5 oznak, że masz pluskwy w domu

Od czasów starożytnych pluskwy były nieprzyjemnym towarzystwem dla człowieka, niezależnie od stopnia czystości. Małe szkodniki potrafią przemieszczać się po pokojach, a nawet pomiędzy mieszkaniami. Aby dowiedzieć się, czy w twoim domu są błędy, pomoże 5 znaków, które opisaliśmy w naszym artykule.

zapach stęchlizny

Owady mają unikalne gruczoły zapachowe, które uwalniają feromony. Oczywiście, jeśli pluskiew jest dużo, efekt będzie zauważalnie silniejszy. Na szczególną uwagę zasługuje specyficzny zapach, który niezwykle przypomina zepsute jedzenie czy spleśniałe ubrania.

Przy pierwszych oznakach dziwnego i nieprzyjemnego zapachu powinieneś zacząć szukać szkodników. Możliwe, że to one są przyczyną zapachu.

Nie zapominaj, że stęchły zapach z pościeli może być również spowodowany zakupem produktu wykonanego z tkaniny syntetycznej. W takim przypadku skontaktuj się ze sklepem z pościelą i kup produkt wykonany z naturalnej tkaniny, który pozwoli Twojej skórze oddychać, a nie zbierze potu i nie będzie wydzielał nieprzyjemnego zapachu dosłownie co drugi dzień.

Pojawienie się plam na skórze

Jeśli podczas kąpieli zacząłeś zauważać pojawienie się nietypowych plam o różowawym lub czerwonym zabarwieniu, jest całkiem możliwe, że zostały one spowodowane przez pluskwy. Często nie mają wyraźnej lokalizacji i są rozmieszczone w całym ciele. Objawom swędzenia mogą towarzyszyć małe rany.

Możliwe, że te plamy są spowodowane przez owady z powodu zapalenia miejsc ugryzienia. W celu dokładniejszego zróżnicowania należy ocenić „wzór” manifestacji. W wielu przypadkach ukąszenia pluskiew są reprezentowane przez skupiska kropek, rzędów lub zygzakowatych linii.

Plamy krwi na pościeli

Regularnie sprawdzaj stan swojej pościeli. Jeśli pojawiły się na nim małe plamki krwi, jest to jeden z objawów obecności pluskiew. Najczęściej czerwone objawy pojawiają się, gdy owady są miażdżone podczas snu.

Ponadto niebezpieczne są również czerwone plamy, które są odchodami pasożytów. Warto zauważyć, że przejawy te można znaleźć nie tylko w „najbardziej widocznym miejscu”, ale także w fałdach, szwach materacy, a nawet stelażach sof czy łóżek.

Białe „ziarna” na meblach i przedmiotach

Być może najbardziej oczywisty znak obecności pluskiew. Tak często, jak to możliwe, sprawdzaj poduszki, materace, obicia krzeseł i meble nocne pod kątem obecności lekko błyszczących białych ziaren. Możliwe, że są to jaja pasożytów lub ich skorupki.

READ
12 stylowych pomysłów na wnętrze Twojej sypialni

Należy zauważyć, że wymiary umożliwiają rozważenie obecności „przyszłego potomstwa” pluskiew bez pomocy specjalnych narzędzi. Jednak z latarką i szkłem powiększającym proces przebiegnie znacznie szybciej.

Cząsteczki martwej skóry insektoidów

Pluskwy, podobnie jak wiele innych owadów, zrzucają skórę w miarę wzrostu. Dlatego jeśli zacząłeś znajdować w swoim mieszkaniu dziwną łuskę jasnych odcieni, która przypomina kształtem robaki, możliwe, że jest to stare „ubranie” pluskiew.

Jak radzić sobie z pasożytami

Niestety owady te rozmnażają się niezwykle szybko – dojrzała samica jest w stanie złożyć nawet 12 jaj. Średnia długość życia pluskwy wynosi 1 rok. Dlatego problem należy rozwiązać szybko, bez uciekania się do metody „warstwowej”, jak ma to miejsce w przypadku karaluchów. Co gorsza, pasożyty nie jedzą normalnego jedzenia, ponieważ interesuje ich tylko krew.

Montaż mechaniczny lub masowa obróbka chemiczna pomogą pozbyć się owadów. Ta ostatnia, jak można się domyślić, jest najskuteczniejszą i jednocześnie najbardziej szkodliwą metodą dla człowieka. Nie zapomnij o specjalistycznych usługach profesjonalnie zajmujących się przetwarzaniem lokali. Otóż ​​po zakończeniu kuracji nie zapomnij zamówić pościeli, która na pewno będzie pozbawiona pluskiew.

Jeśli uznasz ten artykuł za pomocny, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!

Subskrybuj nasz kanał na Instagramie i YouTube, gdzie znajdziesz wiele ważnych informacji dla rozwoju osobistego!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: