5 prawdziwych przypadków ludzi poruszających się w czasie i przestrzeni

Science fiction dostarczyło nam wielu niesamowitych historii o podróżnikach w czasie. Ale co, jeśli te historie już zaczęły się urzeczywistniać? Wspominamy, jak spacerując po Wersalu dwie Angielki trafiły do ​​przedrewolucyjnej Francji, sowiecka bibliotekarka stworzyła „taśmę czasu” opowiadającą o wydarzeniach dwóch nadchodzących stuleci, a na zielonym trawniku Brytyjczyka wylądował samolot wojskowy. gospodyni domowa, rozbita 50 lat temu.

Choć może to zabrzmieć zaskakująco, z „technicznego” punktu widzenia podróże w czasie już istnieją. Przemawiając na platformie TED, popularyzator astronomii Colin Stewart ujawnił, że rosyjski kosmonauta Siergiej Krikalow faktycznie przeniósł się o 0,02 sekundy we własną przyszłość z powodu spowolnienia czasu spędzanego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ciekawe, że podczas całej swojej kariery Krikalev przebywał w kosmosie przez 803 dni, 9 godzin i 39 minut.

Oczywiście daleko nam jeszcze do tworzenia wehikułów czasu, które mogłyby przenieść człowieka w dowolną epokę. Ale prace w tym kierunku już trwają. Nawet Albert Einstein powiedział, że czas jest względny – może płynąć z różnymi prędkościami w różnych warunkach. Udowodnił też, że prędkość światła, grawitacja i czarne dziury mogą bezpośrednio wpływać na upływ czasu, niejako go zaginając. Odkrycia Einsteina stały się podstawą rozwoju wielu współczesnych naukowców. W szczególności w 2020 r. Ronowi Malletowi, astrofizykowi z University of Connecticut (USA), udało się napisać równanie, które po raz pierwszy może posłużyć jako podstawa do stworzenia maszyny czasu rzeczywistego, uwzględniającej wszystkie prawa fizyki znane dzisiaj. Przyznaje, że jego koncepcja jest jeszcze tylko teorią, ale być może kiedyś będzie można ją przetestować w praktyce.

Podczas gdy nauka tylko zakłada, społeczeństwo już poważnie dyskutuje o prawdziwych historiach ludzi, którzy (prawdopodobnie) byli w stanie pokonać przestrzeń i czas. Oczywiście wiele z nich okazuje się mistyfikacją, w tym fotografia „hipstera z 1941 roku”, która rozeszła się po Internecie, przedstawiająca mężczyznę, którego ubrania i okulary przeciwsłoneczne rzekomo nie odpowiadają stylowi lat 1940. XX wieku. W rzeczywistości historycy udowodnili, że wszystkie elementy stroju męskiego można było z powodzeniem kupić w ówczesnych sklepach. Model okularów został opracowany w latach 1920. XX wieku, a na męskiej koszulce znajduje się logo drużyny hokejowej Montreal Maroons, dwukrotnych zdobywców Pucharu Stanleya w latach 1926 i 1935.

Dużo hałasu zrobiło w 2006 roku wideo Szweda Hokana Nordqvista, który rzekomo udał się w podróż w przyszłość i poznał swoje 70-letnie ja. Na nagraniu, które pojawiło się w Internecie, dwaj mężczyźni uśmiechają się do kamery i pokazują identyczne tatuaże. Niestety, wkrótce stało się jasne, że ten film był tylko częścią kampanii marketingowej promującej fundusz ubezpieczeń emerytalnych AMF.

Jednak w naszym materiale porozmawiamy o innych historiach, które wciąż budzą zdziwienie i pytania nie tylko wśród zwykłych ludzi, ale także wśród zawodowych historyków. Wiele tajemnic pozostaje do dziś nierozwiązanych. Dlatego możemy samodzielnie zastanowić się tylko nad tym, gdzie jest tu prawda, a gdzie spekulacje.

Historia #1. Z wizytą u Marii Antoniny

W 1901 roku dwie Angielki, Charlotte Ann Mauberly i Eleanor Jourdain, wyjechały na wakacje do Francji. Odwiedzili wiele zabytków, w tym Pałac Wersalski. Po zakończeniu głównej części wycieczki Brytyjczycy postanowili zobaczyć Petit Trianon – zamek znajdujący się na terenie Wersalu, który król Ludwik XVI uprzejmie podarował swojej żonie Marii Antoninie. Ale w drodze do słynnego budynku panie zgubiły się w lesie. Zauważyli dwóch mężczyzn (w zielonych kurtkach i przekrzywionych kapeluszach) i pospieszyli do nich wyjaśniać drogę. Charlotte i Eleanor myślały, że są ogrodnikami i założyły, że ich fantazyjny strój jest stylizacją z czasów Marii Antoniny, więc tylko podziwiały, jak dokładnie mężczyźni potrafili przekazać wizerunki francuskich żołnierzy z końca XVIII wieku.

Ale gdy tylko kobiety dotarły do ​​Petit Trianon, przed ich oczami pojawił się niesamowity obraz. Przed zamkiem zobaczyli wielu ludzi w starożytnych strojach, którzy mówili w nieznanym im francuskim dialekcie. „Czułam się, jakbym chodziła we śnie”, Eleanor opisała później to dziwne doświadczenie. – Nierzeczywistość wszystkiego, co się działo, zaczęła ciążyć. W końcu natknęliśmy się na ścieżkę, która przecinała naszą, a przed nami wyrósł budynek, zakopany w drzewach i otoczony kolumnami. Na stopniach siedział mężczyzna ubrany cały na czarno, z miękkim kapeluszem na głowie. Niejasne uczucie w tym momencie osiągnęło punkt kulminacyjny, odrodziło się i zacząłem odczuwać strach. Mężczyzna powoli odwrócił swoją twarz w moją stronę, całą pokrytą dziobami. Jego wyraz twarzy był zły i wyniosły. pospieszyłem się”.

READ
Kobieta nieznośnie silna w dotyku

Wtedy turyści nagle zobaczyli na tarasie pałacu piękną arystokratkę, która robiła szkice do albumu. Miała na sobie luksusową długą sukienkę i upudrowaną perukę – dokładnie tak jak Maria Antonina. W następnej chwili kobieta podniosła głowę i spojrzała z niedowierzaniem na Charlotte i Eleonorę, które zaniemówiły na widok królowej. Kilka sekund później krajobraz całkowicie się zmienił, dziwna wizja zniknęła, a kobiety znalazły się w tłumie nowoczesnych turystów przechadzających się przed Petit Trianon. Charlotte i Eleanor były tak wstrząśnięte, że przez kolejny tydzień nie odważyły ​​się porozmawiać o tym, co się stało. Ale niesamowita przygoda nigdy nie opuściła ich umysłów, więc zaczęli studiować historię Francji i ze zdziwieniem zdali sobie sprawę, że tak naprawdę byli w czasach przed Rewolucją Francuską. 10 lat później napisali nawet o tym książkę. Historycy wciąż spierają się, czy ta mistyczna podróż w przeszłość miała miejsce, czy była to tylko dziwna fantazja Angielek, które postanowiły stać się sławne.

Historia #2. Urodził się w XNUMX wieku, zmarł w XX

W 1985 roku naukowiec UFO Vadim Chernobrov spotkał starszego mężczyznę, który przyznał, że był zachwycony jego książką Podróże w czasie. Czernobrow spojrzał na nieznajomego ze zdziwieniem i powiedział: „Ale nie napisałem takiej książki!” Jednak dziwny starzec tylko zachichotał: „Jeszcze nie. Ale napisz szybko. Czytałem to w XNUMX wieku.” Nastąpiła przerwa. Naukowiec był zdziwiony: oczywiście, jak wielu innych, interesował się fenomenem „wehikułu czasu”, ale nie był pisarzem i nie planował nim zostać. Dlatego Czernobrow tylko odprawił starszego mężczyznę, uważając go za szaleńca.

Co zaskakujące, po 15 latach naukowiec nadal napisał książkę. Jednak ulegając sceptycyzmowi postanowiłem nazwać go za wszelką cenę inaczej. Jakie było jego zdziwienie, gdy odkrył, że redaktor zmienił nazwę swojego dzieła literackiego tuż przed wydaniem go do druku. Tak więc na początku XX wieku na półkach księgarni pojawiła się książka „Podróż w czasie”, napisana przez Wadima Czernobrowa. Wszystko było tak, jak przewidział ten dziwny staruszek w 1985 roku. Czy to tylko dziwny zbieg okoliczności, czy też Czernobrow naprawdę spotkał podróżnika w czasie 15 lat wcześniej? Aby odpowiedzieć na to pytanie, będziemy musieli sięgnąć do samego początku historii tajemniczego widzącego – jego pojawienia się w XX wieku.

W latach trzydziestych zwykła radziecka rodzina adoptowała 1930-letniego chłopca o imieniu Jewgienij Gajduczok. Nikt nic nie wiedział o jego przeszłości, jakby pojawił się „znikąd”. Sam Eugene twierdził, że przybył z 13 wieku: rzekomo użył wehikułu czasu swojego ojca, aby zaskoczyć dziewczynę, w której był zakochany. Ale coś poszło nie tak i chłopiec utknął w przeszłości. Oczywiście dorośli postrzegali jego historie jako dziecięce fantazje. W ten czy inny sposób Eugene stopniowo przystosował się do życia w nowym dla siebie czasie. Okazał się pracowitym i pracowitym dzieckiem, które nie sprawiało rodzicom większych kłopotów. Wstąpił do szkoły praktyk książkowych w Leningradzkim Domu Książek, pracował jako sprzedawca w dziale literatury nauk ścisłych i technicznych oraz komunikował się z wieloma znanymi autorami. Sam Eugeniusz pisał wiersze, tylko współcześni traktowali je z domieszką ironii, bo prześlizgiwały się przez nie dziwne rzeczy: jakieś połączenie mobilne, nieznane przygody internetowe i kosmiczne… Jednym słowem nikt wtedy nie doceniał pracy młodego człowieka .

Wkrótce rozpoczęła się wojna z Finlandią, a Eugene został powołany do wojska. Wielu poważnie obawiało się, że Brytyjczycy zaczną bombardować kaukaskie pola naftowe. Ale Gaiduchok uspokoił swoich towarzyszy słowami: „Churchill się nie ośmieli, ale Stalin na to nie pozwoli”. W czerwcu 1941 r., w przededniu niemieckiego ataku na ZSRR, rzekomo przygotowywał do tego żołnierzy radzieckich, pouczając ich o „niemieckim bestialskim faszyzmie”. Kiedy jego bracia-żołnierze donieśli, że mają zostać zwolnieni 22 czerwca, Jewgienij ponuro powiedział: „W niedzielę nie będziesz na to gotowa”. Rzeczywiście, w tym dniu rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana.

Żołnierze radzieccy byli przekonani, że odniosą szybkie zwycięstwo, ale Gajduczok twierdził, że pokój nadejdzie dopiero w maju 1945 roku. Nie wierzyli mu. Ale jego przewidywania po raz kolejny się sprawdziły.

Po wojnie Eugene ożenił się, miał dzieci i otworzył własne muzeum historyczne, którego głównym eksponatem była stworzona przez niego „taśma czasu”, która rozciągała się do 10 wieku. Przepowiedział upadek Związku Radzieckiego, konflikty zbrojne w byłych republikach sojuszniczych, pojawienie się szybkich pociągów i sieci WWW. Opowiedział swojej córce Swietłanie o międzygalaktycznych podróżach i portach kosmicznych, a także opowiedział o kontynuacji książki „Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Miasta”, która została napisana zaledwie 1991 lat później. W październiku XNUMX roku zmarł Jewgienij Gajdudok. Ale jego przewidywania nadal się sprawdzają.

READ
Jakie 4 znaki zodiaku są najbardziej czułe i kochające?

Historia #3. Niedopasowanie

Czasami podróżnicy w czasie mogą dosłownie „spaść na nas z nieba”. Tak właśnie stało się w 1996 roku w pięknym i spokojnym miejscu w pobliżu South Foreland. Nagle Angielka Martha Crawford usłyszała ryk silników zbliżającego się samolotu. Robiło się coraz głośniej, więc kobietę ogarnął niepokój i podbiegła do okna. W tym momencie zobaczyła niesamowity obraz: niedaleko jej domu lądował myśliwiec Curtis P-40, jeden z najpopularniejszych samolotów amerykańskiej marynarki wojennej podczas II wojny światowej. Marta nie rozumiała samolotów, ale była bardzo zła, że ​​ktoś ośmielił się zepsuć jej idealny trawnik. Wybiegła z domu i przeklinała pilota, który wysiadł z myśliwca. Ale mężczyzna ledwo mógł stać. Był blady jak śmierć i nie zareagował w żaden sposób na przerażające twierdzenia Marty. W końcu kobieta zdała sobie sprawę, że potrzebuje pomocy. Zadzwoniła do lekarza rodzinnego i kiedy prowadził, zaczęła zadawać pytania gościom. I prawie nie opowiedział jej wyjątkowo dziwnej historii.

Mężczyzna powiedział, że był pilotem Sił Powietrznych USA i nazywał się John Walker. Jego eskadra znalazła się pod nagłym ostrzałem niemieckich Messerschmittów (faszystowskich bombowców – przyp. red.) nad terytorium Francji. On i jego towarzysze oddali ogień, ale kiedy w ogóle nie było nabojów, postanowił pójść po barana. A kiedy jego myśliwiec zderzył się z niemieckim samolotem, Joe podjął próbę ucieczki. Odrzucił czaszę, zamierzając wyskoczyć ze spadochronem, ale w tym samym momencie stracił przytomność. Obudził się w tym samym samolocie kilka metrów nad ziemią. Wykorzystując wszystkie swoje umiejętności latania, Joe zdołał wylądować samolotem na trawniku Marthy. Ale nadal nie rozumiał, jak się tam dostał. Lekarz, który przyszedł na ratunek, również wysłuchał tej historii i stwierdził, że pilot ma poważne zaburzenia psychiczne. Jakiś czas później mężczyzna został umieszczony w zakładzie dla obłąkanych.

Ten incydent wywołał spory szum w mediach, a dziennikarze postanowili dotrzeć do sedna prawdy. Reporter James O’Hara odniósł w tym szczególny sukces. Przeszukał archiwa i dowiedział się, że Curtis P-40, który wylądował w pobliżu South Foreland, rzeczywiście był własnością 123. Eskadry Osłony Sił Powietrznych podczas II wojny światowej. 9 kwietnia 1944 r. porucznikowi Johnowi Walkerowi powierzono odpowiedzialne zadanie: udanie się ze swoją eskadrą na pomoc brytyjskim samolotom. Ale po drodze zostali zaatakowani przez niemieckich Messerschmittów. Tego dnia cała 123. eskadra została zniszczona, ale wraku samolotu Johna Walkera (a także jego ciała) nie udało się odnaleźć. Dlatego pilota uznano za zaginionego przez 50 lat. Ciekawe też, że dziennikarzom udało się znaleźć akta osobowe Johna Walkera. Patrząc na dołączone do niego zdjęcie, byli jeszcze bardziej zdumieni: osoba na nim wyglądała jak dwa groszki w kapsule, jak pilot, którego samolot spowodował nieodwracalne uszkodzenia ulubionego trawnika pani Crawford.

Jest to niezrozumiałe, ale inna podobna historia wydarzyła się w 1992 roku w Caracas (Wenezuela). Dyspozytorzy zauważyli dziwny samolot zbliżający się do lotniska. Był to czterosilnikowy samolot tłokowy Douglas DC-4, model wycofany z produkcji już w 1947 roku. Po wypróbowaniu kilku fal radiowych kontrolerom w końcu udało się skontaktować z pilotem. Powiedział, że leciał czarterowym lotem 914 z Nowego Jorku do Miami i miał wylądować 2 czerwca 1955 o 9:55 czasu lokalnego. W odpowiedzi usłyszał tylko dzwoniącą ciszę. Czując, że coś jest nie tak, pilot wyjaśnił: „Powiedz mi, gdzie jesteśmy?”. Kontrolerzy odpowiedzieli, że leciał nad Caracas i zezwolili na lądowanie. Pilot powiedział, że zaczyna schodzić, a w następnej chwili kontrolerzy usłyszeli jego zdziwiony okrzyk, najwyraźniej skierowany do drugiego pilota: „Jimmy! Co to do diabła jest? Sądząc po radarze, tuż obok nich przeleciał odrzutowiec.

Chociaż możliwość podróży w czasie jest wątpliwa, byli ludzie, którzy twierdzili, że podróżowali do przeszłości, przyszłości, a nawet wszechświatów równoległych. Jednym z powszechnych argumentów przeciwko podróżowaniu w przeszłość jest to, że taka podróż może zmienić przeszłość. Jeśli cofniesz się w czasie i zabijesz swoich rodziców, co się z tobą stanie? Umrzesz czy po prostu znikniesz?

READ
6 ćwiczeń, które pomogą Ci natychmiast zasnąć

Twierdzenia o podróżach w czasie dotyczące przyszłości są bardziej realistyczne i wiarygodne, ponieważ przyszłość jest nieznana. Niektórzy z tych, którzy twierdzą, że podróżowali w przyszłość, podają nawet pewne przepowiednie, aby poprzeć swoje historie. Te przewidywania to wszystko, co jest potrzebne, aby potwierdzić ich historie, jeśli oczywiście się spełnią. Nawet jeśli tego nie robią, podróżnicy w czasie mogą twierdzić, że zapobiegli wydarzeniu lub zmusili nas do tego, po prostu mówiąc nam o tym.

10 Jan Titor

2 listopada 2000 roku John Titor napisał na forum internetowym, że jest podróżnikiem w czasie z roku 2036. Titor twierdził, że przybył w 1975 roku, aby odebrać komputer IBM 5100 i został opóźniony w 2000 roku z „powodów osobistych”. Aby udowodnić, że jest prawdziwym podróżnikiem w czasie, Titor dodał zdjęcia swojego wehikułu czasu i powiedział, że został on wykonany przez General Electric Company.

Titor twierdził, że w 2004 roku w USA wybuchła wojna domowa, która przerodziła się w wojnę nuklearną z Rosją, zabijając miliony ludzi. Podobno był pracownikiem jednostki wojskowej, która pojawiła się w przeszłości w celu zdobycia ważnych przedmiotów niezbędnych do przetrwania ludzkości. Jego zadaniem było uzyskanie komputera IBM 5100 potrzebnego do rozwiązywania problemów z maszyną używaną w 2036 roku.

Oprócz ostrzeżenia przed wojną domową, Titor przewidział, że nie będzie Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku, a Zachód rozpadnie się w 2005 roku. W tym samym roku wybuchnie epidemia choroby szalonych krów, a ktokolwiek będzie prezydentem, będzie próbował naśladować Abrahama Lincolna. Titor zaproponował, że zabierze ze sobą kogoś w przyszłość, ale jego przewidywania nigdy się nie potwierdziły iw marcu 2001 roku sam zniknął.

W 2009 roku John Hughston z programu Hoax Hunter zasugerował, że „Titor” to w rzeczywistości bracia Larry i John Rick Haber. Jednak niektórzy uważają, że Titor rzeczywiście istniał i musiał zapobiec wojnie domowej, pośrednio ostrzegając rząd USA, gdy ogłosił ją w 2000 roku. Ponadto Titor wspomniał, że podróżując w przeszłość stworzył „spokojną linię rozwoju przyszłości” i zmienił historię. W rzeczywistości twierdził, że był świadkiem pewnych zmian w historii, takich jak wygranie meczu piłki nożnej przez inną drużynę niż ta, która pierwotnie go wygrała.

9 Andrzej Basiago

Andrew Basiago jest prawnikiem z Seattle i kolejnym podróżnikiem w czasie, który wystąpił z roszczeniem. Twierdził, że nie tylko podróżował w przyszłość, ale także, że podróżował do przeszłości i na Marsa. Basiago powiedział, że poleciał na Marsa w 1981 roku z nastolatkami Barackiem Obamą i Williamem Stillingsem, którzy byli częścią programu wehikułu czasu Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony.

Basiago twierdził, że projekt o kryptonimie Pegasus był realizowany w latach 1968-1972 i doprowadził do stworzenia maszyny czasu rzeczywistego. Basiago twierdził, że podróżował tym samochodem do 1863 roku, gdzie wysłuchał jednego z przemówień Abrahama Lincolna, a także do 2054 roku. Dodał, że rząd USA często używał tej maszyny do rozmieszczania jednostek wojskowych, aby dowolnie zmieniać przeszłość lub przyszłość.

W przeciwieństwie do innych podróżników w czasie, Basiago nie dostarczył nam żadnych prognoz dotyczących przyszłości poza tym, że zostanie prezydentem między 2016 a 2028 rokiem. Niektórzy nie wierzą twierdzeniom Basiago o podróżach międzyplanetarnych i podróżach w czasie, ponieważ wszystko to może być sztuczką, aby rozsławić książkę, którą wówczas pisał. Z drugiej strony książka może być kolejnym objawieniem jego twierdzeń. Jeśli tylko są prawdziwe.

8 Bryant Johnson

Fot.: Wydział Policji Kacper

W 2017 roku policjanci w Casper w stanie Wyoming natknęli się na błąkającego się po ulicach pijanego mężczyznę. Okazało się, że był to Bryant Johnson, który twierdził, że jest podróżnikiem w czasie z 2048 roku. Johnson stwierdził, że udał się do 2017 roku, aby ostrzec nas przed inwazją obcych, która miała nastąpić w 2018 roku. Powiedział, że pierwotnie zamierzał podróżować do 2018 roku, ale przybył rok wcześniej, ponieważ kosmici go upili.

Zażądał nawet rozmowy z „prezydentem miasta”, aby ostrzec go przed nadchodzącą inwazją. Twierdzenie Johnsona o podróżach w czasie było przykrywką mającą na celu uniknięcie oskarżenia o picie w miejscu publicznym. Funkcjonariusze nie potraktowali tego poważnie i szybko aresztowali “podróżnika”. Stwierdzili, że był tak pijany, że miał przekrwione oczy i nie mógł mówić poprawnie.

Zdjęcie: Apex TV/YouTube

Noe twierdził, że przybył z roku 2030. W filmie zamieszczonym na YouTube mówi, że sztuczna inteligencja zawładnęła światem, Bitcoin stał się walutą głównego nurtu, a w wyniku zmian klimatycznych Ameryka Północna się ociepliła, a Europa ochłodziła. Dodał, że samochody elektryczne stały się bardziej niezawodne, a ludzie już podróżują na Marsa i znaleźli lekarstwo na niektóre rodzaje raka.

READ
Główne antytrendy w koloryzacji włosów w 2023 roku

Najdziwniejsze z jego przewidywań dotyczyły prezydenta Donalda Trumpa. Noah powiedział, że po wygraniu wyborów w 2020 roku Trump zmieni nazwisko na Ilana Remikee. Twierdzenia Noego pozostają kontrowersyjne, ponieważ nie dostarczył żadnych dowodów. Twierdził, że nie może ich zapewnić ze względu na „zjawisko paradoksu”, które nadal uniemożliwiałoby ludziom uwierzenie mu.

Po jego pierwszym filmie pojawiły się inne, w których rzekomo wykonał test wariografem, aby potwierdzić, że mówi prawdę. Mówimy „rzekomo”, bo detektor nie wszedł w kadr. Noah był nie do poznania w kadrze, ponieważ jego twarz była zamazana, a jego głos się zmienił. Jego filmy były prezentowane w Apex TV, kanale YouTube znanym z pokazywania filmów osób, które twierdzą, że są „podróżnikami w czasie”.

6. William Taylor

Zdjęcie: Wiadomości poza rzeczywistością

William Taylor twierdził, że podróżował od 2005 do 3000 i ostatecznie do 8973 przed powrotem do teraźniejszości. Twierdził, że pracował dla Brytyjskiej Agencji Wywiadu i został wysłany w przyszłość w ramach eksperymentu z podróżami w czasie, nad którym agencja pracowała od 1981 roku. Po raz pierwszy podróżował do roku 3000, okresu, w którym ludzie nie chodzili już po ziemi, ale podróżowali samolotami.

Później udał się do roku 8973, kiedy choroby, śmierć, wojny i zbrodnie nie istnieją. Wszyscy ludzie są wysocy i szczupli z dużymi głowami i oczami i pokojowo współistnieją obok robotów i cyborgów. Taylor zasugerował, że w przyszłości podróże w czasie będą całkiem normalne, ponieważ nikt nie był zaskoczony, gdy wspomniał, że jest podróżnikiem w czasie. Twierdził, że spotkał innego podróżnika w czasie z 2055 roku.

Taylor przedstawił również pewne informacje na temat proponowanego projektu podróży w czasie przez rząd brytyjski. Powiedział, że maszyna pozwala ludziom nie tylko podróżować w czasie, ale także podróżować do równoległych wszechświatów. Dodał, że inne rządy też mają własne projekty podróży w czasie, ale wszystkie są trzymane w tajemnicy. Jednak brytyjski rząd ujawni swój projekt w 2028 roku.

Zdjęcie: Top5’s Finest/YouTube

Bella to Albańska dama, która twierdziła, że ​​podróżowała do 3800 roku. Dodała nawet dowód do swojej historii: selfie rzekomo zrobione w przyszłości. Bella twierdziła, że ​​udało jej się podróżować w przyszłość z pomocą białoruskiego fizyka Aleksandra Kozłowa. Mówi, że proces podróży w czasie nie jest tak fajny, jak nam się wydaje. Podczas podróży wszystko wokół niej stało się czarne, a cokolwiek podróżowała w przyszłość, wszystko powodowało bardzo duże napięcie w jej ciele.

Bella twierdziła, że ​​przyszłość też wcale nie jest fajna. Wszystko, co znamy, zostało całkowicie zniszczone, roboty rządzą ludzkością. Gdziekolwiek spojrzała, widziała gruzy, roboty i martwych ludzi. Bella twierdziła nawet, że spotkała jednego z zabójczych robotów. Był ogromny i potrafił mówić i wyrażać różne emocje na twarzy. Zapytał skąd jest, ale Bella nie odpowiedziała.

Wielu krytykowało wypowiedzi Belli z powodu pewnych niespójności. Powiedziała, że ​​zrobiła kilka zdjęć, więc jako dowód musiała dostarczyć więcej zdjęć, a nie tylko jedno. Nawet zdjęcie, które pokazała, było dość wątpliwe, chociaż w tle widać było futurystyczne budynki. Również szminka na jej ustach była idealnie nałożona, co jest mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że wszystko wokół było chaosem.

4. Nieznany człowiek

Mężczyzna z Syberii, którego nazwisko pozostaje nieznane, powiedział, że podróżował do 4040. Twierdził, że pracował w laboratorium fizycznym, gdzie wraz z innym naukowcem współpracował przy tworzeniu wehikułu czasu. Przetestował maszynę i znalazł się w 4040, kiedy połowa światowej populacji była martwa, a roboty były u władzy.

Mężczyzna dodał, że podwaliny pod zagładę ludzkości położono w 2458 roku, kiedy ludzie zetknęli się z kosmitami z innej galaktyki. Kosmici żyją dłużej niż ludzie – średnio od 400 do 450 lat – ale właśnie zakończyli straszliwą wojnę, w której pozostało tylko 200 000 ocalałych. Wyemigrowali na Ziemię w 2460 roku.

Po przybyciu kosmitów ludzkość zaczęła się szybko rozwijać. Poziom opieki zdrowotnej znacznie się podniósł, a ludzie zaczęli żyć nawet 200 lat. W 3213 ludzie i kosmici współpracowali, aby stworzyć sztuczną inteligencję. Zbudowali bardzo duży komputer, który był o połowę mniejszy od Europy i umieścili go na Oceanie Spokojnym. Komputer kontrolował wszystkie roboty i urządzenia elektroniczne na Ziemi.

READ
5 żenujących chwil na żywo

Ale wkrótce komputer wyprzedził ludzi w inteligencji i rozmieścił roboty przeciwko ludziom i kosmitom. Zarówno ci, jak i inni brali udział w wojnie z robotami do 4040 roku, kiedy to zginęła połowa populacji Ziemi. Nieznany człowiek zakończył swoją historię podróży w czasie, ostrzegając nas przed niebezpieczeństwem tworzenia sztucznej inteligencji. Powiedział, że to będzie katastrofa.

3. Hakan Nordkvist

Hakan Nordqvist to mężczyzna ze Szwecji, który twierdził, że podróżował do roku 2042. W przeciwieństwie do innych podróżników w czasie, o których wspomnieliśmy, Hakan nie używał wehikułu czasu i trafił w przyszłość całkiem przypadkowo. Powiedział, że stało się to 30 sierpnia 2006 roku, kiedy poszedł do kuchni, aby sprawdzić, gdzie przecieka zlew. Otworzył szafkę pod zlewem, żeby naprawić wyciek, ale nie mógł jej znaleźć. Sięgnął do szafy i znalazł się już w 2042 roku.

Hakan twierdził, że spotkał się w 72. dniu w przyszłości. Oboje mieli ten sam tatuaż. Aby potwierdzić, że 72-letni mężczyzna to rzeczywiście on, Hakan zadał mu kilka osobistych pytań, na które odpowiedział poprawnie. Aby cała historia brzmiała wiarygodnie, Hakan udostępnił bardzo krótkie wideo ze swojego spotkania z 72-letnią wersją samego siebie.

2. Andrzej Carlssen

Zdjęcie: Varchev Financial Services

19 marca 2003 r. Yahoo! Wiadomości podały, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) aresztowała niejakiego Andriy’a Karlssena za wykorzystywanie informacji poufnych. Andrew Karlssen z powodzeniem sprzedał 126 akcji wysokiego ryzyka, zamieniając inwestycję z 800 dolarów w ponad 350 milionów dolarów w ciągu zaledwie dwóch tygodni, a wszystko to podczas kryzysu finansowego, kiedy inni inwestorzy tracili pieniądze. Był tylko jeden sposób, aby to osiągnąć: wykorzystanie informacji poufnych.
Carlssen zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w wykorzystywaniu informacji poufnych. Podobno twierdził, że był podróżnikiem w czasie od 2256 roku i teleportował się do 2003 roku, aby handlować na giełdzie. Powiedział, że w przyszłości wszyscy zdają sobie sprawę z krachu na giełdzie w 2003 roku, a on cofnął się w czasie tylko po to, aby sprawdzić, czy może szybko zarobić.

Nigdy nie ujawnił miejsca pobytu swojego wehikułu czasu, ale jeśli SEC zostawił go w spokoju, obiecał ujawnić społeczeństwu pewne informacje, w tym miejsce pobytu Osamy bin Ladena i sposób wyleczenia AIDS. SEC uznała żądania Karlssena za śmieszne. To ciekawe, ale podobno do grudnia 2002 roku nie było dowodów na to, że osoba o nazwisku Karlssen żyła na Ziemi.

Carlsen został rzekomo oskarżony, ale w tajemniczy sposób zniknął, zanim pojawił się w sądzie. Od tego czasu nikt o nim nie słyszał. Może wrócił do przyszłości? A może, jak wielu uważa, cała historia była mistyfikacją. To, co sprawia, że ​​ta historia jest wątpliwa, to fakt, że Yahoo! Wiadomości przedrukowane z tabloidu Weekly World News, znanego z absurdalnych twierdzeń.

1. Michael Philips

Michael Philips twierdził, że pochodzi z roku 2070 i cofnął się w czasie do 2018 roku, aby zapobiec wojnie, która wybuchnie w 2019 roku. Ten konflikt, który przerodzi się w trzecią wojnę światową, będzie tak śmiertelny, że pierwsza i druga wojna światowa będą wydawać się dziecinną zabawą. Philips stwierdził, że jego misją jest powstrzymanie wojny przed jej rozpoczęciem.

Wojna rozpocznie się jeszcze w tym roku, kiedy Korea Północna spróbuje wystrzelić pocisk nuklearny w kierunku USA. Stany Zjednoczone odpowiedzą dwoma pociskami manewrującymi, a wojna szybko przerodzi się w konflikt nuklearny, w którym wiele wrogich narodów będzie próbowało się nawzajem zniszczyć.

Firma Philips przekazała również informacje o 11/2000. Mówi, że tę tragedię sprowokował inny podróżnik w czasie, o którym już wspominaliśmy: John Titor. Titor udał się do roku 11, aby opracować plan ataków z 2004 września. Chodziło o stworzenie precedensu, który zjednoczyłby Stany Zjednoczone i zapobiegł wojnie domowej, która miała rozpocząć się w 2008 roku (lub, według Philipsa, XNUMX).

Oprócz twierdzeń o zażegnaniu wojny domowej i przepowiedni dotyczących III wojny światowej, Philips przedstawił również inne prognozy dotyczące przyszłości. Powiedział, że Trump wygra wybory w 2020 roku, a Elon Musk zbuduje pierwszy statek kosmiczny do transportu ludzi na Marsa w 2025 roku. Ludzie będą mieszkać na Marsie do 2032 roku. Oczywiście przewidywania Philipsa dotyczące Marsa przeczą twierdzeniu Basiago, że ludzie podróżują na Marsa od lat 1960. XX wieku.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: