40 modowych sztuczek, które musisz opanować przed 40

W wieku 40 lat człowiek ma już obiecującą pracę, ugruntowane poglądy na życie i wie na pewno, czego chce. Zdecydowana większość ludzi woli skupić się na swojej karierze i rodzinie. Ale są pewne rzeczy, które musisz zrobić, aby stworzyć niezapomniane wspomnienia i być dumnym z tego, co osiągnąłeś.

Chociaż istnieje niezliczona ilość celów, które zależą od stylu życia i przekonań, oferujemy 40 uniwersalnych rzeczy, które warto wypróbować przed czterdziestką.

1. Odwiedź nowy kontynent

Nowy kontynent to zupełnie nowe doświadczenie, poznanie innej kultury i ciekawych ludzi. Każdy powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić inny kontynent, aby przeżyć bezcenne doświadczenie, które pozwoli mu przemyśleć własne życie.

2. Pokonaj w co najmniej 5 krajach

Każdy nowy kraj, który odwiedzasz, to oryginalna lekcja życia i wyjątkowe wspomnienia. Im więcej miejsc zobaczysz, tym więcej dowiesz się o innych kulturach, rytuałach, tradycjach i sobie.

3. Zaprzyjaźnij się z co najmniej jednym przyjacielem w każdym odwiedzonym kraju

Podróżowanie po świecie i nie nawiązywanie nowych znajomości to ogromna strata. Wchodząc w interakcję z mieszkańcami, masz możliwość odkrywania tajemniczych miejsc i poznawania tajemniczych faktów. Co więcej, gdy zaprzyjaźnisz się z miejscowymi, Twój pobyt w tym kraju może stać się znacznie tańszy.

4. Wybierz się na spontaniczną wycieczkę

Bez planowania każdego szczegółu spakuj wszystkie niezbędne rzeczy i wyrusz w nieznane. Nie musisz wyjeżdżać ze swojego kraju, najważniejsze jest zrobienie tego improwizowanego. Po zakończeniu podróży zdasz sobie sprawę, że nauczyłeś się niesamowitych lekcji życia, których nigdy byś się nie nauczył podczas wakacji all-inclusive.

5. Naucz się nowego języka

Czy wiesz, czego najbardziej żałuje Bill Gates? Że nie nauczyłem się drugiego języka. Podróżowanie to świetna okazja, aby ćwiczyć swoje umiejętności językowe z mieszkańcami. Gdy jesteś w domu, możesz uczyć się podstaw poprzez książki, kursy lub programy online. A potem, komunikując się z mieszkańcami w ich ojczystym języku, masz szansę znacznie lepiej poznać ich kulturę.

6. Skoki na bungee

Ten pomysł może wydawać się szalony, ale to tylko ekstremalny trening. Skoki na bungee to szalony sposób na pokonanie strachu i zrobienie czegoś wbrew zdrowemu rozsądkowi. To cenna lekcja, która podkreśla fakt, że nawet najstraszniejsze rzeczy są znośne, gdy odważysz się przez nie przejść.

7. Skok spadochronowy

Poczuj siłę grawitacji i zobacz świat z innego punktu widzenia. To świetny sposób na rozcieńczenie monotonnego życia, ogromny zastrzyk adrenaliny i bezcenne wspomnienia.

8. Zmierz się z największym strachem

W rzeczywistości jest to problem psychologiczny, a nie realne zagrożenie. Istnieje niezliczona ilość fobii, na które cierpią ludzie. Nie ma znaczenia, czego się boisz, ale musisz podjąć ryzyko i zobaczyć, jak daleko możesz się posunąć.

9. Stań na szczycie góry

Samodzielna wspinaczka na szczyt góry jest nieocenionym i wyjątkowym przeżyciem. Dosłownie poczujesz potęgę natury i zobaczysz, jak naprawdę jesteśmy mali w porównaniu z rozległym światem dookoła.

10. Zwiększ stabilność finansową

Zanim skończysz 40 lat, zdecydowanie powinieneś stać się niezależny finansowo. Aby nie zgubić się w długach i sprawić, by pieniądze pracowały dla Ciebie, a nie odwrotnie, musisz poświęcić trochę czasu na naukę finansów i znalezienie stabilnej, dobrze rokującej pracy.

READ
60 rzeczy, które sprawią, że Twoje piersi będą wyglądać na większe

11. Stwórz swój osobisty fundusz rezerwowy

Oszczędzanie pieniędzy to rozwiązywanie setek problemów jednocześnie. Większość ekspertów finansowych uważa, że ​​twój fundusz ratunkowy powinien być w stanie pokryć co najmniej 3 miesiące kosztów utrzymania. Kiedy spełniasz marzenia i robisz różne głupie rzeczy, pamiętaj, że zdarzają się wypadki, więc posiadanie „skrytki” jest zdecydowanie najbardziej użyteczną rzeczą na świecie.

12. Stwórz biznes na boku

W dzisiejszych czasach istnieje nieskończona liczba sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy, na przykład w Internecie lub ręcznie robionych produktach. To świetny sposób na pokrycie dodatkowych wydatków i zdobycie prawdziwego doświadczenia przedsiębiorczego.

13. Rozwiń nawyk codziennych ćwiczeń

Im jesteś starszy, tym bardziej prawdopodobne jest, że prowadzisz siedzący tryb życia. Aby tego uniknąć, skup się na tworzeniu zdrowych nawyków. Nie ma dla ciebie usprawiedliwienia, jeśli nie możesz przeznaczyć przynajmniej 20 minut dziennie na trening. Twoje ciało będzie Ci wdzięczne i posłuży Ci przez dłuższy czas.

Nawet Barack Obama poświęca codziennie 45 minut na ćwiczenia.

14. Zacznij jeść tylko zdrową żywność

Jedzenie niezdrowej żywności to ogromny problem we współczesnym świecie. Z roku na rok coraz więcej osób boryka się z problemem otyłości, głównie ze względu na niezdrową dietę i siedzący tryb życia. Im szybciej zaczniesz dbać o swoje zdrowie, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz żyć długo i szczęśliwie. Na początek zacznij jeść pełnowartościową, nieprzetworzoną żywność i unikaj fast foodów o wysokiej zawartości cukru, soli i tłuszczu.

15. Uzyskaj najlepszą formę

Są ludzie tacy jak T.S. Fletcher, który jest w świetnej formie nawet w wieku 50 lat. Jednak dla większości ludzi ukończenie 20 lat to idealny czas na poważne potraktowanie siebie. Wybierz odpowiednią dietę, zatrudnij osobistego trenera i całkowicie odmień swoje ciało. Istnieje niezliczona ilość samouczków na YouTube, które są doskonałym źródłem inspiracji.

Kiedy będziesz w najlepszej formie, koniecznie zarezerwuj sesję zdjęciową, aby z dumą pokazać wnukom, jak oszałamiałaś w młodości.

16. Zostań osobą zdyscyplinowaną

Samodyscyplina to niezwykle przydatna umiejętność, jeśli chodzi o osiąganie celów. Bez dyscypliny nie możesz trzymać się swojej listy i dążyć do swoich marzeń. Jeśli chcesz osiągnąć życie pełne sensu, musisz nauczyć się kontrolować siebie.

17. Zostań „skowronkiem”

Większość ludzi odnoszących największe sukcesy przysięga, że ​​wczesne wstawanie jest źródłem całej mocy. Niezależnie od tego, czy jest to kadra kierownicza, najlepsi sportowcy na świecie, czy inne wielkie osobistości, większość z nich ma poranną rutynę, która w znacznym stopniu przyczynia się do ich sukcesu.

Poranny rytuał daje ci przewagę nad resztą świata, która wciąż śpi, podczas gdy ty pracujesz, aby być lepszą osobą.

18. Przeczytaj przynajmniej 100 książek

Zakładając, że zaczynasz w wieku 20 lat, przeczytanie 10 książek rocznie to nic wielkiego. Bez względu na złożoność twojego problemu, istnieje przynajmniej jedna przyzwoita książka, która oferuje rozwiązanie. W książkach kryje się niesamowita wartość i wiedza. To smutny fakt, ale coraz więcej osób woli programy telewizyjne lub gry wideo. Nie podążaj tą samą ścieżką i od czasu do czasu daj sobie dodatkowe pół godziny na przeczytanie wspaniałej książki.

READ
W co się ubrać z przyciętymi spodniami? 15 stylowych stylizacji na każdy dzień

19. Napisz książkę

81% populacji uważa, że ​​mogliby napisać książkę, a tylko nieliczni podejmują działania i zaczynają pisać. Kiedy zaczniesz pisać, stajesz się pisarzem. Ukończenie książki nie jest łatwym zadaniem, ale poczucie satysfakcji po skończonej pracy warte jest włożonego czasu i wysiłku.
Wybierz temat i poświęć 30 minut dziennie na pisanie. Za rok lub nawet wcześniej nie tylko radykalnie poprawisz swoje umiejętności językowe, ale także skończysz swoją pierwszą w życiu książkę.
W dzisiejszych czasach, gdy self-publishing staje się coraz bardziej popularny, możesz publikować swoje prace bez pośredników, a nawet możesz uznać, że pisanie książek to twoje powołanie. Nie będziesz wiedział, dopóki nie spróbujesz.

20. Napisz do siebie list w przyszłości

Koniecznie napisz o swoich marzeniach, planach i oczekiwaniach. Zdecyduj, jak długo powinieneś żyć, zanim otworzysz swój list. Gdy to zrobisz, będziesz miał realną szansę sprawdzić, czy stałeś się tym, kim kiedyś chciałeś być.

Jeśli wolisz nowoczesną technologię, możesz wysłać e-maila w przyszłość, korzystając z bezpłatnych usług, takich jak futureme.org.

21. Przejdź do trybu offline na cały miesiąc

Wyobraź sobie, że przez cały miesiąc nie ma Facebooka, Vkontakte, Instagrama i Internetu. To 30-dniowe wyzwanie przetestuje Twoją zdolność do rozrywki w świecie, w którym rządzi technologia. Całkowicie zrezygnuj z komputerów, sieci internetowych i telewizji. To świetna okazja, aby spędzić więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną, czytać książki i skupić się na swoich zainteresowaniach.

22. Rób zdjęcie codziennie przez cały rok

Wątpię, czy istnieją lepsze pamiątki niż zdjęcia. Po zakończeniu roku możesz zobaczyć klatka po klatce, jak zmieniły się rzeczy w ciągu 365 dni.

23. Zrób listę rzeczy, które naprawdę cię uszczęśliwiają.

Po przygotowaniu listy należy jak najczęściej wdrażać te punkty. Możesz mieć wszystkie pieniądze na świecie i udaną karierę, ale możesz czuć się nieszczęśliwy. W końcu prawdziwe szczęście pochodzi z doświadczenia, samorealizacji i wkładu. Odkrywaj świat i sprawdzaj rzeczy na tej liście, spróbuj dowiedzieć się, co sprawia, że ​​jesteś najszczęśliwszą osobą na świecie.

Ilekroć pojawi się przed tobą trudność, wyjmij „listę szczęścia” i zrób jedną rzecz. W rezultacie zły nastrój bardzo szybko zniknie.

24. Podejmij wyzwanie dla siebie i osiągnij wynik

Często nasze myśli i pragnienia rzadko zamieniają się w działania i zobowiązania. To dziwne zjawisko jest najbardziej zauważalne w okolicach Nowego Roku, kiedy większość ludzi nie jest w stanie dotrzymać swoich postanowień. Proces pracy jest bardzo prosty. Wybierz jedną rzecz, najlepiej niewygodne zadanie, takie jak bieganie przez 30 minut dziennie, ustal ramy czasowe (np. 90 dni), a następnie po prostu rób swoje każdego dnia, bez przerwy nawet raz, aż do mety. Ten test wskazuje na twoje słabości i problemy z siłą woli. Jednak pomyślne ukończenie wyzwania da ci ogromną motywację do osiągnięcia bardziej ambitnych celów.

READ
Dżinsy biznesowe: 15 pomysłów dla pewnych siebie kobiet

25. Pomóż komuś w potrzebie wrócić do normalnego życia

Nasze życie to nie tylko my, ale także ci, którzy nas otaczają. Jest wielu ludzi, którzy naprawdę potrzebują pomocy, ale są całkowicie ignorowani przez społeczeństwo. Wyobraź sobie, że wspierasz osobę bezdomną i pomagasz jej ponownie stać się pełnoprawnym członkiem społeczeństwa.

Jeśli czujesz się nieszczęśliwy, wiedz, że troska o innych jest jednym z najszybszych sposobów, aby być niesamowicie szczęśliwym.

26. Przekaż darowiznę na lokalny fundusz

Kwota Twojej darowizny nie ma znaczenia. Wyobraź sobie, że każdy (która jest finansowo niezależna) oddawał jednego dolara miesięcznie na różne instytucje. Ta suma wydaje się niewielka, ale jeśli zsumujesz wszystkie darowizny, może to uratować komuś życie.

27. Przestań szukać aprobaty innych ludzi

Jest to szczególnie przydatna, ale rzadka umiejętność. Zbytnio zależy nam na tym, jak postrzegają nas inni, co ostatecznie obniża naszą samoocenę i pewność siebie. Odrzuć aprobatę, a zrozumiesz prawdziwą wartość swojej pracy i swoich osiągnięć.

28. Naucz się mówić „nie”

Mówienie „nie” we właściwym czasie to nawyk, który gwarantuje Ci lepsze życie. Jednak większość ludzi postępuje odwrotnie. Zbyt często mówią tak, biorąc na siebie dodatkowe obowiązki i odpowiedzialność, które nie mają żadnej wartości dla ich życia.

Przed czterdziestką powinieneś wreszcie zrozumieć, że jest wiele rzeczy, którym nie musisz cały czas mówić „tak”.

29. Meble dla majsterkowiczów

„Zrób to sam” – zyskuje coraz większą popularność we współczesnym świecie. Samodzielne wykonanie mebla zwiększy Twoją kreatywność, sprawdzi Twoje umiejętności rękodzielnicze i pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Satysfakcja po postawieniu książek na własnych półkach nigdy nie będzie równała się z półkami sklepowymi.

30. Spędź noc pod gwiazdami

Dla mnie patrzenie na nocne niebo to najlepszy i najłatwiejszy sposób na egzystencjalny haj. To świetny pomysł na refleksję nad życiem, planami i przyszłością. Rozbij namiot na łonie natury, rozpal ognisko, zaproś swoich bliskich i spędź cudowny wieczór na łonie natury.

31. Zacznij medytować

W naszym współczesnym świecie bardzo trudno jest znaleźć sposób na prawdziwy relaks. Zacznij spędzać 15 minut rano na medytacji, a będziesz miał nie tylko jasne myśli, ale także niekończący się zapas energii i pozytywnej energii na cały dzień.

32. Zdobądź własną nieruchomość

To chyba najtrudniejsze zadanie. Aby móc cieszyć się własnym domem w wieku czterdziestu lat, musisz zacząć działać w wieku 20 lat. Stabilna praca, umiejętność zarządzania finansami i dobra historia kredytowa to pierwsze małe kroki w kierunku nabycia własnej nieruchomości.

33. Zdobądź prawo jazdy

Nawet jeśli uważasz, że korzystanie z transportu publicznego jest tańsze i bezpieczniejsze, gdy usiądziesz sam za kierownicą, odczujesz setki korzyści.

READ
Co ubrać w płaszcz manto: 12 stylowych stylizacji

34. Kup własny samochód

Są ludzie, którzy na pierwszy rzut oka nie potrzebują samochodu. Ale bez względu na to, kim jesteś, biznesmenem czy gospodynią domową, możliwość prowadzenia samochodu w dowolnym momencie znacznie uprości Twoje życie.

35. Utwórz tablicę wizualizacyjną lub listę życzeń

O wiele łatwiej jest dążyć do pewnych celów, gdy masz możliwość ich codziennego widywania. Wytnij zdjęcia z czasopism, które najdokładniej oddają twoje pragnienia, przyklej je na tablicy i powieś w pobliżu łóżka. Patrz na to codziennie i wyobraź sobie, jak byś się czuł, mając to wszystko już teraz. Ale nie zapomnij podjąć pewnych działań, aby zbliżyć się do swoich marzeń.

36. Co miesiąc gotuj 1 niezwykłe i nowe danie

To dobry sposób na urozmaicenie diety. Spróbuj gotować tradycyjne dania kuchni meksykańskiej, japońskiej, tajskiej lub brytyjskiej. W ten sposób co miesiąc będziesz mógł zaskakiwać nie tylko siebie, ale także rodzinę czy znajomych.

37. Porzuć telewizję

Nie oznacza to, że masz zakaz oglądania filmów lub ulubionego serialu. Ale jeśli nie masz ze sobą nic wspólnego, lepiej poczytać książkę lub rozwiązać krzyżówkę. Im jesteś starszy, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z wartości swojego czasu. Naucz się znajdować alternatywne i przydatne sposoby na zrobienie tego.

38. Kup drogie markowe ubrania

To jest cel, aby trochę rozbawić twoje ego. Niezależnie od tego, czy jest to tylko jedna para butów Jimmy Choo, czy jedyna sukienka Toma Forda w Twojej garderobie, gdy już się tam znajdziesz, zdasz sobie sprawę, ile szczęścia może przynieść prosty kawałek materiału z modną metką.

39. Zrób listę celów przed 40 rokiem życia

Jeśli udało Ci się ukończyć tablicę wizualizacyjną, czas zwrócić uwagę na nawet najmniejsze cele. Wyznacz sobie termin i zbliżaj się do każdego z nich. Pamiętaj, aby dowiedzieć się czegoś przydatnego z tej listy.

40. Niezapomniane 40. urodziny

Zaplanuj podróż pociągiem za granicę lub zorganizuj imprezę, aby zapamiętać ten dzień na całe życie. I koniecznie spójrz na listę swoich celów poniżej 40 roku życia, aby sprawdzić, co osiągnąłeś.

Jeśli osiągniesz przynajmniej niektóre z tych celów, Twoje życie stanie się bogate, żywe i niezapomniane. Nie bój się marzyć i osiągnąć swój cel, bez względu na wszystko!

Dobry smak to selektywność. A co, jeśli nie możliwość wyboru najlepszego dla siebie, może uchronić Cię przed zbędnymi wydatkami, stratą czasu i wątpliwościami? Smak oczywiście odnosi się nie tylko do ubrania, ale także do muzyki, filmów, książek, ludzi i własnych manier. Ale w umiejętności ubierania się wyraża się to być może najwyraźniej. Dobrą wiadomością jest to, że można go podnieść, jeśli znasz podstawowe zasady i zasady!

1. Jeśli nie czujesz się świetnie, nie będziesz wyglądać świetnie.
2. Podstawowe pastelowe odcienie wyglądają nie mniej elegancko niż Total Black Look.
3. Znajdź jedną rzecz, która zawsze będzie Ci odpowiadać i wyglądaj na wygraną!
4. Para beżowych butów wizualnie wydłuża nogi.
5. Najważniejszą rzeczą w każdej odzieży jest odpowiedni krój i dopasowanie.
6. Jeśli wybierzesz dobry, wygodny stanik, każde ubranie będzie na Tobie wspaniale leżeć.

READ
Wybór elegancji: włoska wiosna 2023

7. Lepiej być wystrojonym niż nagim.
8. Poziome paski to klasyka gatunku, a nie wróg postaci.
9. Jedna, ale dobra para okularów przeciwsłonecznych, które podkreślają twoją twarz, jest warta pieniędzy i czasu na nią spędzonego.
10. Dżinsy należy wybrać w kolorze ciemnoniebieskim lub niebieskim. Resztę łatwo przeoczyć.
11. Nie ignoruj ​​pasów, aby uzyskać talię tam, gdzie powinna być!

13. Czerń i granat nie tylko są dozwolone, ale muszą być noszone razem!
14. Jeśli nie wiesz w co się ubrać, załóż białe trampki.
15. Suknia wieczorowa powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety, ale nie musi być czarna.
16. Nic tak nie ratuje wyglądu o poranku jak ręczny parowiec!
17. Skórzana kurtka to inwestycja, która sowicie się opłaci.

18. Spódnice do kolan zdobią absolutnie każdą kobietę.
19. Bielizna wyszczuplająca to nie luksus, a konieczność. I to nie zależy od oryginalnego rozmiaru.
20. Aby idealnie podwinąć rękaw, należy to zrobić dwa razy: za pierwszym razem – mankiety na łokcie, a potem jeszcze jeden.
21. Możesz ozdobić każdy wygląd zwykłym szalikiem.

22. W każdej niezrozumiałej sytuacji wybieraj jakość, a nie ilość.
23. Ubrania i dodatki powinny się uzupełniać, a nie pasować.
24. Jeśli nie nosiłeś czegoś od roku, daj to potrzebującym.
25. Kombinezon z naciskiem na talię zawsze wygląda na drogi i opłacalny.
27. Aby wybrać idealną rzecz, zmierz swój rozmiar, a następnie o jeden więcej i jeden mniej. A potem porównaj.

28. Mała sztuczka – spryskaj perfumami ubrania, które wiszą na wieszaku, a nie Ciebie. W ten sposób zapach utrzyma się dłużej.
29. Kopiowanie pomysłów innych ludzi nie zawsze jest plagiatem. Czasami nazywa się to inspiracją.
30. Znajdź trzy kolory, które pasują do koloru Twojej skóry i kup sobie koszulę, t-shirt i bluzkę z tej serii. Oto twoja podstawowa garderoba.
31. Biała koszula pomaga znaleźć wyjście w każdej sytuacji, gdy nie ma w co się ubrać.
32. Zawsze czytaj zasady opieki nad rzeczą. Pozwoli to zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.
33. Pod koniec sezonu zawsze zabieraj płaszcz do pralni chemicznej.
34. Nie kupuj ostrych rzeczy przy napiętym budżecie. Zainwestuj w klasykę.

35. Słomkowy kapelusz to przyjaciel plażowego wyglądu i Twojej skóry.
36. Noś biżuterię każdego dnia. Podnoszą na duchu!
37. Zawsze dopasowuj rzeczy. Jest zawsze!
38. Pod koniec sezonu rób duże zakupy, takie jak odzież wierzchnia i buty.
39. Jeśli nie możesz połączyć jakiejś rzeczy z co najmniej trzema częściami garderoby, zostaw ją na wieszaku w sklepie.

40. Płaskie podeszwy mogą wyglądać równie dobrze jak obcasy.

Jakie triki pomagają zachować styl? Podziel się w komentarzach!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: