5 oznak biednej kobiety

Biedna kobieta zawsze czuje się zawstydzona problemami finansowymi.

Jon Meza / Unsplash

Ubóstwo nie jest występkiem – mówi mądrość ludowa. Słowa te mają swoją prawdę, jednak w życiu zwykle wszystko dzieje się w taki sposób, aby ludzie oceniali się nawzajem przede wszystkim po swojej sytuacji materialnej i zewnętrznych atrybutach dobrobytu.

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się skąd bierze się lęk i kiedy przestaje być normą. Znajdziesz w sobie myśli, które sprawiają, że czujesz się źle na sercu. Naucz się rozumieć swoje emocje i uczucia. Zrozumiesz, jak pokonać niepotrzebny niepokój, zyskać większą pewność siebie i nie polegać na czyjejś opinii.

Biedna kobieta zawsze czuje się zakłopotana z powodu problemów z pieniędzmi, zwłaszcza gdy wokół są panie ubrane po dziewiątki i pozwalające sobie na wszelkie przyjemności. Nie ma możliwości dobrze się ubrać, jest zmuszona oszczędzać na wszystkim, a wiele życiowych błogosławieństw jest dla niej po prostu niedostępnych.

To samo dotyczy relacji z mężczyzną – na samym początku powieści kobieta zwykle stara się ze wszystkich sił ukryć, że jej sytuacja finansowa jest bardzo niepewna.

Ale są pewne oznaki, po których mężczyźnie od razu staje się jasne, że jest biedna, bez względu na to, jak bardzo stara się to ukryć.

1. Przychodzi na randkę w tej samej sukience.

Zwykle kobieta jest bardzo wybredna w doborze stroju, gdy idzie na randkę z mężczyzną. Musi być w pełni uzbrojona, aby stracił głowę, więc pani zmienia suknie i zaskakuje dżentelmena nowymi kombinacjami garderoby. Ale biedna pani nie ma możliwości kupienia sobie różnych strojów, więc przez kilka tygodni mężczyzna widzi ją w tej samej sukience, choć czystej i zadbanej.

Oczywiście nie pyta jej o to, ale sama kobieta mimochodem wspomina, że ​​to po prostu jej ulubiony strój. Musi jakoś ukryć fakt, że nie ma już w szafie odpowiednich ubrań na romantyczne spotkania.

2. Cały czas odkłada telefon

Współczesna etykieta mówi, że telefon naprawdę trzeba schować do torby podczas lunchu w restauracji lub rozmowy z drugą osobą, ponieważ odwraca uwagę od komunikacji. Ale teraz nikt nie przestrzega tej zasady, ponieważ wszyscy są zanurzeni w gadżetach, które stały się głównym środkiem wymiany informacji. Ale biedna kobieta zawsze wkłada telefon do torby, ponieważ jest zawstydzona jego nędznym wyglądem i starym modelem.

READ
Horoskop wschodni na rok 2023 od astrologa Very Khubelashvili

3. Nie zaprasza mężczyzny do swojego domu

Nawet gdy między partnerami nawiąże się bliższa relacja, a faza randek minie, biedna kobieta nie zaprasza wybranki do swojego domu. Unika tego tematu lub wymyśla wymówki, dlaczego nie możesz jej odwiedzić. Ale tak naprawdę powód jest prosty – pani jest po prostu zawstydzona swoim małym mieszkankiem, w którym od dawna potrzebny jest remont, a atmosfera jest tak spartańska, że ​​nie zachęca do spędzania czasu z mężczyzną.

4. Często obraca rozmowę wokół jego pieniędzy.

Nawet gdy partnerzy rozmawiają na zupełnie abstrakcyjne tematy, kobieta niepostrzeżenie przenosi rozmowę na temat pieniędzy mężczyzny. Interesuje się jego miejscem pracy i stanowiskiem, pyta o preferencje dotyczące wypoczynku i rekreacji. Z tego też można wyciągnąć wiele informacji: pani sporządza obraz sytuacji finansowej swojego partnera. Chce zrozumieć, czy będzie jej wsparciem finansowym.

5. Oszczędza na wszystkim

Kobieta może sama tego nie zauważać, ale oszczędność i oszczędność na tyle przenikają wszystkie sfery jej życia, że ​​stają się integralną częścią. Na przykład osoba mająca problemy finansowe nigdy nie korzysta z taksówki, nawet jeśli transport jest wyjątkowo długi i niewygodny. Również w sklepie lub kawiarni automatycznie wybiera wszystkie najtańsze. Biedna kobieta też bardzo boi się wydać pieniądze „na coś niewłaściwego” i denerwuje się, gdy wydana kwota przekracza zaplanowaną kwotę.

Jak się zachowuje, jak wygląda i co myśli kobieta, której możliwości finansowe są znacznie ograniczone? Na tej podstawie można wnioskować o trudnej sytuacji materialnej kobiety.

5 oczywistych oznak biednej kobiety

1 Kopie markowych przedmiotów

Oczywiście robi to z nadzieją, że nikt nie zauważy haczyka.

Wiele osób wstydzi się swoich skromnych dochodów, dlatego ze wszystkich sił stara się pokazać innym, że jest odwrotnie. Zgodnie z ich logiką obecność markowych rzeczy w szafie jest dowodem bogactwa i sukcesu. Niewielu ludzi rozumie, że jeśli ktoś aktywnie obnosi się ze swoim luksusem (nawet jeśli ten luksus nie jest fałszywy), to chce publicznie powiedzieć: „Spójrz, jaki jestem fajny i odnoszący sukcesy, jaki jestem zamożny”.

To z kolei oznacza, że ​​bogactwo dla takiej osoby nie jest zwykłą rzeczą, a on chce tylko takiego życia. Osoba przyzwyczajona do wysokich dochodów raczej nie będzie próbowała opowiadać o swoich sukcesach wszystkim spotkanym osobom. Wyjątkiem mogą być osoby, które dorastały w dysfunkcyjnych rodzinach i wiele osiągnęły w samodzielnym życiu.

READ
7 znaków zodiaku, z którymi trudno się dogadać

Podróbki, które biedna kobieta próbuje uchodzić za markowe oryginały, to nie tylko ubrania i buty. Często można spotkać np. osoby, które na swoim telefonie komórkowym mają etui z wizerunkiem znanego jabłka, choć samo urządzenie nie ma z tą marką nic wspólnego.

2 Nieporządny wygląd

Biedna kobieta nie zapomina o imponowaniu markowymi przedmiotami, ale nie zawsze myśli o schludności.

Aby wyglądać na zadbanego potrzebne są siły, ale ich nie ma – cała energia idzie na myślenie o tym, jak zaimponować minimalnymi kosztami. Oczywiście nie ma też pieniędzy, a tanie produkty pielęgnacyjne czasem nie dają kobiecie takiego połysku.

Stopniowo wszystko to staje się nawykiem i sposobem na życie. Nieustanne oszczędzanie też może mieć wpływ: lepiej nosić wyblakłą bluzkę jeszcze miesiąc niż wydawać pieniądze na nową.

3 Zmęczenie i niezadowolona twarz

Biedne kobiety rzadko wyglądają na szczęśliwe i wesołe. Brak pieniędzy spełnia swoje zadanie i często ich brak widać nawet wzrokiem. Często zdarza się, że ludzie, których myśli są nieustannie zajęte brakiem funduszy, po prostu zapominają, że na świecie są inne ważne rzeczy.

Biedne kobiety z reguły są zbyt skupione na swojej porażce. Często są niegrzeczni, zazdrośni i drażliwi. Dużą rolę odgrywa również samoocena: brak pieniędzy szkodzi poczuciu własnej wartości, co wpływa na ogólny nastrój i ogólne samopoczucie.

4 Strach przed wydawaniem pieniędzy „na złe rzeczy”

Jeśli chodzi o zakupy z biednymi kobietami, wszystko jest zawsze zaplanowane i dokładnie przemyślane: ile chcą wydać dzisiaj, ile jutro, a na ile w ogóle tego potrzebują. Nie najgorsza jakość, ale przy braku finansów często dochodzi do skrajności.

Na przykład nastrój biednej kobiety może znacznie się pogorszyć, jeśli kwota wydana w sklepie okazała się większa niż planowano (nawet jeśli różnica nie jest zbyt duża). Osoby w tarapatach finansowych też często sobie dużo zaprzeczają, odnosząc się do tego, że tak naprawdę „nie potrzebują” tej czy innej rzeczy i generalnie nie jest to coś, na co warto wydawać pieniądze.

5 Nadmierne skąpstwo

Dawanie hojnego prezentu lub pożyczanie określonej kwoty nie dotyczy biednej kobiety.

Pod tym względem osoby, którym stale brakuje pieniędzy, dzielą się na 2 kategorie: jedna ukrywa fakt, że nie mają funduszy i wyjaśnia niemożność pomocy w istniejących planach związanych z wydatkami finansowymi, inni otwarcie mówią, że są spłukani.

READ
Jak wyglądają żony zagranicznych chirurgów plastycznych?

W każdym razie zawsze znajdują powód, by nie rozstawać się z pieniędzmi. Mogą na przykład odrzucić propozycję wyjścia do kina lub kawiarni, nie przyjąć zaproszenia na przyjęcie urodzinowe i tak dalej.

Należy zauważyć, że nie wszyscy ludzie potrzebujący pieniędzy zachowują się w ten sam sposób – są wśród nich tacy, którzy różnią się od siebie poglądami i aspiracjami. Jednak często te 5 znaków wskazuje, że masz przed sobą biedną kobietę.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: