3 rodzaje szablonów do brwi i zastosowanie

logotyp do makijażu

Moda na podkreślone brwi odmieniła wygląd wielu dziewczyn. Często widzimy “idealne” brwi z załamaniem, podkreślone cieniem lub kredką zarówno wzdłuż konturu, jak i wewnątrz niego. To prawda, że ​​uXNUMXbuXNUMXbniewiele osób jednocześnie koreluje kształt, szerokość i długość takich brwi z typem twarzy i innymi cechami wyglądu. W tym artykule podpowiemy, jak szablony pomagają w doborze optymalnego kształtu brwi, jak wykorzystać je do wykonania makijażu brwi i jak samodzielnie wykonać szablon.

Co to jest szablon do brwi?

szablony do brwi

Jest to pasek papieru lub plastiku z wycięciem w kształcie łuku o takiej czy innej formie. To narzędzie ma dwie funkcje jednocześnie.

szablon do brwi

Szablon służy do korygowania kształtu brwi. Pozwala wypełnić ubytki kredką oraz zmienić intensywność koloru cieniem lub żelem, bez pozostawiania konturu.

Rodzaje szablonów do brwi

Szablon do brwi nie jest najpopularniejszym dodatkiem kosmetycznym. Ale jeśli chcesz je zdobyć, najpierw dowiedz się, czym różni się jeden gatunek od drugiego.

 • W zależności od materiałów, z których są wykonane, szablony dzielą się na papierowe i plastikowe.

zestaw do makijażu brwi

makijaż brwi z szablonem

Jak dobrać szablon do typu twarzy?

Eksperymenty są tu nieodzowne. Zastosuj różne szablony do swojej twarzy i zobacz, który kształt wygląda najbardziej harmonijnie. Jednocześnie pamiętaj, że istnieją pewne zalecenia dotyczące wyboru kształtu brwi w zależności od kształtu twarzy.

 • Jeśli twarz owalny, wtedy brwi są najczęściej kształtowane w delikatnie zakrzywiony łuk – bez załamań. Odpowiedni szablon powinien również mieć wgłębienie o tym kształcie.

owalna twarz

 • Okrągły przeciwnie, na twarzy brakuje linii graficznych – dlatego zaleca się lekkie „zmarszczenie” brwi. To doda wyrazistości rysom twarzy.

okrągła twarz

 • Do twarzy kwadratowy kształt zwykle charakteryzuje się „ciężką” dolną częścią. Brwi pomogą osiągnąć równowagę, jeśli je „uniesiesz”, ale jednocześnie pozostawisz wystarczająco szerokie.

Twarz kwadratowa

 • osoba w kształcie serca ma ostry podbródek. To właśnie ta cecha może zostać złagodzona przez kompetentną korektę brwi. Wybierz szablony o lekko zakrzywionym kształcie i ogonie skierowanym do góry.

w kształcie serca

Jak narysować brwi za pomocą szablonu?

rysunek brwi

Przed narysowaniem brwi wykonaj korektę – można to zrobić za pomocą tego samego szablonu. Następnie zacznij pracować z kosmetykami. Jak korzystać z szablonu brwi, powiemy Ci krok po kroku.

Przymocuj szablon do brwi. Ważne jest, aby zrobić to dobrze: szablony są zwykle produkowane ze specjalnymi oznaczeniami, które pomagają uwzględnić proporcje twarzy podczas korekty. W miejscu, w którym powinna zaczynać się brew, rysowana jest pionowa kropkowana linia.

jak używać szablonu do brwi

Ołówkiem zarysuj przyszły kształt brwi. Usuń szablon i użyj pęsety, aby usunąć nadmiar włosów, które wyrastają poza kontur, który zakreśliłeś. Kontury brwi powinny być symetryczne i zadbane.

szablon do brwi

Ponownie przymocuj szablon do skóry. Wypełnij gotowy kontur tym samym ołówkiem lub innymi zwykłymi środkami (cienie lub specjalna szminka). Zrób to bez nacisku, aby wynik był naturalny.

READ
Wskazówki i sposoby na wykonanie odpowiedniego makijażu brwi

jak używać szablonu do brwi

Aby makijaż wyglądał jak najbardziej naturalnie, przeczesz brwi szczoteczką z przezroczystym żelem. Ta technika usunie nadmiar pigmentu. Wzmocnij swoją wiedzę, oglądając nasz samouczek wideo.

Jak zrobić szablon do brwi DIY?

szablon

Jeśli wśród gotowych szablonów nie było ideału, zrób to sam. Dotyczy to zwłaszcza dziewcząt o specjalnym, specyficznym kształcie brwi.

 • Aby wykonać prosty szablon do brwi DIY, potrzebujesz papieru / cienkiego kartonu / kawałka elastycznego plastiku, markera i noża biurowego.
 • Z wybranego materiału musisz wyciąć prostokąt, aby pasowały do ​​​​niego kontury obu brwi, biorąc pod uwagę odległość między nimi.
 • Umieść go na twarzy tak, aby środek znajdował się pośrodku nasady nosa. W równej odległości od środka umieść dwa punkty, wskazując za ich pomocą „początek” każdej z brwi. Następnie należy również zwrócić uwagę na “wierzchołki” brwi – punkty przerwania.
 • Następnie, koncentrując się na pożądanym lub rzeczywistym kształcie brwi, narysuj kontury na papierze lub plastiku, nie zapominając o punktach bazowych. Nóż biurowy pomoże dokładnie wyciąć powstałe „figury”. W razie potrzeby do takiego szablonu można przymocować gumkę lub kokardki, aby przymocować ją do głowy.

Wady szablonów do brwi

brwi

Recenzje gotowych szablonów do brwi są mieszane. Z jednej strony dziewczyny przyznają, że te przybory kosmetyczne mogą być przydatne do określenia „ich” kształtu brwi lub do symetrycznej korekty. Z drugiej strony efekt ich zastosowania w makijażu brwi nie zawsze spełnia oczekiwania.

Nie jest faktem, że szablonowa korekcja brwi uda się za pierwszym razem. Wymagane są określone umiejętności i doświadczenie.

Pomimo tego, że gotowe szablony są różne, nadal są ustandaryzowane. Brwi, które sobie narysujesz, będą pozbawione osobowości.

używanie szablonu do brwi

Nie wszystkie szablony są uniwersalne. Z reguły sprzedawane są w zestawach po 4-5 sztuk, każdy szablon jest wykonywany „naturalnej wielkości”. Ale spośród przedstawionych opcji może nie być to ta, która jest dla Ciebie idealna.

Jeśli po prostu zamalujesz kontur, ograniczony szablonem, uzyskasz bardziej wzór brwi, a nie makijaż. Taki makijaż raczej nie będzie wyglądał naturalnie, a najnowsze trendy wymagają jak najbardziej naturalnego efektu.

6 wskazówek dotyczących korzystania z szablonów

Przestudiowałaś wszystkie dostępne tutoriale, jak korzystać z szablonów do brwi, ale nadal nie możesz się z nimi uporać? Być może te wskazówki profesjonalnych wizażystów pomogą naprawić sytuację.

Kupując szablon do brwi, nie próbuj wybierać idealnej opcji „na oko”. Pamiętaj, aby każdy z przedstawionych szablonów przymocować do twarzy i spojrzeć na efekt: kształt szczelin na szablonie powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego kształtu Twoich brwi. Generalnie należy kierować się tą samą zasadą, co przy korygowaniu brwi: nie należy próbować radykalnie zmieniać ich naturalnego kształtu.

READ
7 rodzajów brwi, czyli jak sprawić, by Twój wygląd był wyjątkowy

makijaż szablonowy do brwi

Czasami na szablonach można zobaczyć napisy – wysoki łuk, mały łuk, smukły wysoki łuk i inne. To swego rodzaju wskazówki, które upraszczają proces selekcji: oznaczają różne szerokości brwi i kształt zagięcia. Pełny łuk (w dosłownym tłumaczeniu „cały łuk”) nadaje się do szerokich brwi, wysoki łuk do brwi z zauważalnym i ostrym załamaniem, średni łuk do brwi średniej szerokości, cienki łuk do cienkich i rzadkich brwi, a mały łuk do „miniaturowych” i raczej krótkie brwi.

różne szablony do brwi

Inne oznaczenia, które również występują w tym przypadku: naturalne (naturalna, naturalna forma), klasyczne (klasyczne, średniej szerokości i gładkie wygięcie), efektowne (ostro zakrzywione, z wysokim łukiem), grube (szerokie).

Używając szablonu, dociśnij go jak najbliżej skóry, aby przypadkowo nie wyjść poza granice.

Po użyciu szablonu nie zapomnij „zatrzeć śladów”: jasne brwi, dosłownie (a nawet w przenośni) narysowane według szablonu, nie są modne. Rozczesz brwi pędzelkiem, aby zmiękczyć granice koloru, a kształt utrwalić żelem utrwalającym.

makijaż brwi

Rozważ ważną zasadę piękna: brwi nie powinny mieć jednolitego koloru. Obszar bliżej grzbietu nosa powinien być najjaśniejszy, a najbardziej zauważalny akcent kolorystyczny powinien padać na najwyższy punkt brwi.

microblading brwi

Pamiętaj, aby po każdym użyciu wyczyścić szablony do brwi. Możesz to zrobić zwykłym płynem micelarnym lub innym płynem do demakijażu. Ale upewnij się, że nie jest na bazie oleju: w takim przypadku na szablonie może pozostać tłusta warstwa, która następnym razem zepsuje makijaż.

Czy wiesz, jak prawidłowo używać szablonu do brwi? Czy to narzędzie Ci pomaga? Napisz komentarz.

L

L

L

Zasubskrybowany prezent czeka na Ciebie!

Wirtualny makijaż z Maybelline New York

Wirtualny makijaż z Maybelline New York

Spotkaj się w Przyjaciół!

Spotkaj się w Przyjaciół!

 • Kristina 8 kwietnia, 15:26 Wszystko bardzo mi się podobało) Nie miałam pojęcia jaką formę dla mnie wybrać, ale dzięki temu tematowi wszystko się skończyło
 • Ekaterina 15 marca, 00:22 Wystarczający artykuł informacyjny, ponieważ wiele dziewcząt w naszych czasach nie wie, jak rysować brwi. Ja też spotkałam taki problem) Wielokrotne wyjazdy do kosmetologów i wizażystów były nieudane – zostawiłam je z jasnymi czarnymi skośnymi brwiami, podobnymi do rysunków małego dziecka z węglem lub markerem na białym prześcieradle (także wiele godzin siedzenia przy lustrze ołówkiem nie przyniosło rezultatów Ale po przeczytaniu tego artykułu postanowiłam kupić szablony i wypróbować je w akcji!) I zdarzył się cud, nie wiedziałam, że mogę mieć tak idealny kształt brwi) W ogólnie dziewczyny, radzę wszystkim – to naprawdę jest potrzebne! )
 • Natalya 14 marca, 18:42 Rzeczywiście, wszystko jest bardzo szczegółowo opisane. Ze zdjęciami jest super! Bardzo ci dziękuje za pomoc.

Dolce Vita: farba do włosów w mlecznej czekoladzie Przypadek, w którym możesz cieszyć się jej miękkimi, apetycznymi odcieniami i próbować ich w różnych kombinacjach bez żadnych ograniczeń – pozostaje tylko dobrać odpowiednią farbę do odcienia mlecznej czekolady

READ
Jak dopasować kształt brwi do typu twarzy

Symetria jest w modzie: kto pasuje do grzywki ułożonej z dwóch stron? Ten obraz nie jest na próżno oferowany do przymierzenia w najmodniejszych salonach. Udało mu się podbić wiele gwiazd pierwszej rangi i zapalić się na światowej klasy czerwonych dywanach. Jaki kształt grzywki wybrać w 2022 roku i czy można samodzielnie przyciąć pasma przy twarzy?

5 mitów na temat zagrożeń związanych z podkładem Nawet w 2022 roku wiele osób nadal wierzy, że podkład zatyka pory i psuje skórę. Omówienie najbardziej uporczywych nieporozumień

Co zrobić z pomadką, cieniami i pudrem, które nie pasowały? Nie spiesz się z rozdawaniem zbyt ciemnego pudru, tuszu o dziwnym odcieniu i rozświetlacza z mocnym połyskiem

Zadbane i piękne brwi są nieodłącznym atrybutem każdego spojrzenia, codziennego czy odświętnego. Ale co, jeśli nie możesz poprawnie narysować kształtu lub sprawić, by brwi były symetryczne? Na ratunek przyjdą szablony do brwi, a w tym artykule powiemy Ci, czym one są i jak z nimi pracować.

Szablon do brwi to szablon (nakładka) w postaci łuku brwiowego o określonej długości, szerokości i wygięciu. Szablony wykonane są z plastiku, silikonu, papieru itp.

Szablon do brwi

Szablony służą do korygowania kształtu brwi (pęsetą, za pomocą nici do nawlekania lub wosku), w makijażu do tworzenia najdokładniejszych brwi za pomocą ołówka i/lub cieni, w procedurze barwienia farbą lub henną, podczas tatuowanie, microblading itp. .

Rodzaje szablonów do brwi: jak wybrać

W Internecie, na wyspecjalizowanych profesjonalnych stronach iw zwykłych sklepach kosmetycznych można kupić szablony do brwi na każdy gust. Różnią się one następującymi parametrami.

 • Pojedynczy szablon (zdjęcie 1) – jest mały i kompaktowy, wygodny w użyciu, ale istnieje ryzyko rysowania brwi niezbyt symetrycznie.
 • Podwójny szablon (zdjęcie 2) – ten typ pozwala nie mierzyć odległości między brwiami i zapewnia maksymalną dokładność i symetrię, ale może nie pasować do rozmiaru i położenia oczu.
 • Jednorazowy szablon na bazie kleju – wycięty szablon należy dokładnie przykleić do brwi, zamalować przestrzeń wewnątrz szablonu, a następnie usunąć i w razie potrzeby skorygować wynik. Często takie szablony mają kropkowane oznaczenia na początku i wzniesieniu łuku brwiowego.
 • Pojedynczy szablon z tworzywa sztucznego – zasada działania jest podobna do poprzedniej wersji, ale taki szablon należy trzymać ręcznie, co jest nieco mniej wygodne. Plusem jest to, że jest wykonany z plastiku, a nie z papieru, nie marszczy się i nadaje się do wielokrotnego użytku. Często są one sprzedawane w zestawach po kilka sztuk o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można przetestować i wybrać najbardziej odpowiedni.
 • Plastikowy szablon w kształcie litery T z uchwytem – leży na grzbiecie nosa i trzyma się dłonią. Takie wzory są czasami nazywane maskami szablonowymi. Szablony tego typu można kupić w Internecie oraz w wyspecjalizowanych sklepach i są odpowiednie tylko dla posiadaczy idealnie symetrycznych rysów twarzy, a także mogą nie pasować do rozmiaru.
 • Pas wzornikowy – mocowany taśmą z tyłu głowy. Ten szablon jest bardzo wygodny w użyciu w domu, ponieważ szablon nie ślizga się, a ręce pozostają wolne. Jednak ten wygląd sugeruje również symetrię cech i może nie pasować do rzeczywistego rozmiaru brwi i oczu.
READ
Jak uzyskać idealne brwi w domu?

Jak używać szablonów do brwi?

Przymocuj szablon ręką lub wstążkami (jeśli używasz szablonu do paska), aby szablon pasował do brwi. Następnie zakreśl granice ołówkiem.

Prawidłowo: użyj pęsety, aby usunąć włosy poza konturem zarysowanym ołówkiem.

Ponownie przymocuj szablon do twarzy i pędzlem przeciągnij cień do brwi. Odłóż szablon na bok i oceń, co się stało. Jeśli jesteś zadowolony z efektu, zrób to samo z drugą brwią.

Sprawdź symetrię makijażu i utrwal go przezroczystym żelem do brwi.

Możesz pokolorować brwi różnymi środkami, możesz przeczytać więcej o nich i ogólnie o makijażu brwi w tym artykule, link do opublikowanego artykułu Makijaż brwi.

Ponadto szablony mogą być używane w procedurach kolorowania brwi farbą lub henną w celu znalezienia punktów kotwiczenia.

Koloryzacja brwi za pomocą szablonu

Plusy i minusy szablonów do brwi

Zalety szablonów do brwi:

 • Duży wybór zarówno samych rodzajów szablonów jak i szablonów do tworzenia różnych kształtów brwi.
 • Oszczędzaj czas: dzięki szablonom nawet początkujący w makijażu może narysować równe i piękne brwi tak szybko, jak to możliwe.
 • Możliwość przymierzenia innego kształtu brwi bez korekty, zmiany go za pomocą szablonów i kosmetyków dekoracyjnych.

Wady szablonów do brwi:

 • Wzorzyste szablony: tak jak nie ma identycznych twarzy, tak nie ma identycznych brwi. Szablony nie uwzględniają indywidualnych cech twarzy.
 • Podwójnych szablonów nie można stosować przy asymetrycznych twarzach i łukach brwiowych: w efekcie jedna brew okazuje się prawie idealna, a druga nie pasuje do naturalnego łuku brwiowego.
 • Niuanse pracy z szablonami: prawidłowe ustawienie szablonu na łukach brwiowych i uzyskanie idealnych, a jednocześnie harmonijnych brwi może być dość trudne ze względu na naturalną asymetrię rysów twarzy.

Jak zrobić szablon do brwi DIY?

Nie możesz wybrać odpowiedniego szablonu do brwi? Zrób to sam!

Potrzebne będą: plastikowa teczka na papier, nóż biurowy, nożyczki, cienki marker, komputer lub laptop z dostępem do Internetu.

Oto proces tworzenia szablonu krok po kroku:

Najpierw wykonaj pomiary z brwi, korzystając z uniwersalnego schematu znajdowania optymalnych proporcji:

Optymalne proporcje do brwi

Znajdź w Internecie naturalny kształt brwi podobny do twojego, przymocuj plastikową teczkę do monitora i dokładnie prześledź kształt markerem.

Wytnij powstały wzór nożem biurowym. Ważne jest, aby nie zostawiać ostrych rogów, aby przypadkowo nie zranić się podczas makijażu, dlatego użyj nożyczek, aby skorygować kształt wyciętego szablonu.

READ
Tatuaż brwi z malowaniem proszkowym, którego efektem będziesz zachwycona

Najpierw przećwicz tworzenie najprostszych pojedynczych szablonów, a kiedy podkręcisz swoje umiejętności, możesz stworzyć podwójną nakładkę na kształt brwi i rysy twarzy, a nawet przymocować do niej sznurki, aby przymocować ją z tyłu głowy. Zdobądź piękny i najbardziej funkcjonalny szablon!

Kompasy Leonardo, linijka i pasta do brwi

Szablony to dość kontrowersyjna metoda korekty i kształtowania brwi. Jest bardzo prosty i całkiem odpowiedni do makijażu ekspresowego, ale jest mało prawdopodobne, aby osiągnąć dzięki niemu dokładność i indywidualność. Nie bez powodu profesjonalni browiści najczęściej używają innych narzędzi – kompasu Leonarda, linijki do brwi i pasty do brwi – do znakowania przed koloryzacją farbą lub henną, tatuażem i innymi zabiegami.

Kompas Leonardo służy do odnajdywania punktów odniesienia (początek, przerwa i końcówka brwi) i budowania perfekcyjnego szkicu zgodnie z zasadą złotego podziału.

 • Początek brwi to punkt na grzbiecie nosa, od którego w rzeczywistości zaczyna się brew.
 • Łuk brwiowy jest punktem najwyższego wzniesienia brwi, po którym zaczyna się opadanie i zwężanie do czubka.
 • Końcówka jest punktem zakończenia brwi na skroniach.

Idealne proporcje to takie, w których zagięcie dzieli brew na ⅔ i ⅓.

Kompas Leonarda w akcji

Innym popularnym narzędziem jest linijka do brwi. Ergonomiczna, plastikowa linijka z cyfrową skalą dopasowuje się do kształtu twarzy i pozwala na stworzenie idealnie symetrycznych brwi.

Opanuj przeglądanie z linijką

Do znakowania mistrzowie brwi używają specjalnej pasty do brwi (żelu strefowego). Za pomocą pasty do brwi łatwo jest wykonać pełny szkic kształtu i uchronić się przed nadmiernym wyskubywaniem. Polecamy klasyczną białą pastę marki SEXY. A jeśli chcesz czegoś wyjątkowego, wypróbuj go w kolorze złotym lub różowym!

Pasta do brwi do korekty

Dzięki szablonom możesz eksperymentować z kształtem swoich brwi i spróbować czegoś, czego wcześniej nie robiłaś. To także świetne ekspresowe narzędzie do makijażu, które pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu. Aby jednak uzyskać jak najlepszy efekt w makijażu, a tym bardziej przy koloryzacji brwi farbką lub henną, zalecamy skorzystanie z profesjonalnych narzędzi, które nie bez powodu zostały docenione przez mistrzynie brwi.

Zadbaj o brwi i zadbaj o to, a Twój wyrazisty wygląd zniewoli serca.

Zabieg, który rozwiązuje wszelkie problemy z uszkodzonymi rzęsami i brwiami! Na przykład po częstym barwieniu, nieudanej laminacji lub przedłużeniu. Niemal całkowicie odbudowuje strukturę włosów, a także stymuluje ich wzrost, zamieniając je w zdrowe, gładkie i miękkie! Opowiedzieli szczegółowo o białkowej odbudowie rzęs i brwi.

Przyczyny pojawienia się siwych brwi, jak radzić sobie z siwymi włosami na brwiach i jak zapobiegać ich przedwczesnemu pojawieniu się – dowiesz się w tym artykule.

Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najistotniejsze krzywizny w klasycznym przedłużaniu rzęs, jakie są efekty klasycznego przedłużania i jaka jest specyfika klasycznej techniki przedłużania rzęs.

Jak stylizować niegrzeczne (twarde) brwi. Trendowe procedury, które pomogą ujarzmić niesforne brwi w domu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: