5 błędów w makijażu brwi, które postarzają

W naszym wyglądzie brwi są jednym z kluczowych punktów na twarzy, po którym oceniamy nie tylko urodę kobiety, ale także jej emocje, a nawet wiek. Tak, fizjonomia, bez względu na to, jak nieścisła może być „naukowa”, bardzo często trafia w sedno i pomaga nam zinterpretować emocje i uczucia drugiej osoby. A fizjonomia wyróżnia brwi jako jedną z głównych cech naszego wyglądu. Radość i strach, zdrowie i choroba: wiele rzeczy można z nich zrozumieć. Wskazują również na nasz wiek, odmładzając lub wręcz przeciwnie, sprawiając, że jesteśmy wizualnie starsi.

A dzisiaj chcę opowiedzieć o tych przypadkach, kiedy same brwi mogą nas zmienić na gorsze. A także o tym, jak to naprawić.

Zbyt ciemne brwi

Pierwszą rzeczą, na którą chcesz zwrócić uwagę, jest kolor brwi. Zbyt jasne włoski tworzą efekt obcości i psują wygląd, gubiąc się na tle skóry. Zbyt ciemne brwi sprawiają, że spojrzenie jest cięższe, bardziej surowe, a nawet związane z wiekiem. Powodem tego jest nasze postrzeganie twarzy. Im ciemniejsze i ostrzejsze brwi, tym surowsze wydaje się spojrzenie – tak działają stereotypy i skojarzenia. Nie chodzi tylko o to, że złoczyńcy byli wcześniej rysowani właśnie takimi brwiami.

Jak więc wybrać kolor brwi? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie naturalnego odcienia. Ale sytuacje są inne: blizny, choroby i wyrywanie czasami prowadzą do tego, że trzeba ściągnąć brwi. W takim przypadku osoby ciemnowłose powinny wybrać odcień o ton lub dwa jaśniejszy niż korzenie włosów, a osoby jasnowłose – o ton lub dwa ciemniejsze. Wtedy twarz będzie wyglądać harmonijnie.

Brwi w stylu Cruella

Złoczyńcę z filmu 101 Dalmatyńczyków zna chyba każdy. Oprócz różnych kolorów włosów jej cechą wyróżniającą są cienkie i bardzo zakrzywione brwi. Niestety, bardzo często ta forma kojarzy się z wiekiem i złym humorem – dzięki tym samym stereotypom. Tak, a pamięć historyczna jest świeża – takie brwi były popularne kilkadziesiąt lat temu, więc niosą też efekt retro, który może trochę odrodzić kobiety.

Zobacz, jaka ogromna różnica!

I tu pojawia się problem: tyle pań po prostu wyskubało sobie brwi tak, że teraz po prostu je mają. nie rosną. Tak, a niektóre choroby prowadzą do utraty rzęs i brwi. Co zrobić w takim przypadku? Po pierwsze, możesz wypróbować różne olejki, które radzą kosmetolodzy. Po drugie, brwi zawsze można narysować. I nie chodzi tu o straszne węglowe brwi, które spływają w deszczu i upale, ani o tatuowanie. Teraz istnieje wiele markerów do brwi, które są w stanie dokładnie i z gracją rysować włosy tak wiarygodnie, że z odległości 50 centymetrów ludzie nawet nie zrozumieją, że mają przed sobą rysunek.

READ
Jak korygować i koloryzować brwi: 6 kroków do ideału

Brwi Arlekin

Pamiętaj o smutnej postaci Arlekina. Jego cechą wyróżniającą są „smutne brwi”, których najwyższy punkt zaczyna się od nosa, a następnie stopniowo zanika do „nie” bliżej ogona. Takie brwi nie zostały po prostu namalowane na tak smutnym bohaterze – ta forma spuszcza oczy i sprawia, że ​​wygląda się smutno. Próbowałem. A tam, gdzie jest zmęczenie, jest wiek.

Zobacz, jak przebiega linia brwi.

Idealnie, zgięcie brwi powinno znajdować się mniej więcej pośrodku, nieco bliżej ogona. Aby go znaleźć, musisz skupić się na kształcie własnego oczodołu. Lub zacznij od reguły: prosta linia od czubka nosa przez źrenicę prowadzi do zgięcia brwi. Powinien być najwyższy punkt, a nie na początku.

Tu powinien być zakręt. Ale dziewczyna nie patrzy bezpośrednio. Ona patrzy w kamerę.

Stały tatuaż

Innym dość powszechnym problemem związanym z wiekiem jest tatuowanie. Ale oczywiście nie wszystkie, ale tylko ten, który został wykonany niezbyt profesjonalnie: zbyt monotonny i graficzny. W końcu jedno to ledwo zauważalna powłoka, a drugie to ciemne i niezwykle graficzne brwi, które sprawiają, że wygląd jest cięższy, przez co wygląd jest groźny, ciężki i równy. nienaturalny.

Aby nie trafić do niefortunnego specjalisty, lepiej najpierw spojrzeć na jego portfolio, a następnie kierować zdjęciami pracy w dowolnej wyszukiwarce w „szukaj po zdjęciu”. Jeśli zdjęcie jest unikalne, poszukaj recenzji i pomyśl o udaniu się do specjalisty, ale jeśli podobne zdjęcia zostały znalezione w innych źródłach, biegnij i nie oglądaj się wstecz. Dobry mistrz zawsze ma coś do pokazania.

I tutaj należy zauważyć: jeśli naturalnie masz brwi o takim kształcie, artykuł nie dotyczy Ciebie. W końcu natura uczyniła już naszą twarz idealną. A nasze brwi są odpowiednie do cech wyglądu. Inną rzeczą jest to, że brwi są kolosalnie zmieniane i wyrywane, zmieniając w ten sposób nie tylko je, ale także proporcje twarzy. Jeśli nie ma dokąd pójść, możesz się odmłodzić dobrym makijażem. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze istnieje wyjście.

Byłbym wdzięczny za ♥ za artykuł i subskrypcję kanału”O modzie z duszą“. Więcej ciekawych informacji już wkrótce!

580_large

Brwi mogą zmienić twarz nie do poznania. I zarówno ze znakiem plus, jak i ze znakiem minus. Od młodej dziewczyny o świeżym, otwartym wyglądzie do suczej, złośliwej damy – kilka nieudanych pociągnięć ołówkiem i pociągnięć pędzlem. Zobacz, czy ty też popełniasz te błędy.

READ
14 sztuczek, aby uzyskać wspaniałe brwi

Uważamy, że brwiom poświęca się niewiele uwagi, dlatego stworzyliśmy osobną stronę na portalu, na której publikujemy wskazówki dotyczące ich projektowania, stylizacji i makijażu. Biegaj w wolnym czasie!​

Brwi samuraja

samurajskie błędy w makijażu brwi

Pamiętasz, kiedy uczyliśmy się rysować brwi, często posuwaliśmy się za daleko? Nawet Angelina Jolie miała kiedyś samurajskie brwi. „Samuraje” nazywane są takimi liniami graficznymi z kwadratowym wyraźnym początkiem.

Naprawienie błędu jest proste: zacznij malować włosy od środka, cofając się od krawędzi. Potraktuj początek brwi kilkoma pociągnięciami, bez konieczności rysowania masywnej „gałki”. Kontroluj się i nie daj się ponieść emocjom.

Za dużo rozświetlacza

błędy w makijażu brwi

Guru piękna nauczyła nas nakładać kroplę rozświetlacza pod brwi, aby otworzyć oczy. Ale poczucie proporcji nie jest charakterystyczne dla wielu, w rezultacie linia brwi często świeci jak choinka. Ten rodzaj przesady graniczy ze złym gustem.

Użyj produktu o miękkim satynowym wykończeniu lub korektora odblaskowego. Miernie. Możesz całkowicie zrezygnować z połysku i po prostu nałożyć odrobinę białego pigmentu pod brwi (nie zapomnij o cieniowaniu) – spojrzenie również lekko się otworzy i nie będzie wrażenia, że ​​utknąłeś w zera.

stroma przerwa

złe brwi celebryty

Dramatycznie złamane brwi, oczywiście, dodają niektórym twarzom sprośności i wyrazistości, ale rzadko atrakcyjności. Natura wymyśliła wszystkie linie jako gładkie i miękkie, a dodając cechy geometryczne, rzadko osiągamy pozytywny wynik. Oczywiście nie może być mowy o jakiejkolwiek naturalności.

Cóż, jeszcze kilka niuansów dla perswazji: taki ostry „łuk” podkreśla obwisłe policzki, napina twarz i natychmiast podkreśla wszystkie zmiany związane z wiekiem. Unikaj więc ostrej geometrii, korygowania kształtu ołówkiem i dokładnie mieszaj wszystkie produkty.

Zbyt długa krawędź

błędy w projektowaniu brwi na przykładzie gwiazd

Czy zauważyłeś, że twarz Victorii Beckham często wydaje się niezadowolona i smutna? Jednym z powodów jest nieudana konstrukcja brwi. Kiedyś (zwłaszcza w młodych latach) gwiazda nieproporcjonalnie wydłużyła zewnętrzną krawędź. Podobny efekt uzyskasz, jeśli zbytnio poniesiesz się ze swoją sztuką.

Jak więc wyjść poza? Przymocuj ołówek do nozdrza jedną końcówką, drugą – do zewnętrznego kącika oka. Miejsce, w którym dotyka kości brwiowej, jest tym samym punktem zatrzymania, w którym nadszedł czas, aby się zatrzymać.

Monolityczne jednokolorowe brwi

zły makijaż brwi Anastasia Volochkova

Są prości ludzie: biorą ołówek i rysują brew w jednej ciągłej linii. Rezultatem jest jednorodny monolityczny pasek, który w mgnieniu oka zniekształca twarz. A jeśli jest za ciemno… Znów wracamy do historii samuraja.

READ
Konsekwencje laminowania rzęs

Naszym celem nie jest narysowanie jednolitej brwi, ale nadanie włosom zgrabnego kształtu i uzupełnienie ewentualnych braków. Po użyciu ołówka, fondantu i dowolnego innego produktu koniecznie przeczesz włosy szczoteczką – w ten sposób zmiksujesz produkt i zostanie on równomiernie rozprowadzony.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: