35 przykładów naczyń kuchennych, dzięki którym gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością

Lista niezbędnych przyborów kuchennych ze zdjęciem

Nie ma uniwersalnych zasad urządzania kuchni, każdy tworzy zestaw niezbędnych przedmiotów w oparciu o swoje przyzwyczajenia i potrzeby. Ktoś w codziennym użytkowaniu zdecydowanie potrzebuje serwisu stołowego, a ktoś może jeść bezpośrednio z patelni bez odczuwania dyskomfortu. Jeden z pewnością potrzebuje najnowocześniejszych urządzeń do kuchni, a drugi ascetycznego zestawu przyborów kuchennych. A jednak, jakie powinny być niezbędne przybory w kuchni, co dokładnie znajduje się na liście? W końcu są rzeczy, bez których nie będzie można gotować i podawać nawet najprostszego jedzenia. Można to uznać za podstawowy zestaw naczyń i różne przydatne narzędzia do kuchni, dzięki którym można już prowadzić gospodarstwo domowe i przyjmować gości.

Zawartość [ ]

  • patelnie
  • Patelnie
  • Noże kuchenne
  • Deski do krojenia
  • sztućce
  • Czego jeszcze potrzebujesz w kuchni
  • Różne drobiazgi i użyteczność

patelnie

patelnie

Duży garnek o pojemności 5 litrów. Można w nim ugotować kurczaka, kawałek mięsa z kością, zagotować wodę (nigdy nie wiadomo do czego), ugotować makaron, pierogi, knedle, kompoty itp.
3 litrowy garnek. Przydaje się do zup i drugich dań.
Garnek na 1-1,5 litra. Ten rondel jest wygodny do podgrzewania potraw, gotowania jajek, przygotowywania sosów i sosów.
Wybierając patelnie zwracamy uwagę nie tylko na wygląd, ale także na to:
– Praktyczność. Najtrwalsze i najwygodniejsze w użyciu garnki emaliowane oraz garnki wykonane ze stali nierdzewnej.
– Waga. Garnek ze stali nierdzewnej powinien być ciężki, z grubym dnem. Odpryski i pęknięcia są niedopuszczalne na patelni emaliowanej, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.
– Długopisy. Muszą być przyspawane i wykonane z tego samego materiału co korpus garnka. Plastikowe uchwyty z mocowaniem śrubowym z czasem pękają i mogą się palić w wysokiej temperaturze.
– Pokrywy. Metalowe, bez szklanych wstawek. Szklane pokrywki są bardziej kruche i trudniejsze do czyszczenia.

Patelnie

patelnie

Patelnie powinny być różnej wielkości, ale jak na pierwszy raz wystarczą trzy: jedna duża, jedna mniejsza i jedna do naleśników.
– Duża patelnia o średnicy 26-28 cm (najlepiej z pokrywką). To patelnia wielofunkcyjna: można w niej smażyć i dusić.
– Mniejsza patelnia o średnicy 18-20 cm służy głównie do podgrzewania dań gotowych, do przygotowywania jajecznicy, omletów, smażenia warzyw itp.
– Patelnia do naleśników powinna być używana wyłącznie zgodnie z jej przeznaczeniem – do smażenia naleśników i naleśników. Średnica dowolna, zależy od tego jakie naleśniki lubisz.
Nowoczesne patelnie są produkowane z różnych materiałów, ale teflonowe patelnie są uważane za najbardziej bezpretensjonalne i wszechstronne. Mogą być wykonane z aluminium, żeliwa, stali, pokryte z zewnątrz emalią, jednak za wykonanie odpowiada warstwa wewnętrzna (lub powłoka) – teflon. Patelnie pokryte teflonem są łatwe w użyciu, nic nie przywiera do powierzchni, a do tego można je smażyć na minimalnej ilości oleju. Przy wyborze zwróć uwagę na:
– Jakość powłoki teflonowej. Może być gładki lub chropowaty, ale nie powinno być żadnych rys. Preferowana jest szorstka powłoka – ma lepsze właściwości nieprzywierające.
– Na dole. Musi być gruby, aby nie odkształcał się pod wpływem temperatury.
– Waga patelni. Lekka patelnia nie wytrzyma długo i nie zapewni równomiernego ciepła. Preferuj patelnie z grubym dnem i grubymi ścianami. Takie potrawy nagrzewają się równomiernie, produkty w nich zawarte są dobrze smażone i nie palą się.
– Wysokość boków. Głębokie patelnie są bardziej wszechstronne i łatwiejsze w użyciu. Wręcz przeciwnie, wybierz patelnię do naleśników z niskimi bokami, aby wygodniej było obracać i wyjmować naleśniki.
– Rękojeść musi być pokryta materiałem żaroodpornym i lepiej, jeśli jest odlewana, tj. nie ma śladów mocowania na wewnętrznej stronie patelni. Ale są patelnie, w których uchwyt jest mocowany za pomocą jednej lub dwóch śrub, więc przy wyborze należy sprawdzić wewnętrzną powierzchnię ścian. Wadą tej metody jest to, że powłoka może się kruszyć w miejscu mocowania iw przyszłości proces przeniesie się na pozostałą powierzchnię patelni. Jeśli zamierzasz używać patelni do gotowania w piekarniku, wybierz taką z wyjmowanym uchwytem.

READ
5 najczęstszych błędów przy wyborze mebli do nowego mieszkania

Noże kuchenne

noże kuchenne

Chociaż panuje opinia, że ​​w kuchni powinien być zestaw noży, w praktyce wszystko sprowadza się do tego, że aktywnie wykorzystuje się 1-2 noże. Niemniej jednak mogą być potrzebne różne noże:
– Nóż do mięsa – powinien być szeroki, średniej długości.
– Noże uniwersalne: do krojenia (16-20 cm) oraz do obierania warzyw i owoców (10-12 cm).
– Mały nóż do usuwania drobnych uszkodzeń i oczu (6-8 cm).
– Nóż do krojenia chleba.
Najlepsze noże były i są uważane za noże wykonane ze stali. Tak, nie są tanie, tak, trzeba je okresowo ostrzyć. Ale pod względem jakości nie mają sobie równych. Wybierając nóż, zwróć uwagę na:
– Jakość stali. Warunkiem wstępnym jest jednorodny skład materiału, z którego wykonane jest ostrze noża. Jeśli na ostrzu widoczne są plamy lub szczeliny, taki nóż nie wytrzyma długo.
– Ostrzenie (jakość powierzchni cięcia). Obróć nóż do siebie powierzchnią tnącą – powinieneś zobaczyć cienką ciągłą linię od rękojeści do czubka noża.
– Rękojeść może być wykonana z drewna, tworzywa sztucznego, metalu. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, Ty wybierasz. Nóż z drewnianą rękojeścią nie powinien być pozostawiany na dłuższy czas w wodzie i nie powinien być myty w zmywarce. Z korzyści – kupując, możesz zobaczyć, jak głęboko stalowe ostrze wchodzi w rękojeść. W dobrym nożu powinien sięgać prawie do końca rękojeści. Plastikowe uchwyty nie boją się wody, ale w przeciwieństwie do drewna, plastikowy uchwyt ukrywa część płótna, na którym jest noszony. Dlatego nie można zweryfikować siły i jakości mocowania. Metalowe uchwyty (lite lub w połączeniu z tworzywem sztucznym, drewnem) są uważane za najlepszą opcję. Są trwałe, nie łamią się, nie pękają i nie obluzowują.

Deski do krojenia

deski do krojenia

W kuchni powinny znaleźć się co najmniej dwie deski do krojenia – jedna do jedzenia na surowo (warzywa, zioła, ser, pieczywo, kiełbasa), druga do produktów mięsnych, drobiu i ryb. Wkrótce jednak okaże się, że dwie tablice to za mało. Na przykład wygodniej jest kroić chleb na małej desce, podczas gdy w przypadku warzyw potrzebujesz większej deski i pożądane jest, aby wzdłuż krawędzi znajdowały się rowki, do których spływa sok. Nawet jeśli rzadko gotujesz ryby, potrzebujesz do tego osobnej deski i nie należy ciąć innych produktów na tej desce. Jest to bardzo wygodne, gdy deski do różnych produktów różnią się materiałem, kształtem i kolorem. Wtedy w pośpiechu niczego nie pomylisz, a łatwiej będzie zapamiętać, co na czym ciąć.
Deski do krojenia są wykonane z różnych materiałów: drewna, plastiku, szkła, marmuru, granitu, a nawet silikonu.

READ
Metoda sortowania Marie Kondo

Drewniane tablice. Drewno uważane jest za materiał tradycyjny, choć pod względem higienicznym takie deski ustępują wszystkim innym: drewno pochłania zapachy, deski drewniane są trudne do czyszczenia i z czasem się odkształcają. Ale mają też wiele zalet – noże nie tępią się na drewnianej desce, produkty nie ślizgają się po nich, bardzo wygodnie pracuje się z ciastem na drzewie, wreszcie – drewniane deski są piękne i pasują do każdego wnętrza .

Szklane deski. Deski wykonane ze specjalnego szkła – ceramiki szklanej (nie mylić ze zwykłym szkłem) doskonale nadają się do krojenia mięsa, ryb, krojenia jakiejkolwiek żywności. Nie pochłaniają zapachów, nie odkształcają się, materiał ten jest trwały, a wybór ogromny – różne kolory i rozmiary, ze wzorem, gumowa podszewka. Wszystkie te zalety przekreśla duża wada – w kontakcie ze szkłem nóż wydaje charakterystyczny dźwięk, który nie każdy jest w stanie wytrzymać. A poza tym noże szybko stępią się na płycie szklano-ceramicznej.

Plastikowe deski. Są lekkie, mocne, dobrze się myją, trwałe. Plastikowe deski nie chłoną wilgoci, ale mogą wchłaniać i przenosić zapachy, więc jeśli kupisz taką deskę, to nie jest ona najtańsza. Z minusów – plastikowe deski ślizgają się po stole, a produkty mogą się na nich ślizgać (dla dobrej deski powierzchnia powinna być lekko szorstka lub wytłaczana). Plastik boi się wysokich temperatur, na takich deskach nie należy stawiać gorących garnków i patelni. Kolejną wadą jest to, że z czasem na powierzchni pozostaną zadrapania od noża.

Płyty marmurowe i granitowe są bardzo drogie, ciężkie i nie nadają się do codziennego użytku. Ale są wygodne w pracy z ciastem i krojonymi produktami mięsnymi.

Płyty silikonowe to nowość w świecie przyborów kuchennych. O ile opinie są dobre – deski dobrze się myją, nie ślizgają się, można je zwijać jak dywanik i przechowywać w szafie.

Wybierz deski do krojenia w oparciu o swoje potrzeby, ale pamiętaj, aby wziąć pod uwagę charakterystykę każdego materiału. I nie zapominaj, że dobra deska do krojenia nie jest tania.

sztućce

Zastawa stołowa

Talerze to zupa (głęboka), stół, deser i sałatka. Kup sześć sztuk każdego rodzaju na raz, aby móc przyjmować gości. Ale w kuchni zawsze trzymaj jeden zestaw dla każdego członka rodziny. W przeciwnym razie brudne naczynia będą stale gromadzić się w zlewie i na stole. To, które talerze wybrać, jest kwestią gustu, wszystko zależy od tego, jak zamierzasz je wykorzystać. Jeśli zarówno na co dzień, jak i jako dania „ceremonialne”, wybierz talerze ze szlachetnej porcelany, gładkie lub z dyskretnym wzorem, dzięki którym możesz nakryć stół na dowolne święto. Jeśli tylko do użytku w kuchni, to można kupić tańsze naczynia, także porcelanowe, ale grubsze, mocniejsze i to obojętne, jaki to kolor.
Lepiej też kupić od razu sześć filiżanek do herbaty i kawy plus kilka większych (na mleko, soki, kakao itp.).

READ
Sekrety gejszy, które pomogą Ci wyglądać atrakcyjniej

Czego jeszcze potrzebujesz w kuchni

porcelana

– Metalowy czajnik do gotowania wody
– Czajniczek
– Foremki do pieczenia (jedna z wyjmowanymi bokami i jedna na muffiny)
– Naczynia do zapiekania (owalne do kurczaka, prostokątne lub kwadratowe do zapiekanek, mięsa, ryb itp.)
– Plastikowe miski różnej wielkości (do mieszania, ubijania i przechowywania żywności w lodówce)
– Szkło fasetowane (zwykle używane jako miarka)
– Widelce, łyżeczki do herbaty i stołowe, noże stołowe (wszystkie oparte na sześciu osobach)
– garnki gliniane (2-6 szt.)
– Słoiczki na przyprawy (minimum 6 sztuk)

Różne drobiazgi i użyteczność

Kuchenne rzeczy

Nie można obejść się bez kilku drobiazgów w kuchni – nie tylko oszczędzają czas, ale także znacznie ułatwiają proces gotowania. Z niepozornych, ale bardzo przydatnych rzeczy, których będziesz potrzebować:

– Sito o drobnych oczkach do przesiewania mąki
– Drewniany wałek do wałkowania ciasta (jeśli lubisz piec)
– durszlak metalowy lub plastikowy (co najmniej dwa – jeden do odciekania płynu z makaronu, gotowanych warzyw, drugi do świeżych jagód, owoców, ziół)
– Pojemniki do przechowywania mąki i płatków zbożowych (wystarczą najprostsze plastikowe lub szklane z pokrywką)
– Uniwersalny otwieracz (do wszystkiego – puszek i butelek)
– Korkociąg (lepiej wybrać z uchwytami i dużą śrubą)
– Zaprawa do mielenia przypraw i przypraw
– Czosnek (wyciskacz do czosnku)
– Tarka czworościenna i tarka drobna do skórki, imbiru, czosnku
– Lejki o różnych średnicach
– Folia aluminiowa do pieczenia
– Papier do pieczenia
– Drewniane łyżki i szpatułki do mieszania
– Popychacz do puree
– Chochla na pierwsze dania
– Odpieniacz
– cukiernica
– Sztućce do przypraw (lub przynajmniej solniczka i pieprzniczka)
– Pojemnik na masło z pokrywką
– Talerz lub naczynie o dużej średnicy (do ciast, placków, serwowania mięsa, kurczaka)
– Gorące podkładki
– Ręczniki kuchenne (4-6 sztuk)
– Uchwyty do garnków lub rękawiczki

Cóż, na zakończenie jeszcze jedna rada – nie spiesz się, aby pobiec do sklepu i kupić wszystko! Bez jasnego wyobrażenia o tym, czego potrzebujesz i po co, kupisz rzeczy zupełnie bezużyteczne, które zaśmiecą kuchnię i nie znajdą praktycznego zastosowania. Na początku możesz sobie poradzić z minimalnym zestawem przyborów kuchennych i różnymi przydatnymi drobiazgami, a kiedy trochę się do tego przyzwyczaisz, zrozumiesz, czego jeszcze potrzebujesz, aby ułatwić sobie pracę w kuchni. Udanych i pożytecznych zakupów!

READ
12 apartamentów typu studio, które przyciągną Twoją uwagę i podbiją Twoje serce

Ten sklep internetowy tescoma-ukraine.com.ua oferuje szeroki wybór markowych przyborów kuchennych TESCOMA. Tutaj tylko wysokiej jakości czeskie oryginalne przybory kuchenne i akcesoria w przystępnych cenach. Wejdź i wybierz, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: