5 sposobów na przywrócenie uszkodzonym przedmiotom ich pierwotnego wyglądu

Oderwany guzik, ciągle rozpięty rozporek na spodniach, zepsuty obcas – w kluczowych dla nas momentach bywa, a nie tak! Ale niestety nie zawsze mamy pod ręką narzędzia, aby szybko naprawić sprawę i rozwiązać powstały problem. Abyś nie pomylił się w niezręcznych sytuacjach, wybraliśmy dla Ciebie 16 sztuczek, które pomogą Ci przywrócić rzeczy do poprzedniego wyglądu, dopóki nie dotrzesz do domu.

1. Użyj drutu, aby przymocować uszkodzony przycisk

Jeśli guzik na ubraniu jest na krawędzi, usuń nić i przewlecz drut przez otwory. Ta metoda pomoże ci, dopóki nie będziesz mieć pod ręką igły i nici. Uważaj: drucik dobrze sprawdza się na swetrach i kardiganach (i każdej innej wełnianej odzieży), ale może łatwo uszkodzić inne tkaniny.

2. Nałóż lakier do paznokci na guzik, aż całkowicie zejdzie

Oczywiście nadal musisz go później przyszyć. Ale dopóki nie będzie to możliwe, użyj przezroczystego lakieru do paznokci (twoi koledzy prawdopodobnie będą go mieli), aby „zakleić” nić i przytrzymać przez chwilę guzik na ubraniach.

3. Zwykła gumka pomoże utrzymać kolczyk w miejscu

Jeśli założysz kolczyki i przypadkowo zgubisz zapięcie śrubowe (skręt), nie spiesz się z biżuterią tu i teraz. Odetnij mały kawałek gumki i użyj go zamiast zapięcia (oczywiście tymczasowo).

4. Za pomocą plastra rozwiąż problem wystających fiszbin z biustonosza

Możesz znaleźć wiele wskazówek, jak pozbyć się irytującego czynnika. Sugerujemy użycie plastra, który prawdopodobnie masz w apteczce pierwszej pomocy. Zszyj powstały otwór w staniku i owiń koniec drucika taśmą samoprzylepną, aby był mniej ostry.

Aby zapobiec takiemu problemowi, radzimy przyszyć łatkę w miejscu, gdzie kończyła się kość zaraz po zakupie (ze względów bezpieczeństwa).

5. Jeśli pasek stanika jest rozdarty, zawiąż go w supeł, aż będziesz mógł go naprawić.

Otóż, aby zapobiec wystąpieniu takiej sytuacji, dopasuj paski zgodnie z własnymi parametrami. Luźniejsze paski będą się mniej zużywać.

6. Rozporek jest stale rozpięty – użyj gumki do włosów

Jeśli masz pod ręką małą przezroczystą gumkę, masz szczęście. Zapnij akcesorium do włosów na “piesie”, zapnij zamek błyskawiczny i załóż pętelkę na guzik spodni.

READ
Możesz to zrobić bez choinki: 12 pomysłów na stworzenie nastroju noworocznego w domu

7. Jeśli zablokuje się zamek błyskawiczny w spodniach, pomoże wosk lub zwykły ołówek.

Opcja 1. Weź zwykłą świecę i przetrzyj problematyczny obszar błyskawicy po obu stronach.

Opcja 2. Zrób to samo za pomocą prostego ołówka.

Przy odrobinie magii Twoje dżinsy zostaną ponownie zapięte!

8. Obszyj spodnie taśmą klejącą

Jeśli musisz obszyć spodnie, a nie masz na to dużo czasu, użyj taśmy lub taśmy izolacyjnej. Owiń żądaną ilość materiału i zabezpiecz taśmą klejącą od lewej strony. W rzeczywistości taśma samoprzylepna to mocna rzecz i może wytrzymać nawet kilka prań.

9. Złamaną piętę można naprawić gumą do żucia.

Może trochę dziwne, a nawet obrzydliwe. Ale dlaczego nie sposób, kiedy trzeba podjąć środki nadzwyczajne? Przyklej piętę do podstawy buta za pomocą zużytej gumy do żucia.

10. Wyczyść buty pilnikiem do paznokci

Gdy nie masz pod ręką specjalnej gąbki do czyszczenia zamszu, po prostu przesuń pilnikiem po zamszowej powierzchni, aby usunąć brud.

11. Użyj słomki, aby założyć sznurek na kaptur bluzy

Na pewno w Twojej szafie jest przynajmniej jedna rzecz ze sznurowaniem. Jeśli kiedykolwiek „zgubiłeś” tę koronkę, możesz ją odzyskać za pomocą słomki. Wystarczy, że wsuniesz linkę w słomkę, a następnie przepchniesz ją z powrotem przez kaptur lub pasek (w przypadku spodni dresowych lub szortów).

12. Irytujące wystające klapy kieszeni – przyklej je specjalną dwustronną taśmą

Taśma dwustronna do tkanin będzie przydatnym zakupem, jeśli potrzebujesz pozbyć się ciągle odstających kieszeni lub wyeliminować wady produktu. Pomoże też zwykła taśma dwustronna, ale będzie to raczej środek tymczasowy i nie potrwa tak długo.

13. W pracy zawsze miej pod ręką chustkę lub szalik na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

W porze lunchu możemy przypadkowo wylać na siebie herbatę lub kawę i oczywiście plamę trzeba będzie spłukać zimną wodą. Ale nie możesz chodzić po biurze w mokrej koszuli. Dzięki szalikowi możesz łatwo ukryć plamę, dopóki nie wrócisz do domu.

14. Wyprasuj kołnierz koszuli za pomocą suszarki do rąk

Niestety ta sztuczka nie sprawdzi się w przypadku bardzo pomarszczonej koszuli lub sukienki. Jednak dobrze nadaje się do małych obszarów, takich jak kołnierz. Zwilż lekko ściereczkę wodą, rozciągnij ją, połóż na chwilę na suszarce do rąk, a pozbędziesz się uciążliwych zmarszczek.

READ
Pomieszczenie do przechowywania: 10 kreatywnych pomysłów na projektowanie wnętrz

15. Napraw zepsuty naszyjnik spinaczem do papieru

Jeśli łańcuch się zerwie, nie ma problemu. Połącz jego końce spinaczem do papieru i, jeśli to możliwe, zakryj złamany obszar włosami.

16. W beznadziejnej sytuacji zszyj razem podarte ubrania.

Pamiętaj, że ta technika może zniszczyć rozdarty przedmiot. Jeśli jednak nie ma innych środków, a problem wymaga natychmiastowego rozwiązania, użyj zszywacza, aby utrzymać tkaninę razem.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: