5 najbardziej nielogicznych sztuczek wnętrzarskich dla małych przestrzeni

Pomysłowe pomysły na dekorację małej przestrzeni. Które z nich będzie zwycięskim rozwiązaniem, a które pomyłką? Co należy wziąć pod uwagę urządzając mały pokój, aby był przytulny, zwarty i funkcjonalny?

Zastosowanie luster we wnętrzu pomaga optycznie powiększyć przestrzeń. Odbicie sprawia, że ​​pokój wydaje się lżejszy i bardziej przestronny, to fakt. Ale nie musisz dać się ponieść lustrzanym powierzchniom w małym pokoju – grozi to przekształceniem się w labirynt. Ponadto należy pamiętać, że lustrzane szafki, sufity i ściany wyszły z mody. Zainstalowanie lustra na małej przestrzeni wymaga szczególnej uwagi.

Nasza opinia:

— Lustro w nietypowej stylowej ramie stanie się godnym elementem wystroju. A umieszczony pod odpowiednim kątem i w dogodnym miejscu optycznie powiększy pomieszczenie. Ale wypełnienie go całkowicie lustrami nie jest tego warte.

Białe sufity, ściany, meble są teraz w modzie. Dla małych przestrzeni stały się prawdziwym odkryciem. Najważniejsze, żeby nie wpaść w pułapkę bieli i nie uczynić swojego wnętrza nudnym i monotonnym. Wszelkie pastelowe odcienie dodadzą charakteru pomieszczeniu. Na ich tle w nowy sposób zabłysną białe meble lub tekstylia o jasnej fakturze.

drobiazgi drogie sercu

Pudełka ze wspomnieniami, oprawione fotografie, prezenty od przyjaciół, pamiątki z podróży często stają się elementami dekoracyjnymi. Głównym błędem jest to, że wszystkie te małe rzeczy drogie sercu często nie pasują do siebie. I nie pasują do stylu wnętrza jako całości. Istnieje wielkie niebezpieczeństwo przekształcenia małego pokoju w sklep ze śmieciami.

Nadmiar dodatków sprawia, że ​​pomieszczenie wygląda na zagracone i niestylowe. Pozbycie się kolekcji słoni z różnych krajów, umieszczonej na wszystkich powierzchniach pomieszczenia, może być trudne, ale konieczne ze względu na oszczędność miejsca.

Nasza opinia:

– Jeśli misja pozbycia się pamiątek wydaje się niemożliwa – zadbaj o miejsce do ich przechowywania. Lakoniczne regały, geometrycznie poprawne półki, kosze i pudełka pomogą nie zaśmiecać przestrzeni. Zdjęcia rodzinne w tym samym stylu i kolorze będą wyglądać stylowo.

Sortując niezapomniane akcesoria, nie tylko sprawisz, że pokój stanie się przytulny, ale także uwolnisz się od kłopotów ze sprzątaniem.

W pogoni za marzeniem

Marzenie o kominku w salonie jest cudowne. Ale nie zawsze nasze ukochane pragnienie można spełnić w małym pokoju. Nawet jeśli kominek jest dekoracyjny, będzie wymagał dużo miejsca. Tak wielkoformatowe elementy narzucają styl całego wnętrza i zwracają na siebie uwagę. Hamaki w sypialni, fortepian w salonie i masywne blaty barowe w kuchni wymagają dużo miejsca. Więc śnij dalej, a do małego pokoju użyj miniaturowych przedmiotów.

READ
Prognoza na czerwiec 2023 z Mehdi Ebrahimi Vafa

Największym błędem w wystroju małych pomieszczeń jest naruszenie proporcji. Nadmierne zagospodarowanie przestrzenne, wielopoziomowe sufity, zastosowanie sztukaterii i gzymsów – to wszystko nie jest całkowite. Oszczędność miejsca to klucz do sukcesu.

Trzeba bardziej uważać na kolory i faktury, ich różnorodność na małej przestrzeni sprawi, że wnętrze będzie ciężkie i nieprzemyślane. Tynk dekoracyjny może być używany tylko jako akcent. Tapeta z aktywnym dużym nadrukiem najlepiej nadaje się do dużego domu z kominkiem.

Pasja do tekstyliów również nie jest dla właścicieli małych mieszkań. Tapicerka meblowa, zasłony i dodatki powinny harmonijnie ze sobą współgrać, a nie kontrastować ze sobą.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: