5 sposobów na przywrócenie starych mebli do życia

Na pewno każdy ma taki fotel czy sofę, które są drogie jak wspomnienie, ale już wiele widział. Szkoda wyrzucać, ale chcę też nowe meble. Nadal można je uratować, może nawet będą wyglądać lepiej niż w momencie ich zakupu.

Decoupage

Decoupage – ozdabianie przedmiotów poprzez naklejanie na nie różnych obrazów lub motywów wyciętych z papieru.

Ta metoda może doskonale ubarwić twoje zwykłe życie. Załóżmy, że masz dość szafy, komody, stołu, ale nie ma absolutnie żadnych pieniędzy na nowy, możesz po prostu dodać do nich nową ozdobę za pomocą tej techniki. Tutaj mały odcień, tutaj nałóż wzór, lakier. I to wszystko, prawie nowe meble są gotowe. Przynajmniej tak ci się to wydaje. Przeanalizujmy decoupage na przykładzie stołu, aby wykonać tę technikę, potrzebujesz:

 1. Usuń starą warstwę farby lub lakieru.
 2. Odtłuścić powierzchnię. Najłatwiej to zrobić za pomocą szmatki nasączonej alkoholem.
 3. Nałożyć podkład w 2 warstwach. Po wysuszeniu każdej warstwy możesz przyspieszyć ten proces suszarką do włosów.
 4. Bejcowanie kolorem tła (farbę, jak i podkład należy nakładać w 2 warstwach).
 5. Wytnij niezbędny wzór z serwetek i usuń nadmiar papieru, należy tutaj zauważyć, że do decoupage potrzebna jest tylko jedna warstwa serwetki, ta z farbą.
 6. Przymocuj serwetkę do zamierzonego miejsca nałożenia wzoru i napraw ją, smarując ją klejem do decoupage.
 7. Nałóż lakier w 4 warstwach. Po każdym nałożeniu warstwy należy ją wysuszyć suszarką do włosów lub naturalnie.

Wszystko na tej dekoracji naszego stołu jest gotowe. W ten sposób można ozdobić absolutnie każdy mebel lub zestaw kuchenny.

Efekt starożytności

Dziś efekt starożytności jest dość powszechny. Meble o podobnym efekcie prezentują się bardzo elegancko i pięknie. Niestety jest to dość kosztowna przyjemność, ale projektanci znaleźli rozwiązanie i teraz w prawie wszystkich sklepach można kupić farbę dającą podobny efekt.

Istnieje kilka różnych technik starzenia drewna, ale najpierw przedmiot musi zostać wstępnie obrobiony:

 1. Usuń lakier lub farbę z powierzchni.
 2. Wszystkie nierówności wyszlifować na gładką powierzchnię.
 3. Usuń wszelkie zanieczyszczenia: kurz, piasek, brud itp.
 4. Przykryj podkładem antyseptycznym.

Po obróbce powierzchni można przystąpić bezpośrednio do wyboru odpowiedniego sprzętu.

READ
Nowa niebezpieczna moda w branży fotograficznej: Japończycy ryzykują życie za te zdjęcia

Efekt zniszczonej powierzchni

Efekt ten nazywany jest inaczej szczotkowaniem. Świetnie nadaje się do mebli drewnianych wykonanych z ciemnego drewna. Meble nabierają starego i zużytego wyglądu, jakby były używane przez dziesięciolecia.

Technika trzaskania

Sekret tej techniki tkwi w specyfice lakieru craquelure. Faktem jest, że pod jego działaniem na farbie tworzą się pęknięcia, co sprawia wrażenie, że przedmiot przez długi czas był pod wpływem palących promieni słonecznych. Najczęściej ta technika służy do obróbki drzwi i okien.

efekt patyny

Aby stworzyć podobny efekt, musisz kupić specjalną farbę patynową. Po nałożeniu tej farby produkt uzyska specyficzną niebiesko-zieloną powłokę, podobną do tej, która tworzy się na produktach metalowych w wyniku długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne. Taką farbę należy nakładać tylko na lakierowaną powierzchnię.

efekt kolorystyczny

Najprościej, aby go zrealizować, wystarczy nałożyć farbę w kilku warstwach, po czym zaleca się nałożenie kilku drobnych uszkodzeń.

efekt zanieczyszczenia

Za pomocą twardego wosku należy przetrzeć miejsca, w których powinny być konieczne przetarcia. Następnie produkt należy polakierować.

Malowanie szablonami

Malowanie ekranu to idealna alternatywa dla malowania odręcznego i jeden z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na dekorowanie mebli. Nie wymaga umiejętności artystycznych, aby uzyskać imponujący efekt, ponieważ posiada szeroką gamę wzorów wykonanych w różnych tematach i stylach.

Najprostszy sposób na dekorowanie mebli:

 1. Oczyść powierzchnię z farby i brudu.
 2. Zastosuj szablon.
 3. Farbę nakładać pędzlem.
 4. Usuń szablon.
 5. Po wyschnięciu pokryć lakierem i pozostawić do wyschnięcia.
 6. Mebel można użytkować zgodnie z jego przeznaczeniem.

Zmień tapicerkę

Ta metoda nie ma uniwersalnej instrukcji, ale jest jedna świetna wskazówka: usuwając starą skórę, należy wykonać na niej pomiary, dzięki czemu będziesz mieć dokładne wymiary i nie będziesz spędzać wiele wysiłku na obliczaniu i dopasowywaniu nowego materiału .

Fretwork

Ta metoda obejmuje umiejętności formowania gipsu, a także projektowania projektu przyszłego wystroju. Zajmie to sporo pieniędzy, czasu i wysiłku, ale wynik na pewno Cię nie zawiedzie.

Jeśli nagle zmęczysz się starymi meblami, nie spiesz się z wydawaniem pieniędzy i rozstaniem się z nimi. Korzystając ze wszystkich tych metod razem lub po kolei, możesz przekształcić pokój własnymi rękami przy minimalnych kosztach, wystarczy pokazać swoją wyobraźnię i nowe meble są gotowe.

READ
Ponadczasowe piękno: 7 kobiet, które przestały się starzeć
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: