5 minut i zamów: 10 lifehacków dla tych, którzy nie mają czasu na sprzątanie

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Tworzenie pozorów czystości, gdy nie ma czasu na sprzątanie, nie jest takie trudne. Wystarczy wiedzieć, gdzie schować brudne lub niewyprasowane ubrania, przechowywać ekwipunek w dostępnym miejscu, znaleźć miejsce na każdy przedmiot i postępować zgodnie z szeregiem innych zaleceń z naszego artykułu.

1. Trzymaj zapasy pod ręką

Sprzęt do czyszczenia należy przechowywać w łatwo dostępnym miejscu. / Zdjęcie: livejournal.com

Jeśli wszelkiego rodzaju szmaty, gąbki, proszki, detergenty, gąbki znajdują się w spiżarni za siedmioma zamkami, to nigdy nie będziesz w stanie zebrać myśli i zacząć sprzątać. Dlatego podstawowym zadaniem jest upewnienie się, że potrzebne zapasy są zawsze pod ręką. Na przykład przechowuj środki czystości do łazienki i toalety w łazience, szmaty i gąbki w szufladzie w kuchni, brudne ubrania w koszu obok pralki i tak dalej.

Uwaga: Kiedy pomoce domowe znajdują się w łatwo dostępnym miejscu i często wpadają w oko, zdecydowanie łatwiej jest zdecydować się na mini-sprzątanie.

2. Zadbaj o dostępność wymiennych kompletów tekstyliów

Zawsze przechowuj czyste tekstylia w magazynie. / Zdjęcie: domovod.guru

Czasami, aby stworzyć wrażenie posprzątanego pokoju, wystarczy po prostu zmienić brudne tekstylia na świeże, aby mieszkanie wypełniło się zapachem czystości. Dlatego upewnij się, że w szafie zawsze znajdują się zapasowe ręczniki kąpielowe i kuchenne, komplety pościeli i dodatkowy obrus. A na półce w łazience umieść zapasowe zasłony prysznicowe, a także dywaniki do łazienki. Dzięki temu w każdej chwili możesz zmienić tekstylia w mieszkaniu i osiągnąć efekt czystości.

3. Kup tekstylia dwustronne

Dwustronna narzuta na łóżko. / Zdjęcie: ozone.ru

Kolejnym trikiem, który pozwala kilka razy rzadziej sprzątać, są tekstylia dwustronne. Mowa o dywanach, narzutach, poszewkach na poduszki, poszewkach na kołdry, poduszkach dekoracyjnych i innych przedmiotach. Kiedy przyjaciele niespodziewanie wpadli z wizytą, a w mieszkaniu nie panuje porządek, po prostu odwróć tekstylia, które są na widoku i stwórz, przynajmniej powierzchownie, ale atmosferę czystości.

4. Używaj ręczników papierowych

Używaj ręczników papierowych zamiast ręczników kuchennych, aby ograniczyć pranie. / Zdjęcie: Grandbagazh.ru

Ręczniki papierowe to bardzo uniwersalna rzecz, dlatego powinny znaleźć się w każdym domu. Dziewczyny, które korzystają z tego urządzenia na farmie, znacznie rzadziej piorą ręczniki kuchenne, a także kopie na dłonie i twarze. Ponadto, biorąc pod uwagę ilość bakterii gromadzących się na wilgotnych ręcznikach, można stwierdzić, że ręczniki papierowe są znacznie bardziej higieniczne w użyciu.

READ
10 sprytnych sposobów na utrzymanie blatów kuchennych w czystości

5. Upewnij się, że każdy przedmiot w domu ma swoje miejsce.

Każda rzecz musi mieć swoje miejsce. / Zdjęcie: Gd-home.com

Jedno z pierwszych praw nieporządku mówi, że jeśli coś nie ma miejsca, to będzie się ciągle gubić i znajdować w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Na przykład, jeśli nie kupisz uchwytu na klucze lub nie zwolnisz haka w korytarzu na klucze, będą one stale znikać. To samo dotyczy pilota do telewizora, słuchawek, okularów i tak dalej. Dlatego staraj się znaleźć miejsce w mieszkaniu na każdy drobiazg, abyś nie musiał ciągle tracić cennego czasu na szukanie tego, czego potrzebujesz. Ponadto w tym przypadku rzeczy nie będą rozrzucone po całym mieszkaniu, co oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbsprzątanie zostanie kilkakrotnie zmniejszone.

6. Ukryj niewyprane pranie

Przechowuj niewyprasowane pranie w koszu. / Zdjęcie:. pleteniy-uyut.ru

Zwykle prasowanie pościeli zajmuje dużo czasu, który nie zawsze możemy przeznaczyć. W związku z tym sugerujemy uwzględnienie następującej rady: zaopatrz się w osobną półkę w szafie lub kosz na wypraną, ale nie wyprasowaną pościel. W takim przypadku w Twoim mieszkaniu nie będzie leżała góra rzeczy wymagających prasowania. A kiedy będziesz miał wolny czas, wszystko poukładasz nie tracąc czasu na szukanie poszewek i prześcieradeł leżących po całym domu.

7. Zwróć uwagę na obszary problemowe

Posprzątaj pulpit natychmiast po zauważeniu bałaganu. / Zdjęcie: businessman.ru

Biurko, szafka nocna, szafa – te i wiele innych obszarów jest problematyczne, ponieważ najczęściej panuje tam bałagan. Pomyśl o tym, jak możesz naprawić sytuację: na przykład, jeśli ciągle potykasz się o buty w korytarzu, nadszedł czas, aby zdobyć szafkę na buty. Jeśli na łóżku i szafce nocnej obok niego codziennie gromadzą się góry rzeczy, warto pomyśleć o wieszaku ściennym lub podłogowym. A w przypadku różnych drobiazgów, które od czasu do czasu wypełniają powierzchnię szafki, pomogą pudełka (można też wybrać jedno z pudełek, jeśli takich gadżetów jest dużo).

8. Zmniejsz wolne powierzchnie

Na stoliku nocnym możesz zrobić piękną kompozycję

Ten akapit jest swego rodzaju kontynuacją poprzedniego. Jeśli w mieszkaniu jest dużo wolnych powierzchni, najprawdopodobniej będą się tam gromadzić różne drobiazgi. Masz dość porządkowania gruzu, który codziennie pojawia się na stołach, komodach i szafkach nocnych? Następnie zminimalizuj ich liczbę. Na ratunek przyjdą instalacje dekoracyjne. Na przykład na komodzie możesz umieścić kilka pięknych ramek ze zdjęciami i kilkoma roślinami w pomieszczeniach, a lampa stołowa i stos dwóch lub trzech książek będą świetnie wyglądać na szafce nocnej.

READ
8 prac domowych, które spalają najwięcej kalorii

9. Kup urządzenie do usuwania odpadów spożywczych

Niszczarka pozbędzie się nieprzyjemnego zapachu i zmniejszy ilość śmieci. / Zdjęcie: uutvdome.ru

Niszczarka pozbędzie się nieprzyjemnego zapachu i zmniejszy ilość śmieci. / Zdjęcie: uutvdome.ru

Rozdrabniacz wysokiej jakości rozwiąże jednocześnie dwa problemy: po pierwsze znacznie rzadziej wyjmiesz śmieci, a po drugie na stałe pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu z kosza.

10. Rozważ zakup pomocników domowych

Robot odkurzający pomoże Ci utrzymać czystość bez Twojego bezpośredniego udziału. / Zdjęcie: Robroy.ru

Kiedy nie masz czasu, energii lub ochoty myśleć o sprzątaniu, istnieją tylko dwie możliwości rozwiązania problemu: zatrudnienie gospodyni lub zakup nowoczesnych i wielofunkcyjnych pomocników domowych. Zmywarka i suszarka, robot odkurzający, myjka do okien i inne urządzenia zaprojektowane tak, aby zminimalizować czas, który zwykle poświęca się na sprzątanie, z pewnością przydadzą się w gospodarstwie.

11. Używaj chemii gospodarczej

Chemia gospodarcza znacznie ułatwi sprzątanie. / Zdjęcie: ua.all.biz

Czyszczenie na mokro pozwala zachować czystość przez krótki czas. Aby mieszkanie lśniło jak najdłużej, używaj różnych chemii gospodarczej: past do mebli, środków przeciwmgielnych do luster i szklanek, środków do czyszczenia kuchenek i tak dalej.

12. Obserwuj zapachy w mieszkaniu

Lampa zapachowa zapewni przyjemny aromat w mieszkaniu. / Zdjęcie: medded.ru

Jeśli w mieszkaniu czujemy zapach świeżości, wydaje nam się, że w mieszkaniu panuje czystość i porządek – to takie oszustwo percepcji. Obudowa będzie wyglądać na zadbaną, jeśli zadbasz o naturalny, dyskretny zapach w domu. Aby to zrobić, codziennie wietrz pomieszczenia, używaj zapachów o przyjemnym zapachu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: