5 rzeczy, których nie należy przechowywać w dolnych szafkach kuchennych

Dla każdej gospodyni ważne jest, aby w kuchni było czysto i schludnie. Czy niedawno kupiłeś zupełnie nowy zestaw kuchenny, który nie zmywa plam lub pochłania nieprzyjemne zapachy, mimo że wszystko utrzymujesz w czystości? Masz dość ciągłych „przekładek” naczyń, materiałów eksploatacyjnych i chemii gospodarczej? W tym artykule dowiesz się o 8 rzeczach, których nie należy przechowywać w szafkach kuchennych.

Pokrywki zastawy stołowej

Zwykle takie niezbędne przybory są zawsze pod ręką, ale zaczynasz sięgać po jeden z nich, ponieważ wszystkie inne zaczynają się kruszyć. Jest to nie tylko niewygodne, ale także traumatyczne. Jak rozwiązać problem? Pokrywek nie należy przechowywać w szafce kuchennej na półkach, ale na lepkich haczykach, które można łatwo przymocować do wewnętrznej strony drzwi szafek dolnych.

Produkty czyszczące

Są też zawsze potrzebne pod ręką, gdy np. uciekło mleko lub rozlało się coś szybko wchłoniętego na powierzchnię stołu. Nie przechowuj detergentów w najwyższych szufladach. Samo miejsce dla nich znajduje się pod zlewem – wystarczy zrobić cienką poprzeczkę, na której bez problemu położysz wszystko, czego potrzebujesz, zawieszając ją za wylewki.

Deski do krojenia

Jedną z najlepszych opcji deski do krojenia jest deska drewniana. Ale takie deski mają wadę: wysychają przez długi czas i czasami trafiają do szafki kuchennej w stanie wilgotnym. To bezpośrednia droga do pojawienia się pleśni i nieprzyjemnego zapachu w szafkach. Rozwiązanie: umieszczamy deski nad lub w pobliżu płyty w pozycji pionowej na hakach – ciepło pochodzi z pieca, co pozwoli deskom szybciej wyschnąć i zachować swoje właściwości przez długi czas.

przyprawy

Aby przyprawy naprawdę dodawały smaku Twoim potrawom, przechowuj je w specjalnych szklanych słoikach na wiszącej półce w Twojej kuchni.

pojemniki na żywność

Pojemniki na żywność można znaleźć w każdej kuchni – zwykle przechowuje się je w szafkach wraz ze zwykłymi naczyniami. Najlepszym rozwiązaniem jest wisząca półka nad zlewem. Faktem jest, że plastikowe pojemniki na żywność (zwłaszcza te z gumowanymi pokrywkami dla lepszego uszczelnienia) łatwo pochłaniają zapachy, które są wtedy trudne do usunięcia. Będąc w szafkach z zamkniętą pokrywą, nie są wentylowane. Możliwe jest zapewnienie wentylacji poprzez przechowywanie ich na otwartej półce – dzięki czemu lepiej wysychają po praniu.

READ
Jak naprawić typowe błędy organizacyjne przy porządkowaniu domu

Sekrety udanego przechowywania w workach próżniowych

Mało kto wie, że najlepszym miejscem do przechowywania herbaty jest lodówka. Tak, to niezwykłe. Jednak dzięki niskim temperaturom herbata znacznie lepiej zachowuje swój smak i aromat, a ponadto wydłuża się w ten sposób okres przydatności do spożycia. Jedynym warunkiem jest przechowywanie herbaty na drzwiach lodówki w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Jeśli masz urządzenie do tworzenia opakowań próżniowych, skorzystaj z niego.

Ochrona

W przypadku braku spiżarni ogórki są czasami przechowywane w szafkach kuchennych. Zajmuje to nie tylko dużo miejsca, ale może również spowodować uszkodzenie zestawu słuchawkowego, na przykład, jeśli puszki „eksplodują”. Do konserwacji najlepiej nadaje się balkon. Możesz również ustawić słoiki w rogu kuchni przy minimalnym oświetleniu.

Uprawy korzeniowe

Zdarza się, że w lodówce nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić tam zakupione rośliny okopowe, a wiele gospodyń domowych wysyła je do szafki kuchennej. Nie da się tego zrobić z prostego powodu – szafki nie są wystarczająco wentylowane, dlatego rośliny okopowe szybko nasiąkną w plastikowej torbie. Przechowuj je w szufladzie w ciemnym kącie.

Teraz, uzbrojony w te wskazówki, sprawisz, że Twoja kuchnia będzie nie tylko wygodna, ale także utrzymana w doskonałym stanie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: