5 nawyków, które sprawiają, że jesteś badassem

Cześć wszystkim! Jak przyjemnie jest komunikować się z rozmówcą, gdy ma piękną, jasną, dostarczoną i czystą mowę. Wylewa się z jego ust jak niebiańska pieśń. Czy chcesz również nauczyć się poprawnie komunikować i mówić? Można to zrobić w dowolnym momencie, w każdym wieku. Na początek warto pozbyć się zbędnych słów – są to słowa pasożytnicze. Ale w jaki sposób to osiągnąć, powiemy w naszym materiale.

Pochodzenie nazwy

Żywią się twoją piękną mową. Dlatego takie słowa zyskały tę samą nazwę. Z czasem zaczynają zajmować większy udział w dialogu i stają się bardziej popularne niż inne zwroty i wypowiedzi.

Inne przyczyny tego problemu z mową to:

 • banalne podniecenie;
 • nieznajomość tematu samej rozmowy;
 • kłopotliwe położenie podczas rozmowy;
 • ubogie słownictwo.Dlaczego musisz radzić sobie ze śmieciami słownymi

Słowa pasożyty w naszej mowie są negatywnie odbierane przez innych ludzi. I nie jest to zaskakujące. Takie puste i bezsensowne sztuczki tylko zanieczyszczają twój styl. Jako rozmówca zaczynasz wyglądać tak:

Zobacz też: Nie licz owiec. Somnolog Ałtaju opowiedział, jak prawidłowo zasypiać i dlaczego mamy koszmary

 • niepewny;
 • nie zainteresowany;
 • nieprzekonywający;
 • od niechcenia;
 • zmieszany;
 • bez znaczenia.

Takie propozycje zamieniają się w strumień wody. Irytuje rozmówcę, który w odpowiedzi przenosi swoją negatywność na osobę. Trudno cię zrozumieć. Komunikacja staje się trudna i przestaje dostarczać tej samej przyjemności. Jako rozmówca przestajesz być interesujący. Dlatego z takimi słowami trzeba walczyć.

Należy również zrozumieć, że zdezorientowana mowa w końcu zacznie negatywnie wpływać na świadomość. Myśli zostaną pomieszane, a najbardziej błędne, powierzchowne wrażenie zostanie stworzone o tobie, podobnie jak o naturze. Po co więc sobie krzywdzić i mówić tak brzydkim językiem.

Lista najczęściej występujących pasożytniczych słów i ich znaczenie

Wszystkie te wyrażenia mogą stać się obsesyjnym nawykiem, który wyprze piękne, literackie słownictwo. Wielu ekspertów zgadza się, że zatykanie mowy takimi zwrotami występuje na poziomie psychologicznym.

Aby na zawsze zapomnieć o takim problemie, możesz regularnie wykonywać specjalne ćwiczenia. Pomogą ci nauczyć się pięknie mówić. Istnieje zestaw środków mających na celu wyeliminowanie niechcianych wyrażeń z leksykonu. Daje wyraźny efekt i naprawdę pozytywny wynik, jeśli dana osoba w sposób znaczący podchodzi do swojego problemu.

Sterowanie boczne

Aby zacząć mówić pięknie i bez użycia pasożytniczych zwrotów, musisz skorzystać z pomocy osób trzecich. Lepiej pozyskać wsparcie bliskich, którzy mogą ci pomóc. Niech jak najczęściej komunikują się z Tobą bliscy, którzy jednocześnie będą liczyć i zapisywać w zeszycie każde wypowiedziane przez Ciebie pasożytnicze słowo.

To będzie najlepsza motywacja. Będziesz chciał poprawić swój styl, czyniąc go poprawnym i pięknym. Będziesz mógł przeanalizować wynik uzyskany z takiego szkolenia, a tym samym pracować nad popełnionymi błędami. Wkrótce na pewno będziesz mówić wyraźnie, kompetentnie i sensownie.

Pasożytnicze słowa w mowie są prawdziwą plagą tysięcy ludzi w każdym wieku. Korzystają z nich zarówno bardzo młodzi przedstawiciele społeczeństwa, jak i osoby starsze, które przeżyły swoje życie. Porozmawiajmy o tym, jak pozbyć się pasożytniczych słów i jak można je zastąpić.

Najczęściej słowa pasożytnicze pozostają niezauważone przez samego mówiącego, ale nie przez innych.

Jak rozwijać samokontrolę

Umiejętność kontrolowania sytuacji jest przydatna, jeśli planujesz przeprowadzić prezentację, przemówienie artystyczne. Musisz zacząć oduczyć się używania niepotrzebnych słów, powoli i powoli. Stopniowo śmieszne frazy będą zastępowane innymi – wyrafinowanymi, wysokiej jakości, odpowiadającymi konkretnemu przypadkowi. Rozwój samokontroli nie rozwija się natychmiast i na zawsze. Doprowadzenie rozpoczętej pracy do logicznego zakończenia będzie wymagało wystarczającej wytrwałości i cierpliwości.

 1. Uważaj na siebie. Aby dojść do zmian, będziesz musiał sporządzić listę słów do usunięcia z leksykonu. Konieczne jest wcześniejsze dostrojenie się do faktu, że zajmie to dużo pracy. Z definicji takie rzeczy się nie zdarzają. Taka praca nad sobą może trwać miesiącami, bo ludzki mózg jest odbudowywany przez długi czas. Okazywanie uwagi oznacza nie rozpraszanie się istniejącymi drobiazgami, ale podążanie za wewnętrznym głosem.
 2. Sterowanie boczne. Konieczne jest stopniowe pozbywanie się niechcianych fraz i konstrukcji leksykalnych. Jest mało prawdopodobne, że uda się to zrobić od razu, ponieważ nawyk to mocna rzecz, nie jest łatwo się go pozbyć. Będziesz musiał stale kontrolować siebie, badać siebie z zewnątrz i starać się nie powtarzać wcześniej popełnionych błędów. Powinieneś szybko dokonać wymiany w głowie, poszukać akceptowalnego synonimu.
 3. Rozwój języka pisanego. Co dziwne, jest blisko spokrewniony z ustnym. Pisanie esejów, esejów, wszelkiego rodzaju opowiadań przyczynia się do wzbogacenia słownictwa. Znaczący efekt pojawi się po nagromadzeniu bogatego doświadczenia. Musisz regularnie pisać, aby umiejętność nie została utracona.
READ
Jaka jest różnica między kobietami amerykańskimi a kobietami rosyjskimi?

Słowa-pasożyty zakłócają inteligentną komunikację. Człowiek przestaje rozumieć, do czego powinien dążyć, na co kierować wyrażone wysiłki. Myśli skupiają się tylko na tym, jak nie narazić się na potępienie podczas przemówienia znającej się na rzeczy publiczności. Słowo-pasożyty trzeba zwalczać.

Zastąpienie słowa pasożyta

Czasami szkodliwy żargon można zastąpić innymi słowami, które są przyjemniejsze w znaczeniu i brzmieniu. Jeśli twoja mowa zawiera pasożytnicze słowa, ich możliwa lista i ich zamienniki są przedstawione poniżej. Jednak nadal lepiej nie zastępować pustych dźwięków i słów złożonymi zdaniami i inteligentnymi zwrotami mowy.

Nawet najbardziej nieszkodliwa fraza, wymawiana sto razy dziennie, może zirytować rozmówców i uniemożliwić prawidłowe wyrażanie myśli.

Jeśli zwracasz się do dwuletniego dziecka, nie jest tak źle, ale i tak lepiej zadzwonić do osoby dorosłej po imieniu. Przynajmniej w społeczeństwie.

lepiej zastąpić ciszę.

Jak pozbyć się pasożytniczych słów jest teraz jasne. Zacznij pracować nad swoją mową, nie pozwól rozmówcy postrzegać Cię jako osobę z ograniczonym słownictwem. Pamiętaj, że czasami lepiej pomyśleć, zanim zaczniesz mówić.

Czy obchodzi Cię, co i jak mówisz?

Zapraszamy na szkolenie „Umiejętności oratoryjne – narzędzia perswazji”. Nauczysz się, jak pięknie zapakować fakty w formę werbalną, mówić dokładnie tyle, ile potrzebujesz – i nic więcej, wpływać, przekonywać i iść po swojemu.

Pasożytnicze słowa w mowie są prawdziwą plagą tysięcy ludzi w każdym wieku. Korzystają z nich zarówno bardzo młodzi przedstawiciele społeczeństwa, jak i osoby starsze, które przeżyły swoje życie. Porozmawiajmy o tym, jak pozbyć się pasożytniczych słów i jak można je zastąpić

Najczęściej słowa pasożytnicze pozostają niezauważone przez samego mówiącego, ale nie przez innych.

Jak oczyścić mowę

Po uporaniu się z przyczynami uformowanego nawyku musisz przygotować się do długiej pracy. Musisz wiedzieć, jak postępować poprawnie, w przeciwnym razie wyniki będą musiały długo czekać. Regularne ćwiczenia przyczyniają się do gromadzenia pozytywnych doświadczeń, eliminacji zbędnych nawyków językowych. Na własnym przykładzie możesz zrozumieć, że wiele zależy od wykazanej staranności.

Regularne czytanie

Czytanie książek to szczególne zajęcie, które sprawia przyjemność tym, którzy je doceniają. Proces musi być regularny i spójny. Musisz czytać z chęcią, czytaj codziennie, starannie wybieraj książki. Szczególnie przydatne jest zwrócenie się do literatury klasycznej. Przeczytana książka na czas wywiera imponujący wpływ na sferę emocjonalną, pomaga poprawić jakość życia, realizować istniejące perspektywy, a nawet radzić sobie z problemami.

READ
Dziewczynce zaproponowano wybór dziecka do adopcji. Jej odpowiedź zaskoczyła kierownika sierocińca

Odbiór zastępstwa

Metoda, która pomoże zarówno młodym nastolatkom, jak i dojrzałym dorosłym. Technika substytucji działa niesamowicie, gdy jest silna motywacja. Jeśli chcesz zmienić się nie do poznania, pomoże tak wspaniała technika, która wymaga koncentracji. Zapamiętaj te słowa i wyrażenia, które oznaczają znajome konstrukcje. Dla jasności i uzyskania najlepszego efektu możesz najpierw sporządzić szczegółową listę i nosić ją przy sobie. Pomoże ci to szybko nawigować, przestać koncentrować się na drobiazgach.

Odbiór zastępstwa

Praktyka oddechowa

Aby nauczyć się mówić przed publicznością, musisz prawidłowo oddychać. Zjawisko to tłumaczy się tym, że ludzie często używają słów pasożytniczych, gdy następuje niezręczna pauza i muszą być bardzo zdenerwowani. Praktyka oddychania ma na celu złagodzenie tego stanu, zmniejszenie napięcia psychicznego. W końcu bez wiedzy, jak się zachować, nie da się poradzić sobie z podekscytowaniem. Kiedy poczujesz, że nadciąga strach i rozpacz, zrób krótką przerwę, oddychaj. Jeśli zamilkniesz przez kilka sekund, żaden ze słuchaczy nie będzie zdenerwowany ani rozczarowany występem. W każdej sytuacji musisz chronić własne nerwy.

Kontrola zewnętrzna

Zwycięzca musi wyglądać nie do odparcia. Zwykle ludzie, którzy lubią imponować ubiorem w drogich garniturach, mają maniery, które zachwycają innych. Kontrola zewnętrzna jest szczególnie potrzebna tym, którzy nie są pewni siebie, nieustannie pędząc między własnymi wątpliwościami a wyimaginowaną beznadziejnością.

Śledź każdy krok, kieruj się wcześniej zaplanowanymi krokami. Jeśli spróbujesz przewidzieć wiele rzeczy z góry, wynik mile Cię zaskoczy.

Odwrotna metoda

Aby poradzić sobie z silnym podekscytowaniem, musisz doprowadzić się do stresu, który może zmobilizować wewnętrzne zasoby psychiczne. Ciało samo podpowie Ci, jak radzić sobie z trudnościami. Musisz mu tylko zaufać, działać pod wpływem kaprysu, nie oglądając się na opinie innych.

PRZECZYTAJ Jak odnieść sukces: ważne kroki do sukcesu

Odwrotną metodą jest pozwalanie sobie na nieustanną rozmowę. Niech przemówienie będzie wypełnione różnymi bzdurami, błędnymi konstrukcjami. Kiedy mózg nauczy się stopniowo zauważać i naprawiać błędy, coraz łatwiej będzie mu radzić sobie z pojawiającymi się frustracjami. Trzeba ćwiczyć wolę, wzmacniać charakter, aby móc przezwyciężyć obciążające okoliczności.

Jak pozbyć się pasożytniczych słów w rozmowie

Zanim wyruszysz na wojenną ścieżkę we własnym języku, zastanów się, jak często i które słowa wykorzenić.

Samodzielnie lub z pomocą bliskich ustal, na które ze słów musisz nałożyć zakaz.

Przeczytaj go raz lub dwa razy, a następnie spróbuj opowiedzieć go własnymi słowami. Wskazane jest, aby w tym samym czasie był obecny jeden z krewnych. Jeśli spędzasz czas, usiądź przed lustrem i powiedz sobie, co mówi do ciebie książka. Powtarzaj ćwiczenie, aż w powtórzeniu nie pozostanie ani jedno pasożytnicze słowo.

Zastąpienie słowa pasożyta

Czasami szkodliwy żargon można zastąpić innymi słowami, które są przyjemniejsze w znaczeniu i brzmieniu. Jeśli twoja mowa zawiera pasożytnicze słowa, ich możliwa lista i ich zamienniki są przedstawione poniżej. Jednak nadal lepiej nie zastępować pustych dźwięków i słów złożonymi zdaniami i inteligentnymi zwrotami mowy.

Nawet najbardziej nieszkodliwa fraza, wymawiana sto razy dziennie, może zirytować rozmówców i uniemożliwić prawidłowe wyrażanie myśli.

READ
Horoskop na rok 2023 Baran

Jeśli zwracasz się do dwuletniego dziecka, nie jest tak źle, ale i tak lepiej zadzwonić do osoby dorosłej po imieniu. Przynajmniej w społeczeństwie.

lepiej zastąpić ciszę.

Jak pozbyć się pasożytniczych słów jest teraz jasne. Zacznij pracować nad swoją mową, nie pozwól rozmówcy postrzegać Cię jako osobę z ograniczonym słownictwem. Pamiętaj, że czasami lepiej pomyśleć, zanim zaczniesz mówić.

Poszczególne „odciski”

Przykład: „Aby odwrócić uwagę od gorzkich wspomnień, Katia zaczęła sprzątać. Szła ze szmatą po meblach, strzepując z nich kurz. Wytarłem stół, komodę, kredens, nawet antresolę. Ale kiedy zaczęła sprzątać stół, nie mogła tego znieść i wybuchnęła płaczem. Uśmiechnięta Sasha spojrzała na nią ze zdjęcia. Szlochając, odepchnęła zdjęcie i otarła łzy z rzęs. Jak mógł ją zostawić, pierwszą piękność?! Wszyscy wokół mówili, że Katya jest plującym wizerunkiem modelki, coś nawet wygląda jak Claudia Schiffer.

Zostawmy za sobą wartość artystyczną pracy i skupmy się na „odciskach”. Czasownik „swipe” występuje w tym fragmencie trzy razy. On jest – ta sama “kukurydza”. Katya otrzepuje kurz, łzy z rzęs, a nawet wygląda jak Claudia Schiffer. A wszystko to w jednym akapicie. Zwykle stosunek „odcisków” do objętości tekstu zachowuje godną pozazdroszczenia stałość. Autor szczerze nie widzi tych powtórzeń. Tak mówi, jest do tego przyzwyczajony. Ale czytelnik nie. Tak więc bierzemy tynk przeciw odciskom i leczymy uszkodzone miejsca.

Niestety nie ma jednej listy „odcisków”, a pisarz musi je osobiście szukać i rozpoznawać. Technicznie rzecz biorąc, nie jest trudno złapać pasożyty wszystkich pasków. W programie Word (i innych edytorach tekstu) istnieje funkcja „wyszukiwania”, która przenosi je do czystej wody. W wierszu „znajdź” najedź w żądanym słowie-pasożyt i uzyskaj pełną listę. Pozostaje tylko przejść przez to i dowiedzieć się, kiedy użycie tego słowa jest uzasadnione, a w jakim przypadku szkodzi.

Zastąpienie słowa pasożyta

Wyobraź sobie – wyobraź sobie. Wow! Daj spokój! – Nie uwierzysz! Cudowny! Niesamowite! A zatem to oznacza.

Zabawny – bardzo fajny, dobrze przemyślany. Nie ma pytania, nie ma problemu – nie będzie mi to przeszkadzać. W skrócie – w pigułce; w takim razie krótko. Na fig! do piekła! – nie ma takiej potrzeby, nie ma takiej potrzeby, możemy się bez tego obejść; Na figach? Pierdolić? – czemu? Dlaczego? Coś w tym stylu – bardzo podobne, zgadzam się. W zasadzie się zgadzam, z wyjątkiem. Myślę jednak, że to prawda.

Należy go pominąć bez zastępowania słowa i wyrażenia: ah-ah, uh-uh, do cholery, tak to jest, to jest to, eshkin cat, no, to.

Faktycznie

Ukryte znaczenie: Z reguły tym zwrotem osoba podkreśla, że ​​uXNUMXbuXNUMXbwie wszystko lepiej niż ktokolwiek inny i jest gotowa oświecić wszystkich wielu „ignorantów”, którzy go otaczają: „Posłuchaj mnie i uwierz mi!” Zarozumiałość w nim – więcej niż wystarczająca. Niezwykle trudno jest zmusić go do słuchania kogoś, kto nie jest dla niego autorytetem. A zaakceptowanie czyjegoś punktu widzenia jest prawie niemożliwe.

Przestań teraz: 5 nawyków, które sprawiają, że jesteś badassem

Czy uważasz, że twoje maniery są cechą lub cechą? Psychologowie twierdzą, że to złudzenie. Wiele naszych nawykowych działań negatywnie wpływa na naszą reputację.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego jedna kobieta jest pamiętana, opiekowała się nią, a druga nie została zauważona? Dlaczego jedną traktuje się jak skarb i gotową do noszenia pod ręką, a drugą traktuje się jak konsumenta i nie bierze pod uwagę opinii? Spróbujmy dowiedzieć się, co może odstraszyć kobietę. Top 5 złych nawyków.

READ
Czego znaki zodiaku nie potrafią

1 Stwórz wokół siebie hałas i chaos

Nawyk głośnego mówienia lub śmiechu zdradza brak manier. Prawdziwa dama nie pozwoliłaby zwrócić na siebie tak niegrzecznej uwagi. Szanuje przestrzeń własną i innych. Głośne mówienie przez telefon i pełne włączanie muzyki w miejscu publicznym nie jest dla niej. Musisz porozmawiać – odsuń się lub ścisz głos. Jeśli chcesz posłuchać muzyki, załóż słuchawki i zmniejsz głośność.

Pamiętaj też, że istnieją tematy, które są nieprzyzwoite, aby dyskutować publicznie lub z określoną kategorią ludzi – nieznanymi, kolegami, mężczyznami. Nie wystawiaj na pokaz swojego życia osobistego: wszystkie swoje tajniki możesz ujawnić księdzu lub psychologowi.

Zapomnij o zasadzie „jestem matką”: nie upominaj głośno swojego dziecka, a zwłaszcza krzycz na niego. Nie pozwól dziecku przeszkadzać innym. Jeśli nie jest posłuszny, zabierz go. Inni nie muszą znosić płaczu i psikusów Twojego dziecka i być obecni podczas rozmów edukacyjnych.

Upewnij się, że wokół ciebie panuje porządek: chaos w rzeczach odzwierciedla chaos w głowie. Nie grzebaj publicznie w swojej bezdennej torebce, wytrząsając z niej całą zawartość. Pamiętaj też: malowanie na oczach wszystkich to zła forma. Jeśli potrzebujesz nie tylko odświeżyć szminkę, ale poprawić makijaż, udaj się do damskiej toalety.

2 Sędzia i plotka

Krytykowanie wyglądu, poglądów, działań czy stylu życia innej osoby oznacza utożsamianie się z babcią przy wejściu, która wie wszystko lepiej niż ktokolwiek inny. Pamiętaj: wszyscy popełniają błędy i to jest całkowicie normalne. Ty też nie jesteś doskonały. Dlatego czy warto osądzać kogoś za coś, co wydaje ci się niewłaściwe?

Nikt nie ma obowiązku zgadzać się z Tobą i stosować się do Twoich rad i zaleceń. Zanim zaczniesz mówić źle o innych, pomyśl: jeśli wszyscy wokół ciebie są źli i głupi, to może nie chodzi o nich, ale o ciebie? Widzisz negatywy we wszystkim, nie wiesz, jak cieszyć się życiem i czepiać się problemów i niepowodzeń.

Negatywną opinię o kimś można wyrazić tylko wtedy, gdy jest to naprawdę ważne i konieczne, a nie dla pustej gadaniny. Ale pamiętaj: za plecami osoby powinieneś mówić tylko to, czego nie boisz się powiedzieć jej w twarz. Plotkując, nie zdobędziesz przyjaciół, ale zgromadzisz się wokół nieudaczników, którzy są przyzwyczajeni do wzajemnego obmywania kości.

Przekazuj innym pozytywne nastawienie do życia. Staraj się nie skupiać na problemach i akceptować ludzi takimi, jakimi są – ze wszystkimi ich niedociągnięciami.

3 Stale „przyciągaj koc” na siebie

Nie należy zapełniać sobą całej przestrzeni i tłumaczyć rozmów wyłącznie na siebie. Jeśli powiesz: „Oto jestem…”, „A ja…” i wypowiadasz się przy każdej okazji, to oznaki złego wykształcenia.

Oczywiście trzeba mieć własne zdanie, ale nie należy go narzucać innym. Słuchaj słów innych ludzi. Poszerzy Twoje horyzonty i da do myślenia. Nie możesz być ekspertem we wszystkich dziedzinach, więc zaufaj profesjonalistom i nie próbuj się z nimi kłócić. Jeśli czegoś nie wiesz, naucz się to przyznawać. Zgadzam się, lepiej powiedzieć, że nie rozumiesz tematu, niż wygadywać głupotę i nalegać, demonstrując wszystkim ignorancję.

Unikaj kłótni, które prowadzą do konfliktów. Jeśli dyskusja stała się niebezpiecznie gorąca, postaraj się zachować spokój i opanowanie, nie podnoś głosu, bo jesteś kobietą, a nie kobietą z bazaru. Nie próbuj komuś czegoś udowadniać, wyrażaj swój punkt widzenia, ale nie próbuj zmuszać drugiego do zmiany jego. Słuchaj więcej niż rozmawiaj. Z kimkolwiek się kontaktujesz, zachowaj swoją godność. I naucz się zachowywać swoją opinię dla siebie, jeśli nikt Cię o to nie zapyta.

READ
Zemsta kobiet na znaku zodiaku: nikt nie ujdzie bezkarnie

4 Granie kogoś, kim nie jesteś

Prawdziwa dama zna swoje mocne i słabe strony i akceptuje siebie taką, jaką jest. Potrafi śmiać się ze swoich niedociągnięć i zamieniać minusy w plusy. Nie musi ukrywać swojego wieku: uważnie monitoruje swój wygląd, ale nie stara się wyglądać młodziej. W końcu, próbując nadążyć za wychodzącym pięknem lub upiornym ideałem, możesz się zatracić.

Nie zmuszaj się do noszenia nieznanych ci ubrań, nawet jeśli wydaje ci się, że jest to „wymagane” przez etykietę. Uwierz mi, na balu możesz wyglądać odpowiednio w spodniach, a na budowie w sukience. Najważniejsze jest, aby mądrze wybierać ubrania.

Nie próbuj być seksownym kotkiem, jeśli jesteś bardziej jak „swój chłopak”. Każda próba wejścia w czyjąś skórę psuje wizerunek i odpycha ludzi.

Nie musisz wyglądać na mądrzejszego, bardziej zdolnego i lepszego niż ty. Przyznaj, że nie czytałeś książki ani nie widziałeś filmu. Co z tego, co za klasyk! Nie czyni cię to gorszym od innych, ponieważ masz wiele umiejętności i wiedzy, których inni nie mają. Przestań mierzyć swoje mocne strony, osiągnięcia i sukcesy: to zachowanie jest nieodłączne od niepewnego nastolatka.

Ale jednocześnie nie zapominaj o samorozwoju. Zawsze staraj się o więcej, idź naprzód, ucz się nowych rzeczy. Nie daj się lenić i zaniedbuj swój wygląd i zdrowie, swoje czyny i uczynki. Kieruj się zasadą „mniej, ale lepiej”, bierz jakość, a nie ilość. Staraj się nie porównywać siebie z innymi, ponieważ każdy ma swoją własną ścieżkę. W końcu najważniejsze jest, aby czuć się szczęśliwym!

5 Postaw się ponad innymi

Mówią, że w jego stosunku do personelu widać człowieka kulturalnego. Uważaj na tych, którzy świadczą ci jakąś usługę. Dzięki za dobrą pracę. Przejawem lekceważenia kelnerów, kurierów, dozorców jest najwyższy stopień lekceważenia samego siebie. Każdy, kto pozwala sobie na wyrwanie się z podwładnych lub osób od niego zależnych, jest albo chamem, albo osobą notoryczną i niezadowoloną z życia.

Bądź demokratyczny, ale zachowaj dystans. Pamiętaj: nie myl demokracji z rozwiązłością, a dystansu z chłodem i arogancją. Traktuj ludzi ciepło i przyjaźnie, naucz się podchodzić do każdego i rozmawiać z nim w jego języku, nie schodząc do niegrzecznych wyrażeń i slangu.

Nie podkreślaj swojej wyższości – finansowej, zawodowej czy intelektualnej nad innymi. Nie chwal się osiągnięciami i sukcesami. Naucz się dostosowywać do tych, którzy są ci bliscy, ale nie masz swoich możliwości: nie wzywaj swoich niezbyt bogatych przyjaciół do drogiej restauracji; nie chwal się samotnym kobietom szczęśliwym małżeństwem.

Przestań myśleć, że ludzie są ci coś winni. Mężczyźni nie muszą za ciebie płacić w kawiarni, wyprzedzać, ustępować.Prawdziwa dama nie wymaga specjalnego traktowania. Jest samowystarczalna, ale zawsze przyjmuje pomoc z uśmiechem i umie być wdzięczna. Dlatego zawsze chcą jej pomóc!

Nie obrażaj się drobiazgami, nie żądaj przeprosin, naucz się łatwo odpuszczać obelgi. Staraj się traktować wszystko z uśmiechem i trochę filozoficznie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: