5 nawyków kobiet, których szczupłości można pozazdrościć

Starość prędzej czy później dopadnie każdego człowieka. Jednak nasze społeczeństwo traktuje starzejące się kobiety bardziej krytycznie niż mężczyzn. Chociaż oczywiste jest, że przedstawiciele silniejszej płci również zmieniają się na przestrzeni lat.

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się skąd bierze się lęk i kiedy przestaje być normą. Znajdziesz w sobie myśli, które sprawiają, że czujesz się źle na sercu. Naucz się rozumieć swoje emocje i uczucia. Zrozumiesz, jak pokonać niepotrzebny niepokój, zyskać większą pewność siebie i nie polegać na czyjejś opinii.

Starzejąca się kobieta wydaje się być pod ostrzałem otoczenia, a bliscy często okazują jej nietolerancję. Mężczyzna denerwuje się, gdy zauważa pewne cechy swojej wybranki, które pojawiają się w niej z wiekiem.

Oto 5 nawyków starzejącej się kobiety, przez które nie jest już potrzebna partnerowi.

1. Traktuje go jak dziecko.

Na starość kobieta szczególnie odczuwa potrzebę opieki nad kimś. Dzieci już dawno wyrosły, życie się ułożyło, więc przestaje czuć się potrzebna. To partner staje się dla niej osobą, której może obdarzyć swoim ciepłem.

Często pani traktuje go tak samo jak dziecko – kontroluje każdy krok, mówi, co należy zrobić, okazuje nadmierną opiekę. Oczywiście partnerowi nie podoba się, że odebrano mu przestrzeń osobistą. Od dawna jest dorosłym mężczyzną i nie potrzebuje matki.

„Wy, drogie kobiety, jesteście w dużej mierze winne temu, że mężczyzna się wyprowadza. W wieku dorosłym problemy hormonalne zaczynają się u kobiet i najwyraźniej odbija się to na zdrowiu psychicznym. A jednak dzieci dorosły i trzeba się kimś opiekować, a mężów zaczyna się traktować jak dzieci. Co więcej, próbujesz zrobić z niego dziecko, aby zamaskować własne problemy związane z wiekiem ”- pisze członek forum.

2. Nie dba o swój wygląd.

Często u progu starości kobieta przestaje o siebie dbać. Partner nie widzi jej już w pięknych sukienkach, nie dba o twarz i ciało, dlatego na zewnątrz starzeje się jeszcze szybciej.

Ale bez względu na to, ile lat ma wybrany, mężczyzna chce zobaczyć w pobliżu piękną i atrakcyjną kobietę, ponieważ to zwiększa jego atrakcyjność. Partner, który wystartował, powoduje tylko irytację i chęć odejścia.

READ
Skuteczny kompleks naukowy sprawi, że Twoje pośladki będą ujędrnione i uelastycznione!

3. Pokazuje, że boi się samotności.

To właśnie u progu starości kobieta czuje samotność jak nigdy dotąd. Czuje się niepotrzebna, boi się zmian w sobie, a mocno spowolnione życie jeszcze bardziej oddala ją od zwykłego kręgu towarzyskiego.

Dla pani wybranka staje się jak ujście. Chce, żeby był z nią przez cały jej wolny czas, okazuje zależność od niego i nęka ją telefonami, jeśli gdzieś się spóźnia. Partner nie chce być tak bardzo przywiązany do kobiety, by stać się dla niej niemal nianią.

4. Ciągle narzeka i okazuje niezadowolenie

Starzejąca się kobieta odczuwa nieodwracalne zmiany nie tylko we własnym wyglądzie, ale także w charakterze. Pod wpływem zmian hormonalnych irytuje ją każda drobnostka, doszukuje się winy w mężczyźnie i nie potrafi zapanować nad emocjami. Potem płacze, potem krzyczy, a potem prosi swojego partnera o przebaczenie. Wybraniec wcale nie chce zostać chłopcem do bicia, a poza tym jest strasznie zmęczony wiecznymi roszczeniami.

5. Pokazuje, że nie jest zainteresowana intymnością.

Po dostosowaniu hormonalnym starzejąca się kobieta staje się coraz bardziej obojętna na intymność. Jej libido spada, a seks jest coraz częściej postrzegany jako obowiązek małżeński. Pani niekoniecznie unika tej strony związku, ale zachowuje się zbyt bezwładnie w łóżku i wydaje się wyświadczać przysługę.

Jej partnerowi wcale nie podoba się taki stan rzeczy, bo chce czerpać prawdziwą przyjemność z procesu, a nie kontemplować partnerkę pozbawioną zainteresowania.

Starzenie się dla kobiety to trudny okres, kiedy po prostu potrzebuje wsparcia najbliższych. Jednak jej nowe nawyki najczęściej denerwują mężczyznę i zmuszają go do odejścia od niej. Chociaż przedstawiciele silniejszego seksu z jakiegoś powodu zapominają, że również nie pozostają wiecznie młodzi.

Niesamowity fakt – kobiety, które od lat są szczupłe, z reguły w ogóle nie myślą o kaloryczności jedzenia, czy jest „złe”, czy „dobre” i czy czas przejść na dietę. Jak udaje im się być tak chudym? Możesz przypisać wszystko genetyce i uspokoić się lub możesz przyjąć zdrowe nawyki, które są nieodłączne od tych szczęśliwych kobiet.

Treść artykułu

Chude kobiety mają zdrowe nawyki

  • 7 nawyków szczupłych kobiet
  • 10 nawyków wspaniałych kobiet
  • Co jedzą szczupli ludzie?
READ
5 domowych peelingów do ciała

Szczupłe kobiety zawsze mają pod ręką butelkę wody.

Zwykła woda pitna może stać się podstawą harmonii. To nie przypadek, że dietetycy radzą rozpocząć dzień od szklanki wody i mieć pod ręką butelkę. Pragnienie jest często mylone z uczuciem głodu, dlatego gdy odczuwasz pilną potrzebę jedzenia, powinieneś najpierw spróbować napić się wody i trochę poczekać – nagle minie.

Butelka czystej wody zaoszczędzi również wtedy, gdy naprawdę zechcesz się napić. W takich momentach kuszącym pomysłem wydaje się nalanie sobie soku, napoju gazowanego, herbaty, kawy, ale wystarczy napić się wody.

Szczupłe kobiety nie dbają o dietę

Dieta to negatywne podejście do jedzenia, które sprawia, że ​​ludzie czują, że nie są w stanie kontrolować swojego stosunku do jedzenia bez zewnętrznej kontroli. Badania pokazują, że około 85% osób, które odchudzają się na różnych dietach, przybiera taką samą lub większą wagę w ciągu następnego roku. Diety dzielą jedzenie na „złe” i „dobre”, często opierają się na nienaukowych lub nieaktualnych danych naukowych, nie zapewniają kompletnej diety i często prowadzą do nawrotów i poczucia winy.

Szczupłe kobiety są w stanie zbudować zdrowy związek ze swoim ciałem. W swoich nawykach słuchać go, kochać i rozumieć. Dlatego wybierają zdrową, zbilansowaną dietę, jedzą, gdy są głodni i nie szukają ukojenia w jedzeniu.

Chude kobiety gotowały własne jedzenie

Własne gotowanie to najprostszy sposób, aby mieć pewność, że posiłki są świeże, wysokiej jakości, wolne od dodatków i konserwantów. Ci, którzy gotują w domu, sami decydują, co uwzględnić w przepisie i jaki będzie sposób gotowania, wielkość porcji. Eksperymentują z przyprawami, próbują nowych potraw, wybierają to, co lubią, a nie to, co im się proponuje.

Nawyk gotowania jest niezawodną obroną przed fast foodami, gotowymi potrawami, rozgotowanymi, przesolonymi i zbyt słodkimi.

Szczupłe kobiety jadły przy stole

Nawyk jedzenia w biegu, a także jedzenia przed komputerem lub telewizorem ma szkodliwy wpływ na wagę. Ci, którzy jedzą przy stole z wyłączonymi gadżetami i prowadzą przyjemną rozmowę, nie spieszą się, nie rozpraszają się i nie przeoczają ważnych sygnałów płynących z ciała. Hormony odpowiedzialne za sytość „włączają się” z pewnym opóźnieniem, a ci, którzy nie jedzą w pośpiechu, otrzymują te sygnały, zanim „napełnią sobie brzuszek” niepotrzebnym jedzeniem.

READ
Wiczenia i inne sposoby na powiększenie biustu o 2 rozmiary

Powolne jedzenie przy stole to także umiejętność zwracania uwagi na smak potraw, pozwalanie sobie na dokładne przeżuwanie pokarmu, co oznacza danie czasu na jego nasiąknięcie przez ślinę, co pozwoli organizmowi odpowiednio wchłonąć pokarm.

Chude kobiety są przyzwyczajone do aktywności

Nie chodzi o trening czy regularne ćwiczenia. Nawyk jest w ruchu – chodzenie po schodach zamiast jechać windą, nie czekanie na transport, po którym można chodzić, częściej wychodzić, tańczyć podczas gotowania czy sprzątania. Tam, gdzie kobiety, które stale chudną, czują, że są wyczerpane dietami i marzą o relaksie, kobiety szczupłe są pełne energii i chętnie odpowiedzą na każdą ofertę, która obejmuje aktywność fizyczną.

Chude kobiety są przyzwyczajone do nieważenia się

Ciągłe ważenie się wydaje się dobrym nawykiem, ale tak nie jest. Chude kobiety wiedzą, że waga może się zmieniać z różnych powodów. Jego skoki mogą być spowodowane zatrzymaniem płynów, budowaniem mięśni, nadejściem „tych właśnie dni”. Liczby na wadze w domu i na wadze w klubie sportowym mogą się różnić. Regularne codzienne lub cotygodniowe kontrole wagi mogą być wyzwalaczem stresu, a skoki wagi mogą obniżyć poczucie własnej wartości.

Szczupłe kobiety zwykle nie patrzą na wagę, ale zwracają uwagę na to, jak się czują. Jeśli ubrania leżą na nich idealnie, jeśli są pełne energii, jeśli lubią swoje odbicie w lustrze, to co za różnica, czy mają „dodatkowy” kilogram, czy nie?

Chude kobiety są przyzwyczajone do dobrego snu.

Brak snu wpływa bezpośrednio na BMI organizmu. Brak snu może nie tylko powodować stres, zmienia tło hormonalne. Wzrasta poziom greliny, hormonu, który wpływa na apetyt, obniża się poziom leptyny, hormonu odpowiedzialnego za sygnał sytości, w wyniku czego człowiek nie tylko nie wysypia się, ale też czuje się bardzo głodny. Naukowcy udowodnili również, że brak snu prowadzi do spowolnienia metabolizmu i wpływa na produkcję insuliny.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: