5 mało znanych i skutecznych sposobów na odchudzanie

Jaki jest główny sposób na odchudzanie? Nie, nie dieta. To jest sport! Dziś opowiemy Ci o sportach, które najskuteczniej pomagają schudnąć, zmniejszyć brzuch i uzyskać szczupłą sylwetkę.

1. Bieganie (do 1100 kalorii na godzinę)

Bieganie to jedno z najłatwiejszych rozwiązań dla tych, którzy chcą szybko schudnąć. Nie potrzebujesz hali i specjalnego sprzętu – wystarczą trampki i odzież sportowa. Jak się ubrać do biegania, przeczytasz tutaj. Poza tym bieganie jest dobre dla organizmu: wzmacnia mięśnie i układ pokarmowy, trenuje serce, przyspiesza przemianę materii i nasyca komórki organizmu tlenem.

Ilość spalonych kalorii zależy od czasu trwania i intensywności biegu. Jeśli jesteś początkującym biegaczem, zacznij naprzemiennie powolnym bieganiem i szybkim chodzeniem. Wystarczy 30-40 minut dziennie na start. Jeśli biegasz przez długi czas, idealnym rozwiązaniem byłoby bieganie przez godzinę z umiarkowaną prędkością.

Aby uzyskać gwarantowaną utratę wagi, biegaj co najmniej trzy razy w tygodniu. Chcesz biegać codziennie? Doskonały! Ale weź jeden dzień w tygodniu wolny na bieganie, twoje mięśnie potrzebują czasu na regenerację.

Uwaga: bieganie nie jest najbezpieczniejszym sportem! Jeśli biegasz niepoprawnie, możesz uszkodzić stawy, które trudno naprawić. Jeśli odczuwasz dyskomfort po bieganiu, to znaczy, że robisz coś złego. Zasięgnij porady trenera.

2. Pływanie (do 920 kalorii na godzinę)

Pływanie jest wyzwaniem dla Twojego ciała, ponieważ w ruch w wodzie uczestniczą ręce, nogi, mięśnie pleców, barki i pośladki. Idealny sposób na szybkie schudnięcie! Ten sport poprawia postawę, wzmacnia układ krążenia i temperament. Jest to również świetny trening oddechowy, który rozwija płuca i zwiększa wytrzymałość.

W przeciwieństwie do treningu na lądzie, pływanie w basenie jest bezpieczne dla stawów – podczas pływania nie dotykamy twardej powierzchni. Dlatego pływanie polecane jest osobom, które mają już problemy z kręgosłupem i stawami.

Najbardziej energochłonnym stylem pływania jest styl motylkowy, który spala około 920 kalorii na godzinę. Następny na liście jest styl klasyczny, 840 kalorii na godzinę. Po nich następuje kraul w przód i styl grzbietowy (540 kalorii na godzinę). Jednak niewiele osób ma siłę i cierpliwość, aby pływać motylem, a nawet czołgać się przez godzinę. Najlepszą opcją są naprzemienne style lub specjalny trening.

3. Hot lub Bikram joga (od 400 kalorii na godzinę)

Bikram joga nazywana jest gorącą, ponieważ odbywa się w temperaturze 40 stopni i wilgotności 40%. Zajęcia trwają 90 minut i składają się z 26 asan oraz ćwiczeń oddechowych. Nie każdy może to zrobić!

Wielu spiera się o to, jak skuteczna jest gorąca joga dla utraty wagi. Prawie wszyscy praktykujący jogę Bikram zauważają zauważalną utratę wagi po pierwszych zajęciach. Częściowo wynika to jednak z dużej utraty wody w wyniku obfitego pocenia się. Utracona w ten sposób waga szybko wróci.

Jednak podczas gorącej jogi tracimy nie tylko wodę, ale i tłuszcz: w wysokich temperaturach tętno wzrasta, organizm musi sobie radzić nie tylko z trudnymi asanami, ale także z upałem. Rezultatem jest utrata wagi.

Ci, którzy twierdzą, że gorąca joga nie pomoże znacząco schudnąć, zapominają o jednym: zajęcia jogi zmieniają sylwetkę. Miejsce komórek tłuszczowych zajmują napięte i elastyczne mięśnie, które mogą dodać trochę wagi, ale wyglądają o wiele bardziej spektakularnie niż fałdy tłuszczu! W końcu prawdziwym celem odchudzania jest pozbycie się tłuszczu, a nie kilogramów. Kto odmówiłby w zamian pięknych mięśni?

4. Narciarstwo biegowe (do 1000 kalorii na godzinę)

Świetna alternatywa dla biegania zimą! Narciarstwo biegowe nie tylko wzmacnia mięśnie i pomaga schudnąć, ale także buduje wytrzymałość, trenuje płuca, wzmacnia układ odpornościowy i łagodzi stres.

READ
Rozciąganie mięśni to właściwa droga do szczupłej sylwetki!

Nie ma prawie żadnych przeciwwskazań do chodzenia lub jazdy na nartach: ten sport jest dobry dla stawów, w przeciwieństwie do biegania i angażuje prawie wszystkie mięśnie: nogi, ramiona, barki, plecy i brzuch. Szybkość i styl jazdy możesz wybrać sam, spalanie kalorii w każdym przypadku gwarantowane!

Zalecany dystans dla początkujących to 5 km (40 minut) przy umiarkowanej prędkości. Po 3 tygodniach treningu 2-3 razy w tygodniu możesz zwiększyć dystans do 10-12 km i lekko przyspieszyć. Najważniejsze jest, aby uniknąć dyskomfortu.

Narciarstwo biegowe będzie wymagało od Ciebie wysiłku i oczywiście dużej ilości śniegu. Jeśli ten luksus jest dla Ciebie dostępny – śmiało! Narciarstwo to klucz do szczupłej sylwetki i dobrej zabawy!

Na regularne zajęcia lepiej kupić własny sprzęt. Jeśli jazda na nartach jest rzadkim wydarzeniem, można wypożyczyć narty, buty, a nawet odpowiednie ubrania.

5. Skakanka (do 1100 kalorii na godzinę)

Jeśli pogoda Ci nie odpowiada, jest świetna alternatywa dla biegania czy jazdy na nartach – skakanka. Uważa się, że 15 minut skakanki zastępuje 30 minut biegu. I to nie tylko w kwestii odchudzania – skakanka rozwija wytrzymałość i koordynację, wzmacnia serce i poprawia postawę.

Ten sport może być jednak bolesny dla stawów i niebezpieczny, jeśli nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa. Najpierw musisz wskoczyć w dobre trampki, które amortyzują uderzenia o podłogę. Nigdy nie skacz boso! Po drugie, wyląduj na palcach. Po trzecie – oblicz powierzchnię pomieszczenia do treningu, aby nie zaczepiać się o meble. Na koniec dopasuj linę do swojego wzrostu: stań stopą na środku linki, unieś uchwyty do góry – powinny sięgać do pach.

Samo skakanie może nie być zbyt ciekawe, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie cały program treningu linowego.

Dla tych, którzy desperacko chcą schudnąć za pomocą wszelkiego rodzaju hacków na życie w Internecie, nadszedł czas, aby przejąć kontrolę nad twoją głową – a raczej umysłem! MedAboutMe zapewnia poparte naukowo, niezawodne rozwiązania odchudzające. Nie trać więcej czasu, zacznij już teraz!

1. Obudź się i ruszaj

Im więcej się ruszasz w ciągu dnia, tym więcej spalasz tłuszczu. To proste: wraz ze wzrostem masy mięśniowej wzrasta zapotrzebowanie organizmu na energię. Według nauki organizm powinien mieć co najmniej 90 minut aktywności fizycznej tygodniowo, aby utrzymać zdrową wagę i 150 minut, jeśli celem jest utrata wagi.

Nie masz siły przebiec maratonu na bieżni? Włącz nowy film, zwiększ głośność i pełną prędkość do przodu, nie przestawaj!

Badania pokazują, że kofeina zawarta w kawie może przyspieszyć metabolizm o 3-11% i zwiększyć spalanie tłuszczu nawet o 10-30%.

2. Wypróbuj nowe „ustawienia”

2. Wypróbuj nowe „ustawienia”

Jeśli wiele razy obiecywałeś, że zaczniesz chudnąć w poniedziałek, Nowy Rok, kolejny miesiąc lub jakikolwiek inny „ważny moment”, potrzebujesz planu.

doktor, psycholog Johna Norcrossa z University of Scranton radzi zacząć od jednego małego, ale wykonalnego zadania. Na przykład ugotuj sobie zdrowy obiad w pracy i chodź 20 minut dziennie. Gdy stanie się to częścią twojej rutyny, daj sobie duży plus i rozpocznij nowe zadanie.

Ostatnie badanie opublikowane w American Journal of Preventive Medicineodkryli, że osoby, które praktykowały jedną małą zmianę tygodniowo, traciły prawie dwa razy więcej niż ci, którzy po prostu postępowali zgodnie z radą „jedz mniej, ruszaj się więcej”.

READ
3 ćwiczenia, które pomogą Ci zachować formę po 40

3. Nie szukaj pociechy w jedzeniu

Doktor nauk medycznych Tracey Mann zainicjował interesujące badanie. Tym, którzy schudli, pokazywano smutny film, a następnie niektórym z nich pozwolono zjeść swoje ulubione jedzenie – ciasta, ciastka, lody; innym zaproponowano baton muesli; i do trzeciego – mieli całkowity zakaz jedzenia czegokolwiek

Kiedy badacze ocenili nastrój wszystkich uczestników, okazało się, że nie ma różnicy. Innymi słowy, tabliczka czekolady nas nie pociesza, nie szukaj pociechy w jedzeniu! „Jeśli nie czujesz się dobrze, zadzwoń do przyjaciela lub idź na spacer” – radzi autor badania.

Według naukowców i lekarzy jednym z najgorszych pokarmów w diecie jest dodany cukier. To ta, która zawarta jest w gotowych produktach spożywczych – ciastach, wędlinach, produktach mlecznych, fast foodach. Badania pokazują, że jego spożywanie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem otyłości, cukrzycy typu XNUMX i chorób układu krążenia.

4. Załaduj białko

4. Załaduj białko

Jedzenie jajek pomaga schudnąć! Chociaż wielu dietetyków namawia Cię do rozpoczęcia dnia od płatków owsianych, opublikowano badania Amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowiapokazują, że zastąpienie płatków śniadaniowych jajkami pomaga zmniejszyć ilość spożywanych kalorii w ciągu następnych 36 godzin!

Jeśli nie jesz jajecznicy, alternatywą mogą być inne pokarmy białkowe: ryby i mięso, produkty mleczne, owoce morza.

5. Kochaj warzywa

Naukowcy z Uniwersytet w Minnesocie przeprowadzili serię badań, w których poprosili dietetyków o zjedzenie porcji warzyw przed włożeniem czegokolwiek na talerz. Wyniki badań zaskoczyły nawet naukowców! „Ludzie jedli 5 razy więcej warzyw niż zwykle” – mówi MD Tracy Mann.

Uczestnicy, którzy jako pierwsi żuli marchewki, zjedli następnie o jedną trzecią cukierków mniej niż wtedy, gdy cukierki rywalizowały z warzywami. Naukowcy wyjaśnili to, mówiąc, że kiedy oferuje się nam jedzenie, po prostu jemy to, co mamy przed sobą. Dlatego planując posiłki, należy najpierw położyć na talerzu zdrową żywność – na przykład warzywa. Zacznij od sałatki lub przystawki warzywnej, a utrata wagi będzie przebiegać szybciej!

Osoby pijące zieloną herbatę spalają o 70-100 kcal więcej dziennie. Oczywiście nie należy stawiać tylko na herbatę, ale dlaczego nie włączyć jej do swojego jadłospisu odchudzającego?

6. Jedz pierwsze dania

6. Jedz pierwsze dania

Udowodniono, że ludzie, którzy jedzą zupę przynajmniej raz dziennie, tracą na wadze szybciej niż ci, którzy tego nie robią. A wszystko dlatego, że pierwsze dania dają długotrwałe uczucie sytości, wypełniając żołądek. Ponadto ci, którzy jedzą zupę na lunch, na ogół spożywają o 20% mniej kalorii, twierdzą naukowcy z Uniwersytet Pensylwanii w USA.

Zupy należy częściej włączać do diety, przygotowując je na bazie warzyw, ryb, mięsa, mleka.

7. Staraj się być prosty

Im mniej skomplikowanych zasad i ograniczeń w planie odchudzania, tym lepiej. Naukowcy porównali wyniki kobiet z dwóch grup eksperymentalnych. Pierwsza grupa otrzymała listę produktów, które można spożywać oraz kilka prostych zasad diety. Druga grupa to bardziej złożony plan z wyborem menu, ale z koniecznością uważnego monitorowania tego, co zostało zjedzone i ile ćwiczeń wykonano.

W rezultacie okazało się, że kobiety, którym drugi plan odchudzania był trudny, częściej rezygnowały z procesu odchudzania.

„Złożone diety mogą być uciążliwe, więc wybierz drogę, która wydaje ci się łatwiejsza” – przekonuje współautor badania, profesor psychologii na Indiana University Bloomington. Piotr Todd. „Jeśli podczas diety czujesz się przytłoczony, przejdź do prostszych rzeczy. To lepsze niż całkowite odejście”.

8. Zmniejsz „okno jedzenia”

Przez „okno jedzenia” naukowcy rozumieją przedział czasu, w którym dana osoba może spożywać jedzenie. Naukowcy uważają, że czas, w jakim człowiek je, jest tak samo ważny jak to, co je. W jednym eksperymencie, w którym uczestnicy jedli w 15-godzinnym oknie, poproszono ich o skrócenie go do 10-11 godzin. Po tym, w ciągu 16 tygodni, uczestnicy stracili średnio 3,2 kg, nie zmieniając nic więcej w swojej diecie!

READ
5 nawyków kobiet, których szczupłości można pozazdrościć

„Rozważ zjedzenie śniadania nieco później, a obiadu nieco wcześniej” – namawia autor badania, dr, profesor nadzwyczajny w Salk Institute for Biological Research w Kalifornii. Satchidananda Panda.

9. Uporządkuj prawidłowo swój koszyk spożywczy

9. Uporządkuj prawidłowo swój koszyk spożywczy

Badacze z Uniwersytet Północnej Karoliny przeanalizował amerykański koszyk spożywczy. W rezultacie okazało się, że 61% żywności, którą wkładają do koszyka, pochodzi z żywności przetworzonej. Obejmuje to pieczywo z mąki premium, ciastka, napoje gazowane, półprodukty. Produkty te zawierają dużo cukru, soli i tłuszczów, które są szkodliwe dla zdrowia i przyczyniają się do gromadzenia zbędnych kilogramów.

Aby wejść na ścieżkę odchudzania, naukowcy radzą wybierać zdrową żywność, w której tylko jednym składnikiem jest mięso, nabiał, warzywa, owoce i jagody. Powinny stanowić podstawę diety.

Nigdy nie chodź na zakupy na pusty żołądek! Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych wydatków. I jeszcze jedna wskazówka: żuj gumę przy wyborze produktów. Badania wykazały, że ta prosta sztuczka pozwala kupić o 7% mniej śmieciowego jedzenia! A najlepiej sprawdzają się talerze miętowe.

10. Przestań się na siebie złościć.

„Istnieje powszechne błędne przekonanie, że bycie okrutnym dla siebie to jedyny sposób, aby być szczupłym” – mówi dr, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Teksańskim. Kristen Neff. Ale nie jest! „Bądź dla siebie miły, akceptuj zarówno wzloty, jak i upadki, zawsze znajduj słowa wsparcia” – kontynuuje ekspert.

Odchudzanie to ciężka i długotrwała praca. Ale jeśli każdy dzień i każdy posiłek traktujesz jako szansę na rozpoczęcie wszystkiego od nowa, pomimo załamań, emocjonalnego objadania się i innych problemów, na pewno staniesz się szczuplejszy.

A jeśli ciężko jest się samemu zmotywować, dołącz do grona odchudzających się razem! Badanie opublikowane w wydanie Otyłości, pokazuje, że utrata masy ciała w grupie pomaga schudnąć o 20% więcej. Czy jesteś gotowy, aby spróbować?

dr n. med. Oksana Anatolyevna Orlova, pracownik naukowy Instytutu Bioregulacji i Gerontologii w Petersburgu, laboratorium bioregulacji starzenia, kosmetolog

Najpewniejszym sposobem na zachowanie harmonii i zdrowia jest prawidłowe odżywianie, które spełnia następujące wymagania:

Kompletność – dostarczyć wszystkie niezbędne elementy budulcowe dla naszego organizmu (zaporowe diety nie działają).

Zgodność z posiłkami (regularność i terminowość). Przynosi to dyscyplinę w funkcjonowaniu i tworzy profilaktykę chorób zapalnych przewodu pokarmowego.

Ograniczenie kalorii. Aby pozostać szczupłym, musisz wydawać więcej, niż bierzesz. Należy pamiętać, że leki psychotropowe, które tłumią ośrodek apetytu, wyrządzają organizmowi więcej szkody niż pożytku. Środki przeczyszczające są potrzebne na krótkie dystanse, jeśli się poniosą, zakłócą metabolizm, usuwając cenne pierwiastki śladowe i uniemożliwiając pełne przyswajanie witamin.

Większość kalorii powinna spaść w pierwszej połowie dnia. Zapewnia to energię życiową na cały dzień pracy. Objadanie się w nocy zaburza funkcjonowanie całego organizmu, a przede wszystkim przewodu pokarmowego.

Oprócz odżywiania ważna jest regularna aktywność fizyczna. Pozwala zachować nie tylko harmonię, ale także zdrowie narządu ruchu: kręgosłupa, stawów i mięśni. Faktem jest, że w bocznych procesach rdzenia kręgowego znajdują się duże pnie nerwów, tętnic i żył, które zapewniają unerwienie i dopływ krwi do wszystkich narządów i tkanek. Skrzywienie kręgosłupa spowodowane brakiem obciążenia motorycznego doprowadzi do zakłócenia trofizmu i pełnego funkcjonowania naszego organizmu, a co najważniejsze mózgu – “centrum kontroli”.

READ
Kolejny powód, który uniemożliwia zrobienie płaskiego brzucha

Odpowiedni ruch pozwoli spalić dodatkowe kalorie. Do tego dochodzi wielki bonus za wychowanie fizyczne: produkowane są hormony radości – endorfiny. W zdrowym ciele zdrowy duch.

Elena Kalen, psycholog, ekspert psychologii odchudzania, doradca ds. wsparcia żywieniowego i zdrowego stylu życia

Wraz z nadejściem wiosny temat odchudzania staje się bardzo aktualny. Jednocześnie wielu słyszało, że odchudzanie za pomocą diet i specjalnych leków, ładowanie się dodatkowymi treningami jest niebezpieczne dla zdrowia.

1. Ponieważ nadwaga jest uzyskiwana z nadmiaru, nawet najbardziej pożytecznego jedzenia, należy zwrócić uwagę na metodę, która oferuje odchudzanie, a nie poprzez eliminację wielu pokarmów z diety lub sztuczną redukcję kalorii. Ta metoda pomaga zrozumieć psychologiczne przyczyny przejadania się.

Uczy tego intuicyjne jedzenie – umiejętności podawania pokarmu swojemu ciału w momencie fizjologicznego głodu. W tym samym czasie możesz jeść dowolne produkty, a waga zmniejszy się. Dodatkowo dieta będzie się stopniowo zmieniać, będą to coraz zdrowsze produkty. Po uświadomieniu sobie i przepracowaniu psychologicznych przyczyn przybierania na wadze, będzie można traktować jedzenie jak szczupłą osobę, a mianowicie jeść wszystko, ile chcesz i kiedy chcesz, łatwo odmawiając jedzenia lub picia, jeśli organizm tego nie robi. potrzebujesz ich w tej chwili.

Dzięki takiemu podejściu waga jest redukowana w optymalnym dla organizmu tempie, skóra i narządy mają czas na przystosowanie się do restrukturyzacji.

2. Dobre efekty w odchudzaniu dają zabiegi przyspieszające przemianę materii. Należą do nich masaż drenażu limfatycznego, który może być ręczny lub sprzętowy. Instrukcję można wykonać zarówno samodzielnie, jak i kontaktując się ze specjalistą, a sprzęt oferowany jest w salonach kosmetycznych czy ośrodkach medycznych. Ta usługa nie wymaga licencji, więc wybierając specjalistę, zwróć uwagę na jego doświadczenie, skup się na osobistej sympatii. W salonie ważna jest ocena poziomu obsługi, higieny, żądanie od specjalistów zaświadczeń stwierdzających, że zostali przeszkoleni z obsługi urządzeń.

3. Jakość i regularny sen (co najmniej 8-9 godzin dziennie) w całkowitej ciszy i ciemności również przyspiesza metabolizm. Ważne jest, aby iść spać przed godziną 23:00, aby wyprodukować hormon, który przyczynia się do jakościowej odbudowy organizmu. Pomaga to zmniejszyć poziom stresu, a zatem nadmiar płynów jest szybciej usuwany z organizmu.

4. Wspomaga odchudzanie i zwykłą wodę pitną, która aktywnie uczestniczy w spalaniu tłuszczu. Wystarczy zastąpić soki i napoje gazowane w opakowaniach wodą, którą lubisz, bo wkrótce ogólna kondycja organizmu poprawi się, wzrośnie poziom energii, a skóra stanie się bardziej elastyczna i jędrna. Należy zawsze mieć przy sobie butelkę wody i niezwłocznie ugasić pragnienie.

5. Ruch pomaga nasycić komórki tlenem, który bierze udział w procesie utleniania tłuszczu i przyspiesza utratę wagi. Ważne jest również utrzymanie skóry w dobrej kondycji poprzez trening mięśni różnych grup. Staraj się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Niekochane sporty warto zastąpić dowolną aktywnością fizyczną, którą lubisz. Udowodniono, że aktywność fizyczna wywołująca pozytywne emocje jest korzystniejsza i efektywniejsza dla organizmu.

Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą w procesie odchudzania jest nauczenie się dostarczania sobie wystarczającej ilości pożywienia, która jest indywidualna dla każdej osoby i regulowana nie przez dietetyka czy trenera fitness, ale przez uczucie głodu.

Zhanna Vladimirovna Blagochevskaya, kosmetolog, iniektor, mistrz sprzętowej depilacji i ręcznej depilacji, specjalista od makijażu permanentnego

Wielu z nas wyczerpuje się długimi, ciężkimi treningami, ale można je zredukować stosując kilka skutecznych strategii odchudzania. Możesz stracić zarówno pięć kilogramów wagi, jak i 25 i więcej. Wszystko jest możliwe, jeśli tylko chcesz.

READ
BMI pokazuje zły wynik! Naukowcy znaleźli nowy sposób na określenie nadwagi

Rozważ pięć skutecznych sposobów na odchudzanie:

1. Prawidłowe odżywianie. Jest to konieczne:

  • badaj równowagę tłuszczów, białek i węglowodanów w jedzeniu, ale nie musisz ich całkowicie rezygnować, ponieważ są głównym źródłem energii. Jest to szybki sposób na uzyskanie go. Lepiej jeść wolne węglowodany – są to zboża (kasza gryczana, ryż i inne). Regularnie spożywaj białka, które są budulcem tkanki mięśniowej – jest to pierś z kurczaka, czerwone mięso, twaróg i fasola; Musisz wybierać zdrowe tłuszcze – ryby, orzechy, awokado;
  • ułóż dietę – najpierw dobierz odpowiednie pokarmy, a potem puść wodze fantazji!
  • jedz często, ale w małych porcjach, tj. Jedz od pięciu do sześciu porcji dziennie. I co najważniejsze, ostatni posiłek powinien nastąpić na trzy godziny przed snem.

2. Sport – to treningi cardio, które pomogą Ci schudnąć nie w jeden dzień, ale stopniowo. Obejmuje to: bieganie, skakanie na skakance, ćwiczenia z hantlami, przysiady i inne zajęcia sportowe.

3. Podciśnieniowy masaż rolkowy – metoda ta jest bezpośrednio związana ze sprzętową stymulacją skóry i tkanek łącznych, dzięki czemu można pozbyć się cellulitu i napiąć zwiotczałą skórę.

4. Kawitacja to nowoczesna technika liposukcji ultradźwiękowej, która jest wykonywana bez operacji. Procedura jest następująca: urządzenie ma specjalne czujniki, które dostarczają fale ultradźwiękowe przez skórę, jednocześnie spalając podskórny tłuszcz.

5. Lipolityki – To preparaty upiększające wspomagające spalanie tłuszczu na bazie lecytyny. W gabinetach kosmetycznych tego typu zabieg stosuje się w celu korygowania sylwetki, usuwania złogów tłuszczu i zmarszczek.

Wiosna to czas rozkwitania, upiększania, przemiany i zakochania się. Jeśli przytyłeś, postaraj się jak najszybciej się jej pozbyć. Pomogą Ci w tym poniższe wskazówki:

1. Zwracaj uwagę na to, ile wody pijesz. Dla wielu liczba ta wynosi około 1 litra. Jeśli chcesz schudnąć, zaleca się zwiększenie spożycia wody do 1,5 – 2 litrów dziennie (chyba, że ​​masz chorobę nerek i choroby współistniejące).

2. Usuń z diety węglowodany proste i cukier. Wyklucz ciasta, ciastka, słodycze i ich składniki z produktów.

3. Unikaj tłuszczów trans, fast foodów i wzmacniaczy smaku. Zamień frytki na pieczone ziemniaki, hamburgery na kanapki z pieczywem pełnoziarnistym, a kiełbasę na pieczone mięsa.

4. Wyeliminuj z diety napoje gazowane i słodkie. Zastąp je wodą, herbatą i napojami owocowymi w małych ilościach.

5. Staraj się jeść małe posiłki – 4-5 razy dziennie.

6. Koniecznie zjedz śniadanie! Idealnym wyborem są węglowodany złożone w postaci owsianki, pieczywa pełnoziarnistego.

7. Jedz więcej warzyw. Zaleca się spożywanie warzyw 5 razy dziennie, ale należy zacząć przynajmniej od 3.

8. Niech Twój obiad będzie niskowęglowodanowy – białkowo-warzywny. Kolację zaleca się nie później niż 3 godziny przed snem.

9. Dodaj błonnik do swojej diety: Poprawi to pracę jelit i zapewni uczucie sytości na dłużej. Kefir piję zwykle na noc z łyżką błonnika.

10. Dodaj aktywność fizyczną w postaci treningów cardio lub aerobowych z elementami treningu interwałowego lub obwodowego. Jestem za wybraniem sportu, który jest dla Ciebie najprzyjemniejszy i do którego będziesz się wybierał z przyjemnością.

11. Dodaj do swojej diety multiwitaminę i pamiętaj o Omega-3 i witaminie D. Polecam wybierać Omega z Mórz Północnych. Najbardziej lubię norweski, bo jest najwyższej jakości.

I pamiętaj, aby częściej się uśmiechać, ponieważ szczęśliwy osiągniesz każdy wynik!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: