5 miejsc w domu, w których gromadzi się najwięcej negatywnej energii i jak ją zneutralizować

Każdy dom to osobny świat z własną strukturą energetyczną, otaczającą całą przestrzeń mieszkalną i tworzącą szczególny „nastrój”.

Zarówno mieszkańcy, jak i goście czują, kiedy mieszkanie lub dom przyjemnie się mieszka, albo nie da się przebywać w danej przestrzeni w normalnym stanie umysłu nawet przez pięć minut.

Negatywna „aura” domu czy mieszkania może prowadzić do smutnych konsekwencji: depresji, apatii, zmęczenia, a nawet choroby.

Dlatego warto wiedzieć, jak ustalić, czy w Twoim domu występuje negatywna energia, jak oczyścić i pozbyć się destrukcyjnego przekazu.

Oznaki złej energii

Jeśli przynajmniej kilka z tych znaków może scharakteryzować „nastrój” twojego domu, musisz oczyścić swój dom ze złej energii.

Tak więc Twój dom wymaga natychmiastowego sprzątania, jeśli:

 1. Mieszkańcy mają rano nieuzasadnione zmęczenie, senność w ciągu dnia, drażliwość z powodu drobiazgów i oznaki całkowitej apatii;
 2. gospodarstwa domowe słyszą różne niezrozumiałe odgłosy i dźwięki;
 3. drzwi, szafki i otwory wentylacyjne zamykają się same;
 4. w domu są przeciągi;
 5. rzeczy są stracone lub stracone;
 6. w domu żyją muszki, mrówki i karaluchy;
 7. występuje nieuzasadniony cuchnący zapach;
 8. urządzenia gospodarstwa domowego stale zawodzą;
 9. nieżyczliwi wielokrotnie przychodzili do domu;
 10. członkowie gospodarstwa domowego nieustannie przeklinają i krytykują się nawzajem;
 11. w domu płyną rury, woda ciągle kapie z kranu, a kanalizacja jest zatkana;
 12. rośliny usychają, nawet jeśli są pod opieką;
 13. zwierzęta są stale chore;
 14. bukiety bardzo szybko wysychają;
 15. lampy elektryczne często się przepalają;
 16. masło szybko się topi
 17. gorąca woda szybko się ochładza;
 18. szybko kwaśne mleko;
 19. domownicy mają złe sny, sen nie przywraca sił;
 20. w domu zginął mężczyzna.

Jak zrozumieć, że dom ma złą energię i się jej pozbyć

Oczywiście myśl, że twój dom może wibrować negatywnością, jest przerażająca. Jednak nie martw się. W razie potrzeby i za pomocą prostych manipulacji możesz samodzielnie posprzątać dom lub mieszkanie, nawet przy najcięższej energii.

Oczyszczanie energetyczne, które zaleca się przeprowadzać cztery razy w roku, składa się z sześciu etapów.

Oczyszczanie własnej energii

Musisz zacząć sprzątać swój dom od negatywności dopiero po upewnieniu się, że twoja własna energia jest czysta, ponieważ aura domu zależy bezpośrednio od wewnętrznego stanu domowników.

Aby to zrobić, musisz wziąć prysznic wraz z solą. Jest rodzajem przewodnika energii i rozpuszczając się w wodzie, pochłania informacje ze znakiem „-”.

READ
Uroki i niebezpieczeństwa związków miłosnych w 2023 roku dla wszystkich znaków zodiaku

Jak zrozumieć, że dom ma złą energię i się jej pozbyć

Musisz wstać pod prysznicem, a następnie nałożyć zwykłą sól na mokrą skórę. Należy go wmasować w całe ciało z wyjątkiem włosów. Następnie spłucz sól pod bieżącą wodą. W trakcie zmywania zwróć się do wody ze szczerą prośbą o zabranie całego zła. Po tym rytuale poczujesz zarówno cielesną lekkość, jak i duchową czystość.

Sprzątanie domu

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że sprzątanie domu powinno odbywać się w zwykłych domowych ubraniach.

Następnie musisz szeroko otworzyć okna lub otwory wentylacyjne, a także, jeśli to możliwe, drzwi wejściowe.

Zaleca się, aby gospodarstwa domowe, które nie planują sprzątania i sprzątania, opuściły swoje domy.

Po upewnieniu się, że nikt Ci nie przeszkadza, możesz przystąpić do sprzątania domu. Konieczne jest rozpoczęcie „leczenia” w domu od uwolnienia odrapanych niepotrzebnych przedmiotów, sprzętu AGD, butów i ubrań. Wszystko, czego nie używałeś od ponad roku, nawet jeśli jest w dobrym stanie, zdecydowanie powinno zostać usunięte z domu.

Rzecz w tym, że rzeczy, które nie spełniają swojego celu, rozpalają energię stagnacji i zniszczenia. Dlatego nie powinieneś niczego żałować. Wyrzuć je lub daj komuś, kto ich potrzebuje.

Jeśli chodzi o wadliwy sprzęt gospodarstwa domowego, jeśli nie można go naprawić, należy go wyrzucić. To samo dotyczy makulatury: starych książek, gazet, czasopism i zeszytów.

Jak zrozumieć, że dom ma złą energię i się jej pozbyć

Przeprowadź również audyt kuchni i usuń z niej wszystkie popękane i nieestetyczne naczynia. Przybory kuchenne są symbolem dobrego samopoczucia w domu. Zepsute naczynia nieuchronnie doprowadzą do kłótni i skandali między członkami rodziny, a także pogorszą aurę domu. Również w trakcie przygotowawczego etapu sprzątania domu warto zmywać brudne naczynia.

Pamiętaj, że pozostawione na noc niemyte kubki, talerze i garnki pozostawią negatywny ślad na aurze mieszkania. Nieumyte naczynia gromadzą całe „towary” złych duchów i duchów, które przyciągają resztki jedzenia.

meble kuchenne

Następnie musisz zająć się szafą. Pamiętaj, aby prać rzeczy, które od dawna nie trafiały do ​​twoich rąk, a w przyszłości dbaj o to, aby ubrania były zawsze wyprasowane i uporządkowane.

Należy również regularnie czyścić buty. Będziesz zaskoczony, ale kiedy już uporządkowasz swoją garderobę i zaczniesz śledzić rzeczy, Twoje życie naprawdę zmieni się na lepsze.

Zacznij robić tradycyjne sprzątanie po pozbyciu się nagromadzonych śmieci. Następnie wytrzyj lustro wilgotną szmatką zgodnie z ruchem wskazówek zegara dokładnie tyle razy, ile jest stare. Jeśli nie wiesz na ile służy ta obudowa, to przetrzyj ją 13 razy. Zniknie niszcząca energia nagromadzona przez lata.

READ
5 błędów w makijażu, które popełniają tylko Rosjanki

Strefy niebezpieczne energetycznie w domu: gdzie gromadzi się negatyw

Wsłuchaj się w swoje uczucia: co czujesz, gdy przekraczasz próg swojego domu? Radość, szczęście, a może rozczarowanie, strach i niepokój? Jeśli Twój dom nagle przestał być wygodny, zabiera energię, warto znaleźć przyczynę tych zjawisk. Zdarza się również, że kupując dom brałeś pod uwagę wiele czynników: lokalizację, bliskość sklepów, aptek, szkół, przystanków komunikacji miejskiej, ale nie brałeś pod uwagę tego, że energia dawnego właściciela mogła pozostać w Twoim obecnym domu .

Miejsca negatywności w domu: znajdujemy strefy anomalne

kawałek

Obszary hepatogenne najczęściej objawiają się oczywistymi objawami, których po prostu nie da się nie zauważyć. Aby znaleźć „złe” miejsca w swoim domu, nie musisz dzwonić do wróżbitów, jasnowidzów i duchownych kościoła. Nie musisz wydawać dużo energii, aby samodzielnie znaleźć te strefy. Energia ujemna objawia się na różne sposoby. Zanim zaczniesz radzić sobie z tymi objawami, powinieneś się uspokoić i zastanowić nad tym, co dzieje się w twoim domu. Tak więc energia ujemna jest obecna, jeśli:

 • Ty lub członkowie Twojej rodziny macie problemy zdrowotne;
 • w nocy dręczą cię koszmary, a także uczucie niepokoju i strachu;
 • dzieci są częściej kapryśne i odmawiają wstępu do niektórych pomieszczeń;
 • zwierzęta wykazują niepokój, a ich zachowanie nie zmienia się na lepsze;
 • przestajesz czuć przypływ siły, a przebywanie w domu zamienia się w udrękę;
 • sprzęt nie działa;
 • rośliny nagle chorują lub umierają;
 • zapalona świeca nie daje równomiernego płomienia – waha się, a także jest sadza.

Często łóżko ustawione w miejscu gromadzenia się negatywnej energii wywołuje bezsenność i niemożność nocnego odpoczynku. Dzieci potrafią subtelnie wyczuć otaczającą je przestrzeń, ale nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego akurat ten pokój/łazienka/kuchnia wywołuje burzę protestów i niechęci do przebywania w nim. Zwierzęta są najlepszym wskaźnikiem atmosfery w domu. Tak więc po prostu nie pójdą do mieszkania ze złą energią, a miejsca ujemnej akumulacji zostaną pominięte. Elektronika, która wchodzi w te strefy, zawodzi, nawet jeśli jest nowa.

kawałek

Zdarza się, że miejsca, w których gromadzi się negatywna energia, nie pojawiają się z twojego powodu. Byli właściciele mogą zostawić po sobie „wiadomości”, które mogą doprowadzić do katastrofy. Są to tak zwane podkładki. Przede wszystkim poszukaj igieł i szpilek w swoim domu. Najczęściej tkwią w ościeżach przy drzwiach, tapetach i dywanach ściennych.

READ
Czarna lista prezentów: czego nie dawać na Nowy Rok 2023

Najprostszą i najbardziej sprawdzoną metodą poszukiwania stref hepatogennych jest wahadło. Możesz go kupić w sklepie lub zrobić sam. Aby to zrobić, musisz wziąć pierścień lub nakrętkę i zawiesić przedmiot na nitce o długości około 20 centymetrów. Dostrój się i przywróć swoje uczucia do normy. Jeśli bardzo się martwisz, powinieneś użyć medytacji. Nadmierne emocje uniemożliwią Ci pracę. Po osiągnięciu wewnętrznej harmonii przystąp do działania. Powoli obejdź wszystkie pokoje, trzymając wahadło na wyciągnięcie ręki. Jego zachowanie powie ci, kiedy energia zmieni się z korzystnej na negatywną.

Jeśli wahadło jest spokojne, nie ma niebezpieczeństwa. W pobliżu miejsca z pozytywną energią, gdzie najlepiej odpocząć i nabrać sił, wahadło zaczyna się obracać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeśli wahadło zaczyna się poruszać chaotycznie, a następnie obraca się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, jest to miejsce ujemnej energii, której nie można znaleźć. W takim przypadku musisz oczyścić dom ze strefy hepatogennej.

Pozbywanie się negatywności: sprawdzone metody

kawałek

Aby chronić siebie i swoich bliskich przed negatywnymi wpływami, używaj roślin doniczkowych, które mogą pochłaniać negatywną energię. Mogą to być fiołki, fikusy, kaktusy, hibiskusy. Pozbądź się też kwiatów, które przynoszą pecha i pozbawiają siły: lilie, begonie, storczyki.

Posprzątaj i pozbądź się starych i niepotrzebnych rzeczy. Zwróć szczególną uwagę na przedmioty, które pozostały po poprzednich właścicielach. Energia kogoś innego zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Ponadto, usuwając wszystko, co niepotrzebne, dajesz swobodę przepływom energii, które Cię wzmacniają.

Pamiętaj, że dobra energia to twoja zasługa. W domu powinna brzmieć dobra muzyka, śmiech i pozytywne emocje. Negatywność we wszelkich przejawach może radykalnie zmienić atmosferę i jest w twojej mocy, aby temu zapobiec. Stosuj praktyki duchowe, nie zapraszaj do odwiedzin niechcianych osób, wykluczaj wszelkie przejawy agresji.

Używaj aromatycznych olejków, aby nadać pomieszczeniu nie tylko niepowtarzalny aromat, ale także stworzyć niepowtarzalną atmosferę przytulności, szczęścia i komfortu.

Za każdym razem, gdy przekraczasz próg domu, zostaw za drzwiami cały negatyw, który masz w swojej duszy. Nie trzymaj brudnych butów w pobliżu drzwi wejściowych. Stworzenie niezbędnej atmosfery nie jest takie trudne, ważne jest, aby słuchać swoich pragnień i kochać miejsce, w którym mieszkasz. I na pewno się odwzajemni.

READ
Twój anioł jest blisko! 11 znaków, dzięki którym możesz to zrozumieć
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: