40 ważnych rzeczy, które każda kobieta powinna zrobić przed 40

40 lat to wspaniały wiek dla każdej kobiety, kiedy można być sobą, na co nie było jej stać ani w wieku dwudziestu lat, kiedy trzeba codziennie podbijać świat, wydając na to ogromną ilość energii, ani w wieku trzydziestu lat. doświadczenia i chęć zaistnienia w pracy, rodzinie i społeczności. W wieku czterdziestu lat nie musisz niczego udowadniać swojej bratniej duszy, ponieważ w tym wieku został już podbity i zbadany, a jego poziom zawodowy jest na najwyższym poziomie. Jednym słowem „podbijaj i rządź”! Ale jest kilka rzeczy, o których każda czterdziestolatka zdecydowanie powinna wiedzieć. Więcej o nich.

Co powinna wiedzieć kobieta po czterdziestce?

Co powinna wiedzieć kobieta po czterdziestce

 1. Musisz przestać przepraszać. Nie musisz przepraszać ginekologa za nie golenie nóg, ponieważ w twoim wieku nie ma w tym nic nagannego. Możesz mu tylko powiedzieć „przepraszam” i bez wyjaśnienia. Albo na przykład zostałeś zaproszony na piknik w przyszły weekend, ale po prostu nie chcesz tam jechać, ponieważ planowałeś spędzić weekend w łóżku z pilotem w rękach. Możesz odmówić zaproszenia prostym zdaniem: „Nie będę mógł uczestniczyć w twoim przyjęciu, ale jestem ci bardzo wdzięczny za zaproszenie. Życzę dobrej zabawy.” I bez wymówek. Możesz je zostawić na wypadek, gdybyś naprawdę się mylił – zepsułeś samochód współmałżonka, niesłusznie obraziłeś sąsiada itp.
 2. Oszukiwanie z kamienną twarzą. Po czterdziestce pewnie już się tego nauczyłaś, więc bez problemu możesz podziękować koleżance za niepotrzebny prezent lub pochwalić koleżankę, gdy zobaczysz ją w nowej sukience, w której wygląda, delikatnie mówiąc, nie najlepiej. W tym momencie powinieneś mieć poważny wyraz twarzy, w żaden sposób nie zdradzający swoich prawdziwych uczuć. Ale często nie powinieneś uciekać się do oszustwa, w przeciwnym razie możesz zostać podejrzany o kłamstwo. Przynajmniej czasami mów prawdę. Zachowasz więc godność i będziesz miłą kobietą dla wszystkich.
 3. Krytyka cię nie zabija. Jeśli przełożeni nagle zaczną cię krytykować lub koledzy zareagują negatywnie, to są to drobiazgi. Przerzuć się na coś fajnego. W końcu możesz myśleć o złym jutrze. Nie psuj sobie dziś nastroju. Twój zirytowany szef powiedział, że Twój raport zawiera dużo błędów i wymaga pilnego przerobienia? Idź do domu i spędź wieczór z dziećmi i ukochanym mężem. Poranek mądrzejszy niż wieczór, może jutro będzie mniej niedociągnięć w tym raporcie, jak szef się uspokoi.
 4. Nie odkładaj swoich pragnień na później. Jeśli myślisz o zrobieniu na drutach swetra dla ukochanej córki, ale w pracy to tylko pośpiech, który trzeba pilnie załatwić, przeciąż część pracy na innych. I zajmij się robieniem na drutach. Jedź na narty, jedź na lodowisko, jeśli to było twoje stare marzenie. Pewnie już zrozumiałeś, że nie możesz zrobić wszystkiego, a życie jest tak krótkie i musisz mieć czas, żeby się nim dziś cieszyć.
 5. Nawiąż przyjazne stosunki. W wieku czterdziestu lat zaczynasz rozumieć, że życie nie jest tak proste, jak się wydawało w wieku dwudziestu lat. A teraz potrzebujemy prawdziwych przyjaciół, którzy wesprą w trudnym momencie. Pożądane jest, aby byli w różnym wieku, nie byli zdezorientowani dziesięcioletnią różnicą wieku i mieli różne poglądy. Różnorodność jest po prostu fajna, ponieważ z nimi stajesz się tak samo naiwny, jeśli twój przyjaciel jest młodszy, lub tak samo doświadczony, jeśli twój przyjaciel jest starszy od ciebie. Oznacza to, że pojawia się w tobie lekkość bytu jak u trzydziestolatków i mądrość jak u sześćdziesięciolatków.
 6. Nagraj dla siebie wszystkie ważne wydarzenia. Życie jest tak ulotne, że za kilka lat zapomnisz, jak stawiane były pierwsze kroki Twojego syna, czy wypowiadane były pierwsze słowa Twojej córki. Zapisuj wszystko w pamiętniku, a także pozwól wyrobić sobie dobry nawyk – filmować wszystkie rodzinne wydarzenia przed kamerą, aby później, patrząc na nie, śmiać się ze słów wypowiadanych przez ojca, czy łez wylewanych przez siostrzeńca, gdy bał się piłki. Róbcie zdjęcia swoim pociechom, to na fotografiach widać tapetę, która zdobiła pokój córki, gdy miała 7 lat, czy rysunki syna na białych meblach, gdy miał dwa lata.
 7. Kiedy chcę, kładę się do łóżka. Teraz nie musisz szukać wymówek, dlaczego zdecydowałeś się wcześniej położyć spać. Jeśli twoje ciało chce spać, możesz zasnąć o dziewiątej wieczorem. Nie wstydź się tego. A ten, który potępia cię dzisiaj za twój wczesny sen, jutro do tego dojdzie. Wszyscy będziemy po czterdziestce.
 8. Nie bierz partnera za pewnik. Kiedy jesteś w związku małżeńskim przez długi czas, nie ma już dawnej pasji, ale nie powinieneś ignorować swojej bratniej duszy. Możesz po prostu pocałować go, siedząc przy komputerze, w czoło, aby zwrócić na siebie uwagę. Lub przytul go po śniadaniu, życząc mu miłego dnia. Podziękuj mu za każdą małą rzecz, którą robi dla ciebie twój współmałżonek. Tylko w ten sposób możesz utrzymać romans w swoim małżeństwie.
 9. Twoje podejście do wydarzeń ma ogromne znaczenie. Zrozumiałeś już, że 90% tego, co się z nami dzieje, zależy od tego, jak reagujemy na to, co się dzieje. Jeśli więc pozytywnie patrzysz na życie, to kałuża, w którą przypadkowo wszedłeś, jest świetnym powodem, aby kupić sobie piękne kalosze, a chamstwo innego podróżnika w metrze jest powodem do komplementów. Bądź optymistą, a Twój świat będzie pomalowany na jasne kolory.
 10. Bądź bliżej bliskich. Jeśli twoja przyjaciółka zdecyduje się otworzyć jej wystawę zdjęć, koniecznie ją wesprzyj. Albo twój mąż zostawił twoją siostrę – musisz urządzić jej czarujący i niezapomniany wieczór w nocnym klubie. Bądź blisko bliskich, nawet jeśli musisz przejechać pół kraju lub spędzić dużo czasu.
 11. Bądź milszy i bardziej responsywny. Życzliwość to cudowna cecha, która nie jest dana każdemu, ale można ją rozwijać w sobie. W wieku czterdziestu lat to obowiązkowa czynność – zostań wolontariuszem w schronisku dla psów, pomóż starszej sąsiadce, robiąc dla niej zakupy spożywcze lub młodej matce, spacerując z kapryśnym dzieckiem podczas zakupów w sklepie. supermarket.
 12. Nie musisz martwić się o swój wygląd. Nie i jeszcze raz nie, nie należy się poddawać, wręcz przeciwnie, zawsze należy być na szczycie. Ale teraz możesz sobie pozwolić na noszenie tego, co lubisz iw czym czujesz się dobrze, a nie tego, co jest modne, byle tylko nie być krytykowanym przez znajomych. Nie przejmuj się tym, co o tobie mówią. Faktem jest, że ludzie oceniają każdego przez swój własny pryzmat. Ale w twoim wieku twoja opinia jest najważniejsza i nikogo innego – bo jesteś kobietą mądrą życiowo i wszystko jest dla ciebie możliwe.
READ
Poważny związek… lub jeszcze raz powód do myślenia

Masz ponad 40 lat? Możesz tylko pogratulować, bo teraz twoje życie stanie się znacznie łatwiejsze, stać cię na wszystko, czego wcześniej nie mogłeś zrobić, bo bałeś się wyrzutów, nieporozumień i krytyki. Teraz sama możesz wyrzucać, kierować i zarządzać, ponieważ jesteś doświadczoną czterdziestolatką!

Lata mijają i czasami nie można za nimi nadążyć. Nie przegap szansy na osiągnięcie swoich celów i spełnienie ukochanych marzeń. Wiele kobiet w wieku 40 lat zaczyna myśleć, że życie toczy się dalej, a marzenia pozostają marzeniami.

Zidentyfikowaliśmy 40 najważniejszych pragnień, które powinna spełnić każda kobieta, która skończyła 40 lat.

1. Weź odpowiedzialność za swoje czyny bez obawy o konsekwencje.

2. Naucz się kontrolować siebie w trudnych sytuacjach.

3. Znajdź jedność ze swoim wnętrzem.

4. Naucz się gotować jak szef drogiej restauracji.

5. Zrozum, że w wieku 40 lat życie dopiero się zaczyna.

6. Miłego towarzystwa.

7. Miej uczciwą i niezawodną dziewczynę.

8. Zakochuj się, aż stracisz puls.

9. Kup niewiarygodnie kosztowną rzecz bez powodu.

10. Zrób listę życzeń.

11. Zobacz prawdziwy koszmar.

12. Wybierz się na koncert swojego ulubionego zespołu.

13. Miej historię do opowiedzenia z dumą.

14. Przetrwaj dramat serca.

15. Zrób drzewo genealogiczne.

16. Miej szczęśliwy garnitur, w którym zawsze masz szczęście.

17. Naucz się przyznawać do błędów.

18. Mieć zasługi wobec społeczeństwa.

19. Przypomnij sobie chwile w swoim życiu, które świadczą o twojej sile umysłu.

20. Miej przyjaciela, który będzie Cię wspierał zawsze i we wszystkim.

21. Naucz się być dobrym doradcą.

22. Naucz się być nostalgicznym.

23. Prowadź osobisty pamiętnik.

24. Przekrocz wcześniej ustalone granice w życiu seksualnym.

25. Miej dziewczynę, którą chciałbyś być.

26. Umieć powiedzieć „nie” bez wyjaśniania tego.

27. Zdobądź doświadczenie życiowe.

28. Znajdź piosenkę swojego życia.

29. Znajdź hobby, które kochasz.

30. Miej cel, który sprawi, że przeniesiesz góry.

31. Miej album ze zdjęciami, który możesz pokazać gościom.

32. Zdobądź młodego kochanka.

33. Mieć bliskich, których nie można stracić.

34. Kochaj siebie i zaszczepiaj tę miłość w innych.

READ
Odnosząca sukcesy modelka straciła nogę przez zwykły tampon, a teraz mogła stracić drugą

35. Nie wstydź się siwych włosów i zmarszczek.

36. Naucz się polegać tylko na sobie.

37. Nie ma ograniczeń w życiu intymnym.

38. Zbierz małą fortunę.

39. Zainwestuj swoje oszczędności w dochodowy biznes.

40. Naucz się sprawiać, by inni się uśmiechali.

Wykonując te proste zadania, możesz śmiało powiedzieć, że przeżyłeś wszystko. Być może będziesz miał własną listę, nieco inną. Ale z pewnością musisz to zostawić i natychmiast zacząć grać.

Sporządziłeś już listę potrzebnych rzeczy? Podziel się z nami swoimi planami w komentarzach.

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: