3 trendy kosmetyczne, które utrzymają się w 2023 roku

Dzisiejszy świat piękna rozwija się szybko, a czasem w nieprzewidywalny sposób. W końcu główne trendy wyznaczają teraz nie producenci. Muszą dostosować się do wymagań konsumentów i reagować na zmiany społeczno-kulturowe w społeczeństwie. Niektóre ze zjawisk opisanych w tym materiale w naszym kraju nie zakorzeniły się jeszcze ze względu na obiektywne okoliczności. Tym ciekawsze będzie poznanie ich i wypróbowanie na sobie.

SKÓRA NA DIECIE

Daj upust marketerom, codziennie nakładalibyśmy na skórę dziesięć różnych kremów serum. Cieszymy się z tego, że w niespiesznej Azji o skórę pielęgnowano długo i z namysłem przez wieki, kilka lat temu marki podniosły tę tradycję do rangi trendu. I zalały nas serum, olejki, balsamy, produkty ochronne, które należy nakładać jeden po drugim, nie zapominając o klasycznych kremach z serum. Za tę przyjazną firmę trzeba dużo zapłacić. Ale okrzyki! Takie marnotrawstwo nie ma już znaczenia. Wpisy w sieciach społecznościowych od kosmetologów i miłośników piękna wzywają do oszczędności w opiece. Ich argument: komórki są w stanie wchłonąć tylko określoną ilość substancji. Reszta, nawet najdroższa i potrzebna, pozostaje bez pracy. To jest w najlepszym razie. A w najgorszym przypadku wywołują niezadowolenie skóry, co objawia się swędzeniem i wysypką. Dlatego ostatnie trendy, takie jak multimaskowanie, dziesięciostopniowa pielęgnacja i pięć zabiegów kosmetycznych tygodniowo, zostały wycofane. Ważne jest, aby skóra była na diecie, ograniczając jej dietę do minimum. Pod hashtagami #skindiet i #skipcare użytkownicy zamieszczają nie tylko zdrową żywność, ale także zdjęcia kosmetyków, które zastąpiły cały ich arsenał, a także zdjęcia toaletek przed i po przymusowym detoks. Po pierwsze, ogromna ilość pieniędzy. Na drugim – nudna pustynia: mycie twarzy, tonik i krem. Zdając sobie sprawę, że można tu zarobić, marki uruchomiły produkcję uniwersalnych serum kremowych, balsamów olejkowych i balsamów „na wszystko”. A także wrócił z krótkiego zapomnienia o środkach BB i SS.

CZYSTE PIĘKNO

Kolejnym trendem jest czyste piękno. Produkty bez parabenów, siarczanów, olejów mineralnych i w eko-opakowaniach wyszły nawet z luksusowych marek. Choć eksperci zapewniają, że znikome stężenie, w jakim kosmetyki zawierają te rzekomo wątpliwe substancje, jest absolutnie nieszkodliwe, fobia konsumencka wciąż rośnie. „Kiedy ludzie dowiadują się, że produkt nie zawiera parabenów ani siarczanów, uspokajają się i nawet nie próbują dowiedzieć się, czym zostały zastąpione”, ubolewa prezes Clarins Christian Courtin-Clarence. – A wśród naturalnych składników są trucizny. Czasami zmiana parabenów tylko pogarsza sytuację. Na przykład niektóre marki używają miodu jako środka konserwującego. Ten produkt można przechowywać na zawsze. Można go nawet znaleźć w egipskich grobowcach. Ale miód jest produktem alergizującym. A jego reakcja z innymi składnikami na skórze jest nieprzewidywalna.” Z Christianem Courtenem w pełni zgadza się wybitny amerykański dermatolog Nicholas Perricone, twórca własnej marki Perricone MD. Zapewnia, że ​​optymalna ilość naturalnych składników w formule to 20%. Więcej nie ma sensu. Jeśli chodzi o ekoopakowania, to biorąc pod uwagę problemy z przetwarzaniem odpadów w Rosji, nie mogą one jeszcze zbytnio zmienić sytuacji. Ale w innych krajach eko-działania idą pełną parą. Puste słoiki i butelki można przynosić do sklepu w celu ponownego napełnienia, dbając o przyrodę i oszczędzając budżet.

CHCĘ WIEDZIEĆ WSZYSTKO

Innym postępującym zjawiskiem jest skóra-intelektualiści. Tytuł ten przyznano kosmetycznym wszechwiedzącym. Tych, którzy uważnie śledzą wszelkie zjawiska w świecie piękna, dokładnie studiując skład i możliwości nowych produktów. Są świadomi wszystkich trendów, plotek i horrorów. Świadomie korzystaj z kosmetyków i gadżetów. Gotowy do spędzenia godzin na badaniu konsultantów, kłótni na forach i w komentarzach na każdy temat. Skunkelektualy wydają ogromne sumy na nowe gadżety, narzędzia, procedury. To oni kształtują dziś opinię publiczną. A to oznacza trendy. Nie jest tajemnicą, że działy rozwoju marki aktywnie uwzględniają trendy w Internecie. Ale poważnym mankamentem skórnych intelektualistów jest to, że chcą znaleźć haczyk, skazać markę za rozbiórkę lub podnieść i powielić kolejny kompromitujący dowód. Nawiasem mówiąc, wspomniana wcześniej histeria z parabenami w dużej mierze leży na ich sumieniu. A jednak świetnie, że dzięki nim użytkownicy kosmetyków stali się dziś znacznie bardziej wyrafinowani i zaawansowani. I mam nadzieję, że niektóre mity i horrory zostaną wycięte, mam nadzieję, na zawsze.

READ
10 trendów kosmetycznych, które zyskały światową popularność w 2023 roku

JESTEM ROBOTEM

Techniki sprzętowe wymknęły się spod drzwi salonów kosmetycznych. Gadżety oczyszczające, masujące, antycellulitowe, przeciwtrądzikowe i inne stały się ważną częścią arsenału użytkowniczek kosmetyków. Zwłaszcza w krajach azjatyckich. Japońskie i koreańskie sklepy są pełne tak wielu urządzeń, że oczy otwierają się szeroko. To prawda, do którego miejsca zastosować połowę z nich, europejski użytkownik nie zgadnie. Na przykład, jak ci się podoba ekspander do ust? Pomaga usunąć fałd nosowo-wargowy i zacisnąć owal. A co z silikonowym pierścieniem na obrzęk nóg? Zakładasz go na łydkę i przenosisz po obciążeniu. Ale to wszystko jest mechanicznie prymitywne. Zaawansowane gadżety domowe zrobią wszystko bez Twojego wysiłku. Oczyszczają pory, łagodzą napięcie okolic oczu i szyi, wysuszają wypryski trądzikowe ukierunkowaną wiązką lasera, napinają skórę ultradźwiękami, miostymulacją lub masażem wibracyjnym. Dziś producenci robią specjalny zakład na gadżety LED, które przywracają skórę dzięki ekspozycji na światło. To prawda, że ​​u10bu000btakie jednostki kosztują dużo. Dlatego w Rosji znowu nie są bardzo poszukiwani. Paradoks: jesteśmy gotowi zapłacić XNUMX XNUMX rubli za słoiczek zaawansowanego kremu, ale jesteśmy skąpi, aby kupić za te same pieniądze sprzętowy masażer lub lampę LED do walki z trądzikiem. Dlatego wybór „urządzeń kosmetycznych” w naszym kraju jest uboższy niż na Zachodzie. Nawet światowy bestseller Clarisonic oficjalnie opuścił rynek rosyjski – zostały źle kupione. Światowy trend na gadżety wciąż hamuje w naszym kraju.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dziś niezależne marki kosmetyczne (z angielskiego Independent – ​​niezależne) stały się siłą, która może konkurować z istniejącymi korporacjami kosmetycznymi. Przede wszystkim są to marki gwiazd: Fenty Beauty by Rihanna, KKW Beauty by Kim Kardashian i Kylie Cosmetics by Kylie Jenner. Ekscytacja wokół każdej z ich premier jest kosmiczna, nowe przedmioty rozsypują się w ciągu kilku godzin, a dzienny obrót to miliony dolarów. Kolejną kategorią producentów niezależnych są profesjonaliści z branży, tacy jak dr Barbara Sturm, która stworzyła spersonalizowaną markę. Ale głównymi graczami są młode i odważne startupy, które postanowiły podbić świat piękna nowymi koncepcjami i nadprzyrodzonymi formułami. Tak więc popularne kremy Indie Lee zostały stworzone przez kalifornijskiego Indie Lee, który nie toleruje żadnych syntetyków. Marka Herbivore Botanicals, której estetyczne słoiki i okulary urzekły Instagram (ektremistyczna organizacja zakazana w Rosji), została wymyślona przez rodzinę Cummerow z Seattle. A markę ze śmiesznym Pijanym Słoniem, czyli „Pijanym Słoniem”, wymyśliła matka czwórki dzieci Tiffany Masterson. Sądząc po tempie wzrostu popularności, „pijany słoń” wkrótce opuści kategorię indie, podobnie jak wiele innych marek. Tak, tak, wiele pozornie niezależnych marek już dawno zostało kupionych lub nawet stworzonych przez największe koncerny. Tak więc Rihanna pracuje przy wsparciu finansowym koncernu LVMH, do którego należą Dior, Givenchy, Guerlain itp. Ten sam gigant ma, jak się wydaje, makijaż indie od tatuażystki Kate Von D i duńskiej marki botanicznej Ole Henriksen. Estée Lauder nie jest daleko w tyle, przejmując skandaliczny The Ordinary, niszowe zapachy Le Labo i Kiliana, ulubione maski gwiazd Hollywood Glam Glow i oryginalną markę makijażu Too Faced.

READ
Makijaż na sezon wiosna-lato 2023 - 7 głównych trendów

V DLA POCHWY

Talia nagle stała się gorącym tematem w branży kosmetycznej. Ten trend ma nawet własną nazwę – V-beauty, gdzie V odnosi się do pochwy. O ile wcześniej opieka nad nią ograniczała się do specjalnego żelu do higieny intymnej i pachnących podpasek, to teraz oferujemy produkty do pełnoprawnego rytuału pielęgnacyjnego. Peelingi, peelingi, serum przeciwstarzeniowe, olejki i maseczki do okolic bikini w bardzo wymiernych cenach są bardzo poszukiwane. A wyspecjalizowane marki do ich produkcji nabierają rozpędu. Według prognoz WGSN sektor kosmetyków intymnych do 2024 r. wzrośnie o 7,2% i wyniesie 35,3 mld USD. Nazwy tych marek mówią same za siebie: The Perfect V, The Honey Pot, Fur, Vmagic, Lady Suite itp. Głównym bestsellerem jest olejek do włosów łonowych Fur Oil, który pojawił się na łamach wszystkich Western Gloss i w którym otwarcie przyznaje Emma Watson. To narzędzie ma własny Instagram (organizacja ekstremistyczna zakazana w Rosji) z 25 tysiącami subskrybentów i wieloma pięknymi, prowokacyjnymi zdjęciami. Jaki jest powód takiego podekscytowania? Duże korporacje w związku z markami „pochwowymi” nie zostały jeszcze zauważone. Temat ten jest rozwijany wyłącznie przez niezależne marki. I oni, jak mówią, weszli do strumienia. Obecnie w społeczeństwie jest coraz mniej tematów tabu, a feminizm i pozytywne nastawienie do ciała przynoszą owoce. Szkoda, że ​​nie możesz jeszcze kupić u nas tych V-narzędzi. Należy go zamówić online lub przywieźć z zagranicy. Jedna nadzieja dla rosyjskich marek niezależnych.

MOJA SIOSTRA

W reklamach kosmetycznych dominuje motyw feminizmu i kobiecej przyjaźni. Wydaje się, że hollywoodzka afera molestowania, aktywna promocja tolerancji seksualnej i równości płci nie pozostawiła wyboru reżyserom, scenarzystom i marketerom. Komunikaty prasowe zapachów nie celebrują ich seksualności i zmysłowości, jak wcześniej, ale kobiecą niezależność, siłę i solidarność. W filmach promocyjnych prawie nie ma miejsca na pary heteroseksualne i samotne panie. Charlize Theron w nowej reklamie J’adore, Dior, po raz pierwszy maszeruje nie sama, ale w towarzystwie podobnie myślących ludzi. Cate Blanchett, stała twarz linii Si, Giorgio Armani, urządza cały międzynarodowy wieczór panieński: chińską aktorkę Elaine Zhong i światowej klasy top modelki – Angielkę Adwoa Aboa i Portugalkę Sarah Sampaio. Nowy zapach Women, Calvin Klein, uosabiają dwie aktorki Lupita Nyong’o i Saoirse Ronan. Pod hasłem Jestem kobietami („Jestem kobietami, liczba mnoga”) namawiają nas, byśmy nie rywalizowali, ale pomagali sobie nawzajem. Posłuchajmy tego przesłania, zburzmy męskie stereotypy dotyczące kobiecej przyjaźni, pomóżmy współplemieńcom. i tak, nie zapomnijmy kupić sobie perfum!

WSZYSTKO W CENIE

Innym ważnym zjawiskiem w świecie piękna jest makijaż inkluzywny, który nie zna ograniczeń płciowych i rasowych. Wydanie podkładu w 15-20 odcieniach jest niemal równoznaczne z przestępstwem. Powinno być co najmniej 40-60 opcji dla wszystkich odcieni skóry, od najjaśniejszego do najciemniejszego, biorąc pod uwagę wszystkie niuanse. Makijaż męski staje się niezależnym segmentem. Chanel i Givenchy wypuściły całe linie neutralnych produktów do dobrej cery i korygowania drobnych problemów u silniejszej płci. Nowinkami zainteresowały się także kobiety. Kierunek zapowiada się więc na aktywny rozwój. Ciekawe kto następny?

READ
Najbardziej zimowe: 5 głównych trendów w makijażu tej zimy

NA TWOJE ŻĄDANIE

Tworzenie indywidualnych produktów według potrzeb skóry nie jest nowym tematem. Ale znów przeżywa renesans. Aby dodać różne boostery, serum i koncentraty do kremu bazowego, Dior oferuje nam linię Capture Youth, markę My Blend, która wróciła do Rosji i nową gamę Clinique ID. Spośród 15 kombinacji możesz wybrać tę, która pasuje do Twojego rodzaju skóry i jej problemów. Trend, który zachwyci intelektualistów i dietetyków urody. Wszystko na temat, nic więcej.

Oczywiście to nie wszystkie trendy, ale nie to jest najważniejsze. Co najważniejsze, dziś branża kosmetyczna przestała istnieć we własnej próżni. Marki przestały dyktować nam trendy, myśląc tylko o własnym zysku. Aktywnie wsłuchują się w nastroje społeczne, kwestie polityczne i społeczne. To prawda. W końcu bliskość do ludzi zawsze pomagała każdemu rządowi. Nawet kosmetyczne.

Męski makijaż

Kolekcja do makijażu Boy de Chanel (na zdjęciu z fluidem) jest inspirowana ideą, że piękno nie jest determinowane płcią, ale stylem.

640_large

Rok 2023 będzie bogaty w trendy w urodzie: dużo blasku i jasnych kolorów, swoboda ekspresji i naturalny trend. Jak to wszystko do siebie pasuje? Dowiedzmy się teraz!

Trendy w makijażu oczu 2023

Trendy w kształtowaniu brwi 2023

Trendy w makijażu ślubnym 2023

Trendy w makijażu ust 2023

Zauważalny eyeliner

Czuję się, jakbym już to gdzieś widział. O tak, moja starsza siostra nosiła taki makijaż w latach 90.! Następnie do konturu wybrano odcienie bordo i brązu, a na środek nałożono odrobinę połysku lub szminki o kilka tonów jaśniejszych. Teraz ten makijaż ust wraca do mody, o czym udowodnili już Jennifer Lopez i Addison Ray.

Ciemne odcienie

Witamy na ciemnej stronie! Tak, tak, to zaproszenie dla wszystkich, nie tylko fanów Gwiezdnych Wojen. W 2023 roku w makijażu ust pojawią się jeszcze bardziej odważne odcienie: Blumarine i Lanvin radzą malować na czarno, Gucci – na jasny niebieski, a Versace – na wampirzy fiolet. Ale ogólnie możesz ograniczyć się do burgunda.

Błyszczące usta

Efekt nadaje wizualnej objętości, pozwala nie męczyć się z konturowaniem, pasuje do każdego makijażu – za to kochamy błyszczyki. Nude będzie w użyciu, ale nikt nie odwołuje produktów pigmentowanych. Kobaltowy jak Lanvin, malinowy jak Sportmax czy koralowy jak Miu Miu, nie możesz się doczekać, aby wypróbować makijaż ust 2023!

Efekt pocałowanych ust

My, dziewczyny, jesteśmy takie nieprzewidywalne: albo daj nam zauważalny eyeliner, albo chcemy miękkich i rozmytych przejść. Najnowszy trend makijażu ust przyszedł do nas od azjatyckich piękności i jest teraz popularny na TikToku. Aby spróbować samemu, połącz kilka nasyconych odcieni pomadki lub uzupełnij gradient jednym odcieniem. Lepiej jest nakładać szminkę palcem, wykonując ruchy klaskania.

czerwona szminka

Czerwone usta to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody i pasuje do każdego looku, zarówno dziennego, jak i wieczorowego. Nie ma znaczenia, który odcień preferujesz: ciepły, chłodny czy neutralny. Najważniejsze, że powłoka jest gęsta.

READ
Moda na makijaż 2023: 7 modnych trendów w makijażu oczu

Trendy w makijażu oczu 2023

Błyska

Impreza to idealna okazja, aby dodać do makijażu oczu najjaśniejszy i pełen blasku. Mile widziane opcje nietuzinkowe: eyeliner z iskierkami na dolnej i górnej powiece, w załamaniu oraz smokey, wykonany z sypkich cieni z brokatem.

Smokey

Sprawmy, aby oczy były tak jasne, aby cała uwaga była tylko na nich! Smokey eyes z łatwością poradzą sobie z takim zadaniem. Może to być ciemnoszary i czarny makijaż oczu, jak Versace, lub jasnoniebieskie, fioletowe i różowe akcenty, jak Lanvin i Valentino.

kolorowe rzęsy

Wcześniej wydawało nam się, że tylko szaleni mieszkańcy miast farbują rzęsy na jaskrawe kolory. A teraz jest elementem modnego makijażu, czego dowodem jest pokaz Viktor & Rolf podczas Paris Fashion Week.

efekt mokrego oka

Wcześniej ta technika była używana na zestawie błyszczących magazynów, a teraz włamuje się do zwykłego życia. Wierz lub nie, ale efekt mokrego filmu na oczach uzyskasz za pomocą balsamu i błyszczyka! Taka powłoka dobrze się błyszczy i nie klei. I wiele innych marek produkuje specjalne błyszczące cienie, takie jak NYX.

strzałki

Wydaje się, że wyrafinowane strzały w kształcie kocich oczu są z nami na zawsze. W przyszłym roku będziemy rysować pierzaste lub subtelne opcje graficzne, tak jak zrobił to Moschino na Tygodniu Mody w Mediolanie.

Ale nikt nie odwołał eksperymentów! Podwójne, szerokie i kolorowe strzałki nadal będą modne – na pewno nie możesz się pomylić z modnym makijażem. Oto najbardziej popularne strzałki: 5 ciekawych opcji (i wiele zdjęć do inspiracji)

Świeć jasno jak diament

Makijaż oczu z dżetów i kamieni jest odpowiedni dla tych, dla których drobne iskierki są zbyt proste i nudne. Cóż, rozumiem. I proponuję poszukać inspiracji u Paula Costelloe, The Blonds, Gucci i Simone Rocha. Zarysuj smokey cyrkonie, przyklej kryształki nad brwiami i w kącikach oczu, użyj kamyków zamiast eyelinera lub nawet pełnego makijażu oczu. Wygląda na to, że śpiewała o tobie Rihanna!

Trendy w kształtowaniu brwi 2023

Bielone brwi

Bujne sobolowe brwi są stopniowo zastępowane nowym trendem: ich brakiem. Nie, nie, nie sugeruję niczego golić. Aby być w dobrym stylu, wystarczy rozjaśnić włosy specjalną kremową farbą – i oto jesteś dziewczyną z okładki!

proste brwi

Jest to klasyk, który Audrey Hepburn tak bardzo kochała, a teraz jest noszony przez Zendayę i Carę Delevingne, a także jest uwielbiany przez wszystkie azjatyckie kobiety. Chcesz być taki jak oni? Wyskub ogon brwi, a następnie kontynuuj linię prostą w miejscu, w którym znajdowała się krzywa. Tylko pamiętaj: ten kształt optycznie zwęża oczy i pasuje tylko do owalnych i romboidalnych twarzy.

Sznurki do brwi

Tak, znów są z nami! Brwi „Breżniewa” są najbardziej popularnym trendem w makijażu przez ostatnie 10 lat, a teraz dzielą popularność z cienkimi nitkami z lat 90-tych. Cóż, czas przypomnieć sobie Christinę Aguilerę i Gwen Stefani z tamtych czasów i zdobyć pęsety. Tylko nie przesadzaj!

Maksymalna naturalność

Naturalność to jeden z trendów makijażu w 2023 roku. Niech więc brwi będą wyglądać naturalnie, lekko puszyste. Odcień powinien być połączony z kolorem włosów, a kształt może przypominać chłopięce brwi, ale bez ostrych przerw.

READ
Makijaż modowy 2023 - kalejdoskop technik i kolorów

tęczowe brwi

Wygląda śmiesznie i bardzo nietypowo! Bardziej nadaje się na sesje zdjęciowe i imprezy, ale niektórzy noszą to w życiu codziennym. A jeśli masz przebarwienia, możesz dowolnie kształtować brwi tak, aby pasowały do ​​twoich włosów.

Trendy w makijażu ślubnym 2023

Lśniąca skóra

Trend w makijażu o czystej, uporządkowanej, promiennej skórze towarzyszy nam już od ponad dekady i wciąż się nim nie znudził. Tutaj jako wykończenie nadaje się toner z drobinkami odbijającymi światło. Uzupełnią go wyrzeźbiający korektor, róż na bazie kremu i oczywiście rozświetlacz.

Paleta brzoskwini

Miękki brzoskwiniowy odcień kojarzy się z lekkością i delikatnością. W sumie idealny wybór na romantyczne wesele. Użyj tego koloru punktowo lub stwórz całościowy wygląd w odcieniach brzoskwini.

Jasne cienie

Nadszedł czas na neonowe cienie i eyelinery, a lepiej skupić się na nietypowych strzałkach i dolnej powiece. Jasne odcienie najlepiej łączyć z makijażem nude: delikatną pomadką lub przezroczystym błyszczykiem.

złoto

Złote odcienie są stworzone do świątecznego, modnego makijażu! Cienie, drobinki, eyelinery, bronzery i rozświetlacze – wszystko to pomoże uzyskać elegancki ślubny look. Dodaj spokojny akt na ustach – i jesteś delikatną panną młodą; nałóż jaskrawoczerwoną szminkę – a oto zmysłowa Jolie dla Ciebie.

W stylu nagości

Akt jest tłumaczony jako „nagi” – dlatego jest to makijaż, który jest prawie niewidoczny. Wszystkie produkty są nakładane tak cienko, jak to możliwe i starannie cieniowane, aby uniknąć wyraźnych linii. Niech podkład ma lekką lub średnią zdolność nakładania się, puder – kruszącą się i transparentną konsystencję, a cienie, tusz do rzęs i pomadka – jak najbardziej naturalne odcienie.

Trendy w makijażu fantazyjnym 2023

fantazyjne rzęsy

Program Shayne Olivera prawdopodobnie wywołał najwięcej hałasu. Modelki wyglądały jak magiczne leśne stworzenia – efekt ten osiągnięto za pomocą nasączonych pyłkiem rzęs, z których zdawały się wykwitać kwiaty. W innych markach beauty look był nieco spokojniejszy, ale tam też było coś do zobaczenia: w szczególności pamiętamy puszyste, złocone i pobielane rzęsy.

rozmazane cienie

Być może jeden z najbardziej ekstrawaganckich trendów w makijażu, jakie widzieliśmy w ostatnich pokazach. Aby uzyskać niechlujny wygląd w stylu grunge, wizażyści nakładają cienie w niechlujnych prostokątnych kształtach lub niechlujnych, niechlujnych pociągnięciach. Im jaśniejszy kolor, tym lepiej: czerwony, szary, czarny, metaliczny – to idealni kandydaci!

„Nogi pająka”

Trend makijażu klejonych rzęs stał się wirusowy na TikTok na początku 2022 roku. Ale liczba odsłon pod hashtagiem #pająki wciąż rośnie. I to jest zrozumiałe: taka technika zwraca całą uwagę na oczy i wizualnie je powiększa. Spróbujmy przypomnieć sobie lata 1960. i powtórzyć wizerunek supermodelki Twiggy?

Rzeźbienie rumieniec

Draping (lub rzeźbienie z rumieńcem) pochodzi prosto z lat 1970-tych. Z takim makijażem na scenie pojawiły się Madonna i Cher, a na okładce albumu Aladdin Sane afiszował się także David Bowie. Precz z produktami brązującymi – wystarczą dwa odcienie różu. Jedna jest ciemniejsza, druga jaśniejsza. Taki modny makijaż wygląda szczególnie pięknie w połączeniu z absolutnie gładką lub odwrotnie zwiewną fryzurą.

Makijaż oczu bez tuszu do rzęs

Niezwykłe, ale och, jak wygodne! Nie musisz martwić się o spływanie tuszu, a mycie twarzy jest o wiele łatwiejsze. Używaj odważnych odcieni cieni, aby Twoje oczy nie straciły wyrazistości. Narysuj nimi strzałki lub cieniuj górną powiekę, łącząc niepasujące odcienie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: