5 błędów w makijażu, które popełniają tylko Rosjanki

690_large

Mówią, że najpiękniejsze są Rosjanki. Nie możesz się tu kłócić. Ale jest też druga strona medalu: chcąc podkreślić to piękno, czasami przekraczamy wszelkie możliwe granice, a spektakularny makijaż zamieniamy w zły gust. Zebrałem najczęstsze błędy, które grzeszą tylko nasi rodacy. Czas przełamać złe nawyki!

Zbyt wyraziste brwi

błędy w makijażu rosyjskich dziewcząt

Na szczęście odzwyczailiśmy się od nitek do brwi. Pojawił się nowy problem: jak uzyskać sobolowe brwi, skoro te naturalne zostały już dawno wyrwane? Wielu sięgnęło po kredki lub zdecydowało się na radykalny makijaż permanentny.

Cóż, a jeśli malujesz, to nie oszczędzaj, z całej szerokiej rosyjskiej duszy! Dlatego wciąż spotykamy dziewczyny z dwoma masywnymi czarnymi „pałeczkami” zamiast brwi. Jeśli widzisz taką damę w Europie, spróbuj zwrócić się do niej po rosyjsku – najprawdopodobniej to nasza.

Elegancki makijaż na każdy dzień

błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Czasem, zbierając się za chlebem, malujemy się tak, jakby to był ostatni raz. Zasada „wszystko co najlepsze na raz” trąci wulgaryzmem, a nawet rosyjskie celebrytki często ignorują zasadę jednego akcentu.

W efekcie na siłowni, w kolejce do sklepu, na spacerze z psem – tak, wszędzie! Widzimy kobiety w pełnym stroju. Nie ma nic złego w dążeniu do piękna, ale z jakiegoś powodu takie podejście jest charakterystyczne tylko dla rosyjskich dziewcząt. W innych krajach jasny makijaż dzienny dawno ustąpił miejsca skromnemu i stylowemu „makijażowi bez makijażu”.

Perłowe cienie na górnej i dolnej powiece

perłowe błędy w makijażu cieni do powiek

Czy nie jest za dużo brokatu? Nie, w sam raz: masa perłowa na dolnej i górnej powiece (a także wszystkie wystające części twarzy obficie doprawiona rozświetlaczem) to ulubiona technika wieczorowego makijażu celebrytek z Rosji. A my, widząc ich wystarczająco dużo, powtarzamy dokładnie to samo. Czasami, niestety, nawet w ciągu dnia.

Cienie z masy perłowej oczywiście wracają do mody, ale we wszystkim trzeba mieć miarę, prawda? Europejskie dziewczyny zdecydują się na taki makijaż, z wyjątkiem obrazu scenicznego. Cóż, z nami możesz iść do łaźni i pobiegać.

Czerwone kości policzkowe

Błędy w makijażu rudych bronzerów

Na przykładzie Anastazji można było zilustrować cały ten artykuł – no cóż, prima nie wie, jak się nadrobić, co można zrobić. Ale przede wszystkim rzuca się w oczy czerwonawy bronzer na kościach policzkowych – wiele z nas też nim grzeszy.

READ
Horoskop na listopad 2023 dla wszystkich znaków zodiaku

Wydaje się, że ślepo próbujemy kopiować modowe techniki, nie biorąc pod uwagę własnego odcienia i koloru skóry. Ponadto produkt aplikujemy od serca – tak, aby czerwone plamy były widoczne z daleka. Z rumieńcem, nawiasem mówiąc, ta sama historia – wielu wybiera je losowo i hojnie rozmazuje, gdziekolwiek dotrze ręka.

Bladoróżowe usta

błędy makijażowe rosyjskich gwiazd

Wydawałoby się, że cały świadomy świat piękna już dawno uznał, że bladoróżowa szminka to nieszczęsny relikt lat 90. Ale światowe trendy docierają do nas bardzo powoli. Tak bardzo, że nawet w 2022 roku Lera Kudryavtseva nadal rozjaśnia usta. Tak bardzo, że dosłownie „znikają” z twarzy.

I dobrze, gdyby tylko nieliczni prezenterzy telewizyjni zgrzeszyli tym. Nie, wiele dziewcząt i kobiet nadal uważa, że ​​pomalowanie ust podkładem to dobry pomysł. A nagroda za najstraszniejszą kombinację trafia do pań, które następnie obrysowują kontur ciemnym ołówkiem. Szach mat, europejskie fashionistki!

Krążą legendy o pięknie Rosjanek, a obcokrajowcy, którzy byli w naszym kraju, zgodnie twierdzą, że nasze kobiety są najpiękniejsze na świecie! Tak, w pełni zgadzamy się z tą opinią, ale nasze piękne panie często popełniają błędy w makijażu, które psują im wygląd, a gdyby starały się ich unikać, wyglądałyby tylko piękniej! Profesjonalny wizażysta Maybelline New York Yuri Stolyarov, który często podróżuje za granicę w ramach swojej pracy, postanowił podzielić się swoją opinią na temat tego, jakie dokładnie błędy popełniają Rosjanki w makijażu.

Perłowa kredka na górną i dolną powiekę

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Żadna europejska dziewczyna nie odważy się tego zrobić, ale nasze piękności są pewne, że nie ma lepszego sposobu na podkreślenie oczu niż zakreślenie ich jasnym ołówkiem.

Kolorowe cienie z dużą ilością masy perłowej. Od rana. Do odzieży sportowej.

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Nie twierdzę, że kolorowe i błyszczące cienie są złe. Ale wciąż istnieją koncepcje makijażu wieczorowego i dziennego, chociaż ostatnio były bardzo warunkowe. Tylko Rosjanka, idąc na spacer, maluje się tak, jakby nie miała na sobie sportowego garnituru, ale wieczorową sukienkę. Co ciekawe, nawet podczas wakacji i wyjazdów nasi rodacy znajdują czas na zrobienie jasnego makijażu, czasami wygląda to dziwnie.

READ
Od 27 grudnia rozpoczyna się 12 Programowych Dni Rodzaju

Zbyt cienkie wyskubane brwi

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Pomimo tego, że wszyscy wokół mówią o modzie na szerokie i naturalne brwi, wiele rosyjskich piękności nadal dzierży pincetę. Jeśli gdzieś w Europie zobaczysz dziewczynę z cienko wyskubanymi brwiami, możesz bezpiecznie zwracać się do niej po rosyjsku.

Nadmiernie podkreślone brwi

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Kolejna skrajność. W chęci uzyskania efektu “sobolowych brwi” nasze dziewczyny czasami nie znają miary. W rezultacie na twarzy widzimy dwie szerokie czarne linie.

Nie na miejscu strzałki wyciągnięte zbyt daleko poza granicę konturu rzęskowego

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Agresywne strzały, wydobyte z serca wprawną ręką, to kolejny z naszych znaków rozpoznawczych. I nie ma znaczenia, że ​​mówimy o dziennym wyglądzie. Na przykład Francuzka, jeśli rysuje strzały, to tylko na wieczór i tylko bardzo cienka, ledwo zauważalna.

Cienie dopasowane do koloru oczu

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Błędne przekonanie, że cienie muszą być dopasowane do koloru oczu, jak nigdzie indziej w Rosji jest żywe. Niebieskookie dziewczyny wybierają niebieskie i niebieskie cienie, zielonookie dziewczyny kupują palety wyłącznie w zielonych odcieniach i tak dalej. Dzięki temu makijaż wygląda nieco niesmacznie i nie sprawia, że ​​oczy jego właścicielki są bardziej wyraziste.

Nadmiernie graficzna zewnętrzna część załamania powieki

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Wiele dziewcząt robi makijaż według tego samego schematu: wewnętrzne kąciki oczu są jasne, a zewnętrzne są aktywnie przyciemnione. W teorii wszystko się zgadza, ale w praktyce wygląda to po prostu przerażająco: zewnętrzny kącik oka jest pomalowany na kolory czarny, szary i granatowy, całkowicie zapominając o cieniowaniu.

Brzoskwiniowo-różowa pomadka z masą perłową

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Pomadka to inna historia. Brzoskwinia, fuksja, gorący róż – nasze Panie uwielbiają wyróżniać się z tłumu, dlatego wybierają właśnie te kolory. Zdecydowanie z perłą. A jeśli skóra jest również opalona, ​​to na ogół jest to święte!

Bardzo ciemny krem

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

Zdradzę ci sekret: musisz wybrać podkład w odcieniu pasującym do skóry lub o pół tonu jaśniejszy. Ale nie ciemniejszy! Przeciwnie, rosyjskie kobiety nieustannie grzeszą ciemnymi „tonalnikami”.

Mocno zarysowane kości policzkowe z charakterystycznym czerwonawym bronzerem

błędy w makijażu, błędy w makijażu, które popełniają Rosjanki

W Rosji zawsze panowała moda na konturowanie: nasze dziewczyny nieustannie starają się osiągnąć efekt „drapieżnych kości policzkowych”. To prawda, że ​​z jakiegoś powodu te wydrążone kości policzkowe są zawsze narysowane czerwonawym bronzerem, co sprawia, że ​​cera jest nie tylko nienaturalna, ale nawet trochę bolesna. Z rumieńcem, ta sama historia, wiele dziewczyn ciągle z nimi przesadza.

READ
20 osób, których pomysłowość jest nie do powstrzymania
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: