5 cech, które zdradzają niepewną siebie kobietę

Są to ciągłe myśli o tym, co myślą o nich inni. Wszystkie kobiety są różne i być może żadna z nich nie jest bardzo silna i pewna siebie. A to, nawiasem mówiąc, jest jednym z najważniejszych aspektów w życiu ludzi.

Dlaczego tak się dzieje?

Stosunek do siebie jako osoby w przyszłej kobiecie pojawia się w dzieciństwie. Główną rolę w tej sprawie przypisuje się rodzicom, którzy muszą odpowiednio traktować dziecko, oceniać jego działania.

dziewczyna

Zachęcając dziewczynkę do zajęć edukacyjnych, uprawiania sportu i innych hobby, kształtują w jej umyśle miłość i szacunek do siebie, jej działań i wyglądu. Ciągłe czepianie się nitów i ataki powodują niepewność nastolatka w swoich działaniach.

Często dziewczyny boją się, że wyglądają gorzej niż ich rówieśniczki, boją się pokazywać, bronić swojego stanowiska w różnych sprawach i polegać na opiniach innych.

W grupach szkolnych zawsze są liderzy – to piękne, szczupłe i mądre dziewczyny z punktu widzenia chłopców. Wielu wydaje się, że takie dzieci żyją w rodzinach, w których króluje miłość i uwielbienie. I dopiero kilka lat później dociera do nich, że wcale tak nie jest.

Dziewczęta dźwigają bagaż kompleksów w dorosłość i zaczynają się martwić, bo szef ich nie szanuje, nie okazują uwagi ze strony mężczyzn, nie wyciągają rąk i serc. Niepewne siebie dziewczyny wstydzą się nosić stylowe ubrania, być widocznymi w społeczeństwie, udowadniać swoje racje, opierać się tłumowi.

Oznaki niepewnej siebie kobiety

1. Bardzo niepozorna osobowość – brak kosmetyków na twarzy i niewłaściwa garderoba

Niepewne siebie kobiety, nie chcąc wyróżniać się z szarej masy, zakładają ubrania w ponurych odcieniach. Ponadto praktycznie nie zauważają piękna swojej sylwetki i nieustannie chowają swoje ciało pod obszernymi, workowatymi ubraniami, aby nie wyróżniać się z tłumu.

Niezdecydowane dziewczęta i kobiety zabarwiają oczy tylko przy specjalnych okazjach, a jasna szminka na ogół nie jest rozpoznawana.

2. Brak przyjaciół i niechęć do komplementów

Niepewna siebie kobieta boi się pozostawić złe wrażenie o sobie, być nielubianą przez innych, wyglądać ekscentrycznie i nudno, boi się żartów i dezaprobaty, własnej ignorancji i analfabetyzmu. Więc odchodzi na emeryturę w swoim samotnym małym świecie, nie dopuszczając tam obcych.

Ponadto takie kobiety wstydzą się słyszeć entuzjastyczne słowa i pochwały skierowane do nich. Uważają, że takie uprzejmości to kpina, żart, nie wierzą w ich atrakcyjność. Nieprzyzwyczajone do takich oznak uwagi kobiety rumienią się, robią głupie rzeczy i chcą jak najszybciej zostać same.

READ
15 sztuczek, które ułatwią latanie

3. Współczucie dla siebie

Mądrość ludowa mówi: „Współczucie poniża ludzi”. Notoryczna kobieta w każdej sekundzie odczuwa dla siebie współczucie. Niepewność prowadzi do tego, że samice skarżą się na okoliczności życiowe i trudności. Codzienne narzekania na innych, ich zdaniem, negatywy stają się powodem, dla którego inni ludzie obserwują ich niechęć do tego, by coś ponieść, zmienić coś w swoim życiu.

Prowadzi to do spadku ich samooceny, upokorzenia w oczach ludzi. Nie musisz czuć litości ani współczucia dla siebie, ciągle płakać nad swoim nieszczęśliwym losem. Warto pilnie przełamywać stare fundamenty, dążyć do zdobycia autorytetu i pewnie wspinać się na wyżyny w swojej karierze.

4. Niezdolność i strach przed słowem „nie”

Uległość czyjejś opinii, niechęć do utraty szacunku czy dobrego nastawienia ludzi sprawia, że ​​niepewne siebie kobiety spełniają wszystkie prośby i pragnienia swoich sąsiadów, rodziców i przyjaciół.

Kobieta boi się wyglądać na osobę niekulturalną, niegrzeczną i bez serca: bardzo martwi się o stosunek innych ludzi do niej. Bezkwestionowane spełnienie próśb nigdy nie zwiększy poczucia własnej wartości. Ale napięcie związane z „niewolniczą służbą” komuś prowadzi do podważenia autorytetu nawet w oczach krewnych.

5. Przenoszenie odpowiedzialności na innych

Nieumiejętność i niechęć do samodzielnego podjęcia decyzji to cecha charakterystyczna kobiet niepewnych siebie. Boją się osobiście podjąć decyzję, długo się wahają i spokojnie przerzucają wszelkie obowiązki w rozwiązywaniu różnych spraw na swoich bliskich, kolegów i rodziców. W takim przypadku, w przypadku niepowodzeń, nieustannie szukają winnych i zwalniają się z odpowiedzialności.

Nie musisz bać się pokazać się światu, który podziękuje Ci kolorowymi farbami i mile widzianą komunikacją. W końcu na Ziemi jest wielu przyjaznych i miłych ludzi: trzeba śmiało iść w kierunku swojej sławy i braku pewności siebie.

Nie jest zauważana, nie doceniana, jest wykorzystywana, ale tylko dlatego, że sama się na to zgadza.

Zdjęcie Ihor Malytskyi na Unsplash

Kobiecie wydaje się, że ma pecha: tęskni za kluczowymi momentami, nie wie, jak szybko zareagować i powiedzieć coś istotnego i interesującego. Szuka powodu w sobie i otaczających ją osobach, wierząc, że po prostu urodziła się „w złym czasie”, albo nie umie się poprawnie zaprezentować.

READ
12 słodkich rzeczy, które robi, a ty nie zauważasz

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się skąd bierze się lęk i kiedy przestaje być normą. Znajdziesz w sobie myśli, które sprawiają, że czujesz się źle na sercu. Naucz się rozumieć swoje emocje i uczucia. Zrozumiesz, jak pokonać niepotrzebny niepokój, zyskać większą pewność siebie i nie polegać na czyjejś opinii.

Wiele problemów i utraconych szans w jej życiu wynika właśnie z niepewności. Szkoda, że ​​tego nie zauważa, bo warto się trochę postarać, bo życie stanie się znacznie prostsze.

Oto 7 oznak kobiety, która cierpi na zwątpienie:

Zgadza się na związek, nawet jeśli nie jest doceniana

Niepewna siebie kobieta myśli, że po ślubie lub stałym związku wszystko się zmieni. Ale nawet z mężczyzną jest niezdecydowana, nie wie, jak bronić swoich opinii i interesów, co prowadzi do tego, że wybrana zaczyna ją zaniedbywać i wykorzystywać.

Nie jest doceniana, ponieważ sama dopuszcza takie podejście do siebie, ale nie odważy się odmówić mężczyźnie, aby nie czuć się porażką. Wydaje jej się, że nikogo nie spotka i zostanie sama, więc godzi się znosić upokorzenia, zdradę i bicie.

Nie mówi, czego tak naprawdę chce, myśląc, że to nieprzyzwoite

Kobieta nieustannie myśli, zanim się odezwie. Stara się przewidzieć reakcję wszystkich wokół, zanim zacznie mówić, więc woli milczeć w dużych firmach. Nie da się wyrazić swojej opinii w taki sposób, aby ktoś się nie sprzeciwił. Kobieta boleśnie znosi krytykę i potępienie, dlatego dostosowuje się do innych. Nie potrafi się zrelaksować i swobodnie komunikować nie tylko w gronie kolegów, ale także z rodziną i przyjaciółmi.

Zgadza się pomóc i spełnia prośby, kiedy sama nie chce.

Niepewna siebie kobieta czuje się niekomfortowo odmawiając innym, nawet jeśli musi zmienić swoje plany. Wydaje jej się, że sprawy innych ludzi są ważniejsze niż jej. Doświadcza niepewności i zakłopotania, gdy zostaje poproszona o zmianę w pracy lub pójście do sklepu po artykuły papiernicze dla wszystkich swoich kolegów. Chce być dobra, ale to prowadzi do tego, że jest wykorzystywana. Zaniedbuje siebie, nie ceni czasu osobistego i inni robią to samo.

Myśli, że nic od niej nie zależy

Kobieta, która nie wierzy w siebie, wierzy, że sama nie może uczynić swojego życia lepszym. Dużo energii poświęca byciu dobra dla wszystkich w nadziei, że otrzyma taką samą odpowiedź na dobre. W życiu daje więcej niż otrzymuje. Często odrzuca możliwości tylko dlatego, że „potrzebuje go bardziej” lub „co, jeśli przyjaciel jest obrażony”. Kobieta nie wierzy w siebie i nie uważa, że ​​zasługuje na więcej, dlatego nie dąży do poprawy swojej sytuacji.

READ
O jakich związkach marzą mężczyźni w wieku 25, 35 i 55 lat

Wstydzi się przyjmować prezenty

Czuje się niekomfortowo, gdy inni dziękują jej za usługę lub wręczają prezenty. Wydaje jej się, że zrobiła drobiazg, a ze strony znajomych nie warto było podejmować takiego wysiłku. Nawet w dniu urodzin kobieta woli milczeć w kręgu znajomych i współpracowników. Nie lubi zwiększonej uwagi dla siebie i nie chce powodować niedogodności dla innych.

Jest zawstydzona, gdy ludzie z nią flirtują

Niepewna siebie kobieta czuje się niezręcznie i zawstydzona, gdy flirtuje z nią sąsiad lub kolega, nawet jeśli jest wolna lub nie jest to flirt szczery, ale przyjacielska komunikacja. Nie wie, jak zaakceptować oznaki uwagi ze strony mężczyzn i nie wie, jak na nie reagować. Z tego powodu często w odpowiedzi mówi głupie rzeczy lub udaje, że jest zajęta.

Nie wykazuje inicjatywy i unika odpowiedzialności

Z powodu niskiej samooceny taka kobieta myśli, że do niczego się nie nadaje. Z tego powodu to nie ona najczęściej idzie na awans w pracy, która wie wszystko, ale inny, bardziej przedsiębiorczy kolega. Boi się, że nie poradzi sobie z powierzoną jej pracą, dlatego unika odpowiedzialności. Ze względu na swoją niepewność zawsze sprawdza wszystko kilka razy, robi to perfekcyjnie, ale nadal jest niezadowolona z wyniku i bagatelizuje swoje zasługi.

Im szybciej niepewna siebie kobieta zda sobie sprawę, że szkodzi jej nieśmiałość i niska samoocena, tym szybciej nauczy się być odważniejsza i mniej bolesna w stosunku do opinii innych ludzi.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: