5-10 minut dziennie – tyle czasu zajmuje dbanie o kondycję

DOBRY! NIEMOŻLIWE jest posiadanie formy fizycznej bez ćwiczeń siłowych!
Brak czasu!? Umyć czystą wodą! Więc osoba jest leniwa w życiu. Zastanów się, czy gdy człowiek zachoruje, znajduje czas na LECZENIE? Ale wszystko jest porzucone, a osoba jest ZMUSZONA! poprawić swoje zdrowie. Aby nie było czasu – jak mówią “OD ZŁA!”
Wychowanie fizyczne cześć!💪

Jeśli PRAWDZIWE! nie ma czasu, to PRZYNAJMNIEJ! spróbuj przynajmniej trochę fizycznego obciążenia ciała, a mianowicie: chodź więcej. Np. wysiadamy na przedostatnim przystanku jakiegokolwiek transportu naziemnego, a na ostatnim IDZIEMY NA PIESZO (a najlepiej SZYBKIM krokiem lub łatwym biegiem).Nie ignorujemy też kwestii korzystania z windy.Proponuję zapomnieć o tym. Do. Czytaj więcej

Tylko. To jest czyste. Uwaga dla wielu – zwłaszcza na temat windy!

Gdzieś w młodości usłyszałam powiedzenie: – „Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, dodaj jeszcze kilka rzeczy do swojej codziennej rutyny!” Śmiałam się wtedy z tego powiedzenia, bo byłam głupia i młoda, a dużo później zdałam sobie sprawę, że jak mam mało rzeczy do zrobienia w swoim codziennym życiu, to mogę marnować czas przypadkowo i paradoksalnie (!) z dużą ilością wolnego czasu, nie miałem czasu. Czytaj więcej

Na początek radzę przeczytać jakąś humanitarną książkę o zarządzaniu czasem (książka i wykład Lorve’a Vanderkama kiedyś mi pomogły) i pracować z priorytetami. Ponieważ gdy dana osoba cierpi na śmiertelną lub przewlekłą chorobę w ostrej postaci (której można uniknąć poprzez zapobieganie ruchom), znajduje się czas i pieniądze na jej leczenie. A do. Czytaj więcej

Wyższa, Uniwersytet Państwowy w Petersburgu ’86, Sport na całe życie. Moja aplikacja do ćwiczeń 💥 na Androida 👉 17 lutego vk.cc/c5RMsB

Uwielbiam paradoksy. zrezygnuj z długich spacerów pieszo, takich jak chodzenie do pracy i chodzenie z pracy oraz wszelkiego rodzaju 10 tysięcy kroków dziennie. To strata czasu, mówię z doświadczenia 3 000 000 – 1 miliony kroków za mną. Od razu zwolnisz 2-1 godziny dziennie. Cóż, przez godzinę biegania po schodach bez windy w twoim centrum biznesowym lub gdziekolwiek jesteś. Czytaj więcej

Odpowiedź godna zadanego pytania.

Aby zachować dobrą formę, możesz dostosować dietę. Oznacza to, że przejdź na dietę, która będzie zawierała tylko zdrową i odpowiednią żywność. Ponadto możesz rano ćwiczyć przez 10-30 minut. Myślę, że każdy może znaleźć czas dla siebie. To wystarczy, aby zachować formę. W ciągu dnia sporadycznie. Czytaj więcej

Zadbane ciało i atletyczna sylwetka nie zawsze są wymiernymi inwestycjami finansowymi. Możesz zadbać o formę, nie wydając ani grosza na karnet na siłownię lub fitness. Istnieje kilka prostych sposobów dla tych, którzy chcą zachować dobrą formę, ale nie chcą lub nie stać ich na profesjonalny trening.

Samoładowanie w domu

Lekka rozgrzewka i podstawowe ćwiczenia są wszystkim dobrze znane od szkolnych lekcji wychowania fizycznego. Taka gimnastyka nie należy do kategorii wyczynowej, ale daje organizmowi niezbędną aktywność fizyczną, pozwalającą utrzymać go w napiętej sportowej formie.
Nauka w domu nie wymaga niczego poza pragnieniem. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu – w sypialni, kuchni, a nawet na korytarzu, tj. gdzie jest kilka wolnych metrów kwadratowych na proste ćwiczenia.

Lekcje online

Miasto to darmowa siłownia dla każdego

• bieganie lub spacery latem (na świeżym powietrzu lub w parku), zimą jazda na nartach (w parku ze ścieżkami lub trasami narciarskimi);

READ
Chińscy emeryci zadziwiają sędziów swoimi figurami w konkursie bikini

• zajęcia jogi lub pilatesu – w dowolnym parku, skwerku, na placu zabaw na podwórku, gdzie jest zielony trawnik;

• jazda na rowerze i hulajnoga – idealne dla miast o dobrze rozwiniętej infrastrukturze rowerowej.

W kontekście takich zajęć największym problemem jest samodyscyplina.

The Guardian zebrał przydatne rekomendacje od trenerów sportowych i czytelników. Używaj ich, aby poruszać się więcej każdego dnia.

1. Zrozum, dlaczego tego potrzebujesz

Zdecyduj, dlaczego chcesz ćwiczyć. To zależy od tego, czy w przyszłości nie zrezygnujesz z treningu. Nie polegaj na krótkoterminowej motywacji i poczuciu winy, że ktoś inny wygląda lepiej.

Zaczniesz znajdować czas na treningi dopiero wtedy, gdy odczujesz z nich wymierne korzyści w codziennym życiu. Skoncentruj się na natychmiastowych korzyściach płynących z aktywności fizycznej: zmniejszeniu stresu, wzroście energii.

2. Zacznij powoli

Aby nabrać formy, wielu przyjmuje wszystko na raz: zmienia dietę, zaczyna trenować, rzuca palenie. Naturalnie w ciągu kilku tygodni spada motywacja, pojawia się zmęczenie. Bądź cierpliwy.

Wypróbuj krótkie, intensywne treningi, jeśli trudno jest zmusić się do ćwiczeń przez dłuższy czas. Rób je raz lub najwyżej dwa razy w tygodniu. Połącz je z bieganiem, pływaniem lub szybkim marszem i zostaw dwa lub trzy dni w tygodniu na odpoczynek. Trzymaj się tego reżimu przynajmniej przez pierwszy miesiąc.

3. Nie oczekuj, że pokochasz treningi

Nie zmuszaj się do robienia rzeczy, których w ogóle nie lubisz. Ale nie przekonuj siebie, że musisz kochać trening. Niektórym podoba się sam proces, innym podobają się poszczególne elementy.

Na przykład poczucie, że ciało staje się silniejsze, czy radość z opanowania sportu. Pamiętaj, co lubiłeś jako dziecko (rolki, rowerek) i postaraj się uwzględnić to w swojej rutynie.

4. Bądź dla siebie miły

Brak aktywności fizycznej niekoniecznie oznacza brak motywacji. Zmęczenie, depresja, stres w pracy lub opieka nad chorym członkiem rodziny mogą uniemożliwić Ci ćwiczenia.

W takim przypadku zapomnij o pięciu treningach tygodniowo. Planuj realistycznie, biorąc pod uwagę swój stan i obowiązki.

Pod koniec tygodnia zastanów się, co Ci odpowiada, a co nie. Na przykład możesz iść na spacer podczas przerwy na lunch, a po pracy nie masz już na to siły. W związku z tym zbuduj swój harmonogram aktywności.

5. Nie polegaj na sile woli

Jeśli potrzebujesz silnej woli, aby coś zrobić, to tak naprawdę nie chcesz tego robić. Pomyśl o tym, co chcesz trenować i co chcesz z tego wyciągnąć. Jakie są korzyści z ćwiczeń dzisiaj? Jak się czujesz podczas jazdy i po? Te pytania pomogą, gdy spadnie motywacja.

6. Połącz swój trening z innym celem

Zwiększy to poczucie satysfakcji z tego, co zostało zrobione i zwiększy odpowiedzialność za pominięcie. Na przykład:

7. Przygotuj się z wyprzedzeniem

Pakowanie się na trening lub bieganie może być męczące, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz. Musisz złożyć sportową odzież i buty, wziąć butelkę wody, zdecydować, którą drogą będziesz biegać lub jakie ćwiczenia będziesz wykonywać.

Postaraj się to zrobić nie przed wyjściem z domu, ale z wyprzedzeniem. Stopniowo stanie się to nawykiem i będzie łatwo dawane.

8. Planuj i ustalaj priorytety

Wiele osób twierdzi, że po prostu nie mają czasu na sport. Oczywiście, jeśli łączysz dwie prace lub opiekujesz się małym dzieckiem, to prawda. Ale zastanów się, czy to twoja sytuacja.

READ
Najbardziej zbilansowana dieta białkowa!

Może to złe planowanie. Zwykle zawsze priorytetowo traktujemy biznes, zapominając, że zdrowie jest bardzo ważne. Unikaj tego podejścia.

Najpierw zaplanuj, kiedy i gdzie będzie trening. Zdecyduj, co zrobisz i postaraj się trzymać planu. Po drugie, stwórz plan na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Wyobraź sobie, co może stanąć Ci na drodze i zastanów się, jak ponownie się zmotywować w tym przypadku.

9. Jeśli masz mało czasu, poćwicz przynajmniej trochę.

Sesja nie musi trwać godzinę. Odpowiednio zaprojektowany 15-minutowy trening również może być bardzo skuteczny. Dlatego, gdy masz mało czasu, nie rezygnuj całkowicie z zajęć.

10. Jeśli twoje podejście nie działa, zmień je.

Nie bij się i nie rób sobie boksów. Jeśli jeden system ćwiczeń Ci nie pomaga, nie oznacza to, że nigdy nie schudniesz. Spróbuj innego. Rozczarowanie siebie i poczucie winy na pewno ci nie pomogą.

11. Dodaj ćwiczenia siłowe i równoważące wraz z wiekiem.

Około trzydziestki zaczynamy tracić masę mięśniową, dlatego tak ważne jest uwzględnienie treningu siłowego w swoim schemacie. Mogą być z własnym ciężarem lub inwentarzem, na przykład z gumką.

Nie zapomnij o ćwiczeniach aerobowych i równoważnych. Te ostatnie są szczególnie ważne, ponieważ zmysł równowagi pogarsza się wraz z wiekiem.

12. Stopniowo zwiększaj intensywność

Oceń testowane napięcie w skali od jednego do dziesięciu. Kiedy zauważysz, że liczby się zmniejszają, czyli trening jest dla Ciebie łatwy, wydłuż sesję lub spróbuj nowych ćwiczeń.

Przy regularnych ćwiczeniach powinieneś zobaczyć ten postęp w szybkości, wytrzymałości i sile w ciągu około dwóch tygodni.

13. Ćwicz w domu

Nawet jeśli nie masz dużo miejsca w domu, możesz wykonać trening górnych i dolnych partii ciała (PHA). Jednocześnie ćwiczone są wszystkie mięśnie, wzmacnia się układ sercowo-naczyniowy i przyspiesza się metabolizm.

Wykonuj przysiady, pompki na kolanach, wykroki, pompki w tył na krześle i unoszenie miednicy. Na taki trening wystarczy 15-20 minut i minimum sprzętu.

14. Zamień codzienne czynności w trening

Prace domowe i ogrodnicze również można zaliczyć do aktywności fizycznej, ale tylko wtedy, gdy naprawdę się przy tym wytężasz. Jeśli jest Ci gorąco, Twój oddech staje się szybszy i trudno Ci prowadzić rozmowę.

Spacery z psem można również zamienić w trening: pobiegać z pupilem lub wybrać trasę po pagórkowatym terenie.

15. Słuchaj swojego ciała, gdy jesteś chory

Uważa się, że przy bólu nad szyją (ból głowy, przeziębienie) można ćwiczyć umiarkowanie, jeśli czujesz się normalnie. Jeśli odczuwasz ból pod szyją lub masz trudności z oddychaniem, zrób sobie przerwę.

Najważniejsze to być ostrożnym. Nie rób treningów o wysokiej intensywności i nie ćwicz cztery razy w tygodniu. Poruszaj się powoli i słuchaj swoich uczuć.

16. Po kontuzji regeneruj się nie tylko fizycznie, ale także psychicznie.

To, jak szybko wrócisz do treningu, zależy od rodzaju kontuzji. W każdym razie skonsultuj się z lekarzem i postępuj zgodnie ze środkiem. Pamiętaj, że powrót do zdrowia psychicznego jest czasami trudniejszy niż powrót do zdrowia. Nawet jeśli robimy wszystko, co konieczne, wciąż na drodze są przeszkody.

17. Po ciąży zacznij od najprostszego.

Powrót do treningu po porodzie to trudny proces. Zwłaszcza po cesarskim cięciu. Bądź cierpliwy. Zrelaksuj się i zadbaj o siebie. Słuchaj swojego ciała i rad swojego lekarza. Kiedy poczujesz, że masz więcej energii, stopniowo zwiększaj aktywność fizyczną.

READ
10 elementów garderoby, które sprawią, że każda figura będzie idealna

Zacznij od najprostszego – chodzenia i noszenia dziecka w nosidełku. Jeśli po porodzie masz problemy z mięśniami pleców lub brzucha, możesz potrzebować fizykoterapii.

18. Śledź postępy, ale nie przejmuj się wynikami.

Śledzenie celów jest przydatne, ale musi być elastyczne. Jeśli miałeś pracowity dzień w pracy, to naturalne, że mało robisz na treningu. Nie oznacza to, że jesteś leniwy i niczego nie osiągniesz. Po prostu zwróć szczególną uwagę na to, jak się czujesz.

19. Nie pomijaj treningu ze względu na pogodę

Zima nie jest powodem do hibernacji. Przygotuj strój sportowy i nie martw się o śnieg i błoto pośniegowe. Nie dajcie się namówić głosowi, który szepcze, że w taką pogodę lepiej leżeć pod kołdrą. Kiedy wyjdziesz pobiegać lub poćwiczyć, pożałujesz, że odkładałeś to na tak długo.

20. Bądź rozsądny

21. Nagradzaj siebie

22. Znajdź wsparcie

Takie wsparcie pomaga zrobić pierwszy krok, a reszta jest już łatwiejsza.

23. Użyj motywacji wizualnej

24. Odłóż budzik od siebie.

25. Nie przegap więcej niż cztery dni z rzędu

Od 2016 roku tłumaczę i piszę artykuły na Lifehacker. Dzielę się przydatnymi pomysłami na temat samorozwoju, nauki, biznesu, produktywności i zdrowego stylu życia.

1537364099-lyfqo

Obecnie ponad jedna trzecia dorosłych ma nadwagę, a 1 na 13 dorosłych cierpi na otyłość zagrażającą życiu. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę warunki, w jakich żyjemy. Ludzie spędzają coraz więcej czasu w pracy nie myśląc o swojej kondycji fizycznej. Normą staje się również odwiedzanie fast foodów. Jednak większość nie chce wydawać pieniędzy na miesięczną opłatę za siłownię.

5 łatwych i niedrogich sposobów na poprawę i utrzymanie kondycji

Wydawać by się mogło, że wykupienie abonamentu to opłacalna inwestycja, ale czasami siłownia może mocno uderzyć w Twoją kieszeń. Ale fakt, że chcesz na tym zaoszczędzić, nie powinien w żaden sposób zagrażać Twojemu zdrowiu.

1. Codzienny spacer. Co najmniej 10 tysięcy kroków

dziewczyna na spacerze

Wszędzie zabieramy ze sobą telefony. Używamy go do komunikacji, przechowywania informacji, robienia z nim zdjęć i wielu innych. Dlaczego nie wykorzystać go również do śledzenia poziomu sprawności?

Wiele smartfonów ma możliwość śledzenia liczby wykonanych kroków, ale nie zawsze liczą one poprawnie. Dlatego warto kupić fitness tracker, aby każdego dnia śledzić swój cel 10000 30 kroków. Chodzenie zaledwie 60-XNUMX minut dziennie może zapewnić wiele korzyści zdrowotnych i zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych.

2. Zwracaj uwagę na to, co wkładasz do ust

Jeśli twoim celem jest utrata tłuszczu i budowanie mięśni, musisz przemyśleć swoją dietę. Przestudiuj ten problem samodzielnie lub skontaktuj się ze specjalistą. Wybierz dietę, która będzie zawierała dużo owoców, warzyw; zawierają zrównoważoną ilość JBU; bogate w minerały i witaminy oraz inne składniki odżywcze. Nie zapomnij o utrzymaniu równowagi wodnej w organizmie.

Zdrowe odżywianie nie zawsze wiąże się z kosztami. Jeśli jesteś studentem lub osobą dorosłą, która nie ma wolności finansowej, to Ty też możesz wybrać odpowiednią dla siebie dietę.

3. Wolontariat

wolontariuszy

4. Czyszczenie

Być może nigdy nie myślałeś, że możesz spalić kalorie po prostu sprzątając dom. Nie można obliczyć dokładnej utraty kalorii, zależy to od osoby, jej wagi, formy fizycznej itp. Raz w tygodniu wykonuj gruntowne sprzątanie domu.

Unikaj toksycznych chemikaliów, nie zanieczyszczaj nimi swojego domu, używając ich przez cały czas. Używaj łagodniejszych środków czyszczących: mydła, wody, octu. Wykonują również całą pracę. Wykonaj dodatkową pracę, przesuwając sofę do czyszczenia pod spodem, umyj okna i wynieś dodatkowe śmieci z domu.

READ
Dla zdrowia i witalności: żywe witaminy, których każdy potrzebuje

5. Zaproś znajomych

gra w badmintona

Zarażaj znajomych pragnieniem bycia zdrowym. Zaproś je do gry w tenisa, biegania, pływania. To świetny sposób na połączenie więzi społecznych i aktywności fizycznej. Poczujesz satysfakcję i większą motywację, jeśli spędzisz czas pożytecznie, a jednocześnie w towarzystwie dobrych ludzi.

Jeśli chcesz żyć długo i zdrowo, ale nie masz środków na duże wydatki, myśl pozytywnie i ciężko pracuj, aby osiągnąć swój cel. Przynajmniej raz odwiedź swojego lekarza, aby zobaczyć, jaki wpływ ma trening na Twoje ciało.

Spróbuj gotować samodzielnie. Domowe jedzenie jest bardziej pożywne i zdrowsze niż żywność przetworzona. Idź za przykładem Japończyków: kończ posiłek dokładnie w momencie, gdy czujesz się pełny, a Twój talerz nigdy nie będzie pusty. Przestań palić i pić alkohol.

Po prostu dokonaj tych drobnych zmian w swoim stylu życia i trzymaj się tych nawyków do końca życia. Zaczniesz zauważać wzmocnienie zdrowia fizycznego i psychicznego.

5 sposobów na utrzymanie formy bez wydawania zbyt dużych pieniędzy zaktualizowany: 20 kwietnia 2019 r. przez Evgenia Sokolova

Krótkie treningi podczas pracy

Jeśli dana osoba nie ma dziś wystarczająco dużo czasu na ćwiczenia, prawdopodobnie po prostu pominie trening, prawda? Zła decyzja! Możesz czerpać korzyści z krótkich treningów w ciągu zaledwie pięciu minut. Czy nadal jesteś sceptyczny? Tak naprawdę mikrotrening może również poprawić stan zdrowia i wzmocnić organizm.

Czy 5-minutowe treningi pomagają?

Być może nigdy nie zastanawiałeś się nad zajęciami przez pięć minut, ponieważ nie wydaje się, abyś mógł zmienić sytuację w tym czasie. Ponadto Departament Zapobiegania Chorobom i Promocji Zdrowia Stanów Zjednoczonych mówi, że co tydzień należy dążyć do 10-150 minut umiarkowanej aktywności aerobowej lub 75 minut energicznych ćwiczeń aerobowych. Ale to nie znaczy, że krótsze, bardziej intensywne ćwiczenia nie mogą pomóc.

Korzyści płynące z regularnych ćwiczeń obejmują wszystko, od utraty wagi po lepszy sen i zwiększony poziom energii. Utrzymanie formy może również pomóc Ci poczuć się pewniej. Badania pokazują, że nawet 5-minutowe sesje ćwiczeń mogą pomóc w utrzymaniu formy.

Co mówi nauka?

Badanie przeprowadzone przez University of Utah pokazuje, że wszystkie te małe interwały ćwiczeń, które dana osoba wykonuje w ciągu dnia, mogą być bardzo korzystne. W rzeczywistości nawet jedna „energiczna” minuta może mieć zauważalny wpływ na organizm.

Kobiety, które włączyły krótkie okresy intensywnej aktywności do swojego codziennego życia, mają niższy wskaźnik masy ciała (BMI) w porównaniu z innymi badanymi. Mężczyźni widzą podobne wyniki. Spalanie kalorii podczas tej krótkiej, ale intensywnej sesji ćwiczeń pozwoliło kobietom ważyć około 0,7 kg mniej niż kobietom nieaktywnym fizycznie. Ryzyko rozwoju otyłości również zmniejszyło się zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, którzy wykonywali te zestawy ćwiczeń.

Inne badanie opublikowane w Obesity wykazało, że dzielenie treningów na krótkie interwały ma sens, jeśli chodzi o kontrolę apetytu. Jedna grupa otyłych uczestników wykonywała jedną godzinę ćwiczeń dziennie, podczas gdy druga grupa wykonywała 12 sesji pięciominutowych treningów. W końcu obie grupy miały we krwi podobne ilości białka, które kontroluje apetyt.

Jednak grupa, która wykonywała krótkie treningi, twierdziła, że ​​czuli się średnio o 32 procent mniej głodni w ciągu dnia. Innymi słowy, ich uczucie sytości wzrosło po zaledwie pięciu minutach przerywanych ćwiczeń.

READ
6 nieoczywistych czynników, które uniemożliwiają pozbycie się tkanki tłuszczowej w talii

Istnieje również trening Tabata, czterominutowy intensywny trening interwałowy, który składa się z 20 sekund ciężkich ćwiczeń i 10 sekund odpoczynku, powtarzanych osiem razy. Nazwa pochodzi od autora badania dotyczącego treningu interwałowego, które zostało opublikowane w 1996 roku. Wyniki tego badania wykazały, że krótkie sesje interwałowe znacząco poprawiają beztlenowe i tlenowe funkcje organizmu.

Jak włączyć ćwiczenia do swojego codziennego życia?

Wszystko to brzmi dobrze, ale człowiek może czuć, że nie da się wygospodarować nawet pięciu minut na trening ze względu na napięty harmonogram. A może, gdy jest trochę wolnego czasu, człowiek po prostu chce się zrelaksować. Nikt nie mówi, że utrzymanie formy jest łatwe, ale jest to możliwe.

Wskazówki dotyczące znajdowania czasu

  • Wykorzystaj przerwy na reklamy telewizyjne na swoją korzyść. Możesz wstać i skakać lub zejść na dół i robić pompki podczas reklam.
  • Wypróbuj metodę „nano-treningu” podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak mycie zębów. Zamiast po prostu stać, możesz wykonać kilka podbić łydek.
  • Ustaw przypomnienie w telefonie, aby zmotywować Cię do ćwiczeń przez cały dzień. Możesz zamknąć drzwi do biura, aby poćwiczyć jogę lub wybrać się na krótki spacer jako przerwę w pracy.
  • Idź, aby wykonać zadanie, zamiast korzystać z pojazdów. Skorzystaj ze schodów zamiast windy.

Jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad, po pewnym czasie staną się one nawykiem i naturalnie wpasują się w codzienną rutynę.

5-minutowe przykłady treningu

Nie musisz mieć karnetu na siłownię, aby ćwiczyć. W rzeczywistości czas spędzony na dojazdach na siłownię, przygotowaniach do treningu może obniżyć motywację. Kiedy człowiek czuje siłę i inspirację do ruchu, warto rozpocząć krótkie treningi, których przykłady można znaleźć za darmo na YouTube.

Niektóre przykłady:

  • 5-minutowy trening mięśni brzucha XHIT. Musisz wykonać serię pięciu ćwiczeń, z których każde trwa 1 minutę. Przygotuj się na zostanie ekspertem w deskach, wypadach i przysiadach.
  • Fitness Blender 5-minutowy trening pośladków i ud. Musisz wykonywać różne przysiady według schematu 40 sekund z pięcioma sekundami odpoczynku. Pomoże utrzymać dobrą formę i wzmocnić dolne partie ciała. – 5-minutowy film treningowy dla tych, którzy muszą spalić tłuszcz. Zaczyna się od skoków i sprintów. Następnie musisz pompować prasę, machać nogami, ponownie skakać. (4-minutowy trening) obejrzano ponad 2 miliony razy. Każde ćwiczenie w treningu wykonywane jest dwa razy przez 20 sekund, a między nimi 10 sekund odpoczynku. Wskazane jest, aby wykonywać go jako rozgrzewkę przed dłuższym treningiem lub jako ćwiczenie poranne.

Nie masz komputera pod ręką? Możesz ustawić pięciominutowy alarm w zegarku lub telefonie i spróbować wykonać w tym czasie jak najwięcej ćwiczeń, takich jak pompki, przysiady, deski, skoki, bieganie w miejscu lub coś innego. Musisz tylko spróbować osiągnąć najwyższy możliwy poziom intensywności. I nie zapomnij pić dużej ilości wody po zakończeniu zestawu ćwiczeń!

Nawet pięć minut ćwiczeń może być korzystne dla zdrowia organizmu. Jeśli nadal nie masz pewności, czy to wystarczy, wypróbuj jeden z treningów z powyższej sekcji. Kiedy w końcu złapiesz oddech, ponownie zadaj sobie pytanie, czy stan zmienił się w ciągu tych 5 minut. I rzeczywiście, robienie przynajmniej czegoś jest zwykle lepsze niż nic nie robienie!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: