej i nie wierz tym, którzy obiecują coś przeciwnego. Brak dodatkowego wyposażenia sprawia, że ​​nadwozie pozostanie takie samo. Do wzrostu mięśni potrzebujemy: zniszczenia włókien mięśniowych, odpoczynku, kiedy mięsień się regeneruje i dąży do przekroczenia pierwotnie ustalonej granicy oraz następuje synteza miofibryli (filamentów białkowych) + składników odżywczych.

W przypadku utraty wagi przysiady bez wagi nie przyniosą żadnych korzyści ani efektów ani dla mężczyzn, ani dla kobiet. Ile kalorii spalają przysiady bez obciążenia (wykorzystane przy prostym przysiadu) – osoba o wadze 60 kg spala 45 kalorii w 5 minut przy wykonywaniu 100 przysiadów. Kropla w morzu Chyba że podążasz śladami Billy’ego Evansa, który zrobił 103 5 przysiadów. Obecnie do Księgi Guinnessa przedstawiany jest rekord świata w przysiadach bez obciążenia Brazylijczyka Edmara Freitasa, który wykonywał 4 tys. przysiadów co 111 godziny z przerwami XNUMX minut co XNUMX godziny.

Czy można pompować nogi i tyłek bez ciężaru – odpowiedź zdecydowanie nie. To dobre i obowiązkowe ćwiczenie dla rozgrzewka i nic więcej.

Teraz o marzeniu wszystkich pań:

Ćwiczenia na pośladki bez obciążania nóg

Najwyraźniej znasz już choć trochę anatomię, co oznacza, że ​​zrozumiesz, że wszystkie opowieści o „wyłączaniu mięśnia czworogłowego” w podstawowych ćwiczeniach to tylko fantazja „Fitonyashkina”. Jedynym sposobem na „wyłączenie” mięśnia jest jego odcięcie.. Dobrze rozwinięte, wypukłe pośladki są niemożliwe bez rozwiniętych bioder – bez „rozbujania” nóg pośladków nie uczynisz ich okrągłymi i elastycznymi.

Kształt Twoich pośladków to kształt Twoich mięśni pośladkowych, który jest ustawiony GENETYCZNIE. Oznacza to, że możesz „wycisnąć” maksimum z tego, co dała ci natura, ale nie możesz radykalnie zmienić kształtu piątego punktu. Tak i na nic – każda osoba jest wyjątkowa i piękna w swojej wyjątkowości.

Anatomia jest wszystkie najskuteczniejsze ćwiczenia na tyłku aktywnie wpływają na biodra. Bez względu na to, jak okłamują Cię trenerzy, artykuły w czasopismach i publiczność VK. Wszystkie te przysiady, wykroki i martwe ciągi trenują nie tylko pośladki, ale także nogi. Istnieją oczywiście ćwiczenia izolowane na tę część ciała, ale ich skuteczność jest mniejsza. A jeśli używasz tylko pojedynczych ćwiczeń, to z trudem osiągniesz świetny efekt w pompowaniu pośladków. Tak więc pełne pompowanie pośladków bez bioder nie zadziała.

READ
9 sekretów odchudzania, których dietetycy Ci nie zdradzą

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Ale „rosyjski Kim Kardashian” (przepraszam, Kim) – całkowity brak kwadratów, nawet w napiętej pozycji, mówi tylko, że Kvitko w ogóle nie uprawia sportu! Jej łup to standard nienaturalności, jeszcze bardziej sztuczny niż talia w Photoshopie.

Nie oznacza to, że w ogóle nie powinno się wykonywać ćwiczeń izolacyjnych.. Są potrzebne, ale tylko jako dodatek do głównych ćwiczeń (pamiętacie, baza to popularna dziewczyna na imprezie, a izolacja to jej brzydka dziewczyna?).

„Jak pompować pośladki, ale jednocześnie nie pompować nóg?” — NIE! Można wszczepiać implanty i dumnie nosić status „Squatting”. Po operacji nogi nie będą się kołysać.

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Jeśli już, to Kim Kardashian – najbardziej „naturalne” pośladki stulecia

„Jak pompować pośladki, ale jednocześnie nie pompować mięśnia czworogłowego?”. Pompowanie jednej lub drugiej części nie jest pompowaniem – jest to wizualny efekt nieproporcjonalnej pracy na ciele lub nieprawidłowej techniki.

Piękne nogi, biodra to proporcjonalne formy, proporcje rozwoju mięśni każdej części nogi. Niemożliwe jest pompowanie pośladków osobno, ponieważ w ruch zaangażowanych jest kilka grup mięśni, potrząsając nogami lub plecami, włączasz prasę lub pracując z prasą, w proces zaangażowane są plecy. I oczywiście pompując pośladki, włączasz do pracy wszystkie grupy mięśni, tylko niektóre pracują więcej, inne mniej.

Swoją drogą, gdybyś nie wiedział podczas wykonywania przysiadów najpierw pośladki są mięśniami pomocniczymi. Dlaczego masz chwiejne nogi? I wszystko jest bardzo proste, ponieważ mięśnie są słabe. Powiedzieliśmy już, że nasze ciało stara się wykonywać jak najmniej pracy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Potrząsanie głową tyłkiem: połączenie mózg-mięśnie. Kiedy zaczniesz przysiadać, główny ładunek spadnie na mięśnie nóg, po prostu dlatego, że są silniejsze.

Cóż, pani na początku nie wyciągną nawet pustego drążka na ramionach. Aby przysiady ze sztangą przyniosły pożądany efekt, należy najpierw wzmocnić biodra i mięsień czworogłowy, a także same pośladki. Kiedy twoje mięśnie są silne, a twoje doświadczenie fitness jest wystarczające, aby opanować prawidłową technikę przysiadu, możesz spróbować.

Co najważniejsze, nie spiesz się. Spróbuj też robić przysiady 2 razy w tygodniu: jeden trening z ciężkim przysiadem, a drugi z lekkim przysiadem, aby uzyskać więcej powtórzeń. Przyjmiemy, że trening „ciężki” to trening mający na celu zwiększenie wyników i siły, a trening „lekki” (druga sesja treningowa w tygodniu) dotyczy bardziej techniki. Chociaż w pierwszym przypadku musisz przestrzegać techniki.

Również najsilniejszy mięsień przejmuje większość obciążenia, a na siłowni widzimy wiele dziewczyn machających nogami i wciąż płaskich tyłków. Nie zapominajmy również, że niektórzy ludzie z natury dominują czworokąta, więc mięśnie czworogłowe rosną, ale tyłek pozostaje płaski. Czasami dzieje się tak z powodu niemożności „włączenia” pośladków, w takim przypadku musisz się nauczyć, jak to zrobić. A dla niektórych to tylko cecha struktury. Czy ci się to podoba, czy nie, ale mięsień czworogłowy będzie dominował cały czas.

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Ważnym czynnikiem

Wiele osób próbuje spalić mięśnie nóg za pomocą cardio. Cóż, Boże pomóż im. Długie biegi, które mają „wypalić” Twoje duże nogi, w rzeczywistości powodują utratę ciężko wypracowanych mięśni. Wszystkie mięśnie, nie konkretne. To ta sama historia, co z spalanie tłuszczu.

Gdyby można było nakazać ciału, co i kiedy ma palić, a co budować, to nie byłoby problemów.

Więc jeśli miałaś mocne nogi i płaski tyłek, to proporcja nadal pozostanie, a ty nadal będziesz mieć duże nogi i płaski tyłek. Jedynym sposobem na RECOMPOZYCJĘ ciała jest trening siłowy, który pozwoli nieco przeprojektować sylwetkę, nabierając mięśni tam, gdzie jest to potrzebne do uzyskania pożądanych proporcji.

READ
Codziennie rano jadła TO na śniadanie! Miesiąc później koleżanki pozazdrościły jej figury!

Z tego bezstronnego obrazu każdy przedstawiciel płci pięknej popadnie w rozpacz. Internet daje pustą nadzieję na naprawienie ciała przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku. Wszystkie witryny na zasadach komercyjnych umieszczają na swojej stronie teasery reklamowe i banery z ofertami, aby szybko schudnąć i napompować ciało, a konkretnie pośladki. I ten cud przydarzy ci się za miesiąc lub dwa.

Większość zdaje sobie już sprawę, że reklama nie zawsze odzwierciedla prawdziwy stan rzeczy. Ale młodsze pokolenie lub osoby o zbyt dobrej organizacji psychiki mogą dać się nabrać na ten nonsens.

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Sam proces rozwijania mięśni pośladkowych niewiele różni się od pompowania mięśni reszty ciała. i przestrzega tych samych zasad wzrostu, co wszystkie mięśnie, a mianowicie: postęp obciążenia (powinien zwiększyć objętość treningu). Być może główna zasada, ponieważ. Mięśnie nie mają sensu zwiększać, jeśli obciążenie nie wzrasta. Obciążenie powinno trafić dokładnie w cel (musisz nauczyć się wyczuwać mięśnie, które chcesz rozwinąć). I również konieczna renowacja (zdrowa żywność + sen).

Jeśli wydaje Ci się, że Twój mięsień czworogłowy szybko rośnie lub rozwija się szybciej niż np. pośladek lub ścięgno podkolanowe, zwróć uwagę na Twoja dieta (nadmiar kalorii prowadzi do wzrostu masy mięśniowej i tłuszczowej), a także zmiana technikiaby załadować więcej nie przód uda, ale tył! Wtedy twoje nogi będą proporcjonalnie rozwinięte. To jest odpowiedź dotycząca proporcji i kształtów. Ale tomy to twoje pożywienie!

Aby zrozumieć, dlaczego pośladki nie są odczuwalne podczas przysiadów, jak prawidłowo robić przysiady i czy można pompować tyłek w oderwaniu od nóg, pomyślmy racjonalnie:

  • Mięśnie pośladkowe nie mogą kurczyć się oddzielnie od innych mięśni ciała.: na przykład, aby usiąść, musisz zgiąć nogę w stawie biodrowym i kolanowym, podeprzeć golenie, a następnie wyprostować nogi. Ta praca jest wykonywana przez mięśnie ud, bez których nie można zrobić przysiadu.
  • Oprócz pośladków w przysiadach główny ładunek weź mięsień czworogłowy uda, czyli mięsień czworogłowy uda (znajdujący się z przodu nogi nad rzepką, zgina biodro i prostujący staw kolanowy) oraz biceps, czyli biceps femoris (znajdujący się za nogą, pod pośladkami, prostuje biodro i zgina kolano).
  • Nie da się „wyłączyć” mięśni nóg podczas przysiadów.

Teraz rozumiesz, że nie da się napompować tyłka bez udziału nógjak niemożliwe jest robienie przysiadu tylko z pośladkami bez bioder.

Jeśli widzisz na zdjęciu lub w prawdziwym życiu dziewczynę z dużym, okrągłym i wysokim tyłkiem i cienkimi nogami bez wyraźnych bicepsów i czworogłowych bioder, to z prawdopodobieństwem 99% jej figura jest wynikiem operacji plastycznych i wszelkiego rodzaju łobuzów tkwiących w dupie, a nie treningów sportowych.

Umówmy się na rodzaj analizy postaci gwiazd – test na naturalność!

Zdjęcia gwiazd: Zgadnij!

Piszcie w komentarzach, kto Waszym zdaniem ma naturalne pośladki:

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Reshetova (kolejny rosyjski Kim – coś się rozwiedli)

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Katiusza Krasavina Iggy Azalia

Praktyczne porady i analiza gwiezdnych pośladków: jak pompować tyłek bez przysiadów i ciężarów

Ktoś uważa takie ciało za piękne, ale większość osób zgodzi się, że tylko harmonijna, równomiernie rozwinięta sylwetka wygląda naprawdę świetnie. Cóż, po prostu spójrz

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: