4 trendy wystroju wnętrz w 2023 roku

Trendy wnętrzarskie 2023

W dzisiejszym blogu przyjrzymy się topowym trendom wnętrzarskim na 2023 rok. Popularne style wnętrz w 2023 roku, aktualne trendy, idee i antytrendy.

Nie będziemy mówić o światowych trendach, na które większości z nas nie stać. Porozmawiamy o drobnych zmianach budżetowych, które pomogą zmienić Twoje wnętrze w bardziej modne, nowoczesne i przytulne, bo głównym trendem 2023 roku jest wygoda.

„I to nie tylko trend, to cała filozofia, która z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów! ”

 • 1 Pierwszy trend wnętrzarski 2023: łuki
 • 2 Drugi trend we wnętrzach 2023 roku: geometryczne wzory
 • 3 Trzeci trend wnętrzarski 2023 roku: home office
 • 4 Czwarty trend we wnętrzu 2023: przegrody
 • 5 Piąty trend wnętrza 2023: Tapeta
 • 6 Szósty trend we wnętrzach 2023: półki kuchenne
 • 7 Siódmy trend we wnętrzu 2023: autentyczność
 • 8 Ósmy trend we wnętrzu 2023: mieszanie stylów
 • 9 Dziewiąty trend we wnętrzu 2023: kwasowe plakaty
 • 10 Dziesiąty trend wnętrzarski 2023: Trendy kolorystyczne
  • 10.1. Monochromatyczny
  • 10.2. Eklektyzm dla minimalizmu
  • 10.3. połączenie
  • 11.1 Rattan

  Pierwszy trend we wnętrzu 2023: łuki Trendy wnętrzarskie 2023

  Pierwszym i najpopularniejszym trendem 2023 roku są łuki, modernistyczna próba odtworzenia elastycznych i płynnych linii natury. W tym roku widzimy łuki wszędzie i wszędzie. Pojawiły się nawet półokrągłe okna, a nowoczesna technologia pozwala nam zboczyć tak szybko, jak tylko chcemy.

  Obecnie wiele nowoczesnych mebli ma gładkie krzywizny i łukowate elementy. Szafy, drzwi, a nawet same drzwi! A fakt, że najciekawsze opcje dla gospodarstw zaczęły pojawiać się z łukowatym zakrętem.

  Osobiście pod tak ciężkim dachem, nawet przy łukowatym zakręcie, byłoby to jakoś niewygodne, naprawdę miażdży swoją masywnością. Ale to kwestia gustu, koniecznie napisz w komentarzach, czy chcesz mieć taki sufit w domu, czy nie.

  Łuki to najpopularniejszy trend 2023 roku, można je zastosować we wszystkich stylach i wnętrzach. Teraz bardziej niż kiedykolwiek kobiecość i elegancja są w modzie, a te miękkie krągłości po latach minimalizmu wydają nam się nieco dziwne i niezwykłe.

  W rzeczywistości, zgodnie z taoistyczną teorią organizacji przestrzeni, gładkie rogi są kluczem do dobrego nastroju, pozytywnego nastawienia i równowagi.

  „Ostre narożniki w domu zamieniają pozytywną energię w domu w negatywną! ”

  Ale jeśli nie planujesz zmieniać okien, drzwi i mebli, ale jednocześnie naprawdę chcesz zaktualizować wnętrze, możesz po prostu samodzielnie narysować łuki na ścianach.

  I tak płynnie przechodzimy do drugiego trendu we wnętrzach 2023 roku – geometrycznych wzorów!

  Tutaj możesz zobaczyć zdjęcia przykładowych obrazów na ścianach.

  Drugi trend we wnętrzu 2023: wzory geometryczne Trendy wnętrzarskie 2023

  Z lat sześćdziesiątych powróciły do ​​nas również geometryczne wzory na ścianach. To zdecydowanie najbardziej budżetowy trend, który doda smaku każdemu wnętrzu, ale nie wiem, jak długo ten trend się utrzyma.

  Bardzo popularne jest również malowanie ścian, listew przypodłogowych, listew i drzwi na jeden kolor.

  Zobacz też: Kolorystyka do malowania pokoju – TOP Trendy na 2019 rok

  Jeśli lubisz bawić się kombinacjami kolorów na ścianach, teraz jest czas na eksperymenty, a co najważniejsze, jeśli znudzi Ci się ten wzór, możesz go łatwo przemalować, w przeciwieństwie do tapet lub innych cięższych okładzin ściennych.

  Ten rodzaj dekoracji ściennej świetnie nadaje się do zagospodarowania przestrzeni. Ta opcja jest teraz szczególnie popularna ze względu na rosnące zapotrzebowanie na biura domowe.

  Za pomocą koloru możesz łatwo oddzielić miejsce pracy od domu.

  To bardziej wizualna niż funkcjonalna separacja, ale działa świetnie!

  I tu płynnie przechodzimy do trzeciego trendu wnętrzarskiego 2023 roku – home office.

  Trzeci trend we wnętrzu 2023: domowe biuro Trendy wnętrzarskie 2023

  W 2023 roku domowe biura stały się nieodzowne, nawet jeśli pracujesz z domu, potrzebujesz kącika na konsultację online z terapeutą lub nauczycielem Twojego dziecka. Więc nawet moi klienci, którzy w tym roku nie pracują z domu, poprosili o małe domowe biuro.

  Biura w 2023 roku są coraz jaśniejsze, a jak mówiłem w filmie o psychologicznym wpływie koloru, im jaśniejsze kolory, tym łatwiej nam się skoncentrować, zapamiętać nowe informacje i zachować koncentrację.

  Ci, którzy oglądali moje poprzednie filmy, wiedzą, że w ciemnoniebieskim biurze będziemy spać, aw żółtym biurze będziemy pracować produktywnie i energicznie.

  Projektując domowe biuro należy pamiętać, że biurko nie musi być ustawione w kącie, jak przywykliśmy, można go przesunąć na środek pomieszczenia nawet w bardzo małym pomieszczeniu.

  Czwarty trend we wnętrzu 2023: przegrody Trendy wnętrzarskie 2023

  Czwartym trendem we wnętrzu 2023 roku, który stał się trendem dopiero w związku z rosnącą potrzebą zagospodarowania przestrzennego, są przegrody wewnętrzne.

  Wszyscy dobrze znamy czarne metalowe ramki w stylu loft, które były bardzo popularne w ostatniej dekadzie, ale w tym roku pojawił się również bardziej klasyczny wygląd z tłoczonym matowym szkłem i drewnianymi ramkami. Ten rodzaj przegrody jest odpowiedni dla każdego, kto chce podzielić pomieszczenie na dwie strefy, nie tylko wizualnie, ale i funkcjonalnie.

  Szkło nazywa się szkłem falistym, jest mniej bezpieczne niż zwykłe szkło hartowane, ale mimo to jest dziś szalenie popularne, a dla wielu moich klientów w tym roku podzieliliśmy przestrzeń i ozdobiliśmy szafki kuchenne tym rodzajem szkła.

  Piąty trend we wnętrzach 2023: tapeta Trendy wnętrzarskie 2023

  Piątym trendem we wnętrzu 2023 roku jest tapeta. To, że wracają do nas tapety, nie jest już dla nas nowością, ale ciekawe, że powraca tapeta z fabułą.

  Pamiętam, że w domu mojej babci ściany były bardzo umiejętnie i elegancko ręcznie malowane, a jako dziecko mogłam godzinami oglądać te loki i wzory. Ta dekoracja ścienna nadaje wnętrzu dynamizmu i opowiada historię!

  Na rynku dostępnych jest obecnie tak wiele opcji, że można kupić tapety samoprzylepne, które bardzo łatwo przykleić jak zwykłe naklejki, a tym samym łatwo je usunąć. Ta opcja oczywiście nie jest dla każdego, ale z pewnością pozwala pokazać swoją indywidualność i, jeśli chcesz, zjeść śniadanie w zaroślach dżungli lub na brzegu zbiornika w pobliżu gór skalistych.

  Zobacz też: Popularne trendy wnętrzarskie 2019-2020

  Szósty trend we wnętrzu 2023 roku: półki kuchenne Trendy wnętrzarskie 2023

  Ponownie, w związku z samoizolacją, pojawił się szósty trend 2023 roku. Po globalnym zamknięciu restauracji zaczęliśmy więcej gotować w domu, dzięki czemu nasze kuchnie stały się nie tylko dekoracyjne, ale także funkcjonalne!

  Otwarte półki w kuchni nie są oczywiście nowym trendem, ale stają się coraz bardziej interesujące i różnorodne.

  O ile w minionych latach pozwalaliśmy sobie na jedną, no, maksymalnie dwie otwarte półki w kuchni, to w tym roku z dumą eksponujemy wszystkie nasze potrawy i przyprawy, bez obawy przed straszliwym antytrendem zwanym bałaganem!

  W związku z tym półki stały się znacznie większe, a projekt stał się bardziej zróżnicowany i interesujący. Te półki są łatwe do samodzielnego montażu – zmieniając wiszące szafki nad głową.

  Siódmy trend we wnętrzach 2023: autentyczność Trendy wnętrzarskie 2023

  Rok 2023 coraz bardziej oddala nasze wnętrza od ascezy, pragniemy otaczać się przedmiotami bliskimi sercu, dlatego jeśli wcześniej z łatwością i ulgą wyrzucaliśmy komodę starej babci, jakby zapchaną, to dziś odrestauruje go i zmieni w coś wyjątkowego.

  Wystrój domu zaczął nabierać charakteru, historii i autentyczności! Chcemy zamienić dom w mini-muzeum wypełnione unikatowymi dziełami sztuki, niestandardowymi konsolami, cokołami i lampami.

  Przedmioty dekoracyjne stają się nie funkcjonalną koniecznością, ale przedmiotem autoekspresji.

  „Prawdziwe rzemiosło jest wieczne, jest przekazywane z pokolenia na pokolenie i nie jest zastępowane przez nowe trendy”.

  Jedną z zalet tej filozofii jest to, że dając pierwszeństwo rzeczom, które przetrwają wiele lat, dbamy nie tylko o nasz budżet, ale także o naszą planetę, na której będą żyć nasze pokolenia. Nadmierna konsumpcja zmieniła naszą planetę w wielkie wysypisko śmieci, dlatego zrównoważony i świadomy projekt staje się najwyższym priorytetem dla całego świata.

  Ósmy trend we wnętrzu 2023: mieszanka stylów Trendy wnętrzarskie 2023

  Eklektyzm, mieszanie i łączenie różnych stylów również nie jest dla nas nowością. Nie przestrzegamy już żadnych sztywnych zasad i stylów, nowoczesna lampa może stać na starym stole. Krzesła przy tym samym stole mogą należeć do zupełnie innych stylów i epok.

  Powiedziałbym nawet, że utrzymanie wnętrza domu w jednym stylu jest dziś postrzegane jako antytrend, ale o tym szczegółowo mówiłem w filmie o antytrendzie. Nie zapomnij więc zasubskrybować mojego kanału na YouTube, gdzie dzielę się z Tobą nowościami i trendami w świecie projektowania wnętrz oraz, co ciekawsze, moim wieloletnim doświadczeniem jako projektanta wnętrz.

  Przedmioty dekoracyjne stają się bardziej przedmiotem autoekspresji niż funkcjonalną koniecznością.

  Dziewiąty trend we wnętrzu 2023: kwaśne plakaty Trendy wnętrzarskie 2023

  W sklepach zaczęły pojawiać się jaskrawo kolorowe plakaty w stylu pop-artu czy pin-up, znowu fasony z lat sześćdziesiątych, okresu dżinsowej rewolucji.

  Kontrastowe zestawienia kolorystyczne, kwaśne błyski, które stają się centralnym punktem wnętrza, przyciągają uwagę i rozmywają monochromię. Co więcej, współczesnym projektantom udaje się nawet łączyć pop-artowe obrazy z wiktoriańskim wystrojem, co samo w sobie jest odważnym i unikalnym rozwiązaniem.

  Zobacz też: Nowości wnętrzarskie: najgorętsze trendy 2020 roku.

  Jeśli więc znudzi Ci się wnętrze, możesz kupić ogromny, jasny i wesoły plakat, a jeśli już pasuje do stylu wiktoriańskiego, to na pewno będzie pasował do Twojego wnętrza.

  Dziesiąty trend we wnętrzu 2023: trendy kolorystyczne

  1. Monochromatyczny Trendy wnętrzarskie 2023

  Rozwiązania kolorystyczne są bardzo wyraźnie podzielone na trzy typy – monochromatyczne, eklektyczne i fusion. W tym roku szare odcienie mgły i betonu zostały zastąpione ciepłymi naturalnymi odcieniami ziemi, drewna, gliny, proszku i mąki. Ciepły, monochromatyczny kolor od kilku lat jest ulubieńcem nowoczesnych wnętrz.

  Ciemniejsza paleta akcentów zbudowana jest wokół mlecznej bieli. To idealna opcja dla miłośników minimalizmu: otrzymujemy ciepłe i przytulne wnętrze, jednocześnie nie przeładowane i nie przeładowane nasyceniem kolorów.

  2. Eklektyzm na rzecz minimalizmu. Trendy wnętrzarskie 2023

  Druga kolorystyka jest eklektyczna dla minimalistów. Z jednej strony nie ograniczamy palety kolorystycznej, z drugiej zmniejszamy ilość wystroju i wybieramy meble i dodatki jak najprostsze i najbardziej zwięzłe.

  Tłem w tych wnętrzach musi być jeden z neutralnych odcieni – biel, czerń lub szarość. A reszta kolorów powinna mieć to samo nasycenie (ten sam poziom jasności i nasycenia). Wtedy okazuje się, że jest to raczej powściągliwe, ale jednocześnie żywe i wesołe wnętrze.

  3. Fuzja Trendy wnętrzarskie 2023

  Trzeci trend we wnętrzu 2023 to fuzja, fuzja kultur, tradycji i stylów. Niezwykłe rozwiązania do łączenia absolutnie przeciwstawnych kolorów w jednym wnętrzu. Ten styl nie jest tak prosty, jak się wydaje, nie każdy może wyczuć granicę między stylem a złym gustem.

  To kolorowe i wesołe wnętrze jest bardzo miłe dla oka, ale dosłownie po kilku godzinach chce się gdzieś uciec i dać odpocząć oczom. Te wnętrza wyglądają bardzo egzotycznie na okładkach magazynów, ale nie każdemu udaje się w nich przebywać na co dzień.

  Rzeczywiste meble z 2023 r.

  Rotang Trendy wnętrzarskie 2023

  Wciąż w modzie są meble z rattanu, ekologicznego i naturalnego materiału, który zachowuje ciepło rękodzieła, które wielu z nas kojarzy się z ciepłym południem, słomianymi kapeluszami i złotym piaskiem.

  Dzisiejszy rynek jest przepełniony koszami, lampami, lustrami i różnorodnymi rattanowymi meblami. Ale nie zapominaj, że jest to żywy materiał z charakterem iz czasem traci swój kształt. To bardzo piękny, elegancki materiał, ale niestety nietrwały.

  To moje osobiste doświadczenie, ale jeśli Twoje meble z rattanu pozostaną w tym samym stanie, w jakim były za 5 lat, koniecznie podziel się swoim sekretem. Może istnieje jakiś specjalny sposób na pielęgnację mebli rattanowych, ale o tym nie wiemy. Koniecznie odpowiedz w komentarzach!

  Dwunasty trend 2023: brązowy

  To, że brąz i wszystkie jego odcienie są głównym trendem wnętrzarskim 2023 roku, myślę, że będzie zbędny, ponieważ moje ostatnie trzy filmy poświęcone są temu kolorowi i wszelkiego rodzaju zestawieniom kolorystycznym tego koloru w naszych wnętrzach.

  READ
  Jak prawidłowo spakować walizkę, aby zmieściły się wszystkie rzeczy?
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: