4 rzeczy, które musisz mieć w swojej sypialni

326_large

Kwiaty. Według Feng Shui kwiaty nie mogą znajdować się w sypialni. Ich energia może negatywnie wpłynąć zarówno na Twoje samopoczucie, jak i relacje w parze. Dla sceptyków jest też powód, aby usunąć kwitnące rośliny z sypialni: u niektórych pyłki powodują alergie, a silny zapach powoduje ból głowy.

TV Źle śpisz, bo oglądasz telewizję do późnych godzin nocnych? Może pasje filmowe zapobiegają wybuchowi namiętności w waszej parze? Aby rozwiązać te problemy, po prostu usuń „niebieski ekran” z sypialni.

Lustro. W wielu kulturach panuje przekonanie, że lustra nie należy stawiać przed łóżkiem – gromadzi ono energię, także negatywną. Według innej wersji odbicie pary przyciąga do swojego życia nowych ludzi, niewierność i problemy w związkach. Cóż, w końcu, budząc się w nocy, możesz się po prostu przestraszyć, gdy zobaczysz swoją sylwetkę w lustrze i pomylisz ją z inną osobą.

Obrazy przedstawiające akty. Sypialnia jest tylko dla dwóch osób. Nagi obraz tworzy wyimaginowane wrażenie „trzeciego koła” i może nawet przyciągnąć prawdziwego rywala w twoim związku z ukochaną osobą. Uważa się, że osoby samotne również nie powinny umieszczać takich obrazów na ścianach sypialni, jeśli marzą o znalezieniu bratniej duszy i założeniu rodziny. Przynajmniej dotyczy to zwolenników Feng Shui. Czy są jakieś obiektywne powody, aby unikać odsłaniania płócien we wnętrzu? Nie, z wyjątkiem tego, że na zdjęciu widać byłą dziewczynę twojego męża.

Magazyn pod łóżkiem. Bardzo często wysyłamy tam niepotrzebne rzeczy do przechowania. Stare ubrania i buty, sprzęt sportowy, pudełka z pamiątkami, archiwa magazynów i gazet. Z tego powodu, według Feng Shui, energia w sypialni zatrzymuje się, co prowadzi do apatii, utraty zainteresowania życiem. Z praktycznego punktu widzenia przechowywanie rzeczy pod łóżkiem również jest złe, ponieważ „skarby” stają się prawdziwym odpylaczem i przeszkadzają w czyszczeniu.

Rozważ zakup! Pięć rzeczy, których potrzebujesz w sypialni

Sprzęt do klimatyzacji. Powietrze w domu jest kilka razy brudniejsze i bardziej suche niż na zewnątrz. Oprócz spalin pochodzących z zewnątrz, w mieszkaniu wdychamy duże nagromadzenie kurzu oraz alergenów, oparów i formaldehydów z materiałów budowlanych i mebli. Nie trzeba dodawać, że to wszystko negatywnie wpływa na zdrowie? Oczyszczacze i nawilżacze powietrza, klimatyzatory, jonizatory i inne urządzenia klimatyczne sprawiają, że pogoda w domu jest przyjemniejsza i lepiej spać.

READ
11 rzeczy, których należy przestać robić podczas prania

Zamów w sklepie ALSERA:

Grube zasłony. Dobry sen zapewnia energię na cały nadchodzący dzień. Aby nie musieć wstawać o świcie z powodu jasnego słońca, powieś w sypialni zasłony zaciemniające. Zwłaszcza jeśli okna wychodzą na wschód. Jednocześnie zasłony nie muszą być ciemne – zwróć uwagę na zasłony zaciemniające. Chronią pomieszczenie przed światłem i letnimi upałami, a odcień tkaniny łatwo dopasować do wnętrza.

Zamów w sklepie „Tekstylia”:

Materac ortopedyczny. Podczas snu nasze ciało jest zrelaksowane i potrzebuje niezawodnego wsparcia – wysokiej jakości materaca. Jest niezastąpiony dla tych, którzy lubią spać na boku lub mają problemy z plecami. Materac ortopedyczny nie jest tani, ale wydane na niego pieniądze zwrócą się z nawiązką: po komfortowym śnie poczujesz się wesoło i naprawdę wypoczęty. Czego jeszcze potrzebujesz, aby dobrze rozpocząć dzień?

Zamów w sklepie Dobrynya:

Przytłumione źródło światła. Atmosferę pomieszczenia wyznacza oświetlenie. Ponieważ w sypialni chodzi o relaks, światło musi być odpowiednie – intymne i stonowane. Lampka nocna, projektor rozgwieżdżonego nieba, świece, a nawet prosta ściemniana lampa stołowa pomogą zrelaksować się po ciężkim dniu. Miękkie światło przydaje się również, jeśli często musisz wstawać w nocy, na przykład, aby zobaczyć małe dziecko.

Pufa lub fotel. Aby uniknąć bezsenności, eksperci nie zalecają oglądania telewizji, czytania książek, a tym bardziej pracy przy komputerze w łóżku. Upewnij się, że w sypialni jest miejsce do siedzenia: pufa, fotel lub ławka. Jeśli pokój jest mały, wybierz meble z dodatkową funkcją, np. pufę ze schowkiem lub fotel rozkładany jako dodatkowe łóżko.

Zamów w sklepie internetowym „Kupistol”:

Masz coś z naszej listy w swoim wnętrzu? Powiedz nam w komentarzach, bez czego nie możesz sobie wyobrazić swojej idealnej sypialni.

Zdjęcie: taringa, remobtbp, you-journal, hgtv, stroyday, arcticaoy, myhomedesign, pinterest

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: