40 stylowych pomysłów na zdjęcia wnętrz

Dekorowanie ściany zdjęciami: 40 świetnych pomysłów

Dekorowanie ściany fotografiami to jeden z oryginalnych pomysłów. Galeria ze zdjęciami będzie jasnym dodatkiem do projektu w pokoju o dowolnym przeznaczeniu. Za pomocą tego podejścia można również usunąć widoczną wadę na ścianie.

Dekoracja ścienna ze zdjęciami: najbardziej udane pomysły ze zdjęciami

Aby ozdobić ściany, możesz użyć różnych odmian. Kolorowe obrazy na dużych płótnach wyglądają pięknie. Szczególnie popularne są opcje bezramowe.

Najlepsze pomysły na organizację wystroju można zastosować do różnych stylów wnętrz.

Z nicią i spinaczami do bielizny

Jak inaczej uwiecznić wiele ciekawych chwil z życia dzieci? Idealnym rozwiązaniem jest wydrukowanie wymaganej liczby małych zdjęć i powieszenie ich na ścianie na nitkach, mocowanie za pomocą spinaczy do bielizny.

Bardzo ciekawie prezentuje się na środku ramy pokoju z małymi obrazkami, zawieszonymi na sznurkach w pozycji poziomej. Efekt postarzania takiej kompozycji tworzy prostokątna oprawa w matowym odcieniu.

Do wieszania zdjęć lepiej używać tego samego rodzaju spinaczy do bielizny. Jako uchwyty na zdjęcia możesz użyć szerokich wielokolorowych wstążek. W przypadku takiego pomysłu wskazane jest wydrukowanie identycznych zdjęć z białymi ramkami.

Opcjonalnie – połącz zdjęcia z wystrojem. Czarno-białe fotografie lub negatywy będą świetnie wyglądać z papierowymi akcesoriami. Takie opcje najlepiej ustawić w rogu pokoju. Aby kompozycja była jak najbardziej zbliżona do tematu, można odpowiednio zaprojektować spinacze do bielizny. Lepiej kupić kolorowe serwetki i wkleić je na przednią stronę uchwytów.

Miło jest spędzać wieczory w magicznej i ciepłej atmosferze, podziwiając swoje zdjęcia, ozdobione w formie girlandy na ścianie. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie miniaturowych lampek jako spinaczy do bielizny. Ta kompozycja działa z sieci i tworzy przyjemne uczucie ciepła i komfortu.

Jak drzewo na ścianie

Wiele domów ma tradycję wieszania drzewa genealogicznego na dużej ścianie. Zwykle taka dekoracja jest wykonywana w salonach. Możesz go stworzyć w dowolny ciekawy sposób.

Nawet w małym pokoju rozróżniają galerię osobistych fotografii w formie drzewa. Aby to zrobić, wystarczy wykonać figurę za pomocą szablonu w dowolnym obszarze funkcjonalnym. Może to być toaletka, miejsce w pobliżu kraty.

Ciekawy akcent tworzy drewno pomalowane na czarno, a wszystkie ramy są białe.

Atrakcyjna opcja dekoracyjna odpowiednia do salonu. Wystarczy nanieść farbę na ścianę za pomocą specjalnego szablonu i powiesić zdjęcia „na gałęziach” w pionowych ramkach. Ten pomysł dobrze wygląda w miejscach w pobliżu sofy lub za nią. Imponujący projekt zostanie uzyskany, jeśli podstawa ściany zostanie wykonana w kolorze musztardowym. Oczywiście ton będzie musiał podnieść i meble.

READ
17 fajnych kalifornijskich pomysłów na wystrój domu

Pełen wdzięku drzewo z gałęziami i liśćmi w falistym kształcie. Pięknie łączy drewniane i plastikowe ramki ze zdjęciami. Taka kompozycja wygląda bardzo naturalnie i niecodziennie. Tak ciekawy projekt jest często używany do zaprojektowania drzewa genealogicznego ze starymi fotografiami. Wystrój fotograficzny nadaje się do klasycznego stylu wnętrza.

Ciekawym pomysłem byłoby stworzenie małego malowanego drzewka do pokoju dziecka. Podobna kompozycja jest zwykle wykonywana przy użyciu naturalnych odcieni. Do pokoju dziecinnego w nowoczesnym stylu możesz również zastosować czarno-białe zdjęcia. Doskonale wyróżniają się na tle ogólnej sytuacji.

W jasnych salonach powstają różnego rodzaju kompozycje. Świetnym pomysłem jest umieszczenie drzewa w kolorze czarnym na białym tle ściany. Niewielki wystrój z obrazami prawdziwych krajobrazów fotograficznych uatrakcyjni pomieszczenie. Możesz uzupełnić wariację kolorowymi liśćmi, dodać eleganckie ptaki w locie.

Uwaga! W większości przypadków do zapinania używa się małych goździków. Dlatego musisz wcześniej zaopatrzyć się w narzędzia i zastanowić się, czy na ramach są odpowiednie pętle.

Najlepsze schematy układu zdjęć dla różnych rozmiarów

W zależności od wielkości zdjęć i ramek dekorację na ścianie można uporządkować na różne sposoby. W tym celu istnieją interesujące schematy. Można z nich stworzyć dodatki do każdego wnętrza.

Ciekawie będzie przyjrzeć się kompozycji w formie ornamentu z sześcioma oprawionymi obrazami. Pośrodku umieszczono dwa pionowe zdjęcia o wymiarach 8×10 cm, po obu stronach trzy zdjęcia o parametrach kadru 5×7 cm.Zwykle przy takim schemacie obrazy wiesza się w kuchni na korytarzu, rzadziej w pokoju dziecięcym. Ten projekt doskonale odnajduje się w klasycznym stylu wnętrza.

Aranżacja ściany przy użyciu niestandardowego schematu wystroju jest bardziej odpowiednia, jeśli na zdjęciu uchwycone są krajobrazy. Poziome duże ujęcia harmonizują z małymi. Te ostatnie są zawieszone po przekątnej. Cała kompozycja zajmuje przestrzeń 90×120 cm.

Skandynawski styl

Nie jest złym pomysłem stworzenie spiralnej kompozycji zdjęć na ścianie. Takie galerie można urządzić w pobliżu wysokich komód, stołów roboczych lub na podestach windowych. W tej opcji często wykorzystują zarówno kilka ujęć w jednym kadrze, jak i robią więcej pojedynczych zdjęć w jednym rzędzie.

Żywy przykład na to, jak można na ścianie dowolnie układać obrazy w ramach o różnych rozmiarach. Ta kompozycja nadaje się do wysokich lądowań. Zajmuje dużo miejsca na ścianie. W ten sposób łatwo można ukryć defekt w wyściółce pomieszczenia.

READ
Jak prawidłowo spakować walizkę, aby zmieściły się wszystkie rzeczy?

Możesz umieścić zdjęcia na ścianach w najbardziej oryginalny sposób. Nawet w chaotyczny sposób spektakularne i wesołe ujęcia w kadrach będą wyglądały jak żywe, wywołując żywe emocje.

Układ linii poziomej

Prosty i klasyczny pomysł na stworzenie wiszących zdjęć na ścianie w jednej linii. Dzięki temu można je ułożyć w jednym, dwóch, a nawet trzech rzędach.

Niebanalna kompozycja, w którą zaangażowane są duże ramy tego samego typu. Na środku takiej ramki wstawiane są małe zdjęcia. Tutaj wskazane jest naprzemienne ujęcie pionowe z poziomym.

Krajobrazowa pozycja zdjęć z centralnym napisem pozwoli z daleka zrozumieć, na jaki temat jest wykonana galeria. W przypadku podobnej kompozycji lepiej jest użyć białych ramek bez dodatkowej dekoracji z odcieniami. Możesz je zrobić sam. W tym celu stosuje się stare bagietki sufitowe. Największe zdjęcia wiszą w centrum.

Porada projektanta! Możesz osobno stworzyć głęboką ramę z drewnianych desek z wieloma sekcjami, a następnie wstawić do niej żądaną liczbę ujęć, które pasują do rozmiaru. Dzięki temu taka kompozycja jest zawieszona na ścianie już w gotowej formie.

W kształcie kwadratu lub prostokąta

Najbardziej elementarnym pomysłem jest wykorzystanie fotografii tego samego rozmiaru do dekoracji. Możesz jednak stworzyć podobny ornament i obrazy o różnych kształtach. Na przykład wykonane w formie obrazów na płótnie bez ram.

Kształt kwadratu można wykonać z jednej dużej fotografii, a małe zdjęcia w ramkach można powiesić w kole. W ten sam sposób można układać pejzaże i inne kompozycje. Na jednym płótnie drukowana jest duża liczba fotografii, często zamiast ramek powstaje widoczna przerwa między obrazami.

Do takiego wystroju starają się wykorzystać całą ścianę jako całość. Aby uzyskać prostokątną galerię zdjęć, zaleca się wydrukowanie ich na płótnie lub tapecie. W niektórych miejscach lepiej jest dokonać selekcji dużymi obrazami i od razu uzupełnić je mniejszymi. Do takiej kompozycji nie są wymagane ramki. Jako separator stosuje się białe tło na fototapecie.

Uwaga! W pobliżu zdjęć możesz zrobić specjalne znaki, które opowiedzą o zdjęciu. Na przykład były to wakacje w górach lub spotkania towarzyskie.

Serce ze zdjęć

Możesz ozdobić ścianę zdjęciami w kształcie serca, używając tych samych lub podobnych obrazków. Małe obrazy z pejzażami i portretami będą bardzo ładnie prezentować się na dużej, wcześniej nie udekorowanej ścianie. Takie galerie można ćwiczyć do dekoracji przedpokoju, salonów i sypialni. Bez wyjątku – korzystanie ze strefy przy stole jadalnym.

READ
11 rzeczy, które muszą znajdować się na korytarzu

Serce z przejściem do sąsiedniej ściany. Środek figury jest zwykle wykonywany w rogu. Taka kompozycja jest istotna, jeśli pomieszczenie ma idealnie równe i nie zaśmiecone ściany. Oryginalnie wyglądają w takich przypadkach zdjęcia w formie małych kwadratów z białymi ramkami.

Możesz również udekorować miejsce do spania dla młodej rodziny w formie serca z dużej liczby zdjęć. W tym przypadku to czarne ramki na zdjęciach tworzą szczególny nacisk. Ta opcja zasługuje na uwagę ze względu na swój nietypowy wygląd, a także akcent, jaki tworzą ciemne ramki na lekko pomalowanej ścianie.

Wisiorek z drzewem: świeży pomysł na projekt

Dla gospodarzy, którzy lubią eksperymentować z wyglądem własnego projektu w domu, ten pomysł jest najlepszy.

Dzięki eleganckiej kompozycji zawieszenia uzyskuje się idealny narożnik dekoracyjny. Zdjęcia wywołane w świetle czarno-białym nadają się do organizowania przytulności. Ramy zawieszone są na metalowych łańcuszkach.

Doskonałą opcją jest wykorzystanie do tego celu żywego drzewa bez liści. Ważne jest, aby odpowiednio przymocować gałąź, a do jej cienkich gałązek zawiązać sznurowadła. Tam zostaną załączone zdjęcia. Aby kompozycja była trwała, a zdjęcia nie marszczyły się, lepiej w otwór na koronkę włożyć metalowy element.

Podstawą fotografii mogą być gałęzie prawdziwego drzewa. Wystarczy je solidnie przymocować do ściany, a następnie powiesić nitki, do których przymocujemy zdjęcia w przyszłości. Bardzo ciekawy jest projekt wykorzystujący czarno-białe obrazy wieloklatkowe.

Zdjęcia w okolicy telewizora

Niezwykłym i co najważniejsze funkcjonalnym pomysłem jest wystawa fotografii przed telewizorem. Urządzenie będzie pełnić rolę obiektu składowego w wystroju.

Wszystkie obrazy można ustawić tak, aby telewizor pozostawał na środku. Dozwolone jest umieszczenie zdjęcia z jednej strony urządzenia. Ta opcja wystroju jest odpowiednia, nawet jeśli telewizor znajduje się na specjalnej półce.

Dekor na ścianę z jednym dużym zdjęciem. Może to być nie tylko pejzaż, ale także wielkoformatowe zdjęcie rodzinne. Na życzenie galerię można umieścić w dowolnej strefie. Często do takiego wystroju zaprojektowano specjalne oświetlone nisze.

wniosek

Aby projekt był jak najbardziej udany i poprawny, lepiej najpierw pomyśleć o jego schemacie. Wcześniej wszystkie zdjęcia można było rozłożyć na podłodze i bawić się opcjami. Wybierz ten, który najbardziej Cię interesuje. W celu dokładnego i prawidłowego umieszczenia tworzą układ na ścianie, po czym przeprowadzają etapową instalację obrazów w strefie wystroju.

READ
10 łatwych i wygodnych sposobów przechowywania książek dla dzieci
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: